مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
برای آقایان
1395/03/19 20:20

چگونه همسر دلخواه خود را پیدا کنید؟ - برای آقایان - شماره چهار

اگر دختری را در محل کار یا تحصیل، پسندیده اید و قصد ازدواج دارید، می توانید مادر یا خواهر خود را برای خواستگاری جلو بفرستید یا می توانید ابتدا خودتان پا جلو بگذارید و از مناسب بودن او مطمئن شوید.

 

کدام راه بهتر است؟ جواب درست، بستگی به فرهنگ شما و شهرتان دارد. در بعضی شهرها اگر خودتان پا پیش بگذارید، دختر فکر می کند شما قصد بدی دارید. ممکن است برای دختر آبروریزی باشد.

 

در بعضی شهرها اگر مادر و خواهر خود را جلو بفرستید، به امل بودن و بچه ننه بودن متهم می شوید.

 

سنجیده عمل کنید. عرف را در نظر بگیرید. بهتر است با دوستان متاهل خود مشورت کنید.

 

اگر در خیابان خانمی را دیدید و مهرش به دلتان افتاد، درنگ نکنید. ممکن است هرگز دوباره او را نبینید. جلو بروید و مودبانه خود را معرفی کنید.

 

من...........(نام و نام خانوادگی) هستم. شغلم......است. قصدم خیر است. مایلم چند دقیقه با شما صحبت کنم.

 

اگر مادر همراه دختر باشد که چه بهتر! با مادر صحبت کنید. مادرها می دانند چطور وصلت را جوش بدهند.

 

اگر با خود دختر صحبت می کنید، یادتان باشد زل نزنید. نگاه های معنی دار نکنید. تته پته نکنید. آرام و خونسرد مقصود خود را بیان کنید. اگر خانم مایل نبود با شما صحبت کند، اصرار نکنید. عذرخواهی کنید و از او دور شوید. حتی از دور هم مراقب او نباشید یا او را تعقیب نکنید. بروید و دور دور شوید.

 

ولی اگر تمایل داشت، با چند سوال مطلب اصلی را بپرسید:

  • مجرد است؟
  • چند سال دارد؟
  • چطور می توانید دوباره با او تماس بگیرید؟

 

اگر موافقت او را به دست آوردید، مکالمه را تمام کنید و از زمانی که برای تان گذاشته است تشکر کنید. منتظر دیدار بعدی باشید. همان جلسه اول تلاش نکنید ساعت ها با او حرف بزنید و به اصطلاح مخش را تلیت کنید! یکی دو روز به دختر فرصت خیال بافی بدهید و آنگاه با او تماس بگیرید.

 

برای ازدواج باید آرام آرام وارد عمل بشوید. سریش بازی و هول بازی، خانمها را فراری می دهد چون تصور می کنند قصد بدی در موردشان دارید.

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

نیلوفر آبی

منو که هر کی میبینه و میخواد بیاد سراغم با تهدید و کتک نزدیک میشه این چپیزایی که نوشتی مال پسرای خیلی بافرهنگه.

پاسخ
لیلی

سلام خانم دکتر فقط یه مشکل : من بارها شده تو خیابون یکی اومده پیشنهاد داده بعضی وقتها هم واقعا طرف مثبت به نظر می رسیده ولی من در برابر همه جواب منفی دادم و خیلی جدی برخورد کردم و اجازه حرف زدن بهش ندادم. اولا میگم بعدا فکر نکنه زود به کسی تو خیابون جواب میدم بعد نمیشناسم شاید قصد خیر نداشته باشه و مهمتر از همه عقیده دارم پسر خوب و با شخصیت تو خیابون خواستگاری نمی کنه و امکانات بیشتر و مناسب تری دور و برش داره.

پاسخ
گیس گلابتون

لیلی جون هر جایی ممکن است با همسر آینده ات ملاقات کنی. ولی باید حواست را جمع کنی. آشنا و غریبه ندارد. من دختری می شناسم که با پسرخاله اش عروسی کرد، پسره معتاد از آب در آمد.

پاسخ
زهرا

فكر نميكنيد آدمي كه تو خيابون تصميم ميگيره پيشنهاد بده، تنها چيزي كه ديده، ظاهر آدمه؟ اين برخورنده است به نظرم!! و اون آدم به سطحي بودن محكوم ميشه به راحتي!

پاسخ
گیس گلابتون

زهرا جون هیچکس با یک نظر صد دل عاشق نمی شود. هیچکس در خیابان تصمیم به ازدواج نمی گیرد. اگر آقایی دختری را پسندید، پس از چند جلسه معاشرت متوجه می شود آیا طینت دختر به اندازه ظاهرش برازنده است یا خیر. آنگاه تصمیم قطعی به ازدواج می گیرد. در مورد مردها زود قضاوت نکن عزیزم

پاسخ
Marlon

Grazi for miankg it nice and EZ.

پاسخ
محمد

خوبه که گفتن خانمها نخونن !!!

پاسخ
شیوا

گیس گلابتون عزیز
غیر از قسمت خیابون، بقیش عالی بود

اما اکثر ما دخترا به آشنایی خیابانی نمی تونیم اعتماد کنیم
خصوصا تو تهران که یه نفرو تو خیابون ببینیم، حتی بعد از چندین جلسه هم نمیشه فهمید که مثلا طرف از زندا.ن فرار نکرده باشه (البته زندا.نی ها هم حقوقی دارن)
ما خودمون بعد از ده سال اصلا نمی دونیم همسایه هامون چه جور آدمایی هستن بس که مخفی کارن.
حالا چه برسه به غریبه ها

پاسخ
امین

قرار بود دخترها نخونندهاااااااتعجب

پاسخ
pushana

نخونیم؟ چراااا؟!

پاسخ
پگاه

سلام گيس گلابتون جان
در محيط تحصيلم.بعد مدتي متوجه شدم فردي(آقا) سعي دارد نظرم را جلب كند .دانشجو نبود،به نظر معقول مي آمد،چون قصد ازدواج داشتم ،نشان دادم كه متوجه او شده ام ،مدتها گذشت ولي رفتارهاي او خلاصه شده بود در نگاه ،هيچ قدمي جلو نمي گذاشت.اگر من كاري ميكردم مثلا در راهرو قرار ميگرفتم .خب او هم تكرار ميكرد،آخر نفهميدم قستش چه بود،براي مدتي كنارش گذاشتم و ديگر به او توجه نكردم،روزي از كنار اتاقش رد مي شدم شنيدم به همكارش مي گفت لياقتم را نداشت.به نظر من در هر شرايطي بيان مستقيم احساس و قصدتان براي ازدواج كاربردي است. بازي درآوردن فقط اين ذهنيت را ايجاد ميكند كه نكند او اصلا قصد ازدواج ندارد و باعث بد بيني و دوري مي شود

پاسخ
morteza

خیلی با صحبت های شما موافقم و البته تا بحال چنین جراتی به خودم ندادم اما چیزی که همیشه شنیدم و حتی تو نظرات خانم هایی که اینجا نظر دادن میشه یه وضوح دید اینه که خانم ها نمی پسندن و متاسفانه عمدتا بد برخورد می کنند ( سطح پایین روابط اجتماعی ) و برای من که کارمند رسمی هستم و دانشجو دکتری به شدت ترسناک هست که یک دختر وسط خیابان بخواهد اعتراض کند و فکر اشتباه در مورد من داشته باشد ، البته در مورد همکار یا همکلاسی قضیه متفاوت است اما واقعا پیش اومده که در فروشگاه از یک نفر خوشت میاد ! می شه در حل این نتاقضات راهنمایی بکنید ؟

پاسخ
pushana

آناهیتا جون به نظرم کار سختیه هم برا خانما که بپذیرن هم برا آقایون حالا یه جای عمومی یه برخوردی ایجاد کنن و شروع کنن شاید راحتتر باشه /چجوری بیان جلو مثلا وقتی داری رد می شی ؟! راستش من نمیدونم اگه پسر بودم چجوری باید اینکارو انجام می دادم که دختر خانمه برداشت درستی داشته باشه!

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه