مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1390/08/20 00:00

کتاب "زن واسپرده"-1

کتاب "زن واسپرده"، نوشته لورا دویل، برای زنان متاهلی است که تصمیم دارند، یک زندگی زناشویی صمیمی و عالی بسازند، یک راهنمای عالی است. من این کتاب را بسیار دوست  دارم و وقتی بعضی از راهنمایی های آن را بکار می گیرم، می بینم که رابطه من و همسرم چه اندازه راحت تر و شیرین تر می شود. تمرین هایی که خیال دارم در این سایت بیان کنم، به ظاهر شبیه تمرین های کتاب "زن واسپرده" است. ولی چون فلسفه و جهان بینی من با نویسنده کتاب "زن واسپرده"متفاوت است، من تمرینات را به شکلی تغییر داده ام که برای زنانی با طرز تفکر خودم مناسب باشد.

این کتاب توسط یک بانوی مسیحی بسیار بسیار بسیار مذهبی نوشته شده است. بانویی که اعتقاد دارد زن برای خدمت به مرد و آوردن آرامش و راحتی به زندگی مرد آفریده شده است. او باور دارد که زن باید از هر نظر مطیع مرد و وابسته به مرد باشد، زیرا خدا او را چنین خلق کرده است. او عقیده دارد که زن باید از نظر مالی وابسته و تحت نظر مرد باشد تا سرسپردگی اش به مرد کامل باشد. من با این عقاید موافق نیستم. به همین دلیل با بعضی بخش های این کتاب درگیری ذهنی پیدا می کنم. اگر شما با عقاید نویسنده کتاب "زن واسپرده" راحت هستید، می توانید همین امروز کتاب "زن واسپرده" را تهیه کنید و از راهنمایی آن استفاده کنید و زندگی زناشویی خود را از نو بسازید.

تمرینات کتاب "زن واسپرده"روی تلاش برای راضی کردن همسر، به منظور انجام تکلیف الهی تاکید دارد. در حالیکه تمرینات این سایت روی اعتلا بخشیدن به روح زن و به منظور کسب آرامش و شادی نشاط درونی متمرکز است.

 همیشه حواسم هست که در مورد عقاید مذهبی، با آدم ها جنگ و جدل نداشته باشم. الان هم نمی خواهم عقاید تند بعضی از شما را در این سایت داشته باشم. نه این طرفی و نه آن طرفی. من فقط دارم عقیده خودم را می گویم و اگر کسی دوست دارد با تمرینات من همراه باشد، می تواند به گروه تمرین کنندگان بپیوندد. اگر نه، بحث و جدل نداریم. هرکس می تواند عقاید خود را داشته باشد.
ادامه دارد...

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

نیره

باید ببینیم نظر خود خارجی ها درباره کتاب چیه؟ تا جایی که میدونم اکثر زنهای اروپایی استقلال مالی دارند. فکر نکنم کسی به این کتاب توجهی بکنه.

پاسخ
خدیجه زائر

بعنوان زنی که 34 سال زندگی مشترک را پشت سر گذاشته ام با نظراتت راجع به شادمانی حقیقی زنان تنها در گرو استقلال مالی و روحی شان است صد در صد موافقم.وابستگی زن به مرد نه تنها کمکی به تعمیق ارتباط زوجین نمی کند بلکه از شفافیت و صمیمت رابطه که بنظرم بهترین امکان لذت از با هم بودن و رسیدن به اقناع طرفین از با هم بودن است می کاهد.خیلی از باورهای رایج نیاز به باز تعریف دارند تا برای زندگی حال مان قابل استناد باشند.از اینکه در این سایت امکان اشتراک عقیده و بازنگری بدور از تعصب فراهم است فرصت مغتنمی است تا نکات تاریک ذهن ها به نرمی روشن شود.بعنوان یک تشنه ی حقیقت از تو برای تلاش مشفقانه و روشنگری بی نهایت سپاسگزارم.بانوی آب و آیینه حافظت باشد . نازنینم که عطش جویندگان حقیقت را در یافته ای.

پاسخ
گیس گلابتون

با خواندن کامنت تو شروع به اشک ریختن کردم ... ممنونم از کلام جادویی تو ... سپاسگزارم که به عنوان خانمی که پستی بلندی های زناشویی را پشت سر گذاشته ای، کنار ما هستی. خیلی خیلی ممنونم که هستی.

پاسخ
مري گلي

اين كتاب رو من يه ماه قبل تو شهر كتاب ديدم همسرم تا ديد گفت اينو بخر.!! من خريدم ولي با اينكه تمريناتش يه جاهايي باعث ميشه زندگي آروم تر بشه.اما من يه جاهاييش خيلي حرص خوردم مثلا به هيچ عنوان نبايد از يه مرد انتقاد كني.وقتي مرد مرتب از زن انتقاد ميكنه چرا ما بايد هيچ وقت انتقاد نداشته باشيم.من با تمرينات شما گلي جون تمرين ميكنم

پاسخ
عروس98

سلام امروز اسم این کتابو شنیدم و اومدم بخونم ببینم نظر شما چیه ولی ادامشو پیدا نکردم هنوز نوشته نشده ؟
چجوری میتونیم در گروه تمرین کنندگان عضو بشیم؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. من با مبانی اصلی کتاب زن واسپرده، یعنی منفعل بودن زن در دست زن و خود را وسیله شادی و آرامش مرد دانستن و نه چیزی بیشتر، بکلی مخالف هستم. برای انجام تمرینات می توانید به دوره زندگی مثل عسل گیس گلابتون بپیوندید. در فروشگاه می توانید آن را پیدا کنید. یکی از پرطرفدارترین دوره های گیس گلابتون

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه