زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1400/04/12 12:27

روز تولد 1400

دوشنبه 31 خرداد 1400 - همان‌طور که می‌دانید روز تولد من، 31 خرداد مصادف با آخرین روز بهار و بلندترین روز سال است. امسال روز تولدم افتاده بود وسط هفته. من دوست دارم روز تولدم به یک رستوران خوب دعوت بشوم و باغ - رستورانی را در لواسان را در نظر داشتم. نمی‌توانستیم وسط هفته برویم، پس قرار شد آخر هفته برویم.

صبح همراه آقای شوشو به تهران رفتیم تا هدیه تولد بخریم. من بابت هدیه سالگرد ازدواج و تولد پول نقد گرفته بودم و خیال داشتم خودم را به تکه‌ای جواهر مهمان کنم. گردنبندی سفارش دادیم و به رودهن برگشتیم.

بقیه روز به خودم استراحت دادم. فیلم نگاه کردم. ناخن‌هایم را سوهان کشیدم. ماسک صورت گذاشتم. حال خوشی داشتم و پس از مدت‌ها فکرم آزاد و راحت بود. عصر پدر و پسر با بادکنک و دسته‌گل از راه رسیدند. توجه این دو به مناسبت‌ها حسابی خوشحالم می‌کند.

 

پنجشنبه سوم تیر 1400- هفت صبح بیدار شدم و کارهای معمول خانه و وب‌سایت را انجام دادم. دلم کیک خامه‌ای نمی‌خواست، بلکه هوس پای پر از میوه کرده بودم. ساعت نه پختن پای سیب را آغاز کردم. اول تیر 1398 به‌صورت جدی شروع کردم به پختن کیک و شیرینی و اولین دست‌پختم پای سیب بود. آن روز چه گندی به آشپزخانه زدم. همه‌جا را آردی کردم و جانم بالا آمد تا توانستم اولین پای عمرم را بسازم. پس ازبیش از 240 کیک و شیرینی و نان پختم. خاطره روزی که پای سیب پختم را بخوانید و همواره به خاطر داشته باشید آدم‌هایی که الان ماهر و کاربلد هستند، یک روزی ناشی و نابلد بودند. به خودتان اجازه بدهید تازه‌کار و ناوارد باشید.

پختن پای که به پایان رسید، نوبت فیش‌اند چیپس شد. فر را با حرارت 200 درجه سانتی‌گراد روشن کردم تا گرم شود. روی سینی فر، پوش‌برگ کشیدم و با برس یک قاشق چای‌خوری روغن مایع را روی آن مالیدم. ماهی را با آب‌لیمو و فلفل و زردچوبه مزه دار کرده بوده. کف سینی فر چیدم و کمی نمک روی آن پاشیدم. دو سیب‌زمینی را پوست گرفتم و هرکدام را هشت قسمت کردم. یعنی اول سیب‌زمینی را نصف کردم و سپس هر نیمه را به چهار بخش تقسیم کردم. نمک و فلفل و پاپریکا و کمی روغن مایع روی سیب‌زمینی‌ها ریختم و کنار ماهی‌ها چیدم. سینی فر را داخل فر داغ گذاشتم. چهل‌دقیقه‌ای طول کشید تا ماهی و سیب‌زمینی حسابی برشته شود. جای شما خالی. فیش‌اند چیپس کلاسیک با خمیر بنیه آغشته و در روغن سرخ می‌شود. روشی که من بکار گرفتم مدل رژیمی آن است و بسیار خوشمزه و ساده.

پس از غذا نوبت گردگیری و جارو و نظافت شد. قرار بود والدینم همراه ما به رستوران بیایند و سپس به خانه ما. نه شب دیگر جان نداشتم. 14 ساعت سر پا بودم. یا آشپزی می‌کردم یا ظرف می‌شستم یا گردگیری و جارو و یا دستشویی را می سابیدم. روی مبل راحتی نشستم تا قدری نفس بگیرم. مادرم تماس گرفت تا خبر بدهد کار دارند و نمی‌توانند در جشن کوچک من شرکت کنند. ناراحت شدم؟ البته که ناراحت شدم. نه‌تنها به خاطر آن‌همه کاری که کرده بودم، بلکه به خاطر این‌که والدین معتاد به کار من حاضر نیستند یک روز جمعه را به خاطر تولد دخترشان تعطیل کنند. اگر آن‌ها را دعوت نکرده بودم، لازم نبود پس‌ازآن همه آشپزی و ظرف شستن، خانه را تمیز کنم. یک روز دیگر تمیزکاری می‌کردم. خب... یادم می‌ماند که دیگر برای تولدم دعوتشان نکنم. این تصمیم خوشحالم نمی‌کند، ولی اگر آدم توقع نداشته باشد، ناراحت هم نمی‌شود. من خیال ندارم سال دیگر هم ناراحت بشوم. می‌دانم برایتان سؤال است که دو تا آدم هفتاد هشتادساله چه‌کار دارند که نمی‌توانند تعطیل کنند! والله برای من هم سؤال است! بگذریم.

 

جمعه 4 تیر 1400 – صبح آقای شوشو رفت داروخانه. ظهر پسرم با ماشین دنبالم آمد و دوتایی به سراغ آقای شوشو رفتیم.

سه‌تایی، من و پدر و پسر راهی لواسان شدیم. باغ- رستورانی باصفا و زیبا، زیر درختان گیلاس و میان مهفشان ها که آب را به‌صورت پودری به سروصورتت می‌پاشند تا خنک شوی، کباب خوشمزه و بگووبخند.

توجه دارید که خیال ندارم برای رستورانی تبلیغ یا ضدتبلیغ کنم، از قصد نام رستوران را ننوشتم.

 

پس از صرف غذا به خانه برگشتیم تا مراسم کیک بران را به جا بیاوریم. پای سیب محشر است. کم شیرین و پر از میوه. واااااای! دهانم آب افتاد و دلم دوباره خواست! کاش آن را بپزید و مزه بهشتی‌اش را بچشید. من ندیدم قنادی‌های ایران آن را بپزند.

خوش گذشت. خیلی خوش گذشت. با سپاس از همسر عزیزم و پسر گلم که روزی به‌یادماندنی برایم ساختند. چه خوب است که یک روز سال به‌طور اختصاصی آدم را تحویل بگیرند.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
mehrnuosh

سلام خانم دکتر چشمه علایی گرامی!بازهم تولدتون مبارک!با آرزوی شادی و تندرستی!

mehrnuosh
پاسخ
گیس گلابتون

خودتون گل هستید مهرنوش خانوم

پاسخ
mehrnuosh

سلام خانم دکتر چشمه علایی گرامی!بازهم تولدتون مبارک!با آرزوی شادی و تندرستی!

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. همچنین برای شماگل

پاسخ
MINA S

تولدتوووون خییییلی مبارک انشاا... همیشه ذلتون شاد تنتون سلامت و لبتون خندون باشه و در جمع عزیزانتون.....منم روز تولد و خیلی دوست دارم بنظرم ی روز خاصه برای هر فرد

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. لطف دارین. موافقم. روز تولد، روز خاصی برای شخص است. خوبه که تحویلش بگیریم.

پاسخ
nilpar

تولدتون مبارک گل برای شما خانم دکتر عزیز آرزوی سلامتی و دلخوشی دارم لبخند

پاسخ
گیس گلابتون

سپاسگزارم. لطف داریدقلب

پاسخ
atussa

تولدتون مبارک خانم دکتر نازنین
انشالله سالهای سال با شادی و سلامتی در کنار همه عزیزانتان زندگی کنید.
کاش از فیش اند چیپس هم عکس می گذاشتید
دوست داشتم ببینم این خوشمزه رژیمی چه شکلی شدهقلب

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم آتوسا خانوم نازنین
به عکس گرفتن نرسید! تند تند خوردیم! قیافه اش هم خوبه: طلایی و برشتهخوشمزه

پاسخ
لیدا

تولدتون مبارک خانم دکتر عزیز و دوست داشتنی گلقلبگلماچ

لیدا
پاسخ
گیس گلابتون

سپاسگزارم خانم دکتر عزیز و دوست داشتنی. ممنونمقلب

پاسخ
سارانگ1

عزیزم... تولدتان مبارک... چه خوب که به دنیا آمدید! عالی شد... حتی تجربه من هم از حیات شما در این عالم خوب و خوشایند است، زنده باد... برایتان آروز میکنم که سالی شیرین داشته باشید، شیرین و دلچسب مثل پای سیب آناهیتا پز...

پاسخ
گیس گلابتون

عزیزززززززززززمیدقلب متشکرم

پاسخ
Firuze

سلام خانم دکتر عزیزم
تولدتون مبارک باشه
انشالله که بهترینها رو در زندگی تجربه کنیدگل

پاسخ
گیس گلابتون

سپاسگزارم فیروزه خانوم عزیز و دوست داشتنیگلگلگلگلگل

پاسخ
sarafaramarzi

تولدتون مبارک لبخندقلب
بهترین ها براتون باشه

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. خیلی لطف داریدگل

پاسخ
najme55

سلام خانم دکتر جان..تولدتون را با تاخیر زیاد تبریک میگم. معمولا آخرای خرداد یادم میفته که شما در بلندترین روز سال به دنیا اومدید اما فقط وقتی به کامپیوتر میرسم امکان کامنت گذاشتن دارم ( روی گوشیم پسوردم سیو نیست)
چقدر دلخوریهایی که آدم از پدر مادرش داره پیچیده هست انگار از بخشی از خودت دلخوری و نمیدونی باید باهاش چی کار کنی... هرچند به نظر میاد شما خوب رتق و فتق میکنید مسایل پیچیده‌ي این مدلی را!
راستی فیش اند چیپس شما را جمعه‌ی پیش پختم و به شدت عالی بود فقط دو قاشق روغن مصرف شد و خیلی شیک و لذیذ (البته من کمی با در بسته روی گاز پختمش و فقط برای گریل شدن توی فر گذاشتم تا کمتر گاز مصرف بشه)
دستورای آشپزیتون را دوست دارم. حسی پشتش هست که آدم را وسوسه میکنه به امتحان کردن چشمکقلب

پاسخ
گیس گلابتون

نوش جونتون نجمه جانقلب

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه