مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1390/08/20 00:00

الفبای زناشویی-6

بارها گفته ام که اصل اول خوشبختی این است که خود را دوست داشته باشیم و به خود احترام بگذاریم. تا عاشق خودتان نباشید، نمی توانید دیگران را با همه قلب خود دوست داشته باشید. تا برای خودتان احترام قائل نباشید، انتظار نداشته باشید که آدم های دیگر قدر شما را بدانند و به شما احترام بگذارند.

دوستان مجرد عزیزم، تا خود را دوست نداشته باشید و خود را شایسته بهترین ندانید، نمی توانید همسر دلخواه خود را جذب کنید. اگر شما خود را ارزشمند ندانید، چطور انتظار دارید، دیگری بخواهد زندگی اش را با شما قسمت کند؟ اگر شما حوصله خودتان را ندارید، چرا دیگری باید وقتش را با  شما بگذراند؟ اگر خدای نکرده شما بدخلق و حسود و بدرفتار باشید، چرا انتظار دارید که بهترین آدم دنیا همسر شما شود؟ به خاطر داشته باشید که هرچیزی همسان خود را جذب می کند.

دوستان متاهل عزیزم، تا وقتی خود را دوست نداشته باشید و به خود احترام نگذارید، انتظار نداشته باشید بتوانید رابطه ای متعادل و سالم با همسر خود داشته باشید. اگر زندگی برای شما ارزش و معنا نداشته باشد، اگر خودتان ندانید که از زندگی چه می خواهید، چطور ممکن است یک آدم دیگر بداند که هدف شما چیست؟ چطور بداند که چگونه شما را خوشحال کند؟ اگر شما خودتان به فکر خوشحال کردن خود نیستید، چرا دیگری باید به فکر خوشحال کردن شما باشد؟ وقتی برای لحظه به لحظه هدیه حیات خود اهمیتی قائل نباشید، هیچکس دیگر هم به شما و خوشبختی شما اهمیت نخواهد داد.

برای هزارمین بار می گویم که خود را دوست بدارید و به خود احترام بگذارید. به آرزوهای خود چشم بدوزید و برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید. هر کاری که لازم است برای شادی و خوشحالی خود انجام بدهید.

وقتی شاد و خوشحال هستید، وقتی خود را توانا می دانید، وقتی هر روز مطابق میل خود زندگی می کنید، از تنها ماندن نمی ترسید. پس اگر مجرد هستید، به مردهای نامناسب براحتی جواب رد می دهید و فقط خود را شایسته مرد مناسب می دانید. و اگر متاهل هستید، به سادگی به همسر خود حالی می کنید که باید حرمت شما را نگه دارد. به این ترتیب رابطه شما با همسرتان (یا نامزدتان) شادتر و متعادل تر می شود.

ولی اگر خودتان آدم منفی باف، غرغرو و افسرده ای باشید، نمی توانید زندگی زناشویی شادمانه ای ترتیب بدهید.

 

درسهای رایگان الفبای زناشویی در اینجا به پایان رسید. از شما دعوت می کنم در دوره زندگی مثل عسل ثبت نام کنید تا همه درسهای الفبای زناشویی موفق را در اختیار داشته باشید.


زندگی مثل عسل

رازهای شوهرداری موفق برای خانمهای شاغل

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

دختر خاك

اموزنده بود... مرسي

پاسخ
دخترک پاییز

گیس گلابتونم از اینکه با همهء مشغله و کاری که داری بهم جواب دادی؛ ممنونم یه دنیا :*

پاسخ
خدیجه زائر

سلام گلی عزیزم.....همه ی آنچه می گویی با ذره ذره ی وجودم از زندگی اموختم بعد 34 سال زناشوئی دارم کشف می کنم که چقدر از راه را به خطا رفتم اما اشکالی ندارد آشنائی با مشاورم و تو شانس های بزرگ زندگیم بودند و من خدا را برای این فرصت های طلائی سپاسگزارم.خوشحالم که افق های جدیدی بروی من گشوده شده..من قدر این کلمات را خوب می دانم و در نظر من از همه ی گنج های دنیا گرانتر است زیرا این بهای عمر ماست که با هیچ گوهری هم قدر نیست.مهربانیت با ما تمام است امیدوارم به پاس این انعام شایسته به همه ی ارزوهای خوبت برسی.می بوسمت.

پاسخ
Farrah

Mamnoon az matalebe ziba va mofidi ke minevisid. Khoondane matalebe shoma , baese aramesh va shadie man misheh. Omidvaram hamisheh shad va zayandeye zibaei va eshgh bashid.

پاسخ
فاطمه بهار

گیس گلابتون عزیز، اگه بدونی چقدر غمگینم......

پاسخ
مریم

اخجون بالاخره از مجردا هم حزفی زدید دکترجون خیلی وقت بود راجع به متاهلا نوشتین امیدوارم تا پایان سال منم جزو خواننده های الفبای زناشویی میشم دوستت دارم

پاسخ
سحر

از اینکه تجاربتون رو در اختیارمون می ذارین واقعا" ممنون.

پاسخ
nazila15

همه مطالبهاتون عالی هست وبه دلم نشست ممنون که از خواب غفلت بیدارمون کردید عزیزم

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه