مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1395/06/25 17:54

هفت راهنمایی ارزشمند برای برگزاری ماه عسل عاشقانه

ماه عسل نقش مهمی در ساختن زندگی جدید شما دارد. آنچه در ماه عسل اتفاق می افتد، نشان می دهد قرار است زندگی متاهلی شما، چگونه پیش برود.

 

همانطور که می دانید ماه عسل از فرهنگ غرب به ما رسیده و متاسفانه هنوز نقش مهم آن برای ایرانی‌ها جا نیفتاده است. ماه عسل واقعی راستی راستی دست کم یک ماه است. ماه عسل از قرن نوزدهم در فرنگ متداول شد و امکان داشت طولانی‌تر از یک ماه باشد، شاید یک سال هم طول می‌کشید. در آن هنگام ماه عسل رفتن، فقط به طبقه اشراف و ثروتمند جامعه تعلق داشت و بس.

 

در طول ماه عسل، عروس و داماد یک ماه از خانواده‌های خود دور می‌شدند تا بدون مداخله سایرین، رابطه خود را شکل بدهند. در طول این یک ماه، خانواده‌ها یاد می‌گرفتند فرزندانشان، افرادی مستقل شده‌اند و قرار نیست در زندگی‌شان مداخله کنند. یک ماه بدون مسئولیت‌های اصلی زندگی و فقط و فقط در کنار یار... چقدر می‌تواند رؤیایی باشد.

 

در فرهنگ یهودی، تا هفت روز هیچکس اجازه ملاقات با تازه عروس و تازه داماد را ندارد. پس از هفت روز دیگران می‌توانند آنها را ببینند. یعنی حتی اگر عروس و داماد به مسافرت نرفته باشند، مردم هفت روز آنها را به حال خود رها می‌کنند تا با یکدیگر خو بگیرند.

 

امروزه همه طبقات اجتماع به ماه عسل می‌روند، البته ماه عسل دیگر یک ماهه و یک ساله نیست و به مسافرتی کوتاه برای آشنایی کوتاه زوجین تبدیل شده است. البته همین مدت کوتاه هم خوب است. در طول مدتی که عروس و داماد با هم خلوت دارند، می‌توانند پیوند جسمی و عاطفی قوی‌ای با یکدیگر بسازند. این پیوند، سنگ بنای ازدواج آنهاست.

 

به خاطر داشته باشید چیزی که رابطه زن و شوهر را منحصر به فرد می‌کند پیوند عاطفی- جسمانی آنهاست. پیوندی که با هیچ آدم دیگری نمی‌توانند داشته باشند. آدم ممکن است پیوند عاطفی با افراد زیادی داشته باشد. مثلاً با مادرش، پدرش، خواهر و برادرش، دوستانش و فرزندش. اما با آنها رابطه جنسی ندارد. پیوند عاطفی- جسمانی بین زن و شوهر، رابطه‌ای یگانه است.

 

در هنگام ارتباط جسمانی، چاکرای دوم زن و مرد در کنار هم قرار می‌گیرد و به هم پیوند می‌خورد. چاکرای دو، قوی‌ترین چاکراست. وقتی دو آدم از طریق این چاکرا بهم جوش می‌خورند و این ارتباط تداوم دارد. از طرفی به خاطر محبت بین زن و شوهر، چاکرای پنج، چاکرای قلب این دو نفر هم با هم پیوند می‌خورد. به این ترتیب روح زن و شوهر در هم ادغام می‌گردد. به همین دلیل زن و شوهرها کم کم بقدری بهم خو می‌گیرند که انگار دست راست همدیگر هستند. هیچکس مثل همسرمان نمی‌تواند ما را خوشحال کند و از طرفی هیچکس مثل همسرمان نمی‌تواند ما را ناخوشنود و عصبانی کند!

 

ماه عسل، فرصتی است که عروس و داماد، دونفری و بدون حضور دیگران، با هم روز را شب و شب را روز کنند. ماه عسل عاشقانه سبب می‌شود پیوندی قوی بین زن و شوهر ایجاد شود.  آن هم پیش از آن که مسئولیت زندگی و روزمرگی، گل عشق را پژمرده کند.

 

این هفت نکته ارزشمند را برای برگزاری ماه عسل رعایت کنید تا ازدواجی صمیمانه را آغاز نمایید:

 

 • 1-دو نفری به ماه عسل بروید!

  میدانم نکته خنده داری است، ولی متاسفانه در ایران، مادر و پدر و خواهر و برادر و .... همگی دوست دارند در ماه عسل شما شرکت کنند. توجه داشته باشید که ماه عسل یک مسافرت خانوادگی نیست. ماه عسل یک مسافرت دونفره است. من افراد زیادی را سراغ دارم که اولین مسافرت متاهلی آن‌ها، ده دوازده نفر بوده است!

   

 • 2-متناسب با بودجه خود برای ماه عسل برنامه ریزی کنید

  به نظر من بهتر است جشن عروسی را ساده‌تر برگزار کنید و کمتر هزینه نمایید، ولی ماه عسلی عالی و طولانی داشته باشید.

   

 • 3-بلافاصله پس از جشن عروسی به ماه عسل بروید

  بهترین زمان ماه عسل رفتن، بلافاصله پس از عروسی است. حداکثر دو سه روز پس از جشن عروسی، وقتی خستگی‌تان دررفت، به ماه عسل بروید. با این روش از همان اول ازدواج، سنگ بنای محکمی برای ازدواج خود بسازید.

   

 • 4-جای جدید بروید و تجربه ای تازه دونفری بسازید

  برای ماه عسل، جایی را انتخاب کنید که هیچ کدام از شما قبلا نرفته‌اید و تجربه‌ای بسازید که هرگز نداشتید. جایی را انتخاب کنید که هر دو نفر دوستش داشته باشید.

   

 • 5-ماه عسل وقت عشق ورزی است و بس

  این سفر برای استراحت، عشق ورزی و برقراری پیوندی عمیق‌تر بین شماست. برنامه فشرده بازدید اماکن باستانی، خرید فراوان و امثال هم را در این سفر قرار ندهید.

   

 • 6-با دنیای هم آشنا شوید

  در طول ماه عسل سه نوع برنامه تهیه کنید: یکی برنامه‌ای که شما دوست دارید، دوم برنامه‌ای که او دوست دارد، سوم برنامه‌ای که هر دو دوست دارید. از هر سه برنامه حسابی لذت ببرید و همراهی کنید. به این ترتیب با دنیای هم آشنا می شوید.

   

 • 7-یک عالم عکس بگیرید

تا می‌توانید عکس بگیرید و خاطره ذخیره کنید. هر ازدواجی بالا و پایین دارد. تماشای عکس‌های ماه عسل، قلب شما را پر از شادی می‌کند و عاشقی کردن را به یادتان می‌آورد.

 

ماه عسل را جدی بگیرید، زیرا سنگ بنای ازدواج شما خواهد بود. هرچه در ماه عسل اتفاق بیفتد، نشان می‌دهد چه جور ازدواجی در انتظار شماست. ماه عسل، یک نگاه سریع به آینده زندگی متاهلی شماست.

 

پی نوشت: اگر شما یا همسرتان (یا هردو) از ازدواج قبلی، فرزند دارید، لطفا این مقاله را مطالعه کنید: وقتی بچه دارید، چگونه ماه عسل را برگزار کنید؟

 


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

atussa

مهمترین نکته همون نکته اول هست که به نظر شاید خنده دار بیاد. یکی از اقوام من یک خانم 38 ساله است که ماه گذشته با آقایی 40ساله که یک دختر 10 ساله داره ازدواج کرد و موقع ماه عسل دختر اون آقا همراهیشون کرد! (چون هیچکس حاضر نشد اون بچه رو یک هفته نگهداره حتی مادربزرگ و یا عمه اش) متاسفانه شبها هم باید پیش باباجونشون می خوابیدند چون از تنهایی می ترسیدند!!!!!
آدم به چنین ماه عسلی نره خیلی سنگینتره.

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. کم لطفی آن آقا بوده. به نظرم اگر این خانم ازدواج نمی کرد، سنگین تر بود. چون سالی که نکوست از بهارش پیداست.

پاسخ
آیریس 66

دلم ماه عسل خواست لبخند

پاسخ
ZariGoli

متشکرم، فوق العاده بودلبخند
خییییلی لذت بردم و کلی چیزای خوب یاد گرفتم، امیدوارم به زودي ازشون استفاده کنمخجالتقلب

پاسخ
sop

خیلی مطالب کاربردی و زیبایی بود. مرسی گیس گلابتون عزیزم
سمیه

پاسخ
Fafa26

سلام . می تونید درباره خانمهایی ک ازدواج دوم میکنن و بچه دارن توضیح بدید .
ماه عسل برن ؟ چجوری برن ؟
و کلا مطلب بذاريد .

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. آیا مقاله مربوط به مادران ناتنی و ماه عسل را ملاحظه کردید؟ پاسخ شما در همان مقاله است. چون این سایت بخش پدرناتنی ندارد.

پاسخ
niiiiii

خیلی ممنون از مطلب کاربردیتون عالی بودگل

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه