زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

ما زنان به جای غر زدن چه کار می توانیم بکنیم؟-2

اگر از دست شوهرتان ناراحت هستید، وقتی پرسید: "چی شده؟" به جای این که بگویید: "هیچی!" یا به جای این که بگویید: "باید با هم صحبت کنیم!" بگویید: "از تو دلخورم و بعدا می گویم چرا!". هیچ توضیح دیگری ندهید.

مردها متخصص رفع مشکل و حل مسئله هستند. این قابلیت در ژن های آنها ثبت شده است. اگر شما شروع به غرغر بکنید، "شما" تبدیل به مشکل می شوید! زیرا دارید آسایش آنها را به هم می زنید. پس شروع به دفاع از خود می کنند و با داد و بیداد، قهر یا جروبحث تلاش می  کنند که خود را نجات بدهند. ظرف چند دقیقه درخواست شما برای خالی کردن سطل آشغال، تبدیل به جنگ جهانی سوم می شود!

ولی اگر اعلام کنید ناراحت هستید و توضیحی ندهید، او که بخوبی می داند چه کرده است، به حل کردن مشکل اصلی می پردازد. زیرا هیچ دوست ندارد مورد توبیخ و تذکر قراربگیرد!

به نظرتان روش ساده لوحانه ای است؟

تا حالا از روش غرغر استفاده کردید و نتیجه نگرفتید. یکی دو بار هم از این روش استفاده کنید. ضرر که نمی کنید. حداکثر این است که باز هم همسرتان به درخواست شما بی توجه می ماند! ولی قبل از به کار بردن این روش، در مورد آن قضاوت نکنید.

من اعتراف می کنم که این روش برای من خیلی موثر است. ولی همیشه نمی توانم از آن استفاده کنم. زیرا بعضی روزها حالم خوب نیست و انگار دنبال بگو مگو و دعوا می گردم. من گاهی اوقات آنقدر غر می زنم که شوهرم به من می گوید: "قل قل!" ولی وقتی این کار را می کنم، اوضاع به کلی به هم می ریزد و قاراش میش می شود. اعتراف سختی بود... شما خواهران عزیزم، بهتر از من رفتار کنید.

من الان دارم از خجالت آب می شوم که گاهی اوقات واعظ بی عمل هستم ...

(می دانم که بالاخره یک وقتی هم باید حرف بزنید و اعتراض کنید! به آن هم می رسم.)

 ادامه دارد...


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
ستاره آسمان

وقتي اعتراف مي كنيد يعني شما مشكل را يافته ايد و مي توانيد حلش كنيد !
يعني واقع بين هستيد و شجاعانه مسئوليت كارهاي خود رو بعهده گرفته ايد

پاسخ
ندا

سلام گیسوجون
من از وبلاگ هانی شف وارد سایت شما شدم. در عرض نیم ساعت عاشق هانی جون شدم. خیلی وبلاگ جالبی داره.خواستم بدونم چی می خونه که وارد سایت شما شدم.
واقعا ما زنا نمی دونیم اگه غر نزنیم چقدر محبوب میشیم.چقدر اول از همه خودمون به آرامش می رسیم؟ این مهمه که اول از همه خودمون آرومتر به زندگی ادامه میدیم. ولی راهکار داره باید اول تزکیه و پالایش کنیم روحمونو. باید نگاهمونو به زندگی عوض کنیم. وقتی شوهرمون جوراباشو میندازه کنار اتاق من به شخصه جمعش می کنم تا اگه مادرشوهرم اومد پایین نگه وای چه عروس شلخته ای دارم! ببین! چقدر قضاوت دیگران برای من مهمه! پس قبل از اینکه من بتونم جوراب شوهرمو چندین روز کنار اتاق رها کنم اول باید روی خودم کار کنم. خیلی چیزا باید درست بشه تا برسم به جایی که دیگه غرغر نکنم. سخت نیست. ولی زمان میبره.از کم شروع می کنم. قرار نیست یه روزه تغییر کنم.کم کم. مهم اینکه که تو راهش قرار بگیرم. خسته نشم. تا به هدفم برسم.
خیلی ممنون
می خوام از این بعد به سایتتون سر بزنم
از هانی شف عزیزم همینجا تشکر میکنم.
خیلی دوستون دارم

پاسخ
گیس گلابتون

خوش آمدی دوست عزیز. تو اسمش را تزکیه و پالایش می گذاری و من آسمش را دوست داشتن و احترام به خود می گذارم. اسم مهم نیست. نتیجه مهم است. من هم تو را دوست دارم

پاسخ
پری دریایی

وااااااااااای گیس گلابتون عزیزم. چقده قشنگ حرف میزنی. ازت ممنونم که برای بهتر شدن زندگی همه ی ما وقت میزاری و تلاش میکنی. بیا جلو تا صورت ماهتو ببوسمچشمکماچ

پاسخ
sahar

mamnon baraye inke minvisin,neveshtehaton kheili be dardam mikhoe.گل

پاسخ
بارانrf

ما زنها همیشه تلاش می کنیم تا در بهبود روابط تلاش کنیم، چگونگی رفتار با مردها را بیاموزیم و .... ولی چرا مردها هیچ تلاشی نمی کنند و همیشه فکر می کنند بهترین هستند؟؟!!!

پاسخ
گیس گلابتون

مردها به روش خود عمل می کنند. زن و مرد متفاوت هستند

پاسخ
فاطمه بهار

گیسو جون؛ به این فکر کن که شجاعت اعتراف رو داری.....آفرین

پاسخ
مرجان

خوب اگر آقا گفت همین الان بگو چرا دلخوری نه بعداً تکلیف چیه؟؟؟
اصرار دارند گه بگووووووووووووو الان

پاسخ
حمید

سلام

من به شما یک ایمیل زدم. می دانم که ممکن است فرصت پاسخ دادن نداشته باشید ولی خوشحال میشم اگه اون رو بی پاسخ نگذارید.
دوستتون دارم. همیشه شاد باشید

پاسخ
گلابتون

خنده

پاسخ
cheery

گیس گلابتون بانوی عزیز، اول از همه بابت این همه زحمتی که میکشی و این مطالب عالی که میذاری خیلی ازت ممنونم، من خواننده همیشگی هستم ولی کم فرصت میشه بیام کامنت بذارم.
بعدش می خوام بهت تبریک بگم به خاطر این اعترافی که اینجا نوشتی، با اینکه همه اینجا به اسم کامل می شناسنت، نشون میده خیلی اعتماد به نفس داری و خیلی خودت رو دوست داری که می تونی این کار رو بکنی، امیدوارم منم به این درجه از دوست داشتن خودم برسم.
خیلی برام جالبه که هیچ کس این مطالب رو به من نگفته بود ولی من همیشه همین طوری رفتار می کردم و همیشه هم عالی جواب داده، چه دورانی که با همسرم هنوز دوست بودیم و چه بعد از ازدواج.
یه چیزی رو می خوام به این مطالبت اضافه کنم، اینکه فکر می کنم خیلی از این موارد برمیگرده به عزت نفس آدم ها. یعنی اگه آدم عزت نفس خودش رو حفظ کنه و به خودش احترام بذاره همین کارهایی رو می کنه که شما توصیه می کنید. فکر می کنم دلیل اینکه من خودم همیشه اینطوری برخورد کردم همین بوده که پدرم خیلی روی عزت نفس تاکید داشت همیشه و بهمون یاد داده بود به خودمون احترام بذاریم.
مثلا من هیچ وقت غر غر کردن رو در شان خودم نمیدیدم. یا اینکه یه خواسته ای رو بیش از یه بار مطرح کنم. یا مثلا در مورد زنگ زدن، هیچ وقت اصرار نمیکردم و گاهی هم به قول شما از دسترس خارج میشدم عمدا. ولی هیچ کدوم راهکاری نبود که از جایی یاد گرفته باشم و صرفا اینجوری احساس می کردم احترام من و شخصیتم حفظ میشه و همیشه سعی می کردم طبق همین اصل جلو برم و رفتار کنم. عالی عالی هم جواب میده.
باز هم ازت ممنونم خانوم دکتر خوشگل ما.

پاسخ
گیس گلابتون

آفرین بر تو و بر خانواده ای که در آن بزرگ شده ای. آفرین. خوش به سعادت فرزندانی که تو آنها را خواهی پروراند. گل

پاسخ
شانار

خانم من که خدا هنوز بهم شوهر ندادهناراحتولی سعی میکنم از این نکات شما تو روابطم با آقایون اغلب همکارام استفاده کنم
رو بعضیا خوب ج میده
ینی بسته به خود اون آدمم داره گمونم

پاسخ
Bahar

ولي نميدوني كاهي غر زدن خيلي خيلي مزه ميده!!!!!!!

پاسخ
Bahar

لبخند

پاسخ
پري

عزيزم خيلي مطالبت جالب و كاربرديه.اما يه سوال دارم اگه ناراحت بوديم و شوهرمون حتي نپرسه تو چته چرا ناراحتي و چرا با من سرسنگيني چه كنيم؟

پاسخ
گیس گلابتون

من نگفتم سرسنگین باشی ها! نگفتم قهر کنی ها. سرسنگینی آدمها را از هم دور می کند. بگذار مطالب این مبحث تمام شود، اگر باز هم مشکلی بود، دوباره سوالت را تکرار کن نازنین.

پاسخ
پري

ممنون خانمي ماچ

پاسخ
محیا

سلام ممنون از همه مطالبتون
مشکل من اینه که چون همیشه من از شوهرم سوال میکنم چته یاوقتی ناراحتم زود اشتی میکنم که همه چیز خوب باشه الان اگه ناراحتم باشم اونم دست پیش میگیره و اصلاازم سوال نمیکنه منم باز خودم میرم میگم از دستت ناراحتم ولی باز اون کم محلی میکنه تازه بایدمنت کشی کنم بعد مشکلم رو بگم اکثر اوقات دست پیش رومیگیره چیکارکنم؟

پاسخ
فرزان جونی محمدی

سلام خانم دکتر عزیزم .این مطلب عالیییی بود فقط یه سوال دنباله این مطلب تحت چه عنوانی هست؟چجوری پیداش کنم آخه ما زنان بجای غر زدن 3 وجود نداره.
مرسی

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. شما درس آن در زندگی مثل عسل دریافت خواهید کرد. ممکن است این مطلب سایت نصفه باشد. باید مطالب سایت را منظم تر کنم. هر روز دارم کار میکنم ولی حالا حالاها کار دارد. متشکرم این همه دقیق هستید

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه