زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

ما زنان به جای غر زدن چه کار می توانیم بکنیم؟-1

امروز می خواهم در مورد مردان راز بزرگی را بیان کنم:

مردها به صحبت کردن ما واکنش نشان نمی دهند، بلکه به اعمال ما واکنش نشان می ر دهند!

یعنی هر قدر بگویید: "دیگر خسته شده ام! چقدر ظرف کثیف می کنید! چقدر بریز و بپاش می کنید! دیگر جانم به لب رسیده است! از دست شما می خواهم سر به بیابان بگذارم!" بعد ظرفها را بشویید و ریخت و پاش ها را جمع کنید و غذا را آماده کنید و همراه خانواده پای سریال تلویزیون بنشینید ... فکر می کنید همسرتان  متوجه می شود که شما خسته شده اید و کاش در قدری مرتب تر بود یا در شستن ظرفها به شما کمک می کرد؟! اصلا و ابدا! او می بیند که خانه مرتب شد، ظرفها شسته شد و زندگی مثل هر شب ادامه دارد. پس نتیجه می گیرد، شما با قدری غر زدن حال تان خوب شده است!

اگر همسرتان در توجه به شما کوتاهی می کند، به درخواستهای طبیعی شما بی توجه است و در رابطه تنبل شده است، بجای غرغر کردن، راهی نو در پیش بگیرید. این راه نو چیست؟

تا وقتی ما خانمها با شوهر خود جوری رفتار می کنیم که گویا او طفل سه ساله است، او هم مثل یک طفل سه ساله رفتار می کند. ما باید روش خود را تغییر دهیم. چگونه؟

اگر مادر یک کودک سه ساله بخواهد کودک برگردد، کافی است که نگاهش را از کودک بگیرد و مرتب به او نگوید: "بیا اینجا! برگرد بیا!" بلکه کافی است قدری از دسترس او خارج شود.

یکبار درخواست خود را واضح و شفاف بیان کنید. اگر اهمیت نداد، دیگر حرف خود را تکرار نکنید. قدری از دسترس خارج شوید. برای مثال وقتی همسرتان به خانه برمی گردد، به جای این که با اخم و تخم و غرغر منتظر او نشسته باشید، برای قدم زدن از خانه بیرون رفته باشید! با این روش هم او را با یک کار جدید غافلگیر کرده اید، هم به جسم و روح خود یک پیاده روی هدیه داده اید، پس شاداب تر به خانه برمی گردید.

یا برای مثال با لحنی شیرین بگویید که به کمک او نیاز دارید و این کمک به صورت دقیق چیست و چقدر وقت می گیرد. حتم دارم که همسرتان به شما کمک خواهد کرد. اگر درخواست شما منطقی و واضح است و با لحن دلنشینی بیان شده است، ولی او باز هم با شما همکاری نمی کند، خیلی واضح بگویید: " پس من خودم این کار را انجام می دهم ولی دیگر فرصت نمی کنم که غذا بپزم! ولی اگر به من کمک کنی همان غذایی که دوست داری خواهم پخت." و راستی راستی سر حرف خود بمانید.

اگر فقط غر بزنید،تهدید کنید، داد بزنید، اما آخر خودتان بروید و همه کارها را عین دسته گل انجام بدهید، او همچنان به خوابیدن روی مبل جلوی تلویزیون ادامه میدهد. این روش بیفایده است. فقط گلوی خود را به درد آورده اید و لقب غرغروی بداخلاق را دریافت کرده اید.

تکرار می کنم به جای غرزدن و تکرار درخواست و سخنرانی های طولانی در باب بی مسئولیتی او، درخواست خود را شفاف و واضح و با شیرینی و طنازی بیان کنید. حتم دارم که پاسخ دلخواه خود را دریافت می کنید. ولی اگر همسرتان اهمیت نداد، قدری غیرقابل پیش بینی شوید و روتین همیشگی کارها را تغییر بدهید. یادتان باشد منظورم انجام یک رفتار بالغانه در جهت احترام به خودتان است و نه  لجبازی و کارهای کودکانه.

 

و اصلا و ابدا کاری را که درخواست کرده بودید، خودتان انجام ندهید. لباس های کثیفش را روی زمین می ریزد. از او درخواست کنید که جمع کند. اگر نکرد، شما هم جمع نکنید! و یک کار روتین همیشگی را عوض کنید. قهر نکنید. بد ادا نباشید. فقط قدری غیرقابل پیش بینی شوید.

وقتی شما غرغرکنان، همه کارها را راست و ریس می کنید و همیشه کارهای تکراری انجام می دهید، خیال همسرتان راحت است که شما همیشه کجا هستید، چه کار می کنید و همه نیازهای او هم برآورده می شود. برای دیدن شما لازم نیست که حتی چشمهایش را باز کند! کافی است چند لحظه به زمزمه غرغرهای شما گوش کند و خیالش راحت شود که در همان نزدیکی هستید. بعد می تواند به چرت زدن ادامه بدهد.

ولی وقتی شما غیرقابل پیش بینی شوید، او هشیار می شود. از خواب بیدار می شود تا شما را پیدا کند.


ادامه دارد...

 


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
فاطمه بهار

گیسو دوست دارم پوست بندازم/عوض شم/رشد کنم/میدونم خیلی سخته..../میخوام یاد بگیرم چطور با اطرافیانم درست برخورد کنم/

پاسخ
goli

گیس گلابتون جان مشکل من برعکس این خانماست. یعنی همسر من 10 دقیقه یکبار زنگ میزنه حتی اگه نیم ساعت بشه من زنگ نزنم ناراحت میشه.اینم خیلی خسته کننده شده واسم آرزومه یه ساعت تلفنم زنگ نخوره!!!!

پاسخ
گیس گلابتون

چند وقته عروسی کردی؟

پاسخ
goli

عروسی نگرفتیم هنوز که بریم خونه خودمون ولی تمام مدت با همیم اصلاً یک ساعتم راحتم نمیذاره.6 ماهه تقریبا

پاسخ
گیس گلابتون

سال دیگر این موقع از این خبرها نیست! خودت هم حسرت این روزها را خواهی خورد:) این خط و این نشان. اگر می خواهی این حالت زودتر برطرف شود، خودت هر نیم ساعت بهش تلفن کن، مرتب بگو دلم برایت تنگ شده، وقتی او را می بینی یکبند حرف بزن و از زمین و زمان تعریف کن، یکسره بهش سرویس بده، چپ و راست بهش چایی بده، میوه پوست بکن تو دهنش بگذار، نگذار یک دقیقه نفس بکشد!!! سریع از این وضعیت خلاص می شوی. این حرفها جدی بود. جهت طنز نگفتم

پاسخ
goli

مرسی .میدونم طنز نبود.فکر بدی نیست.امتحان میکنم نتیجه رو هم اعلام میکنمچشمک

پاسخ
گیس گلابتون

می دانستم که هیچ کدام از این کارها را نمی کنیخنده

پاسخ
goli

نه اینکه اصلاً نکنم ولی به چشم آقا نمیاد میگه صبح تا شب به من بگو دوست دارم و به من ابراز علاقه بکن.منم میکنماااا ولی در کل آدم سردی هستم راهشم بلد نیستم هرچی بهش تو بگو من چیکارکنم که بهت ثابت بشه دوست دارم هیچی نمیگه..
خوب بلد نیستم چیکار کنم میگیمتفکر

پاسخ
گیس گلابتون

این سوال و جواب جالب شده است. من در مورد آن یک پست می نویسم. سوالات تو را خلاصه می کنم و جواب می دهم.

پاسخ
vahab56

تقریبایکسال شده نتیجه چی شد؟

پاسخ
عاطفه

هرا نچه که شما الان در این پست گفته اید را من طی چند ماه گذشته انجام داده بودم البته در مورد دوستم و کاملا نتیجه گرفتم صد درصد جواب میدهد

پاسخ
حوری

خیلی مطلب مفیدی بود ممنون ماچ

پاسخ
بارانrf

مرسی گیس گلابتون جون . خیلی راه کار مفید و قاطعی رو بیان کردی. حتما سعی می کنم انجام بدم.

پاسخ
جهان سادات

عالی عالی .واقعا" با این اطلاعات خوبی که میدید چیز دیگه ایی نمیتونم بگمماچ

پاسخ
جور دیگر باید دید!

میگم این برنامه رو میشه رو اطرافیان هم پیاده کرد؟ من خواهرو پدرم اصلا تو کار خونه کمک نمیکنن! و خواهرم بی نهایت شلخته است من یه تنه خسته شدم واقعا.

پاسخ
گیس گلابتون

البته که می شه

پاسخ
مرجان

عالی بود. پس بعد از اینکه انجام ندادند ما هم انجام ندهیم و بعبارتی بی خیال باشیم. امیدوارم یادم بمونه (چون مجرد هستم فعلاً نمیتونم تمرین کنمچشمک)

پاسخ
آنا

ممنون . خیلی مفید بود.

پاسخ
مارال

عميقا به حرفت اعتقاد دارم گلي جون

پاسخ
نگار

عالی بود. با تشکر از شما. هر کس تجربه زندگی مشترک داره کاملا درک میکنه شما چی میگید و اگر عمل کنه تاثیراتش رو میبینه . من 4 ساله ازدواج کردم و این مورد رو خودم تجربه کردم. کم و بیش اینطور عمل میکنم و هر وقت خواسته ام رو ملایم قاطع و با خوش اخلاقی میگم نتیجه میده. اما هر وقت غر میزنم همسرم کر میشه!!

پاسخ
تمشک خانوم

خنده دارم متوجه میشم چی میگین . خیلی جالبه ... بهتره همین رویه رو پیش بگیرم مغرور
مرسی از راهنماییت عزیزم

پاسخ
سیده نسیمه حسینی

سلام خیلی بجا ودرست فرمودیدگل

پاسخ
اندر احوالات

مامانم همیشه می گه مردا وقتی به فکر انجام کار خونه می افتند که ببینند کار رو زمین مونده خونه کثیفه و کسی به دادش نمی رسه
بعد از یه مدت که به این منوال گذشت به فکرشون می رسه که آستین رو بالا بزنن و شروع کنند مامان من هرگز نگذاشته بابا تو خونه کار کنه همیشه گفته تو نمی تونی بده خودم بهتر انجام می دم ولی حالا پشیمونه از طرفی هم فکر می کنه کار کردن مرد تو خونه ناشی از بی توجهی خانم خونه است این رو هم تاب نمی اره که همه چیز رو به حال خودش رها کنه تا طرف به فکر کار کردن بیافته
دقیقا نتیجه ای که شما می گویید رو با تجربه بدست آورده

پاسخ
مینا گلی

perfect perfect perfect گل

پاسخ
گلابتون

من این روش از دسترس خارج شدنو رو برادرم پیاده کردم جواب داده بدجووووووووووووووووووووووورمغرورعینکچشمکجوریکه الان همه لباساشو خودش میشوره نه من نه مامانم هیشکدوممون نمیشوریم خودش میشوره آی کیف میدهنیشخند

پاسخ
سولماز

این روشو یه مشاور بسیار زیرک به من یاد دادو منم رو بعضیا امتحانش کردم. میدونی کجای قضیه کیف داره؟ اونجاش که تو ظاهرا اصلا ناراحت نیستی (درحالیکه بایستی باشی و قبلا تو چنین موقعیتهایی ناراحت میشدی). ولی عوض شدی و اون همش داره با خودش کلنجار میره که چیییییییییییی شدهههه؟؟؟؟؟ توروخدا برگردو منو هم ببین! و تو با تعجب جواب میدی دیونه شدی؟ چیزی نشده!!!چشمک عالیه.

پاسخ
پرتقال تامسون

گیس گلابتون این چیزا چیه یاده خانم ها میدی؟ما مردا چه گناهی کردیم در حق این خانم ها که این همه پشتمون حرف هست ،خدا میدونه

پاسخ
گیس گلابتون

من کی گفتم شما گناهی کرده اید. زن و مرد در کنار هم کامل می شوند. من نه از مردها طرفداری می کنم و نه از زنها. من طرفدار آدمها و آدم بودن هستم. البته مثل هر کس دیگری، کامل نیستم. قرار هم نیست که کامل باشم. فقط خدا کامل است. این روشها کمک می کند زن و مرد در کنار هم آسایش بیشتری داشته باشند.

پاسخ
بهنوش

گیس گلابتون عزیز حدودا نزدیک دو هفته بود که اصلا سایت برای من باز نمیشد ! الآن هم اتفاقی لینک رو جایی دیدم و تونستم بازش کنم
خیلی خوشحااااااااااالم
فردا تولدمه و وقتی مطلبی رو خوندم که واقعا این لحظه بهش احتیاج داشتم این رو یه کادوی تولد برای خودم تصور کردم
ازت خیلی خیلی ممنونم
امیدوارم صدها برابر این انرژی مثبتی که الآن بهم دادی تو زندگیت بیشتر جریان پیدا کنه
میرم بقیه پست هات رو بخونم چشمک

پاسخ
پرستو

سلام خیلی خوشحالم که با وبلاگ شما آشنا شدم . با اجازتون من در عرص دو روز کل مباحث وبلاگ شما رو از تولد تا حال خوندم خیلی لذت بردم براتون آرزوی سلامتی و بهروزی دارم قلب

پاسخ
مریم

من طرفدار ادمها و ادم بودن هستمگل perfect perfect

پاسخ
دخترخاک

چه راه حل جالبی...

حتما امتحان میکنم

پاسخ
نگار

یعنی واقعا من نمیدونم باید با چه زبونی و چجوری از شما تشکر کنم.انگار همینجوری انرژی مثبته که از مانیتور به سمت من ساطع میشه.ممنونم

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه