زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

رانندگی سریع و لوناپارک!

گاهی اوقات همسرم تند و بی احتیاط رانندگی می کند. گاهی اوقات خسته و کلافه می شود، گاهی اوقات احساس قدرت و جوانی می کند. به هر دلیلی گاهی اوقات رانندگی ترسناکی دارد.

اوایل ازدواجم دندانهایم را روی هم فشار می دادم تا جیغ نکشم. ولی بالاخره کار به دعوا و جر و بحث می کشید. هر بار او را قسم می دادم که به خاطر دل من آرام رانندگی کند. هر دفعه قول می داد ولی باز قولش را می شکست.

حالا یک راه حل جدید پیدا کرده ام. پس از سه سال قبول کردم که نمی توانم بی احتیاطی گه گاهی او را تغییر بدهم، پس برداشت خودم را عوض کردم. هر بار او پدال گاز را تا ته فشار می دهد و از بین ماشینها ویراژ می دهد، وانمود می کنم که در لوناپارک، سوار قطار تفریحی هستم. قلبم هوری می ریزد کف پایم، آدرنالین به جریان خون هجوم می آورد، نیشم از خوشحالی باز می شود: هـــــوه هـــــوه چه حالی می ده!

با این روش ساده نه تنها حرص نمی خورم بلکه فلاش بکی به دوران کودکی ام می زنم و کلی خوش می گذارانم.

عجیب این که پس از چند دقیقه رانندگی همسرم آرام و ملایم می شود!

جل الخالق! دو سال جیغ کشیدم و غش و ضعف کردم، بیفایده بود. حالا با بی خیالی طی کردن و بدون به زبان آوردن یک کلام، سالم و خوشحال به مقصد می رسم.

شما هم امتحان کنید. نگویید اگر هیچی نگویید همسرتان شما را به کشتن می دهد! اگر دعوا بکنید و غر بزنید هم این اتفاق خواهد افتاد!!!

این درس اول غر نزدن است:

 چیزی که نمی توانی تغیر بدهی، همین طوری که هست بپذیر و راهی پیدا کن که ازش لذت ببری!

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
پرنده ی گولو

این ممکن است.من تجربه اش را داشته ام.البته کمی سخت است .اولش کمی احساس حماقت به ادم دست میدهد.حداقل در مورد من اینطور بود.ولی بعدن واقعا عوض میشوی و حتی تعجب میکنی چطور میتوانستی از همچین مسئله ای حرص بخوری.

پاسخ
مژگان

سلام خانوم دکتر گل.دارم سعی میکنم که به قولم عمل کنم ولی باید اعتراف کنم که سخته.میدونید مدتی همش دارم بهاین فک میکنم چرا بعد اینهمه کتاب خوندن و تمرینات یوگا و تکرار عبارتهای مثبت و ... هنوز هم از رفتارهای نادرست اطرافیانم اینقد به خشم میام؟؟؟

پاسخ
گیس گلابتون

مژگان جون بعدا می نویسم چرا ما اصرار داریم منفی بافی کنیم. فقط الان یک اشاره کوچک می کنم: وقتی من از دست کسی حرص می خورم، به زبان بی زبانی دارم می گویم "من بهتر از تو هستم!" و این حس بهتر بودن خیلی به آدم حال می دهد! در حالیکه ظاهرا داری عذاب می کشی! باورت می شود که ما از چه راه هایی خودمان را اذیت می کنیم!

پاسخ
آسیه

گلی جون من از همسرم دورم و دو شهر متفاوت هستیم هرچندوقت یکبار اینقد به قول خودش کارش زیاد میشه که جز اس ام اس اصلا زنگ نمیزنه اینقد تنهایی و ناراحتی این موضوع روم فشار میاره که در عذابم هرقد خودم با کارام مشغول میکنم بازم نمیشه. به نظرت چکار کنم که غر نزنم سرش بابت این کاراش و بی خیالش بشم چطوری از این کارش لذت ببرم؟

پاسخ
sasan Javedani

سرکارخانم طوری از ما تعریف کردید که حداقل شوماخر رو تداعی میکنه ضمن تشکر از شما بابت توصیف بجای شما من هم سعی میکنم که راننده ی خوبی باشم اقدام اول از سرعت مجاز تجاوز نمیکنم تا آخر این هفته!!!!!!!!

پاسخ
آنا

ممنون بابت درس اول...تمرین میکنم و منتظر درسهای بعدی هستم.

پاسخ
مهتاب

آقای جاودانی هم باید قول بدن اگه شرط رو زیر پا گذاشتن به محک کمک کنن.

پاسخ
پرنده ی گولو

کامنت اقای جاودانی معرکه است

پاسخ
مهاب

سلام خانوم دکتر. خیلی وقته که تقریبا هر روز میخونمتون ولی تا حالا خاموش بودم خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم.. یه سوال ازتون داشتم همسر من یه کم بد دهنه (فحش میده) که موقع رانندگی بیشتر میشه تا حالا خیلی در این مورد باهاش صحبت کردم خیلی تلاش کردم ولی درست نشد. من واقعا از این موضوع رنج میبرم اینم بگم که ما هنوز تو دوران عقدیم. به نظرتون چیکار میتونم بکنم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

پاسخ
نونو

خیلی بامزه بود، الان که فکر میکنم میبینم من هم همیشه از رانندگی آقایون خانواده حرص خوردم و دندونامو بهم فشردم... از این به بعد میرم لونا پارک

پاسخ
تمشک خانوم

منم این مشکل رو دارم . هر چند دیقه یک بار هم باید یادآوری کنم که عزیزم ارومتر .. عزیزم مواظب باش و دیگه بعد از چند دیقه میترکم و ... دعوا آخه من خیلی ترسو هستم .. مخصوصا بعد از یه تصادف وحشتناکی که داشتیم بیشتر میترسم و واقعا نمیتونم لذت ببرم .. سعیم رو میکنم گلابتون جان

پاسخ
خانمی

من تجربه اینو دارم ! داداش که تند میرفت میترسیدم اما یه بار که تند میرفت یوهوووووووو یوووویهوووووی من شروع میشد بعد میدیدم یواش میره :) البته من این قضیه رو نمیدونستم ! الان فهمیدم :)))

پاسخ
گیس گلابتون

:)))))))) ما تا آخر هفته ایران نیستیم. بعد شوهرم قول داد تا آخر هفته خوب رانندگی کند:))))))))

پاسخ
katayoon
http://pushana.ir

نیشخند

پاسخ
گیس گلابتون

مهاب جون کاری نکن خانومی. تو هم یک سر برو لوناپارک و خوش باش.

پاسخ
نورا

برای رانندگی بد شاید بشه بپذیریمش و راهی براش پیدا کنیم که ازش لذت ببریم ولی برای اخلاقای بد چی؟مثلا شوهر من خیییلی شوخی میکنه.نه شوخی های معمولی.شوخی هایی که بعضی وقتهاواقعا بهم بر می خوره.شوخی هایی راجع به خانوادم.هر وقت اعتراضیم میکنم میگه شوخی میکنم،جدی نیست که بخوای ناراحت شی.اینجور وقتا باید چیکار کرد؟

پاسخ
گیس گلابتون

آسیه جون من ده تا راه خنده دار کردن این موضوع را بلدم. ولی اگر من بگویم بیفایده است. خودت باید پیدا کنی. برای ما هم بگویی. فقط یادت باشد همسرت از تو دور است زیرا دارد یا با تتحصیل یا کار در شرایط دشوار، آینده ای بهتر برای تو می سازد. مردها هم اهل تلفن نیستند. غر زدن و دعوا کردن شرایط را بدتر می کند. حالا یکی دو تا راه خنده دار پیدا کن ببینم.

پاسخ
گیس گلابتون

نورا جون هنوز درس های الفبای زناشویی شروع نشده خانومی...یکی یکی...

پاسخ
جور دیگر باید دید

اصلا مهم نیست رانندگی بدشون! من همش میترسم یه تصادفی بکنن و حالا خودونم بی خیال ماشین هم فدای سرمون مردم یه چیزی بشن. بابای من وحشتناک رانندگی میکنه و وقتی اعتراض میکنی میگه پیاده شو!تازه لجبازی هم میکنه. به جون خودم چن روز پیش کم مونده بود یه مامان و نی نیشو زیر کنه انقدر جیغ زدم!!!

پاسخ
katayoon
http://pushana.ir

خودت میگی لج بازی هم میکنه پس این راهش نیست. اگه با نصیحت کردن و هی مدام تذکر دادن چیزی عوض میشد الان همه ی دنیا یه جور دیگه بود. به نظر من که نتیجه ی عکس داره. هر چند که من هم دچاراین اشتباهات می شم.

پاسخ
پگاه

من یه پیشنهاد داشتم اگر میشه این پولا که تو اون شرط بندی گفتین یه جوری برسه به دست زلزله زده ها بهنره.. فک میکنم تو این شرایط نیاز داشته باشن...آدمای آبرو داری که در عرض چند تانیه زندگیشون چرخید و الان محتاج خیلی چیزان

پاسخ
اندر احوالات ...

منم یه شوهر خاله دارم که خیلی خیلی بد رانندگی می کنه وقتی بچه بودم یه بار باهاشون رفتم مسافرت و از شدت ترس از رانندگی اش گریه می کردم ولی یادمه خاله ام همش آروم بهم می گفت بهش نگم یواش بره چون بدتر می کنه فکر کنید!!!!!!! بالاخره هم تو یه تصادف از همین رانندگی های ایشون خاله ما در سن 34 سالگی جون خودشو از دست داد امیدوارم این غر نباشه 72 ساعت برای من تنبل تازه شروع شده

پاسخ
گلابتون بانو

تجربه مفید و جالبیه! آخه خود منم این مشکل رو دارم! اوایل زیاد اذیت نمیشدم ولی بعد زایمانم اعصابم ضعیف شده و می ترسم از تند رفتن شوهرم. از وقتی هم که خودم رانندگی می کنم اوضاع بدتر شده!!!

پاسخ
آسیه

گلابتون جون من هنوز راه خنده دار پیدا نکردم نمیش یکی بگی حداقل راهنمایی بشم

پاسخ
ژالین

غرزدن همسری هنگام رانندگی دیوونم میکنه!!! همش میگه وای این یارو رو چطور پیچید! وای اونیکی رو چطور یهو ایست زد و..و..و..

پاسخ
tarane

گیس گلابتون جان منم این مشکل روبا شوهرم دارم...اما برای من فقط ترسش نیست، بدترش جریمه هایی هست که بعدا میاد، چون ماشین مال منه و طبیعتا درگیری های قانونیش هم گریبان منو می گیرهوحشتناک

پاسخ
نیلوفر

من هم با شما هم دردم باید من هم این روش رو امتحان کنم

پاسخ
maryam100

خوب کار یه بار اتفاق میفته یه دفعه هم میبینی این لونوپارک اخرررررر شد

شوهر من خیلی خوب ومنطقی میرونه من روی این موضوع حساس بودمو توی لیست شوهرم نوشته بودم که شکر خدا بهش رسیدم.

پاسخ
katayoon
http://pushana.ir

اینم حرفیهناراحت ولی من واقعا برام سواله وقتی با یه راهی به مقصد نمی رسیم پس چرا باز می خوایم همون راهو بریم حتما راه دیگه ای باید باشه یه بار راهو عوض کنیم، باید امتحان کرد، یکیشم همین راهیه که گیس گلابتون عزیز میگن.

پاسخ
DrZeynab

در یک حال بد این متن رو خوندم و حالم کمی بهتر شد... ممنون

پاسخ
honooooo

بهههه چه داستان قشنگی
من ک تصور کردم و کیفور شدم از سرعت زیاد قلبگل

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه