زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

چرا غر زدن بیفایده است؟-7

زن بودن به معنای ضعیف و توسری خور بودن نیست. زن بودن یعنی در عین قدرت، نرم و منعطف باشید. با درایت و هشیاری اجازه بدهید که همسرتان پادشاهی کند. بخاطر داشته باشید وقتی او پادشاه است، شما ملکه هستید. اگر او را از تخت شاهی پایین بکشید، دوران ملکه گری خودتان هم به پایان می رسد.

آی زن های قوی! مواظب باشید که مردانگی همسرتان را از او نگیرید. از هر کار او ایراد نگیرید. برای هر کاری جلو ندوید که انجامش بدهید. مرتب به او سرکوفت نزنید که بلد نیست هیچ کاری را درست انجام بدهد. ای زنان همه فن حریف و توانا، ای زنان عاقل و دانا! آن قدر عاقل و توانا باشید که به ظاهر پشت صحنه باقی بمانید و به واقع کارگردان نمایش باشید.

اگر یک روز همسرتان لطف کرد و طرفها را شست و قدری آب روی زمین ریخت، فدای سرش! قیامت راه نیندازید. یک دستمال به دستش بدهید که زمین را خشک کند. از او برای همکاری با شما صمیمانه تشکر کنید. او باز هم به شما کمک خواهد کرد. ولی اگر ایراد بگیرید و غر بزنید، کمک دیگری در کار نخواهد بود.

دیده ام بعضی از خانم ها حتی مراقبت ازبچه را یک ساعت به پدرش نمی سپارند. انگار که پدر، عرضه، عشق یا شعور نگهداری از بچه را ندارد. می گویند لباس بچه کثیف می شود، ممکن است زمین بخورد و ... خب لباسش کثیف شود! زمین بخورد! مگر بچه ظرف کریستال است که نباید زمین بخورد یا خاکی شود. این طرز رفتار نه تنها شما را در بزرگ کردن و مراقبت از فرزندتان دست تنها می گذارد، بلکه کودکی لوس و نازنازی هم در دامان تان قرار می دهد.

دیده ام بعضی از خانم ها برای اجاره خانه، خودشان با صاحبخانه چانه می زنند. می گویند مردم سر شوهرشان کلاه می گذارند! به زبان بی زبانی می گویند که معتقد هستند شوهرشان یک عقب مانده ذهنی بی عرضه است! صد البته با چنین طرز تفکری نمی توانند به شوهرشان احترام بگذارند و او را تایید کنند.

دیده ام زنها شوهرشان را برای درآمد کم یا ولخرجی یا معامله ای نامناسب سرزنش می کنند. در این موارد دلم می خواهد بپرسم: "خانومی! درآمد خودت چقدر است؟ آیا گر شوهرت در خانه بنشیند و کارهای خانه را انجام بدهد، تو می توانی زندگی را بچرخانی؟ آیا می توانی درآمدی به اندازه ای که مورد نظرت هست، کسب کنی؟ آیا خودت در خرج کردن هشیار هستی؟ آیا هرگز در معامله ای اشتباه نکرده ای و سرت کلاه نرفته است؟"

ادامه دارد...

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
نسترن

این پست رو که می خوندم توی ذهنم می گفتم خوبه اینو انجام نمی دم یا اونو انجام می دم باید ترکش کنم .چقدر جالب درد رو می شناسین .حق باشماست .دلم می خواد از روی این پستهای غرزدن رونویسی کنم تا تو ذهنم بمونن .

پاسخ
مارال

گلي جان دختران امروز كار ميكنند و حسابي سر از دخل و خرج و سرمايه گذاري و اجاره وروابط اجتماعي و...درمياورند برعكس مرداني رو ميشناسم كه حتي يك هزارم زنها توانايي اداره كردن زندگي رو ندارند پسراي تيتش ماماني امروز كه يه بارم حتي نون واسه خونه نخريدن و بسيار بي دست و پا هستند.سخته تحمل كردن و سياست زياد ميخواد كه بتوني صبور باشي.آيا بايدبا مردي ازدواج كرد كه از تو قويتر باشه تا قبولش داشته باشي؟

پاسخ
گیس گلابتون

من نمی دانم زن قوی تر یا مرد قوی تر یعنی چه. چون می دانم هر کدام از ما آدمها در جنبه ای قوی هستیم و در جنبه ای ضعیف. زن و شوهر در بهترین حالت مکمل هم هستند. قبول ندارم که در حال حاضر دخترها بهتر از پسرها هستند! هم دختر ننر بی دست و پا زیاد دیده ام و هم پسر لوس و بی عرضه! به نظر من اول بالغ شوید و بعد ازدواج کنید. آدم بالغ، می تواند یک آدم بالغ را جذب کند. این حرفها را زیاد گفته ام.

پاسخ
morteza

چرا شما که اینقدر توانمندی نمیری با یک فرد توانمند تراز خودت ازدواج کنی ؟ بی شک حرف های خانم دکتر راجع به نیاز زن به احساس امنیت و نیاز مرد به تکیه گاه بودن ( ولو به صورت ظاهری و ساختگی ) کاملا درسته ، اگر شما چنین مردی رو پیدا نکردی و در گام نخست حاضر شدی از شرایط خودت کوتاه بیای ، بعد از اون اگر نتونی مردت رو تحسین کنی هم به خودت و مهمتر به اون پسر خیانت کردی ! ( نظر شخصی )

پاسخ
حوری

خیلی عالی بود . مرسی گیس گلابتون جان برای وقتی که برای آپ کردن می ذاری ماچ

پاسخ
رها

دقیقا همین طوره که وقتی غر میزنم از چشم همسر نزول میکنم ولی چه کنم اصلا کمک نمیکنه همسر ناراحتمن خسته میشم از بس میگم مثلا طرف هارو یک بار بشور یا در نگهداری بچه کمی کمکم کن!هر چی بیشتر تکرار میکنم کمتر نتیجه میگیرمگریه

پاسخ
خانمی

رویا

پاسخ
zan

سلام گیسو. می شه بگی بهمون که اگه از شوهرمون بخوایم که رازهای دلش رو بگه که چیزی تودلش سنگینی نکنه و از احساساتش و عمق اونا برای ما بگه این باعث نمیشه مردانگی اونا رو ازشون بگیریم؟

پاسخ
گیس گلابتون

عزیزکم، مردها اهل درد دل نیستند. اگر خواست حرف بزند، با همدلی گوش کن. اگر نخواست، اجازه بده تو خودش بماند. راستش اگر به مردی بگویی بیا برام دردددل کن تا سنگینی قلبت باز شود، خوشش نمی آید.

پاسخ
morteza

اولین مورده که اصلا باهاتون موافق نیستم خانم دکتر...!!!
مردها به شدت به یک نفر برای درد دل نیاز دارن اما اینکه اون فرد چه ویژگی هایی داشته باشه براشون خیلی مهمه !
عموم مردها یک نفر رو دارن که اکثرا دوست فابریکشون هست و علت اینکه با خانم ها کمتر درد دل می کنن اینه که یک زن باید بجای اینکه بگه بیا برام درد دل کن باید طوری رفتار کنه که مرد علاقه مند به هم صحبتی با اون بشه
مثلا درکش کنه ! ( نه اینکه اظهار نظر کنه که هی وسطش بگه خوب تو فلان می گفتی ، اینجوری می کردی ) مرد ها براشون مهمه فهمیده بشن ، فرد مقابلشون بعد از تموم شدن صحبت انگار حرفاش رو شیفت دیلیت کرده و دیگه به روش نیاره ، اگر زنی باهوش باشه مرد کسی محرم تر از زنش نخواهد داشت

پاسخ
حمید

خیلی ممنون. اینها نکات کلیدی و کاربردی هستند.

پاسخ
مینا گلی

لبخند واقعا.

پاسخ
اهورا

آفرین.متشکرم ازتون.حرفاتون خیلی دلنشین وزیبا،در عین حال حقیقت محضه.کاش ویزیت مشاوره خصوصی شما اینقدر زیاد نبود تا میشد از نزدیک ملاقاتتون کنم.شاد باشید.

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه