زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

خامخواری و طب سنتی

وقتی بچه بودم با کتابی به نام "اعجاز خوراکی ها" نوشته دکتر جزایری آشنا شدم. دکتر جزایری معتقد بود بسیاری از بیماری ها را می توان با تغییر رژیم غذایی درمان کرد. کتاب را به زبانی ساده و شیرین نوشته بود. با اصطلاح خامخواری در همان کتاب آشنا شدم. شنیده بودم در تهران انجمن خامخواری وجود دارد ولی از آدرس آن خبر نداشتم. شاید هم دنبالش نگشتم. چند روز پیش دیدم کارت انجمن خامخواری روی میز آشپزخانه است. کسی هم نمی دانست آن کارت از کجا آمده است!

قرار بود با دوستی ملاقات کنم. کجا برویم، کجا نرویم. من گفتم یک رستوران خامخواری سراغ دارم، ولی نمی دانم آیا غذاهایش خوشمزه است یا خیر. دوستم از این پیشنهاد استقبال کرد و با هم راهی رستوران شدیم. منوی غذا شامل خورش فسنجان، کشک بادمجان، کباب، املت، ... خدایا! آخر این غذاها را چطور خام خام درست می کنند؟ به متصدی رستوران گفتیم که ما تابحال غذای خام نخورده ایم. خودش برای ما غذا انتخاب کرد، ماست و خیار، سوپ، کتلت، کوفته و رولت. معرفت کرد و برای هردو نفر ما فقط یک پرس غذا سفارش داد و گفت: "ببینید غذا را دوست دارید یا نه. اگر دوست داشتید، دوباره سفارش بدهید." در توضیح گفت: "ما در غذاها لبنیات نداریم. پس ماست و خیار، بادام و خیار رنده شده است. سوپ یعنی گوجه فرنگی و هویج و خیار که در مخلوط کن له شده اند. رولت، نوعی شیرینی با خرمای له شده است. کتلت و کوفته هم نپخته می باشد." یعنی دیدن این غذا، اشتهای ما را کور کرد. به زور آب هویج قدری از هر کدام را قورت دادیم. تا شب مزه ناجور غذا روی زبانم بود. این آرزوی سالیان سال من بود که غذای خامخواری بخورم، که الحمدالله به یکی از آرزوهای خود رسیدم. خوب شد آقای شوشو را آنجا نبردم!

از دوستم بگویم. اگر مجسمه ساز بودم، مجسمه ای از الهه آتنا (الهه خرد) به هیئت دوستم می ساختم. تازه دوست من حسادت و انتقام هم ندارد. یعنی از آتنا هم خردمندتر. دوستی با او یکی از افتخارات من است. پزشک است، چه پزشک مهربان و دانایی. برای او گفتم که از اول امسال دارم پاکسازی عاطفی انجام می دهم. ولی خاطره های دردناک چنان گلویم را می فشرند و قلبم را از خشم به فغان در می آورند که احساس می کنم بی قوت و بی توان هستم. با حجب و حیا اعتراف کرد که دوره طب سنتی گذرانده است و به طبایع چهارگانه انسان تسلط دارد. شنیدن کلماتی مثل بلغم و سودا از زبان شیرین او، بسیار اطمینان بخش بود. به من گفت "سودا" در من غلبه کرده است و باعث تلخی روحم شده است. توصیه کرد که به مدت چهل شب، هر شب دمنوش رازیانه بنوشم. همان روز از عطاری رازیانه خریدم. چه مزه شیرین و جالبی دارد. دیشب دمنوش خوردم. شب به خواب عمیقی فرو رفتم و صبح با شادی برخاستم. نمی دانم اثر درددل بود یا رازیانه. هرچه بود، عالی بود.

دمنوش رازیانه:

حاوی هورمون های زنانه. برای شادابی زنان وبرگشتن شیرینی به زندگی زن.

طرز تهیه: برای تهیه یک فنجان دمنوش رازیانه، یک قاشق چایخوری رازیانه را مثل چای به مدت پانزده دقیقه دم کنید. با یک قاشق چایخوری عسل شیرین کنید. نوش جان.

پ.ن: امروز، روز بسیار خوبی بود. قدم زدن در کوچه باغ ها،بوییدن هوای عطرآگین، گوش دادن به آواز بلبل و تماشای شقایق های زیبا. دارم می روم مرخصی. سه – چهار هفته ای نیستم. درسها برای دوستانی که عضو باشگاه بهترین سال هستند، سرموقع ارسال خواهد شد. روی ماه تک تک شما را می بوسم.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
دختر يخي

پس براي همين به کسي که الکي عاشق ميشه ميگن سودا زده شده؟

پاسخ
دختر يخي

سلام دوباره
داشتم وبلاگت رو مي خوندم
رسيدم به تست راست مغز و چپ مغز
اما متاسفانه لينکش کار نمي کرد
ميگذاريش دوباره؟

پاسخ
پگاه

سلام گیس گلابتون میدونم خودت استاد یوگایی زمانی که سودا در بدن غالب میشه حرکات پاوان موکت آسانا هم می تونه در متعادل کردنش کمک کنه...پاکسازی عاطفی و تولد دوباره ات مبارک :)گل

پاسخ
مري

گلي جون منم يه هفته ايه كلا حالم خيلي بده.خيلي همش بيخودي عصبانيم و به پروپاي همسرم مي پيچم.زندگي رو زهر كردم به خودم. خسته شدم از خودم نميدونم چيكاركنم
البته من ميزان هورمونهاي زنانه ام طبق ازمايش كم شده.

پاسخ
مليسا

وااااااااااااااااااااااااااي خانم دكتر كجا ميرين من دلم براتون تنگ ميشه من هرروز ميام اينجا سرميزنمگریهگریه اما اشكال نداره چن ميخواي بري و خوش بگذروني خوشحالم اميدوارم كه هر جا هستي شاد و خوش باشي.راستي در طب سنتي هرشخصي يكي از صفات بلغمي يا سودايي دارد كه بايد با توجه به ان نوع تغذيه اش را انتخاب كند. عزيز دوست داشتني من شاد باشيگلقلبماچ

پاسخ
خدیجه زائر

سلام نازنینم......چقدر تمرین بخشیدن برایم سخت بود چون بخاطر تحمل دوماه و نیم درد زانو و عملا عدم کارائی بسیار تلخ و بدخلق شده بودم .حدس میزدم باید گیر کار جایی باشد.ممنونم بخاطرراهنمائیت.خدا دوستت را حفظ کند.من هم به تجربه دریافته ام که غذا روی سلامت اثر زیادی دارد اصلا بیماری ها همه منشا شکمی دارند.تنها با تعادل می توان سلامت ماند.خیلی دوستت دارم.تو مثل آب چشمه گوارا هستی و با خواندن مطالبت صداقت و شفافیتی می بینم که مرا به وجد می آورد.من هم مثل همه دوستدار پاکی و صفا هستم.دعا می کنم خدای مهربان دل و دامنت را سبز نگه دارد.و همانطور که به زکریا و همسرش یحیی را بخشید به تو عطایی در خور عطا کند.آمین

پاسخ
هما

گیس گلابتون عزیز سلام و امیدوارم که خوب باشی. من هم با انجمن تغذیه طبیعی ایران آشنا شدم و مدت 14 روزه که دارم خام گیاهخواری میکنم . از غذاهایی که گفتی نخوردم و خودم غذای ترکیبی از سالادها و میوه ها و خشکبار درست می کنم خیلی احساس خوبی دارم و فکر می کنم خیلی سبکتر و سرحال تر شدم.

پاسخ
مونا

خداروشکر که حالتون خوبهقلب

اما دلمون براتون خییلی تنگ میشه من به خواندن اینجا خیلی عادت دارم

انشالله مرخصی خوش بگذرهماچ

پاسخ
نرگس

مرخصي خوش بگذره شاد و پر انرژي برگردي ان شا اللهلبخند

پاسخ
up

سلام بسیار جالب بود خواص رازیانه را نمی دانستم. شاد باشید

پاسخ
مینا گلی

افسوس نرو

پاسخ
نیره

ان شاالله همیشه خوب باشید

پاسخ
شادی

خوش بگذره استاد گلم ولی خواهش می کنم سوغاتی فراموش نشه :-)

پاسخ
دينا

سلام خوبيذ آناهيتاي عزيز من هم در اين مورد اطلاعاتي دارم..سودايعني كسي كه حرص ميخوره گفتگوي ذهني زياد داره باخودش درگيره درواقع شما سرد مزاجيدوخوردن غذاهاي سرد مثل ماست چاي لبنيات و...براي شما خوب نيستبخصوص خوردن چاي رواز برنامه حذف كنيد.گوجه خيار به خصوص در فصل سردسال براي شما استخوان درد مياره.حتي براي بارداري رزيم مخصوصي هست به خصوص انگور براي باردارشدن خيلي منفعت داره.موفق باشيد.اگر مايل هستيد ميتونيد بهآدرسي

پاسخ
دينا

ميتونم شمارو به دكترروازاده كه پدر طب سنتي معرفي كنم.خدانگهدار

پاسخ
فاطمه

گلماچ

پاسخ
الناز

دکتر جون هر موقع میگید تا یه مدتی نیستم حسابی دل من می گیره آخه اینجا تنها جایی که تا عصبی هستم و از همه جا نا امید و خسته وقتی بهش سر می زنم حسابی انرژی می گیرم واقعا این وبسایت معجزه می کنه ولی آخه 3 4 هفته خیلی طولانیه ):

پاسخ
مهشيد گل

ماچ

پاسخ
رها

گیس گلابتون عزیزم
سلام.من چند روزی هست که با وبسایت شما آشنا شدم.باید بگم مطالب ساده و صمیمیت، بیان روان و بی تکلفت و همینجور دیدن روی ماهت (که یه هو یه حسی بهم داد که انگار کلی وقته میشناسمت) باعث شد امروز بیام و با لذت و دقت شروع به خوندن کنم.وای اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم، 7-6 تا tab باز کردمخجالت هی میخونم و هی کیف میکنم!!!
ممنونم از اینکه اینهمه تجربه های ارزشمند رو با ما شریک میشی.
امیدوارم مرخصی بی نهایت دل انگیز باشه و شاداب و پرانرژی بیای پیشمونماچ

پاسخ
خانمی

از بودنت خوشحالم ، امیدارم این چند هفته مرخصی بهت خوشگذشته باشه و بگذره ، و شاد و سرحال بگردیقلب

پاسخ
محبوبه

گیس گلابتون جونم وقتی مینویسی ناراحتی دلم پر از غصه میشه کاش همیشه شاد باشی.برات دعا میکنم

پاسخ
مهسا

گیس گلابتون جون، چرا نیستی؟
خوبی عزیزم؟ امیدوارم به دلیل مشغول بودن به کارای خوب و خوش گذرونی ایی وقت اومدن به اینجا رو نداشته باشی ماچ

پاسخ
پس از باران

سلام عزیزم هر کجا هستی امیدورام زیباترین لحظات رو تجربه کنی
دلمون تنگ شده واستونماچ

پاسخ
pushana

منم کلاس طب سنتی می رم برام جالب بود. دو تا پزشک هم توی کلاس ما هستند.بعید می دونم این روزا کسی غلبه سودا نداشته باشه! همین نوشته های شما یه جورایی باعث می شه سودای آدمها کم بشه.آخه غذا فقط چیزایی که با دهنمون می بلعیم نیستلبخند

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه