زندگی من مثل همه مردم، مجموعه‌ای از تلخ و شیرین است، ولی من انتخاب کرده‌ام شیرینی‌های زندگی‌ام را با شما سهیم شوم. هرگز خیال ندارم وانمود کنم هیچ مشکلی در زندگی ندارم و یا هیچ عیبی در رفتار و کردارم نیست. من یک آدم معمولی هستم. اگر بتوانم لحظه‌ای در روز، نور شادی و امید را به قلب شما بتابانم، وظیفه‌ام را در این دنیای زیبا انجام داده‌ام. ریختن چرک آب زندگی بر سر خواننده‌ها، کار ناشایستی است. به نظر من نویسنده‌ای هنرمند است که بتواند امید و شادی را به قلب مردم هدیه کند، وگرنه گله و شکایت از زندگی، کار ساده‌ای است.

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
دفترچه خاطرات گیس گلابتون
1390/08/20 00:00

خدا همه بیماران را شفا بدهد انشاالله...

امروز تولد آقای شوشو است. ماه رمضان است و مصادف با ایام قدر، ولی آقای شوشو ما هم یک بار در سال، تولد دارد دیگر.

دیروز خیلی دلم برایش سوخت. خیلی خیلی دلم برایش سوخت. روزه می گیرد و از صبح تا نزدیک افطار سر کار است. این روزها از یک طرف کارهای شرکت را راه می اندازد و از طرف دیگر داروخانه اش را تجهیز می کند. در مورد نقدینگی نگران است و هزار مطلب دیگر.

من هم که جراحی کرده ام. هر روز یک کته و مرغ می پزم و چهارتا تکه ظرف می شویم و روزی دو ساعت در مطب می نشینم، هر شب از درد محل عمل ضعف می کنم. دیشب که برای افطار به خانه آمد، نه نان داشتیم و نه خرما، نه شیر و نه میوه. فقط غذایی که من پخته بودم آماده بود. دلم برای شوهرم کباب شد که برای افطار کردن حتی نان نداشت و با زبان روزه مجبور شده بود به نانوایی برود و برای افطار نان بخرد.

امروز روز تولد اوست. صبح پاشدم و رفتم گل و کارت هدیه برایش خریدم. ولی کادو که جای خوراکی را نمی گیرد. دیدم برای خرید خانه روی خودش که نمی توانم حساب کنم. یک روز تولد هم که بیشتر ندارد. رفتم میوه و خرما و بعضی اقلام دیگر را خریدم. حالا خانه ما سه طبقه و بدون آسانسور است. چطوری اینها را بالا بکشم. شیرینی را چه کنم؟ از خیر خریدن شیرینی گذشتم و گفتم عصر که دوباره جان گرفتم به سراغ آن خواهم رفت. اگر بدانید وقتی با بار به خانه رسیدم چه حال و روزی داشتم.

نیم ساعتی روی مبل غش کردم. متاسفانه استراحت کردن را خوب بلد نیستم. به همین دلیل نتوانستم آرام بگیرم. بلند شدم خانه را گردگیری کردم، میز افطار چیدم، گل ها را در آب گذاشتم، از روی کتاب آشپزی رزا منتظمی، لرزانک نشاسته پختم. چقدر هم زدن داشت! صندلی گذاشتم بغل اجاق گاز تا در حالت نشسته لرزانک را هم بزنم.

یک ماه است که قورمه سبزی نپخته ام و آقای شوشو دلش برای قورمه سبزی ضعف می رود. از درد کلافه ام. هنوز قورمه سبزی را بار نگذاشته ام. هنوز کیک و شیرینی نخریده ام. آمدم طالبی قاچ کنم، دیدم سه روز اخیر کسی طالبی را در یخچال نگذاشته است، و طالبی ها خراب شده اند.

امروز مطب نمی روم. از درد کلافه ام. جشن تولد پیشکش. برای یک سفره افطاری معمولی که به احتمال زیاد بعضی از شما هر شب در خانه دارید، عزا گرفته ام. صرف شام در رستوران در هنگام رمضان که منتفی است. سرویس غذا در هنگام رمضان افتضاح است. همه مردم می خواهند در یک لحظه غذا خوردن را شروع کنند. رزروها هم پر است.

خب این از غرغرهای من. دلم سبک نشد. کارهایم هم کمتر نشد. بروم ببینم که چه گلی می توانم به سرم بگیرم.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
نیلوفر

من دعا می کنم که پر انرژی تر از قبل بشی آناهیتای مهربون

پاسخ
مرمر

عزيزم از پسر براي خريد کيک و شيريني کمک بگير . مطمئنم به خاطر پدرش حتما کمکت مي کند

پاسخ
گیس گلابتون

خودش کیک خرید و به خانه آمدلبخند در چیدن میز هم کمکم کرد.
مرمرجون، یک سایتی را معرفی کردی، من گویا اشتباهی آن را حذف کردم. ببخشید.

پاسخ
مهسا

برات یه عالمه انرژی مثبت میفرستم و از ته دل دعا می کنم دردت از بین بره و حالت خوب بشهگل
کاش میتونستم بیام کمکت کنم

پاسخ
شیوا.آ

انشالله بهتر بشید گیس گلابتون جانگل

پاسخ
بیتا

گل روزمرگی هاتونو حتی غراتون برای من آموزنده ست.دعا می کنم همیشه که همیشه خوش باشین.

پاسخ
گیس گلابتون

گلابتون جون، مطلبی که گفتی در کدام سایت است؟

پاسخ
احسان

سلام

منتخبی از کتاب دايرةالمعارف شيطان ‌(دايرةالمعارف طنز‌) نوشته آمبروز بيرس را من آماده و آپلود کردم خوشحال می‌شوم که آنرا مطالعه کنید (کلاً 8 صفحه است)

برای تغییر روحیه‌ات خوب است

http://uploadtak.com/images/x6996_DS.pdf

پاسخ
گیس گلابتون

بامزه بود احسان جانلبخند مرسی

پاسخ
ياسمين

سلام وخدا قوت و سلامتى بدهد تولد شريك زندگيت انهم مبارك

پاسخ
ربابه

سلام
ایشالا تولد خوبی میشه
من خیلی تولد گرفتن دوست دارم ..طرف کلی انرژی میگیره...
ایشالا خوش بگذره ..
راستی این متن های خانم های متاهل رو میخونم..خدا رو چه دیدی شاید به همین زودیا به درد خوردنیشخند

پاسخ
زی زی (زهرا)

سلام . خوبین؟ من می تونم کمکتون کنم حداقل خرید.ماشین هم دارم اگه دوست داشتید تو این مواقع رو من حساب کنید . خونمون هم شمال غرب تهرانه واسم کمک به دیگران مخصوصا شما خوشحال کننده است .

پاسخ
گیس گلابتون

ای جـــــــــــــــــــــــــــانم. مرسی گل منقلب

پاسخ
محبوبه

خوب گلابتون جون منم تجربيات كوچولوي خونه داريمو ميگم كه شايد يكم مفيدباشه.هرچند مطمئنم خودت و خواننده هاي وبلاگت صدبرابر من بهترين..اما من اينارو رعايت ميكنم و كارخونه و مهمون داري واسم كاري نداره.هرچند من مثل شما شاغل نيستم.اما تمام وقتم هم صرف امورات منزل نميشه:
1- ميدوني چي بيشترين وقت رو تومهمون داري ها ميگيره؟نظافت منزل..من روزانه نيم ساعت وقت ميزارم واسه تميزي خونه.كه جدن بيشترش هم اضافه مياد.چون اگه روزانه 20درصدواسه خونه وقت بزاري.خونه هيچوقت كثيف نميشه كه بخواي 2تا3ساعت وقت بزاري.هردوهفته يكبار هم اين 20دقيقه تا نيم ساعت رو ميكنم 1ساعت و كمدهامو تميز ميكنم.اينجوري هيچ وقت واسه هيچ مهموني يا مهمون ناخونده اي استرس ندارم.وگاهي وقتم فقط به دكوراسيون خونه ميگذره.شوهرم هم ازاين تميزي خونه هميشه استقبال ميكنه.
2- من اگه بخوام هرروز غذا بپزم و مخلفات خسته ميشم.من اول هفته يه پاتيل بوراني درست ميكنم.روز بعد مثلن يه ظرف زيتون پروده.و اينجوري يه روز با غذا بوراني ميارم.يه روز تندتند سالاد اماده ميكنم.يه روز زيتون و ترشي.و دوباره يه روز بوراني.و اينجوري هميشه گوشه غذاها يه چيزي هست كه نشون كدبانوگريم باشه.
3-غذاي خوب پختن هنرهست اما وقتي خيلي خسته ايم.ميشه واسه يه روز خاص مثلن تولد كه نشاط داشتن بهتر از غذاي خوب خوردنه از بيرون كباب يا حتي قرمه سبزي بگيري.با يه جا كه غذاشو دوس داري كارت اشتراك بگيري و دورچين غذارو در نهايت سليقه خودت اماده كني..و عوضش شوهرت لذت يه غذاي خوب در كنار همسري كه سرحاله.ميخنده.خسته نيس.دوششو گرفته بچشه.
4- من هميشه خوشحالم كه همسرم وقتي از سركار مياديه زن سرحال داره كه پشت درمنتظرشه و داره قربون صدقه اش ميره و باميوه و چايي و كيكاي خونگي و بعضن غيرخونگي منتظرشه.حس ميكنم اينجوري همسرم ميفهمه اوني كه توخونه است چقد واسه اومدنش لحظه شماري ميكنه..
5- راستي خونه داري خيلي دلچسبه اگه بخواي باعشق كارتو انجام بدي.
و درنهايت عذرخواهي منو بپذير كه به عنوان دانش اموز اينارو جلوي معلمم گفتم..
بهترين هارو در كنار اقاي همسرت ارزومندم.

پاسخ
گیس گلابتون

من همیشه شاگرد بوده ام، هستم و خواهم بود. ممنونم که به ما یاد می دهی. من خودم دارم همراه شما این تمرینات را انجام می دهم. معلم نیستم. برای یادآوری خودم دارم می نویسم!!!

پاسخ
نسترن

فرشته مهربان همیشه پرانرزی باشی.تولد همسرتان مبارک.

پاسخ
خدیجه زائر

عزیزکم........تولد همسر نازنینت مبارک باشد.کاش می توانستم کاری کنم.قطعا همسرت فهیم تر از انست که در این شرائط توقعی داشته باشد.خدا شما را تا همیشه همراه و همدل نگاه دارد.ماچ

پاسخ
نرگس

سلام گلابتون جون
اميدوارم هرچه زودتر به حق اين شبهاى عزيز زودتر خوب وپر توان شويد
من يك پيشنهاد كاربردى دارم هر شب تجسم فردا شب افطار يا شام را داشته باشيد وهر انچه را لازم داريد برنامه ريزى كنيد يا خودتان يا همسر تهيه كنيد يا اينكه سفارش دهيد به طورى كه همه چيز تا ظهر اماده باشداينطور انشالله ارامش بيشترى خواهيد داشت

پاسخ
Glorious

وقت همگی بخیر و شادیلبخند

گیس گلابتون جون، منم از خدای مهربونمون میخوام و دعا میکنم که هر چه زودتر قبراق و سر حال و شاد و پر انرژی و شنگول و منگول تر از همیشه بشی، الهی آمین. خدا قوت گیس گلابتون جون! دستت درد نکنه این همه زحمت کشیدی. امیدوارم که اوقات خوبی رو با هم گذرونده باشین و تولد بهتون خوش گذشته باشه و قورمه سبزی هم خوشمزه شده باشه.لبخند آقای شوشو! تولدتون خیلی مبارک باشه. انشاء الله که سالیان سال در کنار هم سالم و سلامت و شاد و سعادتمند باشینلبخند

پاسخ
سارا

ماچ
چقدر ارزش داره تلاشی که کردی عزیزم
دوست دارم همسر نمونه و دوس داشتنیماچ

پاسخ
سارا

الهی زود زود خوب شی مهربون باش باخودت گیس گلابتون جان حس می کنم به خاطر این که نمی تونی مثل همیشه باشی از خودت دلگیری

پاسخ
mina

سلام شما می تونید به صورت اینترنتی گل برای عزیزانتون بخرید تا کمتر اذیت بشید
سلامت باشید

پاسخ
mina

دوباره سلام
گیس گلابتون جان شما می تونی خیلی راحت در منزل با اینترنت خریدهای سوپرمارکتی رو از فروشگاه های اینترنتی انجام بدید و با پیک درب خونه تحویل بگیرید این فروشگاه ها کم نیستند ولی من همیشه از خرید از سایت چاره راضی بوده ام این فقط یه پیشنهاد بود امیدوارم کمکی به شما بکنه

پاسخ
گیس گلابتون

سایت چاره؟ چه جالب. ممنونم

پاسخ
بانو یاسمن

الهی آمین

پاسخ
mina

ببخشید اگر من میام و می رم فقط قصد دارم به شما روش هایی رو معرفی کنم که بتونی در حالی که توی خونه هستی خریدهاتون رو انجام بدی
شیرینی و کیک هم اینجا می تونی اینترنتی بخری
از 5 قنادی خوب تو تهران اینجا شیرینی و کیک ارائه شده. یه نگاهی بندازی بد نیست
http://www.shirni.ir/
امیدوارم کمکی کرده باشم

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. مرمر هم یک پیشنهاد داشت. ولی نمی دانم که کامنت او را چه کار کردم.

پاسخ
گیس گلابتون

از توجه و حرف های خوب همه شما سپاسگزارم. قلبم را شاد می کنید... چطوری از شما تشکر کنم که حق مطلب ادا بشود؟

پاسخ
mina

بازم سلام
خرید اینترنتی گل و سبد گل
http://www.chare.ir/index.php?dispatch=categories.view&category_id=126

خرید اینترنتی از شهروند
http://eshop.shahrvand.ir/

خرید اینترنتی سوپر مارکتی
http://www.chare.ir/index.php?dispatch=categories.view&category_id=3575


فقط از هر سایتی که خرید می کنید دقت کنید نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشد تا بعدا امکان پیگیری سفارش را داشته باشید
چاره و شهروند این نماد را دارند
شاد باشید

پاسخ
بهار

الهی کاش کسی بود کمکت کنهناراحت

پاسخ
الی گولو

آخی عزیز دلم امیدوارم زودتر دوره نقاهت سپری بشه و بتونی مثل قبل پرانرژی باشی، آره این دوستمون محبوبه چه نکات خوبی واسه خونه داری گفت، حظ کردم از خوندنش، من اون قسمت هر روز 20 دقیقه تمیزی خونه را اجرا میکنم. چقده حال میده که واسه آدم تو باغ تولد بگیرن، اونم تو سن و سال ما، ایشالله که بتونی سالهای بعد سورپرایزش کنی اساسییی

پاسخ
تنها

منم 4مرداد تولدم بود امابدترین تولد اینسالها بود
خودم کیک خریدم اما هیچکدوم ازاعضای خانواده یه تبریک خشک وخالی هم نگفتن
حتی دوست پسرم که 4سال باهم بودیم هم تبریک نگفت چشمم به گوشیم خشک شده بود
اما...
خیلی تنهام برام دعا کنید.

پاسخ
مینا گلی

اخ ای کاش همسایتون بودم ای کاش ای کش ..

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه