مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1390/08/20 00:00

عشق بلاعوض یا عشق متعادل؟ مسئله این است!

این توصیه ها دوطرفه است. قرار نیست یک نفر همیشه از خودگذشتگی کند و دیگری خودخواه باشد. یکی بده، یکی بگیر. این قصه ها را دور بریزید که بدون چشمداشت، عشق بذل و بخشش کن تا خدا عوضش را بدهد. ما قدیس نیستیم. ما آدم معمولی هستیم. طرف ما هم یک آدم معمولی است. اگر یک نفس و بی توقف به پای همسرتان عشق بریزید، او برای محبت کردن تنبل می شود. حسرت دست نوازش به دلتان می ماند.

 

رابطه مرید و مرشدی و عشق عارفانه را با زندگی زناشویی قاطی نکنید. عشق بلاعوض، کار ما نیست. کار ما عشق متعادل است. قصه لیلی و مجنون را که شنیده اید؟ عاقبت شان چی شد؟ یکی سر به بیابان گذاشت و دیوانه شد و دیگری در تنهایی و بی کسی مرد! اگر می خواهید در کنار همسرتان با خوبی و خوشی زندگی کنید و به پای هم پیر شوید، رابطه ای متعادل برقرار کنید. در دیگری حل نشوید، بلکه هویت مستقل خود را داشته باشید.  خواسته های خود درخواست کنید. آرزوهای خود را دنبال کنید. مهر بدهید و محبت بستانید.

اگر تصمیم دارید، رابطه عاشقانه و صمیمانه با همسرتان داشته باشید، این نوشتار می تواند به شما کمک کند. ولی اگر دلتان سرد شده و سر ناسازگاری دارید، این نوشته ها به نظرتان سخیف و بی فایده خواهد بود. تصمیم با شماست. اگر شما بگویید رابطه زناشویی تان محکوم به شکست است، حق با شماست و اگر بگویید ما با عشق ازدواج کردیم و تصمیم داریم عاشقانه زندگی را ادامه دهیم، باز هم حق با شماست.

شما حاکم سرنوشت خود هستید.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

فاطمه بهار

برای همه ی مردم خوب سرزمینم عشق را آرزو میکنم....

پاسخ
دختر خاك

عشق يكطرفه بي فايده ست

پاسخ
bahar

سلام خوبید من منتطر دریافت کتای از شما با میل هستم اخر تعهد دادم در این سایت ، ایمیلام برگشت خورده بود گفتم از این طریق اطلاع بدم ،شماره کارت 0904 شماره فیش 094700 تاریخ پرداخت شنبه 23 دی حدودای 11-12 شب

پاسخ
گیس گلابتون

فاطمه بهار جون در مورد فرشته ها نظر خود را خواهم نوشت/ بهار جون من کتاب را برای تو ارسال کرده ام. چون تا به حال هفت بار دیگر هم به من ایمیل خود را فوروارد کرده ای، من هم پنج بار جواب ایمیل تو را داده ام. همین الان باز هم کتاب را برایت فرستادم. امیدوارم به دستت برسد، خواهش می کنم به من خبر بده چون منظور ایمیل های فورواردی را نمی فهمم

پاسخ
مینا گلی

چقدر خلاصه و پر معنا می نویسید!

پاسخ
vahab56

این موضوع مشخصا درمورد ازدواجه ؟ درمورد دوستی ها چطور من ازدادن عشق یکطرفه لذت میبرم مثلا به دوست دخترچندسال پیشم تونت باایدی جعلی کمک مالی میکنم به خاطراینکه دوستم نداشت ترجیح دادم ازش جدابشم چون من خوشحالیشو میخواستم به نظرتون مشکلی دارم ؟

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه