حلقه هدف

 

 نظرات بعضی از شرکت کنندگان در حلقه هدف

 

عطیه جون می نویسد:

سلام گیس گلابتون عزیز
حلقه هدف اولین تاثیری که برای من داشت، "قدم برداشتن" بود. قبل از آن فکر میکردم، آرزو و خیال پردازی میکردم، اما گاهی فقط منتظر می شدم اتفاق خودش بیفتد. بعد از شرکت در حلقه هدف، سهم خودم را بیشتر از هر شخص و اتفاق دیگری دیدم. شروع کردم به برنامه‌ریزی منطقی کردن، قدم برداشتن، قدمهای هرچند کوچک، ولی رو به جلو. بعد از حلقه هدف تلاش کردم کمتر جملات منفی در مورد موقعیت ها بگویم. سعی کردم اگر مشکل یا مانعی دیدم، در مورد حرف زدن راجع به آن مانع هم جملات منفی را کمتر، و جملات منطقی تر و مثبت تر را جایگزین کنم.
در حلقه هدف، تعریف من از "کار گروهی" به شکل صحیحی تغییر کرد. من هربار وارد هر کار گروهی می‌شوم، نکات مربوط به آن را خاطرم هست و حتی در کاری که برای شاگردانم تعیین میکنم، از مواردی که در حلقه هدف آموختم استفاده میکنم تا آنها هم سهم خود را بیاموزند.. نمونه‌اش همین تابستان بود که به کمک همین نکات، شاگردانم یک برنامه مرتب و خاطره انگیز را برای خودشان ترتیب دادند.
یکی دیگر از مهمترین تجربه‌های من در حلقه هدف، این بود که سهم خودم را در زندگی دیگران بیشتر و بهتر دیدم و میزانش را تعدیل کردم. به خاطر تیپ شخصیتی ام( براساس معیار
DISC)، گاهی در کارهای مربوط به دیگران بیش از حد کمک می کردم و همین باعث وابستگی زیاد اطرافیانم به من و سنگین شدن مسئولیت های من شده‌بود. بعد از حلقه هدف، در بخشهایی عامدانه خودم را کنار می کشم و اجازه می دهم افراد بدون کمکهای بی دریغ من(!) کارهای خود یا مشترک را پیش ببرند. شناخت اطرافیان، دوستان و همکاران قدیمی براساس معیار Disc هم کمک کرد آنها را بهتر درک کنم، تا گاهی برای اینکه منظورم را بهتر متوجه شوند، از همین ویژگی شان کمک بگیرم. استفاده از چهار جمله مهم در بیان احساسات و اعلام درخواست‌ها هم بزرگترین چیزی است که هر روز و هر ساعت مورد استفاده من هست و بسیار هم برایم مؤثر بوده؛ بسیار زیاد.
من همیشه شنونده خوبی بودم، اما گاهی زیادی خوب، بنابراین بعد از شرکت در حلقه هدف میزان شنونده خوب بودنم را هم تعدیل کردم. نوشتن برنامه روزانه برای مدیریت بهتر کارها در زمان هم، یکی دیگر کمکهای بزرگی بود که دوره حلقه هدف به من کرد تا در انجام کارها، خصوصاً در روزهای شلوغ، دچار کمبود زمان و انرژی نشوم. تعادل برقرار کردن در انجام کارها، و توجه بیشتر به خودم و تلاش برای حفظ تعادل در انجام کارها در کنار رسیدگی به روح و جسمم جزو مواردی است که سعی می کنم فراموش نکنم.
من هنوز هم در حال یادگیری ام. هنوز هم گاهی، بعضی روزها یا کنترل شرایط (یا کنترل خودم در شرایط) از دستم در می روند! اما معتقدم همیشه راه و زمان برای یادگیری هست. به همین دلیل همیشه در حال تلاش برای بهتر شدن و یادگیری هستم.

از شما و محبت‌ها و راهنمایی هایتان بسیار ممنونم خانم دکتر. برایتان آرزوی دل شاد و موفقیت بسیار میکنم. 
برای این شاگرد بازیگوش تان هم دعا کنید"

متشکرم

 

 

بانو می نویسد:

سلام گیس گلابتون عزیز

حلقه هدف برای من بهترین دوره آموزشی زندگی‌ام بود. اصل آموز‌ش‌ها از روی هفت عادت مردمان موثر هست که این کتاب بر اساس زندگی انسان‌های موفق نوشته شده

من توی این دوره متوجه شدم چرا بعضی‌ از آدم‌ها موفق و برخی ناموفق هستند. اصل داستان زندگی را به زبان ساده یادگرفتم.

متوجه شدم کجای کار هستم و از کجا باید شروع کنم

 من با خودم آشنا شدم. متوجه ارزش وجودی خودم شدم. به جای اینکه حسرت توانایی‌های نداشته‌ام را بخورم فهمیدم از توانایی‌هایی که دارم کجا استفاده بکنم. در این دوره با خودتان روبرو خواهید شد با ارزش‌ترین سرمایه زندگیتان

این دوره یک کلاس کتاب خوانی نیست، که بخواهیم فقط نوشته‌های آن را تصدیق کنیم، پایه و اساس این دوره تمرین هست

من در طول این دوره شگفت انگیز انقدر تغییر کردم که حتی دوستانی که سالی یکبار برای تبریک سالگرد تولدشان با آن‌ها تماس داشتم متوجه تغییر من شدند

یکی از مدیران ارشد جایی که من کار می‌کردم به من گفت تو از یک تاریخی تغییر کردی، و برخی رفتارها و عکس‌العمل‌های من را که می‌دید می‌گفت این مال همان تغییرات هست و من، تو دلم قند آب می‌شد.

با این دوره زندگی من آرام، آرام متحول شد. منتظر تغییر یک شبه نباشید. البته این را هم بگوییم که مسیر تحول مسیر ساده‌ای نیست ولی وقتی یادبگیرید به خودتان اعتماد کنید و اعتماد و عزت نفستان بالا برود، می‌توانید با توان بیشتری از مسیر عبور کنید

طرز تفکر و نگاه من به زندگی و دنیا و خودم تغییر پیدا کرد و این یکی از با ارزش‌ترین آموزه‌های من از این دوره بود.

توی این دوره به همه زمان مساوی داده می‌شود که در مورد تمرینات و تجربه‌هاشون صحبت کنند که زمان حضور در کلاس متوجه ارزش اینکار خواهید شد.

  دوستان خوبی در این دوره پیدا خواهید کرد

توی این دوره گیس گلابتون همراه شما تمرینات را انجام خواهد داد، به حرف‌هاتون با دقت گوش می‌کند، شما راهنمایی می‌کند و اگر در مورد موضوعی اطلاعات کافی نداشته باشد خیلی راحت بیان می‌کند، همه گروه از مربی تا شاگرد باهم رشد خواهید کرد. اگر می‌خواهید برای خودتان کاری بکنید و قدمی بردارید توی این دوره شرکت کنید. درس‌هایی که توی مدرسه یادنگرفتیم را الان یاد بگیرید.

من از امروز تمرینات این دوره را برای چندمین بار شروع می‌کنم

 چقدر دلم برای ان روزها تنگ شده

 دوستتان دارم

 

 

معصومه جون می نویسد:

سلام بر گیس گلابتون عزیز

در زندگی بارها شده که زمین بخورم، روح و قلبم ترک برداره، از زندگی لذت نبرم ولی یه صدایی از اعماق وجودم میگه حتما یه راهی هست... ناامید نشو ... دنبال حلش برو... گاهی فکر میکنم شاید این ندای درونی به جا مانده از دوره حلقه هدف هست.

 

به نظر من کسی که میخواد در دوره حلقه هدف شرکت کنه خوبه که قبلش پاکسازی روح رو انجام بده و اینکه مباحث مدیریت خشم در دوره باشه چون تا ما ادم جسور و قاطع و قوی ای نباشم نمیتونیم موثر باشیم و این خطر هست که تبدیل بشیم به ادم خیلی خوبی که فقط به حرف بقیه گوش شنوا داره ولی حرف خودش شنیده نمیشه، پشت سر دیگران غیبت نمیکنه ولی جرئت ایستادگی جلوی غیبت کنندگان بی رحم رو نداره و..... (توضیح گیس گلابتون: عادت پنجم در مورد همین موضوع است. ظاهرا معصومه جان فراموش کردند)

در پایان بگم حلقه هدف بخشی از راه رسیدن به شخصیت بهتر هست ولی تنها بخش خیلی کوچکی از این راه . 

من این دوره را به دوستان توصیه میکنم ولی دوستان عزیز فکر نکنید این دوره تمام مشکلات شما را حل میکند و شخصیت شما را به خودتان میشناساند بلکه تازه اغاز راه خودشناسی و موفقیت است.

 

 

   زهرا جون می نویسد:

 سلام خانم دکتر عزیزم

 من به عنوان کسی که دو دوره حلقه هدف را شرکت کردم بازم دلم میخواد هر سال تو این دوره شرکت کنم ، 

چون من همیشه دلم میخواست یه یاور و یه راهنما مثل شما منو راهنمایی کنه

حلقه هدف اول : من پر از خشم و عصبانیت ، با کلی رابطه داغون، با پدرم رابطه ام خراب شده بود، با برادرها و خانم هاشون رابطه داغون، با خانواده همسر رابطه افتضاح، با رئیس رابطه افتضاح و کلی سردرگمی وارد این دوره شدم . اما هدف من از شرکت تو این دوره رسیدن به اهداف مالی خودم بود و اصلا متوجه نبودم که رابطه هام با اطرافیان را باید اول درست کنم.

خلاصه با کلی هدف مالی و شخصی وارد این دوره شدم تازه فهمیدم ای دل غافل ....

هر جلسه با درسای جدید و مطالب جدید روبرو شدم. کلی تمرینات درسها رو در ماه انجام دادم تا به آگاهی رسیدم ، بعضی هاش خیلی سخت بود خیلی ولی با کمک شما خانم دکتر توانستم هم روابطم را درست کنم هم به اهدافم برسم. طوری که خواهرام باورشون نمیشد من همون زهرای قبل هستم ،یکی یکی رابطه هام درست شد ، پیشرفت کاری بدست آوردم . عزیزتر شدم !. ... خدارو شکر میکنم که تونستم توی اون دوره شرکت کنم ، با شرکت تو دوره اول فهمیدم چقدر توانمند هستم خودمو باور کردم ، ضعفهایم را دیدم ، قدرتهامً دیدم ، ماموریت زندگیم را مشخص کردم . از همه مهمتر جوهر وجودی خودم را پیدا کردم که هیچ وقت ندیده بودم!

اما دوره دوم بخاطر اینکه بحران جدید زندگی ام را پشت سر بزارم خواستم با شما همراه باشم .  با اتفاق جدیدی که تو زندگی ام افتاده بود تمام برنامه ها و اهدافم تغییر کرد .  اینبار با این فکر وارد دوره شدم که بتونم این بحران را با کمک شما پشت سر بزارم. باز هم با اینکه درسها برام تکرار میشد اما انگار همه جدید بودند چون از جوانب دیگه خودمو بررسی میکردم و درسها را و تمرینات را انجام میدادم ، تو این دوره فهمیدم ای بابا این همه روابط را سر و سامان دادم خودمو هنوز یادم رفته ! هنوز خودمو دوست ندارم. خلاصه وقتی وارد این دوره میشدم و وقتی دوره تموم میشد کلی کارای جدید انجام داده بودم که حتی فکرشم نمیکردم، رابطه ام را با خودم بهتر کردم ! کار راحتی نیست . اما همچنان دارم روابطم را با خودم بهتر و بهتر میکنم

خلاصه این دوره فقط یه تعیین هدف ساده نیست که بگیم خودم بلدم ! من کلا تو هر دوره زیر  و رو شدم اما خوب اون برنامه هایی (اهداف شخصی و مالی)را هم که دلم میخواست را انجام دادم ،و چقدر شیرین و لذت بخشه وقتی به هدفت میرسی !

 من به عنوان کسی که از این دوره استفاده کردم و کلاسها  خیلی خیلی بیشتر از آنچه که فکر میکردم برام مفید بودند. به همه ی اونهایی که دنبال یه یاور نازنین هستند که برای رسیدن به اهدافشون راهنمایشان باشد توصیه میکنم توی این دوره شرکت کنند . حتما مصمم باشید و تمام تمرینات را دقیق و بموقع انجام بدهید و به توصیه های خانم دکتر عمل کنید

 ممنونم خانم دکتر عزیزم . خیلی دوستون دارم .

ای کاش میشد بازم بیام تو این دوره شرکت کنم!  

 


مونا جون می نویسد:

با سلام

من مونا هستم 38 ساله و کارمند.

قبل از هر چیز باید بگم من خیلی خوشحال هستم که به این برنامه پیوستم. زمانی که این برنامه را آغاز کردم حالم یه جوری بود که انگار چیزی خوشحالم نمی­کرد و از همه چی دلسرد شده بودم، اون موقع بود که به خودم گفتم باید کاری برای خودم انجام بدم و از کسی کمک بگیرم.

شروع این دوره باعث شد که باخودم خلوت کنم کاری که شاید خیلی وقتها ازش فراری هستم. با خودم تنها شدم و نوشتم، نوشتم و نوشتم که چی می تونه دوباره امید را به دلم برگردونه. توی این مسیر به همت خودم و صد البته آموزش، راهنمایی و پشتیبانی گیس گلابتون جان، با خودم بیش از پیش آشنا شدم. به نیروی اعجاب انگیز درونی خودم  ایمان آوردم، بر رفتارم و نگرشم آگاه تر شدم،.... ناگفته نماند که منم مثل هر انسان دیگری، یک روزهایی کم می­آورم خسته می­شوم ولی گیس گلابتون همیشه با اون قلب مهربون و ایده های نابش فرشته نجاتم می شود و  معجزه آغاز می شود.

بارها و بارها پیش می­اید که ما آدمها راه را گم می­کنیم، از مسیر منحرف می ­شویم و در هیاهوی زندگی فراموش می کنیم که مقصد کجا بود. بعضی ها هم بطور کل نمی دانند که کجا می خواهند برسند چون خودشان را نمی شناسند و نمی دانند که چی خوشحالشون می کنه یا جرآت رفتن بدنبال شادی رو ندارند. اینکه چرا از راه منحرف شدیم مهم نیست مهم اینه که چطوری برگردیم به مسیر. اینجاست که به یک مربی، مشاور و همراه احتیاج داریم.

 گیس گلابتون با ارائه دوره های حلقه هدف به من کمک کرد که با خودم بیشتر آشنا بشوم. این دوره باعث شد که من نقشه راه داشته باشم و بدانم توی این مسیر چه توانمندی هایی را بکار بگیرم یا لازم است کدام یک را کسب کنم. فهمیدم که با تغییر نگرش، با عوض کردن واکنش، رنگ و بوی بسیاری از مسائل متفاوت می شود.  من با خوم بیش از پیش آشنا شدم و به نیروی اعجاب انگیز درونم باور آوردم. ایمان آوردم که همه چی در دستان خودم هست فقط باید بخواهم. اینراه سختی های خودش را دارد ولی مطمئناً چشیدن شیرینی طعم پیروزی و موفقیت، پیمودن راه را آسان می کند. من به همه شما که بدنبال شروع جدیدی هستین این دوره و مشاوره های گیس گلابتون را توصیه می کنم. 

 

 

پروین جون می نویسد:

آناهیتای مهربونم سلام 

ممنونم عزیزم 

برات بهترینهارو از خدا میخوام 

 حلقه هدف دوست داشتنی با مربی دوست داشتنی و دوستان عزیزی که با آنها آشنا شدم!

من این دوره را خیلی دوست داشتم چون دوست داشتن خودم را توی آن یادگرفتم، یاد گرفتم به روش جدیدی زندگی کنم و با استفاده از ان پیشرفت بسیار زیادی را توی زندگیم تجربه کردم

من علاوه بر هفت عادت مردان موثر مهارتهای دیگه ای هم یاد گرفتم که برای من ابزاری شد که بتوانم مدیریت بازی‌های محیط کار را به دست بگیرم

من بخشی از وجودم را شناختم که برخی جاها مانع پیشرفتم میشد و این بزرگترین درس در مورد خودم بود.

این دوره و افرادش برای من پر از انرژی بود. و الان دوست دارم در چنین محیطی حضور داشته باشم و از آن انرژی بگیرم.

من ارزش هدفهای زندگیم را درک کردم

عادت‌های فوق العاده ای یادگرفتم. من و چندتا از دوستانم در این دوره چند وقت یکبار اموزه هامون را یاداوری میکنیم.

راستش به کسانی که توی این دوره ثبت نام خواهند کرد غبطه می‌خورم چون دلم می‌خواهد ان روزها دوباره برای من تکرار بشوند.

گیس گلابتون عزیز یک مربی دلسوز هست که ما راحت حرفهایمان را به او می‌زدیم و ایشان با درایت ما راهنمایی می‌کردند.

این دوره برای من درسهایی فراتر از همه تجربه های زندگیم داشت.

 

 

سارا جون می نویسد

تا حالا شده توی زندگی تان گیج و مبهوت باشید و نتوانید تشخیص دهید چه چیزی درست است و چه راهی نادرست؟ وقتی به نظرتان گذشته تلخی داشته اید و دوست دارید به کمک کسی برخیزید و آینده ای دلخواه برای خودتان بسازید. تا حالا شده؟

سال 92 ، من در چنین وضعیتی بودم.

راستش براساس یک اتفاق با گیس گلابتون آشنا شده بودم و بعدهم  خبردار شدم که گیس گلابتون قصد دارد کلاس حلقه هدف 2 را برگزار کند. معطلش نکردم و ثبت نام کردم و پذیرفته شده و دانشجوی حلقه هدف شدم.

هرگز یادم نمی رود آن روزها با اشتیاق به همراه گیس گلابتون دست کردم و تلخی ها و ناکامی های زندگی گذشته ام را تا انجا که میشد با تمرین های کلاس حلقه هدف، ترمیم کردم. حلقه هدف خود زندگی بود و سکویی امن برای پروازم.

تا این تاریخ یعنی شهریور ماه 97 که سعی میکنم خاطرات خوب حلقه هدف را مرور کنم؛ هنوز هم در زندگی شخصی ، خانوادگی؛ شغلی و روابط عاطفی ، درس های حلقه هدف به کارم می آید.

خدا را شاکرم و معلم خوبم را نیز سپاسگزارم

 

سمیرا جون می نویسد:

 

من سمیرا هستم. کارشناسی ارشد مهندسی شیمی و کارمند پتروشیمی

خوشحالم که می تونم تجربه م رو از حلقه هدف با شما 

در میون بذارم. البته من خانوم دکتر رو نزدیک به ده ساله که می شناسم و خیلی چیزها ازشون یاد گرفتم

سوال ها رو به ترتیب جواب می دم

حلقه هدف به من کمک کرد که به نقاط ضعف و قوتم

آگاه تر بشم و خودم رو بیشتر بپذیرم. اینطوری شخصیت بهتری پیدا کردم

حلقه هدف به من کمک کرد که خودم رو بهتر بشناسم. اجتماعی تر باشم و جاهایی که لازمه احتیاط بیش از حد رو کنار بذارم

حلقه هدف و یاد گرفتن هفت عادت مردمان موثر به من کمک کرد که توی زندگی فردی و اجتماعیم آگاه تر باشم. بفهمم وقتی  توی زندگیم چیزی سر جاش نیست، ایراد کار کجاست و چطور می شه برای بهبودش کاری کرد. اینطوری زندگی بهتری دارم

حلقه هدف به من کمک کرد که اهدافم رو جلوی روم بذارم، زمان بندی بهتری داشته باشم. روابط بهتر و سالمی رو تجربه کنم. اینطوری توی زندگیم پیشرفت کردم

و در آخر اینکه شرکت تو حلقه هدف رو به دوستان عزیز پیشنهاد می کنم. اوقات خوشی رو در کنار گیس گلابتون و هم دوره ای هاتون تجربه خواهید کرد

سالم و شاد باشید

 

 

ظرفیت حلقه هدف 1397 تکمیل شد