زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1394/08/11 10:43

اصفهون، نصف جهون-4

بخش اول  را اینجا بخوانید
بخش دوم را اینجا بخوانید
بخش سوم را اینجا بخوانید


با دستانی پر از خرید به هتل برگشتیم. ساعت چند است؟ دو بعداز ظهر! یعنی من و آقای شوشو پنج ساعت در میدان نقش جهان بودیم. اصلا گذشت زمان را هم حس نکردیم. دوش گرفتیم و لباس عوض کردیم و برای خوردن بریانی به راه افتادیم.

 آقای شوشو که از من شنیده بود بریانی را از جگر سفید درست می کنند، گفت که حاضر به خوردن آن نیست. فقط برای خودم بریانی بگیرم. به مغازه بریانی اعظم که رسیدیم، دیدم دارد آب دهان قورت می دهد و با کمرویی از فروشنده می پرسد: "این چه غذایی است؟!" گفتم: "بریانی است دیگر! آقا دوتا پرس بده!" نشان به آن نشان که آقای شوشو نه تنها بریانی خودش را خورد، بلکه مقداری از بریانی مرا هم خورد.

 سیر و سنگین به هتل برگشتیم. هنوز یک فنجای چای از گلویم پایین نرفته بود که آقای شوشو اعلام کرد حوصله اش سررفته برای خرید به مال برویم. ای داد! ای هوار! ساعت پنج بعدازظهر زیر آفتاب تموز خرید کردن مان دیگر چیست؟ انگار گرمای دیروز برایش کافی نبود.

من برای خودم یک توریست نیمه حرفه ای هستم. کاری بیش از دیدن زیبایی های دنیا و آشنایی با فرهنگ های متفاوت مرا خوشحال نمی کند. وقتی به شهری جدید می روم، محل های دیدنی آن را تعیین می کنم، برنامه ای برای دیدن آنها می چینم و مثل بلدوزر راه می افتم و می بینم و می بینم و باز هم می بینم. ولی بازدید از مال و مراکز خرید آن هم در شرایط نامناسب جزو برنامه های توریستی من نیست. سر در نمی آورم که چرا آدم باید چهلستون و هشت بهشت و منارجنبان و کلیسای وانک را بگذارد و برای خرید لباس به مال برود؟

همراه آقای شوشو زیر آفتاب تند راهی خرید شدم. سعی کردم همراه باشم و بدخلقی خودم را نشان ندهم. ولی میانه مان شکرآب شده بود. آقای شوشو با من تندی می کرد. ایرادگیر شده بود. من سعی کردم بیشتر با او همراهی کنم و خانوم باشم، ولی او بدتر می کرد. آخر شب در میدان نقش جهان، کنار آب نما نشستم و گفتم: "تا تو نماز بخوانی، من اینجا می نشینم." کنار آب نما در حالی که قطره های آب روی صورتم می نشست، مسافرت را مرور کردم.

به خودم قول داده بودم که مثل آب روان باشم، ولی باز هم عصبی و بداخلاق شده بودم. گله و شکایت از آقای شوشو گره ای از کارم باز نمی کرد. باید می فهمیدم که چه چیزی میانه ما راخراب می کند. چیزی دستگیرم نشد. به نظرم می آمد که همه حق های دنیا با من است و رفتارهای من عالی و بی نقص است و او بی منطق رفتار می کند.

به هتل که برگشتیم، شروع به داد و بیدا کردم و گفتم که او رفتار خوبی ندارد و من این رفتار را تحمل نمی کنم. خیلی کوتاه گفتم و خیلی بلند داد زدم! پشتم را به کردم و خوابیدم.

ادامه دارد...


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
گلی

سلام گیس گلابتون جان.
من هم بالاخره موفق شدم بعد از 4 سال به عشقم برسم پنجشنبه هفته پیش ساعت 3 عقد کردم الانم خوشحال و راضیم
ممنون از تو به خاطره پست ثبت آرزوگل

پاسخ
گیس گلابتون

اااااااااااااااااااااای جانمقلب مبارکه عزیزمگلگلگل

پاسخ
دخترک پاییز

سلام گیس گلابتون عزیزم

چند روزی نبودم و الان چند پست اخیرت رو خوندم.
اول خوشحالم که عملت با موفقیت انجام شد و مثل همیشه شاد و پر انرژی کنار دوستانت هستی. امیدوارم دوران نقاهت بعد از عملت هم به خوبی و سلامتی طی بشه.
و بعد، خوشحالم که رفتی سفر و بهتون خوش گذشته.

و اینکه چقدر خوبه اینقدر صادقانه از خودت و احساساتت و دغدغه هات مینویسی و ادعا نداری یک آدم کامل بدون غم و مشکلی و مثل یه ابَر انسان به همه چی تسلط داری و هیچ وقت هیچ چیزی ناراحتت نمیکنه.

میبوسمت ماچ

پاسخ
ليلا

سلام تازه فهميدم تو خيلی نازي ( ظاهری ) و کم کسري نداری . یه دختر که به خاطر ظاهرش مورد توجه نیست چی کار بايد بکنه ؟

پاسخ
zahra

نماز روزه شما هم قبول باشهقلب
جهان سادات عزیز مبارکت باشه ایشالا که خوشبخت بشیگلگلگل

پاسخ
لي لي

گيسي عزيزم
ميدوني اين مشكل براي من و شما و اونهايي كه وقتي عاقل و مستقل مي شن ازدواج مي كنن وجود داره
ولي وقتي قبول كرديم ازدواج كنيم بايد يكم اون استقلال رو كوتاه بيايم . سخته ولي با تنفس هاي عميق و بعضي وقتا درخواست اينكه خواهش مي كنم كمي من رو به حال خودم بگذار تا با خودم كنار بيام حل ميشه
الان متوجه نشدم شما كه همراهي كردي چرا ايشون ناراحت و بهونه گير شدن؟ بنظرم شايد همون موقع دوستانه مي پرسيدي شايد حل مي شد.
من شايد خيلي وقتا همچنان حق رو با خودم مي دونستم ولي عذرخواهي كردم و همين كوتاه اومدن من باعث عدم تكرار اون رفتار شده ....

پاسخ
گیس گلابتون

نمی فهمم. تو با من بدرفتاری کرد، بعد من از او عذرخواهی کنم؟ کوتاه آمده بودم که او مرتب بدتر می کرد. البته داد زدن من خیلی بد بود. قبول دارم ها...

پاسخ
نسترن

جهان سادات عزیز تبریک میگم انشاالله خوشبخت و شاد باشی

پاسخ
لي لي

يه چيز ديگه هم بگم پيشنهاد مي كنم برخوردهاي اينچنيني رو با دلخوري و يكطرفه تموم نكني .... هر جوري شده به يه آشتي و تفاهمي برسونيش اوضاع در ادامه ماجرا بهتر ميشه.
خيلي هم راحته . يه لبخند اون وسط كار رو به صلح مي كشونه
اگه با دلخوري و قهر بخوابي وقتي بيدار شدي چه عكسالعملي بايد نشون بدي؟
اون چيزي رو كه مي خواهي بعدا آشتي كني رو همين لحظه به صلح بكشون كه حداقل خوشحال بخوابي چشمک
آقايون وقتي غرورشون كامل راضي باشه خيلي حالشون خوبه
يه دسته شون هم مي خواهند كه بازي راه بندازن كه بايد حواست جمع باشه واردبازيشون نشي
ببخشيد زياد پرچونگي كردم . هميشه سايتت رو مي خونم و عاشق قلمت هستم
موفق و خوش باشي

پاسخ
سولماز

اناهیتای عزیزم.انشاءالله همیشه به سفروشادی،اونهم کنارهمسر نازنینت باشی.روزعملت کلی برات دعا کردم وحالا ازخبرسلامتیت کلی شادشدم.راستی مدتی که میخوام یک چیزی بهت بگم اماروم نمیشه.بالاخره تصمیم گرفتم که بگم:به نظرم خودتون با عکساتون تفاوتهای زیادی دارین.خودتون خیلی خیلی ازعکساتون خوشگلتروجوونترین.عجیبه.نمیدونم چرا؟!!گل

پاسخ
الهه

وای جهان سادات مبارک باشه، ان شا ا...همیشه خوش باشی...لبخند

پاسخ
zohreh=

تبريك ميگم عزيزم انرژي مثبت ميگيرم وقتي اين خبرها را مي بينم خوشبخت باشي .

پاسخ
ریحانه

چقدر خوب شد اینو نوشتی. دیروز پستت رو که خوندم و البته جواب یکی از خواننده هات که گفته بود رفته مشهد و همین متد تو رو پیاده کرده و راضی بوده، خیلی ذهنم مشغول شد.

پیش خودم میگفتم خوب معلومه وقتی از همه چیزت بگذری که طرفت به هرچی دلش میخواد برسه (قدم زدن تو آفتاب؛ خوابیدن فلان جا و فلان موقع؛ حالا دوباره رفتن بیرون فلان موقع) واضحه که طرف مقابل بیشتر و بیشتر طلب میکنه و آدم کمتر و کمتر "لذت واقعی" میبره. و خوب تا زمانی که بله قربان گو باشیم معلومه که دعوایی هم رخ نمیده؛ اما این به معنی درست بودن نیست.
به نظرم باید یه جور تعادل برقرار شه بین محدوده شخصی طرف مقابل (اینکه براش بهتره بیخیال باشه یا فلان چیز رو دوست داره پس نباید دخالت کنم) و اینکه دیگه زیادی هم از خودمون مایه نگذاریم که هم حق خودمون از لذت زندگی رو خودمون پایمال کنیم و هم اینکه در درون خشمگین بشیم و با وعده های پوچ و سرخرمن هی خودمون رو آروم کنیم.

پاسخ
گیس گلابتون

من نتیجه گیری را به آخر داستان موکول کردم.

پاسخ
فرشته

سلام ریحانه
من همونی ام که نوشتم رفتم مشهد و ...
خب چند مساله رو مطرح میکنم:
1- مردها در اغلب موارد از اینکه با زنهابرن خرید و کلا از خرید خوششون نمیاد . مدعاشم اینهمه زنی هست که در مراکز خرید و بازارها براشوهرشون از لباس زیر تا سایر موراد پیراهن و شلوار میخرن .مردها اگر هم برن بازار یک یا دو مغازه رو میرن خرید میکنن و تمام ولی زنها نه اونها به جزئیات دقت میکنن و بازار رفتشون طول میکشه که از حوصله مردها خارج هست.
خب با این تفاسیر و وقتی با وجود مشغله زیاد و هوای گرم همسرم از کارش مرخصی بگیره که 40-50 مغازه راهنمائی و احمداباد و دانشگاه رو برام کفش ببینه و تو خیابونهای شلوغ از اینور به اونور بره و کوچکترین غری نزنه
و وقتی میشد در شهر خودم بدم لباسم رو پلیسه کنن ولی خیاطم گفت اینجا کج پلیسه میکنن و خوب در نمیارن . برای من 600 کیلومتر راه رو بکوبه بیاد و بره که پلیسه لباسم خوب در بیاد و دلم رو نخورم .
خب به نظرت آیا دادن این امتیاز که هر جا تو راحت بودی میتونی استراحت کنی کار شاقی هست اینکه بهش بگم نخیر بی کلاسی هست تو پارکینگ رو روفرشی دراز بکشی ! چون از نظر مردم بی کلاس به نظر میایم یا چی در مورد ما فکر میکنن !
بزار همسرم راحت باشه منم کارهام به دلم باشه هرچی میخواد بشه بشه !لبخند

پاسخ
گیس گلابتون

کار خوبی کردی فرشته جون. ما وقتی با حرف و عمل از مردم تشکر می کنیم، در واقع داریم سپاسگزاری مان را نسبت به خدا نشان می دهیم. مومن، شاکر است. وقتی همسرمان برای ما کارهایی را انجام می دهد که هیچکس دیگر انجام نمی دهد، البته که باید تشکر کنیم و با او راه بیاییم.

پاسخ
gisfa

امیدوارم که به خیر گذشته باشه ،میشه بدونم آیا همسر شما هم میدونه و آگاهه که حالش خوب نیست و دلیل این ناراحتی چیه؟ من مسئله ای که دارم اینه که همسرم گاهی خودش نمیدونه از چی ناراحته و من به این که اون واقعا نمیدونه باور دارم و اینطور نیست که بدونه ولی ترجیح بده نگه

پاسخ
خدیجه زائر

سیده ی نازنین پیوندت مبارک عزیزم....ما را در دعاهایت یاد کن عزیزکم.....همه ی خوبیها نصیب تو و همه باد.....

پاسخ
ماه بیگم

گیس گلابتون عزیزم خوشحالم که در شهر من بسیار بسیار به تو خوش گذشته.
یه سوال ازت داشتم.
نظرت در مورد تهیه دیسک های " حلقه گم شده راز - آقای مهدی خرمند" چیه؟
تهیه ش کنم، نکنم؟
من تازه دارم فیلم راز رو می بینم و کتابش رو می خونم. ممنون میشم منو راهنمایی کنی. میدونی 69000 تومان برای من پول کمی نیست. سپاس

پاسخ
گیس گلابتون

من آقای خرمند را نمی شناسم.

پاسخ
ماه بیگم

اوه من اشتباه تایپی داشتم.
منظورم آقای مهدی خردمند بود و این لینک سایتشون هست.
http://www.ravanam.com/raz/order/
عذرخواهی می کنم.

پاسخ
کــولــی

گلی عزیزم خدا رو شکر
الهی همیشه شاد و سلامت باشی خانوم
کاش شماره منو از بهاری میگرفتی و زنگ میزدی بیام ببینمت
حتی اگر 5 دقیقه بود :(

خوب گلی
من کتاب ازدواج مثل آب خوردن رو نخوندم
اما از وقتی وبت رو خوندم با هر جمله اش آرزو میکردم به زودی ازدواج کنم
میانه راه ناامید شدم
دیگه نخوندم
اما بعد از گذروندن یک دوره درمانی برای این همه دردی که برای خودم جمع کرده بودم
خدا رو شکر زندگیم متحول شد و نیمه شعبان ازدواج کردم
و به حق همین ساعت عزیز امیدوارم همه جوونها به خوبی بساط ازدواجشون با فردی لایق فراهم بشه
به خصوص دوستای گلم

پاسخ
گیس گلابتون

مبارک باشه عزیزم. در سایت ازدواج مبارک تو را اعلام کرده بودم.

پاسخ
گیس گلابتون

کولی جون، من در سایت گیس گلابتون، در بخش خبرهای خوب، ازدواج تو را اعلام کرده ام. تعجب کردم که چرا خودت چیزی ننوشتی.

پاسخ
کــــولــــی

ببخشید واقعا من نفهمیدم عزیزم
من صفحه اصلی رو میخوندم
حالا برم ببینمش

پاسخ
فرشته

وای باز خوبه میتونی بخوابی .من اگر بحثم بشه با همسر به سختی خاب به سراغم میاد اونم خواب نیست کابوس هست. بعدم شوهر هم قهر میکنه و تا من نرم اشتی کنم اشتی نمیکنه بگو یک هفته بگو ده روز یک ماه قهر رو ادامه میده حتی اگر تقصیر کار باشه .
میگه باید بیای اروم بهم بگی و بگی اینکار رو میکردی بهتر بود نه اینکه گله کنی و بحث کنی . اگر داد بزنم که باید شش ماه قهر و نازش رو تحمل کنم متفکر

پاسخ
شیوا.آ

جهان سادات
گلی جون
بهتون تبریک می گم. امیدوارم در کنار همسرانتون خیلی خیلی خوشبخت بشیدگل

پاسخ
پگاه

سلام گلابتون جان همیشه به سفر . تبریک میگم جهان سادات خوشبخت بشی .خدا کنه منم بختم خیلی زود باز بشه .فکر کنم منم باید کتاب و بخرم . داره 31 سالم میشه و خیلی خیلی نگرام .خدا بدادم برسه

پاسخ
پرستو

سلام
منتظر ادامه هستم.
عزيزم
برياني از گوشت تهيه مي شه و بعضي از برياني ها در كنارش مقداري جگر سفيد سرخ شده كه اينجا فكر كنم بهش مي گن چغور پغور مي ذارن.اتفاقا طعم خوبي هم داره.
سال هاست خودم بريوني تهيه مي كنم.خيلي وقته بيرون نرفتيم و اين پست شما منو به هوس انداخت....

پاسخ
کــولــی

گلی جونم آدرس سایت ازدواج مبارک چیه؟
من ندارمش

شما از بس عین اسمت گلی
ممنونم از تبریکاتت

پاسخ
گیس گلابتون

؟؟؟ کولی جون، من در سایت گیس گلابتون، ازدواج تو را تبریک گفتم. در سمت راست صفحه اصلی، در بخش خبرهای خوب می توانی یادداشت مرا بخوانی. باز هم مبارکه نازنینگلگلگل

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه