زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1394/06/11 11:23

دارم عادتهای خوبی کسب می کنم-1

دارم عادت‌های خوبی در خودم ایجاد می‌کنم.

همانطور که قبلاً برای شما نوشتم، چند ماه اخیر مجبور شدم روال ده دوازده ساله زندگی‌ام را عوض کنم. هنوز زندگی‌ام کاملاً روی غلتک نیفتاده، ولی تعداد روزهای هفته که شادمان و خوشحالم دارد کم کم زیاد می‌شود.

 

صبح ساعت هفت بیدار می‌شوم، بدون زنگ ساعت. خیال دارم ساعت بیدار شدنم را به شش صبح برسانم. می دانید چرا خیال دارم ساعت شش صبح بیدار شوم؟ طبق بررسی‌های انجام شده 98%ثروتمندان دنیا قبل از ساعت شش صبح از خواب بیدار می‌شوند. این حرف با برداشتهای خودم از آدم‌های ثروتمند اطرافم کاملاً همخوانی دارد.

 

بعد از بیدار شدن، دست و صورتم را می‌شورم. در حین جوش آمدن آب، ورزش‌های کششی انجام می‌دهم. سپس بینی‌ام را با نمک می‌شویم برای کسانی که می‌پرسند چرا بینی‌ات را با آب نمک می‌شویی، عرض کنم برای این که خوب نفس بکشم. یک لیوان آب ولرم مینوشم. مولتی ویتامین میخورم.

 

لباس می‌پوشم، کرم ضدآفتاب می‌زنم. آرایش ملایمی می‌کنم. اسپری  زیربغل می‌زنم. من برای محیط کار هرگز عطر نمی‌زنم. علاقه ای ندارم ردی و عطری از خود باقی بگذارم. بلکه تمام حواسم به کارم است، اینطوری رد پای من باقی می‌ماند. به علاوه ممکن است بیماری، یا مراجعه کننده ای نسبت به عطر من حساسیت داشته باشد. بوی پاکیزگی برای یک خانم شاغل کافی است، بیش از آن،حواس پرت کن و غیرحرفه‌ای است.

  

سپس تند تند و بدون فکر کردن، سه صفحه می‌نویسم. همه نق نق‌ها و غرغرهایم روی کاغذ می‌آید و از ذهنم پخارج می‌شود. سپس یک دور تسبیح می‌گردانم: "من خودمو دوس دارم!"تکرار این عبارت باعث شده در مورد طرز رفتارم با جسم و روحم بیشتر دقت کنم. مدام از خودم می‌پرسم آیا این رفتار کسی است که خودش را دوست دارد و به خودش احترام می‌گذارد؟ نتیجه این کار شگفت انگیز است. البته در طول زمان بدست می‌آید و با دو سه گرداندن تسبیح اتفاقی نمی‌افتد.

 

سپس چند صفحه کتاب انرژی بخش می‌خوانم. مثل نوشته‌های آنتونی رابینز، کاترین پاندر، لوییز هی، برایان تریسی.

 

صبحانه کامل و خوشمزه ای می‌خورم: شیر، نان و پنیر و میوه. بعضی روزها تخم مرغ پخته می‌خورم. خوردن صبحانه باعث شده، اول صبحی حسابی پرانرژی بشوم.

 

من به عنوان یک خانم متأهل روی مرتب بودن خانه و وجود غذای گرم خانگی اهمیت می‌دهم. قبلاً به همین  دلیل نیمه وقت کار می‌کردم تا بتوانم ضمن انجام کارهای سایت، به خانه و غذا رسیدگی کنم. به خاطر تداخل برنامه من و همسرم تصمیم گرفتم هشت ساعت کامل، بیرون از خانه باشم، ولی تعصبم نسبت به پاکیزگی، مرتب بودن خانه و غذای گرم خانگی از بین نرفته است. به همین دلیل دارم راه‌هایی برای افزایش کارایی‌ام در زمینه خانه داری یاد می‌گیرم.

 

برای مثال یاد گرفته‌ام صبح‌ها و شب‌ها هر بار فقط دو دقیقه، باور کنید فقط دو دقیقه مناطق خرت خورت جمع کن خانه را مرتب کنم. بعضی از مناطق خانه ما بشدت خرت و خورت جمع کن است. اگر به خاطر خستگی به آن‌ها توجه نکنم، خرت و خورتها به شکل ترسناکی بیشتر و بیشتر در آن مناطق جمع می‌شوند. بعد انگار آتشی به میان جنگل افتاده است! کل خانه، درهم برهم و افتضاح می‌شود. الان با این دو تا دو دقیقه صبحگاهی و شبانگاهی، اوضاع معرکه شده است.


یکی از مناطق خرت خورت جمع کن خانه ما: میز تحریر من!

یک کار عالی دیگر هم یاد گرفته‌ام: خانه تکانی پانزده دقیقه ای!

شما می دانید من چقدر خانه تکانی را دوست دارم. انباشتگی و نامرتبی، بشدت سطح انرژی آدم را پایین می‌آورد. ولی فکر می‌کردم باید دو سه روز تعطیل کنم و حسابی خانه تکانی کنم. الان یاد گرفته‌ام روزی 15 دقیقه خانه تکانی کنم. در حد یک کشو یا یک قفسه. نتیجه حیرت انگیز است. ولی پیش خودمان باشد، به کسی نگویید که هر روز این کار را انجام نمی‌دهم. نمی‌دانم راستی راستی وقت نمی‌کنم یا وقتم را اینطرف و آن طرف تلف می‌کنم.

 

یک کار محشر دیگر هم یاد گرفته‌ام: هر روز دستشویی و توالت را تمیز کنم.

قبلاً هفته ای یک بار این کار را انجام می‌دادم. با تاید و وایتکس هم تمیزکاری می‌کردم. الان همان اول صبح که دارم دست و صورتم را می‌شورم، با صابون مایع و بدون دستکش و دنگ و فنگ، ظرف یک دقیقه، کاسه دستشویی را تمیز می‌کنم. اسپری شیشه شور را داخل دستشویی گذاشته‌ام. با دستمال توالت و شیشه شور، ظرف سی ثانیه آینه را برق می‌اندازم و سی ثانیه بعدی، کف حمام و توالت را با همان دستمال توالت، تمیز می‌کنم.

 

کم کم دارم احساس  می‌کنم دارم در یک هتل پنج ستاره زندگی می‌کنم! خانه مرتب تر و تمیزتر از سابق است.

ادامه دارد...

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

استاکر

وای خانوم دکتر جان.. کاش همه دنیا مثل شما فک میکردنو تو زدن عطر به خودشون کمی تجدید نظر میکردن.. اینجوری شاید ادمایی مثل من از اینکه یکی تو تابستون گرمو توی یه شهر شرجی از بوی شدید عطر بسیار گرم کناریش( که عملا با عطر دوش گرفته)تو تاکسی به مرحله بیهوشی نمیرسید!! کاش .. کاش..

پاسخ
گیس گلابتون

خنده

پاسخ
تکتم خانم

سلام من هم سعی خودم رو میکنم که هر روز خونه رو تمیز کنم .یک روز در میون موقع بیرون بردن آشغال ها هم یک کمد یا چند کشو رو مرتب میکنم یاحتی به کابینت ها سر میزنم.وآشغال ها رو خارج میکنم .

تنها عادتی که خیلی دوست دارم در من به وجود بیاد سحر خیزیه(که بعد نماز صبح نخوابم.)فکر کنم باید از همسرم کمک بگیرم چون هر روز بعد از نماز از خونه میره بیرون.

پاسخ
kafshghermezi

وای این نکته تون عالی بود که دارم حس می کنم تو هتل پنج ستاره زندگی می کنم! منم وقتی همه ی وسایلم تمیز و مرتبه و دیگه تمیزکاری ندارم می شینم فقط چن دقیقه زل می زنم به محیط اطرافم و کیف می کنم! تکنیک دو تا دو دقیقه رو باید حتما اجرا کنم! من با ظرف و لباسام مشکل دارم انگار که تولید مثل می کنن هیچ وقت تموم نمیشن! حتی بعضی وقتا دلم میخاد هیچی نخورم که همه ی ظرفام شسته بمونه!!

پاسخ
بهرام

چقدر خوب و عالی و بی پرده نوشتید ممنونم ، من هم از پاکیزگی و نظم و ترتیب انرژی زیادی میگیرم اما بعضی اوقات واقعا حسش نیست چشمک ، آها یادم رفت بگم دامستوس هم برای پاکیزگی سرویس ها عالیه اینم تجربه من پلک

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
دامستوس چیه آقای مهندس؟

پاسخ
بهرام

یک پاک کننده خیلی خوب خارجیه که همه چیز رو برق میندازه ، یک بار استفاده کنین یک عمر دعام میکنین همه هایپر مارکت ها دارنلبخند

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم

پاسخ
nilpar

سلام گیس گلابتون عزیز در مورد این خرت خورت ها واقعا عالی گفتینلبخند

پاسخ
گیس گلابتون

واااااای حق باشماست.
مناطق خرت و خورت جمع کن، خیلی جالب هستند. از دیدگاه فنگ شویی دلیلی دارد که ما همیشه در همان نقاط، انباشتگی داریم.
و اگر آن دلیل را برطرف کنیم، دیگر آنجا انباشتگی نخواهد داشت.
ذهن انسان، چیز عجیبی است...

پاسخ
فرزان جونی محمدی

سلاممممممممممممممممممم گیس گلابتون خوشگلم
عالیه خیلی کاربردی .
پاک کننده دامستوس رو هم امتحان میکنمقلب

پاسخ
بهنوش

چه پست عالی و کاربردی
ممنونم گلقلب

پاسخ
nefertiti6464

عطر عشق منه!!!
یعنی یه روز بدون عطر باشم می میرم!
کلی عطر و اسپری دارم.برای هر مکانی هم یه عطر خاص!حتی توی خونه یا موقع خواب!بدون عطر نمی تونم برم توی رختخواب.
ضمنا سلقه ام تو انتخاب عطر خوبه.با کلی دقت انتخاب می کنم و معمولا هرجایی که هستم ازم می پرسن اسم عطرتون چیه؟یا چه عطر خوشبویی!!!
با رایحه خوب جون می گیرم....
و اما عادت سحرخیزی شما عالیه.خیلی دوست دارم بتونم زود بیدار شم.کلا مصیبتی است بیدار شدن صبح ها!
قلقلک.نوازش.زنگ موبایل.موسیقی.فریاد.ملاطفت....هیچی اثر نداره.تازه به جای بیدار شدن با همه این سر و صداها خواب هم می بینم!!!!
اصلا هم مهم نیست 8 شب بخوابم یا 2صبح!
به منم یاد بدید زود بیدار بشم!!!
خواهش می کنم!ابرو

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم نفرتی تی
مثل هر هدفگذاری دیگر، لازم است دلیل بسیار قوی برای آن داشته باشید.
انگیزه مهمترین مطلب است

پاسخ
nefertiti6464

مرسی گیس گلابتون جونممممممماچ
این واژه ساده ،یه تلنگر محکم شد برام!
می دونستم ها ولی با گفتن شما انگار یه تکونی خوردم!
"انگیزه"
الان برای چیزایی که توش ضعیفم یه انگیزه قوی تعریف می کنم.چشمام داره برق می زنه.احساس خیلی خوبی دارممممممممم.بعدا می گم از این واژه واسه چه کارایی استفاده کردمتایید
بازم ممنونممممم

پاسخ
شهناز 2

سلام علیکم خانم دکتر عزیز من بطور خاموش و آروم آروم دارم از اطلاعات خوب شما استفاده میکنم راستی یک نکته یه سایت fly lady ایرانی هم داریم مال عارفه جون بنام لذت کمتر داشتن و همینطور برای تمرینات فلای لیدی یه گروه تو تلگرام راه اندازی کرده که خیلی خوبه و دیگه نقاط خطر 2 دقیقه ای و خانه تکانی 15 دقیقه ای و ویش ووش صبح برا من کاملا جا افتاده خیلی خوبه حتما یه سر بزنین عارفه جون هم مثل شما برای شادی مردم تلاش میکنه برای هردوی شما آرزوی بهترینها رو دارم

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم که ما را در جریان گذاشتیدلبخند

پاسخ
nasim(nafsepak)

گیس گلابتون جان سلام
ممنونم از اینکه از عادتهای خوبتون
گفتین
اون غرغرهای سه صفحه ای
خونه تکونی 15 دقیقه ای خیلی عالی هستن
به من کلی انگیزه دادین
فقط یه پیشنهاد اشکال نداره بکنم؟ تو آب ولرم ناشتاتون یه چکه لیموی تازه و کمی عسل قاطی کنین عسل اگر نبود یه پر نمک خوبه دستگاه گوارش رو شستشو میده و ویتامین ث بدن رو تامین میکنه
اثرش خیلی بیشتر از آب ولرم هست حتی می تونین 2لیوانشو بخورین

پاسخ
گیس گلابتون

چه جالب!
من یک لیوان آب ولرم را برای این می نوشم که اول صبح شکمم خوب کار کند. گلاب به روی تان البته. آدمی که روده هایش کار نکند، اخلاق خوبی ندارد. برای همین در فرهنگ فارسی به آدم کج خلق می گویند: یبسنیشخند

عسل و آبلیمو... عسل در آب حل نمی شود باید قدری آب جوش بیاورم و عسل را در آن حل کنم. اول صبح دنگ و فنگ هایم بیشتر میشه.

قول نمی دهم ولی شاید یک وقتی امتحانش کنم

سپاسگزارم از راهنمایی خوب شما

پاسخ
nasim(nafsepak)
http://mymiracles.persianblog.ir/

عسل در آب ولرم حل میشود گیسوجان
برای همون اجابت مزاج عرض کردم تاثیرش بیشتره

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم

پاسخ
حامی

میشه بپرسم بعد ازاینکه سه صفحه غرغر کردیم و نوشتیم ,برگه هارو چکارکنیم ؟بریزیم دور؟یا نگه داریم بهشون رسیدگی کنیم ؟
از شما چه پنهان همسرم هفته ای نیم ساعت مینشیندو به من که درحال جمع کردن لباس هایم از وسط اتاق هستم و بی وقفه دارم غر میزنم و ازرفتار برادر ها و زن برادر هایش غر میزنم گوش میدهد .اما خب کافی نیست .

پاسخ
گیس گلابتون

خوش به سعادتت چه همسر صبوری دارید.
من آنها را خیلی بدخط در یک دفترچه می نویسم که نه خودم بتوانم بخوانم و نه دیگران.
دفترچه که تمام شد، آن را دور می ریزم.
اگر خیلی خوش خط هستید یا آدم خیلی فضولی دور و برتان هست، همان موقع دور بریزید.

این غرغرها قرار است از وجودتان خارج شود.

البته بعضی ها هم پیشنهاد می کنند بعد از مدتی همه غرغرها را بخوانید تا نگرانی های خودتان را بشناسید.

ولی من نگرانی های خودم را می شناسم و از این که ببینم شصت روزه راجع به همان دارم غر میزنم هیچ خوشم نمیاد!!!

حالا شما خود دانید. می خواهید نگه دارید و بررسی کنید یا دور بریزید.

اسم شما را که می بینم یاد یک دوچرخه می افتمخنده

شما حس طنز فوق العاده ای دارید. آفرین

پاسخ
حامی

ممنونم که وقت میزارید و جواب میدید.منم میریزم دور .اینجوری بهترباشه فک کنم .
البته اینجا جای گفتن خصوصیات خوبه ومن هم دوس دارم که فک کنم همسرم صبوره چشمک
میشه بپرسم چرا دوچرخه ؟مثلا بخاطر کمکی هاش ایا ؟؟؟سوال جالب بود . مرسی :)
ممنونم . خوبی از خودتونه بی شک .

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
چون نوشتید: خدای من باز یکی که فکر می کنه با نگاه کردن به عکس دوچرخه صاحب دوچرخه میشه!
مگه شما این را ننوشتید؟

پاسخ
حامی

اهااان !اره خب .اولین چیزایی که خوندم از سایتتون راجع به مغناطیس پول شدن و انجام مراسم برای دور ریختن باورهای غلط بود .یه جورایی شبیه به همون فیلم "راز" که یه پسر کوچولو شبا موقع خاب زیر لحافش به عکس دوچرخه اش نگا میکردو بعد از یه هفته باباش براش یه دوچرخه خرید .

پاسخ
گیس گلابتون

پاسخ
گیس گلابتون

لبخند

پاسخ
حامی

البته گفتم که من نتیجه گرفتم و ممنونتون هم هستم که بی چشم داشت داشته های خودتون رو به ما هم یاد میدین .
بیشتر از این شرمنده ام نکنید دیگه گل

پاسخ
گیس گلابتون

لبخند

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه