زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

چرا غر زدن بیفایده است؟-3

وقتی به آدمها زیاد فشار بیاورید دو حالت اتفاق می افتد:

یا تسلیم زورگویی شما می شود. کاری را که می خواهید انجام می دهد ولی افسرده و دلمرده می شود. دیگر دل و دمغ ندارد.

یا عصیان می کند و با پرخاشگری و داد و بیداد از خود دفاع می کند.

مادری کردن برای شوهر وغر زدن و نق زدن باعث می شود همسر شما تبدیل به یک کودک سه ساله شود!

یک کودک سه ساله می خواهد از مادرش مستقل شود. از طرفی می خواهد مطمئن باشد که که مادرش همیشه در دسترس است و منتظر او ایستاده است. او چند قدم از مادرش دور می شود و می ایستد و با شیطنت به مادرش نگاه می کند. وقتی می بیند مادرش دارد او را نگاه می کند، تاتی کنان چند قدم دیگر دور می شود. ولی اگر حواس مادرش به او نباشد تند تند و با عجله به سمت مادرش می دود.

یک مرد بزرگ هم وقتی توسط شما تبدیل به یک کودک سه ساله شود، همینطور رفتار می کند. او کمی فاصله می گیرد و برمی گردد ببیند مامان چکار می کند. آیا غر می زند؟ آیا مامان ترسیده است؟ آیا او را تعقیب می کند؟

واکنش شما تعیین می کند که حرکت بعدی مرد در کدام جهت باشد.  آیا یک قدم به شما نزدیک می شود یا چند قدم دیگر هم فاصله می گیرد؟

غر زدن و نق زدن شما باعث می شود مرد مطمئن شود، شما منتظر او ایستاده اید. نوعی پاداش است. اطمینان بخش است. خیال او راحت می شود که شما نگران و مستاصل، منتظر او ایستاده اید. می بینید که غر زدن و نق زدن چقدر بیفایده است؟...

ادامه دارد...

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
پانی

ممنون نکته جالبی بود. فقط می خواستم ببینم توی این بازی که راه می افته عکس العمل صحیح ما چی بایدباشه؟ مثال بزنید. دست شما دردنکنه

پاسخ
خاطره

من مجردم خوب ؟! فکر میکنم از اونها باشم که زن زیادی خوب هستند . یعنی حتی غرغر نمیکنم . گاهی فقط منفجر میشوم ! فکر میکنم مردها یک زمانهایی نیاز دارند به سکوت و آرامش . که کسی هی پا روی دمشان نگذارد . حتی محبت زیاد هم خسته شان میکند . یک وقتهایی فضا دادن به طرف مقابل خوب است . اما فکر میکنم زنها وقتی شروع به غر زدن میکنند که احساس ناامنی کنند ... دزسته ؟

پاسخ
باران

سلام غر نزدن سخته !! کنترل حرف زدن هم سخته مخصوصا برای جنس مونث که دائم باید حرف بزند و من که نمی توانم حرفی را تو دلم نگه دارم!!چطوری تمرین کنیم که غر نزنیم و در عین حال بتوانیم خواسته ها و نظراتمان را به همسرمان بیان کنیم؟؟ بعضی ازدوستان را می بینم که هر چه که می خواهند از شوهرشان درخواست می کنند ودریافت می کنند!!! نمی دانم که آیا آنها هم غر می زنند ؟! یا ....؟؟؟؟!!

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه