زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1394/06/28 15:51

دفترچه جادویی من-2

دفترچه جادویی من-1


می دانم الان عده ای از خانم‌های مجرد ناراحت می‌شوند و می گویند چرا همه‌اش تو کوتاه می‌آیی؟ چرا همسرت عادت‌هایش  آ تغییر نمی‌دهد و تو باید سختی بکشی؟

 

خب ... ببینید زندگی زناشویی اینطوری است. گاهی من کوتاه می‌آیم و گاهی او. معمولاً ما کوتاه آمدن خودمان را بخوبی به خاطر داریم ولی کوتاه آمدن همسرمان را به خاطر نمی‌آوریم. البته به علاوه بعضی آدم‌ها بدقلق تر هستند و همسرشان مجبور است در مقابل او بیشتر کوتاه بیاید. خدا آنجور همسرها را نصیب هیچکس نکند. ولی بهرحال زندگی زناشویی اینطوری است. باید یکی به میخ بزنی و یکی به نعل.

 

سخن کوتاه آن که من از چند ماه پیش دارم با خودم و عادت‌های قدیمی‌ام کلنجار می‌روم. اوایل از دست همسرم ناراحت بودم. به خودم می‌گفتم من به خاطر راحتی تو حاضر شدم شهرک غرب را ول کنم و بیایم اینجا ولی تو به خاطر کار من حاضر نیستی یک کوچولو کوتاه بیایی و چنان در مورد خواب مقدس بعدازظهرت تعصب نشان می‌دهی که انگار مساله ناموسی است.

 

ولی بالاخره دست از احساس قربانی بودن برداشتم. زیرا می دانم وقتی عادت‌های جدیدم در من نهادینه شود، سایت گیس گلابتون می‌تواند رشد خود را آغاز نماید. اگر براستی تصمیم دارم سایت گیس گلابتون به مدرسه موفقیت تبدیل شود، بهتر است زودتر دست به کار شوم. حالا به خاطر خواب بعدازظهر آقای شوشو مجبور شدم زودتر اقدام کنم. چه بهتر!

 

برگردیم سر موضوع دفترچه من، اسم آن را گذاشته‌ام دفترچه جادویی چون می‌توانم راه حل مشکلاتم را به شکلی معجزه آسا لابلای خطوط آن پیدا کنم.

اولین مطلبی که متوجه شدم این است که وقتی کتاب داستان از کتابخانه می‌گیرم دیر می‌خوابم. من تندخوان هستم. می‌توانم کتاب ششصد صفحه ای داستان را ظرف سه ساعت بخوانم، ولی چه فایده؟ تا یک صبح کتاب بخوانم بعد هفت صبح بیدار شوم و دنبال کار بروم؟ این که نشد.

 

بنابراین فهمیدم قرار نیست تسلیم وسوسه کتاب خواندن بشوم. پس قرار است یاد بگیرم شب سر ساعت ده و نیم چراغ را خاموش کنم حتی اگر کتابی جالب در دست داشته باشم.

 

دومین مطلبی که متوجه شدم لازم است مورد توجه قرار بدهم این است: من وقتی به خانه می‌رسم اول استراحت می‌کردم و بعد غذا می‌پختم. این  کار برایم سخت بود، چون تا بدنم می آمد کمی راحت بگیرد، دوباره باید برای غذا پختن و کارهای خانه راه می‌افتادم. این زمان یکی از زمان‌هایی بود که خیلی دلم برای خودم می‌سوخت. به خودم می‌گفتم:

-          اگر آقای شوشو اینقدر بدقلقی نمی‌کرد من صبح‌ها آشپزی می‌کردم و مجبور نبودم عصر با این همه خستگی غذا بپزم.

 

چقدر تکرار این نق نق‌ها در ذهنم خسته کننده بود. از این همه احساس قربانی بودن، خسته شده بودم. حالا روش جدیدی در پیش گرفتم:

 

وقتی به خانه می‌رسم یک ساعت خانه داری می‌کنم: آشپزی و نظافت. سپس حمام می‌کنم و بعد نوبت به استراحت می‌رسد.  اینطوری بدنم فرصت می‌کند مدتی روی مبل قرار بگیرد. ممکن است در زمان استراحت بنویسم ، مثل همین الان یا کتاب در زمینه شغلی‌ام مطالعه کنم ، یعنی استراحت کامل نباشد ولی  دست کم تنم روی مبل راحت است.

 

وقتی این دو تا عادت را در خودم جا بیندازم فکر کنم کلی از مسایلم حل شود.

 

آیا شما هم  دفترچه جادویی دارید؟

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

pooran9181

من متوجه نشدم گيسو جان. خوب خواب اقاي شوشو چه ربطي به كار كردن شما دارد? خوب وقتي ايشان در حال استراحت بعدازظهر هستند شما هم در اتاقي ديگر به كار نوشتن كه بي سر و صداست ميپرداختيد

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
نوشتم که او میخواهد با من حرف بزند یا من هم کنار او دراز بکشم
او به صدا حساس است. اگر من بیوار باشم و مشغول کار کرون او نمی تواند بخوابد

کار کردن در سکوت مطلق که ممکن نیست
شما می توانید بدون هیچ سر و صدایی غذا بپزید؟
یا خانه را مرتب کنید؟

کار با سایت همین طور است. فقط نوشتن که نیست. هزار کار دارد
من نمی ت توانم چهار ساعت در سکوت مطلق کار کنم
آدمهایی که دوست دارند بعداز ظهر بخوابند، دلشان می خواهد همه جا کاملا ساکت ساکت باشد.
از نظر من این طرز فکر، درست نیست. ولی جنگیدن هر روزه به خاطر این که زور بگویم او عادت هایش را تغییر بدهد و من عادتهایم را تغییر ندهم، کار ابلهانه ای است.
قبول دارید؟
امیدوارم توانسته باشم منظورم را برسانم

پاسخ
سارانگ1

من که اصلا عادت به نوشتن نداشتم، در جلسات حلقه هدف شما به من توصیه کردید که بنویسم، حتی اگر برایم سخت باشد، توصیه کردید که از زمانهای کم شروع کنم. الان یک دفتر زیبا دارم که در آن مینویسم. درست است نوشتن جادو می کند. راهگشاست. الان دوستش دارم و هر روز تقریبا مینویسم. عزیزم ممنونم. معلم قشنگم...

پاسخ
nahidsa

من اینکار رو تو note موبایلم انجام میدم.البته نه همیشه.ولی خیلی تاثیرگزار بوده اما حتما تاثیر دفترچه بیشتره.دفترچه رو بیرونم ببیریم با خودمون گیس گلابتون جان؟

پاسخ
شاینا

من نوروز امسال یک چنین دفتری داشتم. سه بخش داشت.شکرگزاريو و کارهای خوب و انتقادات. حدود نزدیک به بیست روز نوشتم و ببعد رها شد. اما بسته دانلودي هدف گذاری را که خریدم به سالن مطالعه کتابخانه رفتم و نوشته هایم را با دقت خواندم. تاثیرش شگفت انگیز بود. یکی از تاثيراتش این بود که مطمئن شدم چه اهدافی را از ته دل می خواهم. خلاصه برای تمرینات هدف گزاری کلیدی بود. به نظر من کسانی که می خواهند بسته هدف گذاری را بخرند بهتر است چنین دفتری تهیه کنند و حداقل بیست روز تمام بنویسند.

پاسخ
حامی

منم به این نکته رسیدم که از سرکار که برگشتیم بقول خودمون هنوز گرمیم , استراحت نکنیم اول کارای خونه شام و چای و بقیه کارا بعدش بشینیم با خیال راحت استراحت کنیم

پاسخ
gladmari
http://tedtalks.blog.ir

منم همچین دفترچه ای داشتم و همه چی رو توش مینوشتم. الانم یه دفترچه شکرگزاری دارم و یه دفترچه ایده

پاسخ
گیس گلابتون

یه چیزی بگم...
من آنها را هم دارم!!!
کلا من زیاد می نویسم
دفترچه ایده و شکرگزاری فوق العاده است

پاسخ
roshanideh

سلام عزیزم . چقدر خوب و زیبا و صادقانه می نویسی . منم دفترچه ی موفقیت دارم . در اون چالش هایی که باهاشون مواجه هستم و می نویسم و راهکار می نویسم تاریخ می زنم. بعد چند روز دوباره برمی گردم واگر مشکل حل شده بود تاریخ حل مساله رو یادداشت میکنم و کلی برا خودم به به و چه چه می کنم . با همین روش ساده کلی انگیزه می گیرم و خوشحال میشم .

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم

پاسخ
مامان گل

دفترچه ایده و هدف گذاری چیه ؟!

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم که می پرسید
در موردش می نویسم

پاسخ
faazi

Movaffagh bashi Gisoo jaanلبخندتایید

پاسخ
shatab

سلام خانم دکتر شما که خودتون پزشکین وحتمااا میدونین که خواب شبانه درمانگر هست و هورمونهای رشد در خواب شبانه ترشح میشه و خواب روزانه بدتر سم هست وبیشتراز نیم ساعت باعث بیماری میشه اینکه همسرتون بخواد اینکارو ترک کنه یا نکنه خوب به خودشون ارتباط داره ولی این شمایین که دارین کار درستو انجام میدین من همیشه تو خونه هم میگم میگم خدا کنه کسی خسته باشه بیهوش میوفته اونکه به هر تق وتوقی از خواب میپره واقعیتش اینه که خسته نیست ولی بازم میدونم که شما مجبورین کوتاه بیایید.

پاسخ
nefertiti6464

من اگه همسرم عادت های متفاوت با من داشته باشه ازش استقبال می کنم.چون دوست دارم یه تغییر جدید رو تجربه کنم.من خودم عاشق خواب بعد از ظهرهستم.برای اینکه شرایط شما رو درک کنم تصور کردم همسر من آدمی باشه که دوست داره بعد از ظهر نخوابه و فعالیتی داشته باشه.خب سخته!ولی جالبه.می تونم کارهایی که خیلی هم نیاز به تمرکز نداره انجام بدم!انا همش تصورات ذهنیه منه.شاید در عمل نشه.تو خونه ما پدر و مادرم با هم فرق دارن.مثلا مامان شب ها زود می خوابن و بابا دیر.ولی همه رعایت همدیگرو میکنیم.یعنی خداروشکر مشکلی در مورد این تفاوت ها نداریم.برای همین درک شرایط شما شاید برام سخت باشه ولی به هرحال دوست دارم این تجربه جدید رو امتحان کنمنیشخند
****راستی یکی از دوستام که متاهله و درگیر پایان نامه ،چند روز پیش یه مورد جالبی رو گفت!شاید برای شما هم قابل استفاده باشه.
برای اینکه بتونه در طول روز به کار پایان نامه که بیرون از خونه هست برسه.شب ها غذارو روی گاز می ذاره و از تایمر گاز استفاده می کنه و می خوابه.درنتیجه صبح که بیدار میشه ناهارش آماده است و با خیال راحت صبح با همسرش میاد بیرون و عصر می رسه خونه.در حالیکه غذاش آماده است و می تونه به بقیه کارهاشم برسه.
به نظرمن روش جالبی بود.اینجا گفتم شاید برای کسی قابل استفاده باشه!
یعنی جالب میشه الان 10 نفر بگن خب ما هم همین کارو می کنیمممممممممممنیشخند

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
یادم میاد گفتی به دوستان متاهلت پیشنهادهایی می دهی و آنها قبول نمی کنند.
نفر تی تی شما مجرد هستید. دنیا متاهلی با دنیای مجردی متفاوت است. درک شرایط من برای شما دشوار است چون هنوز مجرد هستید.
اشکال ندارد بزودی شما هم وارد جرگه ما میشوید

پاسخ
nefertiti6464

آمیننیشخند
گیس گلابتون جونمممممممم
هیچ نکته ای از چشمان تیز بین شما مخفی نمی مونه ها!!!
ماشااللهههههه
تمام حرفای من ثبت و ضبط شدهنیشخند
همه چیز یادتونه
ماشاالله

پاسخ
گیلاس

سلام عزیزم من هم وقتی مجرد بودم یه دفتر داشتم که توش نامه به خدا می نوشتم اما وقتی ازدواج کردم خیلی کم شد ، گیسو جان همسر من کارش شیف است و من مجبورم شب تا ساعت 12 که از سرکار می آید منتظر او بمانم ، در ضمن اصلا هم عادت به خوابیدن به موقع ندارم همان 12 که می آید بایدتا ساعت 2 پای تلویزیون باشد من هم که اینطوری عادت به خواب ندارم خواب زده می شوم صبح هم باید ساعت 7 برای رفتن به سرکار بلند شوم نمی دانم باید چه کنم دوست خوبم

پاسخ
گیس گلابتون

بله می دان شرایط دشواری است
من هم دارم با همین شرایط دست و پنجه نرم می کنم

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه