مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1390/08/20 00:00

نیاز اصلی زن و مرد در ازدواج چیست؟

نیاز اصلی زن در ازدواج، احساس امنیت است.

مردانی که نگرانی های مالی خود را به خانه می آورند، زن را دچار تشنجی روحی می کنند، مردهایی که چشم چرانی می کنند، زن را داغان می کنند. مردانی که مرتب "مامانم اینا" می گویند و خوشحالی مادر خود را مهمتر از خوشحالی همسرشان می دانند، زمین زیر پای زن را سست می کنند. مردهای که زنها را مرتب به طلاق و بیرون کردن از خانه و گرفتن بچه ها تهدید می کنند، تیشه به ریشه زندگی مشترک خود می زنند.

برادران من! تمام تلاش خود را بکنید که زن احساس امنیت کند و بداند در خانه خود، او خانوم است. در غیر این صورت با آرامش و شادی در خانه خداحافظی کنید.  بدانید وقتی زن در خانه خوشحال است، همه خوشحال هستند. خانمها! اگر همسرتان کاری می کند که احساس عدم امنیت می کنید، اول این که بدانید حق شماست که در زندگی زناشویی احساس امنیت کنید، زیرا برای همین ازدواج کرده اید. دوم این که حق خود را با قاطعیت درخواست کنید. گفتم با قاطعیت! نگفتم با بداخلاقی و غرغرها!

 

 نیاز اصلی مرد در ازدواج، مورد تایید و تحسین قرار گرفتن است.

ما زنها قبل از ازدواج می دانیم همسر آینده خود را چطور مورد تحسین و تایید قرار بدهیم، ولی پس از ازدواج از همه کار او ایراد می گیریم و دیگر او را تحسین نمی کنیم. هر کاری را که برای ما انجام می دهد، وظیفه او می دانیم. دیگر قدرشناس خوبی های او نیستیم.  ما زنها پس از ازدواج، با مادری کردن و ایراد گرفتن از مرد و غر زدن و نق زدن، لذت زندگی مشترک را هم برای خودمان و هم شوهرمان، از بین می بریم.

از شوهر خود برای هر کار بزرگ و کوچکی تشکر کنید. در مقابل، مردها هم در تامین معاش و خانه و راحتی و آسایش شما، از جان مایه خواهند گذاشت.

امتحان آن آسان است. از امروز به مدت یک هفته فقط از همسر خود تشکر کنید و حتی یک غر کوچولو هم نزنید. تجربه خود را یک هفته دیگر با هم در میان خواهیم گذاشت. خواهش می کنم تجربه خود را این جا ننویسید، چون یک پست کامل به آن اختصاص خواهم داد.

هفته دیگر برای شما می نویسم بجای غر زدن، چه کاری انجام بدهید.حرفهای قبلی را جمع بندی می کنم:

اگر می خواهید غر بزنید و شکایت کنید، اول ببینید آیا توقع درستی دارید؟

اگر توقع شما غیر منصفانه است، نیاز خود را خودتان برطرف کنید.

اگر برای تحقیر کردن شوهر خود و تخلیه خشم دارید همسرتان را می کوبید، دست نگه دارید و راه بهتری برای جلب توجه پیدا کنید.

از او برای زحمتی که برای امرار معاش می کشد و برای تک تک کمک هایش سپاسگزاری کنید. همواره صفات خوب او را جلوی چشم خود داشته باشید. برای او مادری نکنید. بلکه از او قدردانی کنید.

خودتان را دوست بدارید. از خودتان خوب مراقبت کنید. دنبال رسیدن به آرزوهای خود باشید. تا قلب تان را سرشار از عشق و محبت باشد.

ادامه دارد...

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

goli

من از امروز شروع میکنم به تشکر و سپاسگذاری. امیدوارم نتیجه ای که میخوامو بگیرم.......

پاسخ
هانیه

مرسی حتمااینکار رو می کنم ممنون از شما

پاسخ
گلابتون

عاااااااااااالی بود!چه خوبه که اینا رو دارم تو دوران مجردی یاد میگیرم!‏

ممنونم گیس گلابتونمبغل

پاسخ
مرجان

خیلی با این پست موافقم و واقعاً گل گفتین

پاسخ
تمشک خانوم

سلام . حالا که من با شوهرم اختلاف پیدا کردم و دوست دارم همش نق بزنم میرسم به این پستت . گاهی خودمم میدونم نباید اینقدر نق بزنم اما نمیدونم چرا نمیشه . یک هفته مراقبه میکنم که فقط از شوهرم تعریف کنم و تشکر . نق زدن ممنوع . اما خدایی الان سخته . مخصوصا که هورمونام داره به هم میریزه و دوست دارم فقط گیر بدم ... چشم خانوم دکتر عزیز

پاسخ
سحر

سلام گيس‌گلابتون جان!خيلييي خوبه كه اينها رو به ما مي‌گين.خوش به حال اونهايي كه هنوز ازدواج نكردند و اينها براحتي در اختيارشون هست.توي خيلي از كتابهاي ترجمه‌شده درباره ازدواج مطلب گفته‌شده،ولي شما مهمترينها رو با توجه به جامعه ايراني مي‌گين و اين ممتازتون ميكنه.راستي بعد از ده‌سال كه از ازدواجمون گذشته و هرسال دريغ از پارسال و اشتباهات متعددي كه كردم،و مردي كه خيلي وقته از دستم خسته شده و بخاطر بچه داريم با هم زندگي مي‌كنيم و با اعتراف به اينكه هردو خطاكار هستيم ولي من بيشتر،با همه اينها با بكارگيري اين راهكارها عشقمون قابل برگشت هست؟

پاسخ
اسپینوی

سلام خانم دکتر عزیز.من چندروزیه که دارم سایتتو میخونم وهرچی میخونم خسته نمیشم.خیلی از شخصیتتون خوشم میاد.نمونه یک زن موفق و خودساخته هستید.مرسی که اینهمه زحمت میکشید و آگاهی زنان این سرزمین رو بالا میبرید

پاسخ
اسپینوی

فکرکنم توی کامنت قبلی واسه نوشتن نام روی لاتین بودم

پاسخ
فاطمه بهار

میخوام این کارو از امروز در مورد پدرم انجام بدمقلب

پاسخ
دخترخاك

منكه ازدواج نكردم ولي اين روش رو به كار ميبرم تا يه هفته لبخند

پاسخ
علي از اردبيل

اززحمات جنابعالي و تجربيات شما متشكرم

پاسخ
علي از اردبيل

ممنونم

پاسخ
ال پیکاسو

همسر من طبق گفته های خودش و مواردی که من از خانواده اش دیده ام همیشه سرکوفت میشنیده و تحقیر میشد.فکر کنید طوری بود که در دروه عقدم ،خانواده شوهرم دایم به من بدی های شوهرم را می گفتند از خسیسی بگیر تا دروغ گویی.منم تحت تاثیر قرار میگرفتم همش با شوهرم دعوا میکردم.
بعد ازدواج مشکلمون جدی تر شد.طوری که همه چیز رو تمام شده میدیدم اما چون با خودم عهد بسته بودم هرگز به خانه پدرم برنگردم شروع کردم به ساختن زندگیم.یک روش تعریف و تمجید کردن از شوهرم بود(نکات مثبتش رو خیلی بزرگ کردم و نکات منفی رو فقط در حد یک بار گفتن).
کم کم زندگیمون تغییر کرد.البته هر موقع برمیگشتم به غر زدن دوباره همه چیز به هم میریخت.
حالا شوهرم برای خانواده اش نماد یه انسان عصبی پرخاشگر دروغگو سرد و خسیس می باشد.اما برای من یه شوهر دست و دل باز ، مهربون(فقط گاهی وقتا عصبانی)،راستگو،فعال و مترقی می باشد...
دوستان به حرف خانم دکتر ایمان بیاورید و عمل کنید.نتیجه میگیرید قووووول میدم.

پاسخ
nazigh

«به دنبال رسیدن به آرزوهای خود باشید تا قلب تان سرشار از عشق و محبت باشد»
ممنونم از این جمله دست تا آدم خودش از لحاظ روانی سالم نباشه نمیتونه انتظار یه خانواده سالم از همسر ‌‌و فرزند داشته باشه چون خودش یه پایه این ستونه

پاسخ
گیس گلابتون

گلگلگل

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه