مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1396/09/08 07:01

7 دلیل برای این که مادرها زودتر از بچه‌هایشان بیدار شوند

 

مادرهای عزیز! اگر شما صبح‌ها 30-15 دقیقه زودتر از بچه‌هایتان از خواب بیدار شوید، می‌توانید روز را به شکلی عالی آغاز کنید. هفت دلیل برای این کار می‌شمارم:

 

 

 • 1-مادر سحرخیز، الگوی خوبی برای فرزندانش است

  اگر صبح ناله کنان و غرغرکنان از خواب بیدار شوید. به زور خود را این طرف و آن طرف بکشید. با صورت نشسته و موی شانه نکرده و در لباس خواب، در خانه بچرخید، بچه‌ها یاد می‌گیرند بیدار شدن از خواب، یعنی لعنت و نفرین! در حالیکه هر روز زندگی روی زمین زیبا، هدیه‌ای ارزشمند از جانب خداوند است. مادری باشید که با موهای مرتب، صورت آراسته و با لباسی شایسته، با شادمانی به استقبال روز جدید می‌رود.

   

 • 2-سحرخیزی فرصتی برای برنامه ریزی یک روز عالی است

  وقتی زودتر از بچه‌ها از خواب بیدار می‌شوید، فرصت دارید برنامه روز را بررسی کنید و خود را برای یک روز عالی آماده کنید. اگر به محض بیدار شدن، در غوغا و سر و صدای بچه‌ها غرق شوید، نمی‌توانید برنامه ریزی کنید.

   

 • 3-سحرخیزی فرصتی برای مراقبه و سپاسگزاری است

  اگر صبح‌ها چند دقیقه مراقبه کنید یا تمرین سپاسگزاری را انجام دهید، سرشار از انرژی مثبت خواهید بود. وقتی 30-15 دقیقه زودتر از بچه‌ها از خواب بیدار شوید، فرصت دارید خود را از حس خوب لبریز کنید.

   

 • 4-سحرخیزی، فرصتی برای مطالعه است

  اگر صبح‌ها 30-15 دقیقه زودتر از بچه‌ها بیدار شوید، می‌توانید چند دقیقه مطالعه مفید داشته باشید. مطالب مثبت بخوانید یا مطالب مفیدی برای پیشرفت در شغلتان. یا قرآن بخوانید و لذت ببرید.

 • 5-سحرخیزی، از عجله و دستپاچگی کم می‌کند

  اگر هم زمان با بچه‌ها بیدار شوید، یکمرتبه در غوغایی پرهیاهو گرفتار می‌شوید. باید این طرف و آن طرف بدوید تا بتوانید لباس به تن بچه‌ها کنید و یک لقمه صبحانه به حلقشان بچپانید. ولی اگر 30-15 دقیقه زودتر از بچه‌ها بیدار شوید، می‌توانید سر فرصت لباس بپوشید، صورت و موی خود را آراسته کنید، چند حرکت ورزشی انجام بدهید و با آرامش روز را آغاز کنید.

   

 • 6-زود بیدار شدن، بهتر از دیر خوابیدن است

  هر مادری به خلوت و آرامش نیاز دارید. بعضی مادرها، شب‌ها دیر می‌خوابند تا بتوانند چند دقیقه آرامش را تجربه کنند. در حالیکه خلوت و آرامشی که صبح‌ها می‌توانید تجربه کنید، جادویی است. آن را از دست ندهید.

   

 • 7-سحرخیزها، آدم‌های شادتری هستند. مثبت‌تر و خوش بین‌تر

وقتی یک مادر زودتر از فرزندانش بیدار می‌شود، سرحال‌تر و شاداب‌تر است.

20% افراد به صورت طبیعی (بدون هیچ آموزشی) سحرخیز هستند، 20% افراد تمایل دارند شب‌ها  دیرتر بخوابند، بقیه افراد، بینابینی هستند. به عبارت دیگر، از ده نفری که دارند این متن را می‌خوانند حدود 8 نفر می‌توانند با کمی آموزش، براحتی صبح‌ها زودتر بیدار شوند.  افراد شب بیدار (جغد شب) بیشتر افسرده می‌شوند، منفی باف تر هستند و تعاملات شغلی برایشان مشکل است. وقتی آدمی نمی‌تواند زودتر از ظهر  از خواب بیدار شود، یا اگر بیدار شود، هوش و حواس ندارد، البته که موقعیت‌های شغلی یا کلاس‌های صبح را از دست می‌دهد. برای جغدهای شب مژده دارم: شما هم با آموزش دیدن و تمرین کردن می‌توانید زودتر و سرحال‌تر بیدار شوید. اگر هنوز محصول آموزشی سحرخیزی را تهیه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم آن را تهیه کنید. اگر سحرخیزی را تهیه کرده‌اید، ولی هنوز تمرینات آن را انجام نداده‌اید، پیشنهاد می‌کنم با جدیت تمرینات آن را انجام بدهید. تمرینات سحرخیزی، ساده، کاربردی و مؤثر است.

 

پیشنهاد می‌کنم همین الان سحرخیزی را تهیه کنید!

 

شما مادر عزیز، چه مادر شاغل هستید، چه مادر خانه دار، 30-15  دقیقه زودتر از فرزندانتان از خواب بیدار شوید و ببینید چقدر اوضاع خانه بهتر خواهد شد. خانم‌های عزیزی که در حال حاضر مجرد هستید یا متأهل بدون فرزند هستید، از همین حالا یاد بگیرید، صبح‌ها 30-15  دقیقه زودتر از سایر افراد خانواده بیدار شوید. اگر صبر کنید اول ازدواج کنید و بعداً یاد بگیرید، یا صبر کنید اول بچه دار شوید و بعداً یاد بگیرید، شرایط سختی برای خود بوجود خواهید آورد. از همین الان که مجرد هستید یا فرزند ندارید خود را برای پذیرفتن مسئولیت‌های زندگی متاهلی و مادری آماده کنید. بعضی خانم‌ها می‌گویند: وقتی ازدواج کردم، یاد می‌گیرم غذا بپزم و خانه تمیز و مرتب کنم. این طرز فکر اشتباه است. آیا خوشتان می‌آید با مردی ازدواج کنید که بلد نیست صبح به موقع از خواب بیدار شود، سر کار برود، مدت معینی در محل کار باقی بماند، بخوبی کار کند و پول دربیاورد؟ آیا قبول می‌کنید مردی به شما بگوید: اول ازدواج می‌کنیم، بعداً من رفتن سر کار و کسب درآمد را یاد می‌گیرم؟ در همه دنیا 90% مسئولیت چهار سال اول زندگی کودک، به عهده مادر است. در همه دنیا، معمولاً خانم‌ها خانه را تمیز و مرتب می‌کنند و غذا می‌پزند، حتی اگر شاغل باشند. شاید صد سال دیگر اوضاع کاملاً عوض شود، من نمی‌دانم. ولی در حال حاضر وضعیت همین است. پس از حالا که مجرد یا بدون فرزند هستید، خود را برای پذیرفتن مسئولیت‌های زندگی متاهلی آماده کنید.

 

می‌خواهم همین الان سحرخیزی را تهیه کنم!

 

سحرخیزی

چگونه صبح‌ها زودتر و شاداب‌تر از خواب بیدار شوید؟

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

مریم سیافی

سحرخیزیقلب
من عاااااشق صبح های زود هستم که بعد از نماز صبح یکی دو ساعتی با خودم خلوت کنم و به کارهایی که دوست دارم و در طول روز با وجود بچه ها نمیشود به آنها رسید، برسم. کتاب بخوانم. نفس عمیق بکشم و هوای خانه دوست داشتنی مان را با عشق درون ریه هایم بفرستم و خدا را برای داشتن همه چیز شکر کنم. طلوع خورشید را تماشا کنم. آسمان زیبا را ببینم و برای شروع یک روز دیگر از عمرم خدا را شکر کنم. کارهای خانه مثل گردگیری و آشپزی را انجام بدهم. و بعد با انرژی بسیار زیادی که از انجام کارهای لیستم به دست آورده ام، شاد و خندان بروم و بچه ها را از خواب بیدار کنم.
شاید همین ها باعث شده که بچه هایم هم نسبتاً سحرخیز باشند و صبح ها خیلی خوش اخلاق و خنده رو باشند.

پاسخ
گیس گلابتون

چه عالی... برای همینه که خودتان هم خوش اخلاق و خوشرو هستیدگل

پاسخ
مریم سیافی

ممنونم خانم دکتر جان. شما لطف دارید. بالاخره شاگردان شما باید یه کم شبیه استادشون بشن، اینطور نیست؟

پاسخ
گیس گلابتون

سپاس

پاسخ
bahare1364

سلام گیس‌گلابتون نازنین، لطف می کنید یه کتاب یا حتی چندتا کتاب در مورد تربیت فرزند معرفی کنید؟؟

پاسخ
گیس گلابتون

یکی از کتابهای خوب برای فرزندپروری، کلید های پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان نوشته دکتر گاتمن است.

پاسخ
bahare1364

ممنون خانم دکتر نازنین😍😍، من فرزند دوساله‌ای دارم که به من خیلی وابسته است نمی‌دونم مشکل از کجاست از کرونا یا من. شما همیشه چراغ راهنمای من بودید و به من آموزش‌های خوبی دادید.

پاسخ
گیس گلابتون

ماشاالله... دو ساله شده؟ خدا حفظش کند. بهتر است از یک روانشناس کودک سوال کنید، ولی به نظر من وابستگی بچه دو ساله مشکلی نیست. خیلی کوچک است.

پاسخ
bahare1364

ممنون خانم دکتر نازنین🙏 .شما منو شناختید. خیلی خوشحال شدم😍

پاسخ
گیس گلابتون

قلبقلبقلبقلبقلب

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه