زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

کتاب "زن واسپرده"-2

به عقیده من، تک تک ما، چه زن و چه مرد، برای متجلی کردن عشق خلق شده ایم و در ابتدا باید خود را دوست داشته باشیم و از خود بخوبی مراقبت کنیم. آنگاه می توانیم  گوهر وجود خود را با جان و دل، در اختیار و خدمت همه جهان قرار بدهیم. صد البته عشق به جهان و جهانیان از خانه خود آدم شروع می شود. به نظر من تکلیف الهی ما این است که زندگی شاد و پرباری داشته باشیم. به عقیده من ما وظیفه داریم اول به خودمان خدمت کنیم تا روشن و پرنور باشیم.

به نظر من، زن و مرد در کنار هم و در قالب ازدواج، سریع تر و بهتر رشد می کنند. در مسیر رشد، زن و مرد گاهی با هم کشمکش دارند، ولی اگر به جای گیر افتادن در تله تقلا و جنجال، یاد بگیرند بهترین ویژگی های خود را تقویت و رفتارهای نامناسب را رها کنند، آرامش و شادی و عشقی بی نظیر را تجربه خواهند کرد و به کمال الهی می رسند.

به عقیده من در این مسیر، اگر زن زنانه باشد و مرد، مردانه، این دو قطب متمایز بهتر می توانند جذب یکدیگر بشوند. در این مسیر، هم زن و هم مرد باید یاد بگیرند انسان هایی مستقل و شاد باشند.

به نظر من اگر ما اولین هدف زندگی خود را شاد کردن خود و رشد و کمال خود در نظر بگیریم، روز بروز شادتر می شویم و قلب شفاف تری خواهیم داشت. ولی اگر از صبح که بلند می شویم فقط به فکر راضی کردن شوهر خود باشیم، کم کم تبدیل به عروسکی خیمه شب بازی می شویم که نخ های مان به دست دیگری است. تقاضاهای دیگری هم هر لحظه اضافه و اضافه تر می شود. پس از مدتی ما شخصیتی مستقل نخواهیم داشت. نه از خودمان راضی هستیم و نه از همسر خود دل خوشی داریم. به عبارت دیگر من معتقدم که هر آدمی باید از نظر شخصیتی مستقل و از نظر فکری آزاد باشد.

به نظر من هر انسانی برای این که بتواند آزادی فکر ی را تجربه کند، باید آزادی مالی داشته باشد. اگر زنی به خاطر وابستگی مالی مجبور است به هر ترفندی همسر بدخلق و تندخوی خود را تحمل کند، هنر نکرده است. بلکه دارد برای بقای خود تقلا می کند. اگر زن و مردی از نظر شخصیتی و مالی مستقل و شاد باشند و باز هم تمایل داشته باشند در کنار هم زندگی کنند، یعنی عاشق هستند.

 

این نظرات من است. اگر با نظر من موافق هستید، بسم الله.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
پرنده

من کاملا با شما موافقم
بی صبرانه منتظر ادامه تمرینات هستم
ممنون از راهنمایی های مفید شما
در ضمن مدتیه که سعی کی کنم از کنترل گری همسرم دست بردارم راستش خودم خیلی راحت تر شدم اما گاهی وقتا از دستم در میره و دوباره کنترلگر می شم .

پاسخ
بیتا

گل

پاسخ
بهناز

تو جامعه ی ما زن ها متاسفانه زیاد مایل نیستند کار کنند و استقلال مالی داشته باشند . دوست دارند با خیال راحت تو خونه بشینن و شوهرشون براشون پول بیاره . نمونه ش هم در بین همکلاسی ها و دوستانم می بینم که همش می گن خداکنه یه شوهر پولداری گیرمون بیاد که راحت باشیم .

پاسخ
تینا

سلام خانم دکتر عزیز من آماده انجام تمرینام.بیصبرانه منتظرم

پاسخ
محبوبه

بسم اللهلبخند

پاسخ
آنا

لایک

پاسخ
negar

بسیار عالی. بسم الله. برای شیرین تر کردن زندگی اماده ایم بگین چه کنیم.

پاسخ
مارال

بسيار موافقم.ولي متاسفانه فرهنگ ماهميشه اينو به ذهن ما تزريق كرده كه بعد از ازدواج تو ديگه خودت نيستي و با همسرت معني داري يه جورايي ديگه نبايد خودت و رضايتت رو در نظر بگيري.دوستاي مجرديتو فراموش كن شاديهاي فردي رو كنار بگذار و براي حفظ مردت دربست در خدمتش باش ديگه خودت نباش تبديل شو به يه آدم ديگه.بعد از يه مدت ميبيني زن دچار افسردگي ميشه

پاسخ
دخترک طلایی

ولی من فکر می کنم لزوما عاشق نیستن. شاید به هم عادت کردن و به واسطه این عادت، به هیچ وجه نمیتونن همسرشون رو ترک کنن. این مسئله رو به خصوص تو خانم ها بیشتر میشه دید. نظرتون چیه خواهر عزیزم؟

پاسخ
ثمین

من صد در صد با نظر شما موافقم و همیشه برای مستقل بودن از خانواده، چه مالی و چه فکری تلاش کرده ام چون فقط اینطوری است که احساس زنده بودن و انسان واقعی بودن می کنم

پاسخ
شانون

کاملا موافقم.

پاسخ
مارس

با نظر شما موافقم گیس گلابتون عزیزماچ

پاسخ
پوران

بسم الله

پاسخ
احسان

این قسمت استقلال مالی را خوب گفتی، در قدیم چون خانم‌ها از لحاظ مالی کاملاً به شوهرشان وابسته بودند مجبور بودند خیلی رفتارهای بد شوهرشان را تحمل کنند تا فردا صبح باز هم پول سر طاقچه باشد! اما حالا زنی که سرکار می‌رود نیاز مالی به شوهرش ندارد و می‌تواند آنطور که می‌خواهد در کنار همسرش زندگی کند
البته قانون و دادگاه و شرع وظیفه مرد را تامین کننده مالی زن تعیین کرده و این که مرد خرجی می‌دهد لطف مرد نسبت به همسرش نیست و وظیفه شرعی و قانونی‌اش هست!

پاسخ
Farrah

Kamalan movafegham. Man az hadteye pish daram sai mikonam adathaye bad mesle adame tasamoh va tasahol :))ro kenar bezaram va flexible tar basham .

پاسخ
sarah

مجرد ها چه طور ؟ ما را فراموش نکنید .
برای ما هم تمرین بگذارید شوخی

پاسخ
خدیجه زائر

بسم الله الرحمن الرحیم........عالی بود عزیزم.....مشتاقانه منتظرم......دوستت دارم.

پاسخ
سارا

مرسی خانم دکتر امروز که نتیجه تمرین اول شما رو خوندم متوجه رفتار زشت خودم شدم. دیروز من از جایی دلخور بودم و زنگ زدم محل کار همسرم و خب سر اون خالی کردم و اوقات هردومون تا امروز که کامنت شما رو خوندم تلخ بود. من قصد دارم توی دوره شما شرکت کنم

پاسخ
انشرلی

من 4ماهه ازواج کردم قبل از ازدواج با توجه به خصوصیات خودم وشناخت وحرفهای دیگران از من احساس میکردم زندگی بسیار ارامی خواهم داشت الام متوجه شدم همیشه این من هستم که سر بحث را باز میکنم گیر میدهم همسرم مرد بسیار خوبی هست الان کاملا اماده ام تا با شما زندگی ایده الم را بسازم

پاسخ
ماه بیگم

چه کنیم که بعد از ازدواج تعادل رو بین زندگی زناشویی ، رضایت همسر و همچنین شادی درونی و روحی خود برقرار باشه؟

پاسخ
شقایق

صد در صد با نظرات شما موافقم من مجردم ودوستی دارم که ازدواج کرده و استقلال مالی وروحی نداره وحالا دائم داره از ازدواج بد میگه وحرفایی از قبیل:بعد از ازدواج خودت نیستی وتنها باید واسه شوهرت زندگی کنیوهر زنی میگه خوشبختم داره خودشو گول میزنه واین قبیل حرفارو توگوش من میخونه ومنم قبل از اینکه اینجارو بخونم همین نظرات شمارو بهش میگفتم ولی اون حرف منو قبول نداره وفک میکنه چون مجردم نمیفهممش وخودشو نماینده همه زنای متاهل میدونه وحکم صادر میکنه دید منم راجع به ازدواج خیلی منفی کرده متاسفانه.

پاسخ
شیرین

موافقم ، اگر چه بعد از مادر شدنم ، هنوز به استقلال مالی نرسیده ام.

پاسخ
شهناز

کاملا موافقم آناهیتا جان. لبخند

پاسخ
خانم اردیبهشتی

سلام
راستش فکر کنم ما زنان آرتمیسی عمرا بتونیم خودمون را در قالب زنانی که این خانم نویسنده توصیف کردند بگنجیم!!!چشمک
راستش من هم چند وقت پیش یک پستی داشتم با همین مضمون تقریبا!
گیس گلابتون عزیز من حس می کنم هر انسانی با یک خلق و خو و خصوصیاتی به دنیا میاد. هر کسی از یک راهی به کسب رضایت روحی می رسه. یکی با خانه داری و کدبانوگری ارضا میشه و یکی با کسب موفقیت شغلی یا وجه اجتماعی و... مهم اینه ما به ذات وجودی هر انسانی احترام بگذاریم. مهم اینه برای هر فردی قائل به حق انتخاب باشیم. به نظرم اصلا صحیح نیست یک نسخه کلی برای همه انسان هایی بنویسیم که هیچ کدوم حتی اثر انگشت یکسانی ندارند چه برسه به خلق و خو و منش یکسانی (البته روی صحبتم با اون خانم نویسنده بود راستش از عنوان کتابش حدس زدم با روحیات من یکی جور نیست )

پاسخ
یاس کبود

با استقلال مالی خیلی موافقم

پاسخ
azi

عاشششششششششششششششقتم...
چقدر این متن و به موقع پیدا کردم و تو رو گیس گلابتون جون...
نمیدونی چقدر به این راهنمایی ها نیاز داشتم... یعنی با خوندن این قسمت ضربات قلبم بالا گرفت... انگار داشتی با خود خود من حرف میزدی...تعجب

پاسخ
حکایت شیرین

نظرتون عالیه....بسم الله

پاسخ
بهار

زن واسپرده 3و بقیه این مطلبو پیدا نمی کنم! حذف شده؟ سرچم کردم نیومد.ممنون

پاسخ
گیس گلابتون

زن واسپرده همین دو قسمت را داشت. یک مدتی با خواننده های سایت گیس گلابتون، تمرینات زندگی مثل عسل را تمرین کردیم. افراد نامحترم از بس فحش دادند و بی احترامی کردند که تصمیم گرفتم درسها را رایگان در سایت نگذارم و برای فروش ارائه بدهم.شما این عبارت را سرچ بفرمایید: الفبای زناشویی - 15 تا مقاله خواهد آمد.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه