مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
برای آقایان
1394/10/03 21:14

فرمول DHI : فرمولی شش مرحله ای برای تحت تأثیر قرار دادن یک خانم!

وقتی از سر کارم به خانه برمی گردم، برای تمدید انرژی و سرحال شدن، یک بخش از سریال هاوس را تماشا می‌کنم. هاوس، پزشکی بااستعداد است که معماهای پزشکی را حل می‌کند. یکجورهایی به شرلوک هلمز شباهت دارد. بیمارانی که سایر پزشکان از تشخیص آن‌ها نومید شده‌اند، از سراسر آمریکا به او ارجاع می‌شوند و او به شیوه ای غیرمعمول، معمای بیماری‌شان را حل می‌کند.

 

در کنار هوش سرشار و خلاقیت بی انتها، او عیب‌های فراوانی هم دارد: لنگ است، معتاد است، مردم گریز و بویژه زن گریز است. او با مردم بسیار بد تا می‌کند. شکایاتی که بیماران علیه او انجام می‌دهند، از کل شکایاتی که از تمام بیمارستان می‌شود، بیشتر است.

 

چنین اعجوبه ای مجبور می‌شود با یک خانم زیبا قرار ملاقات بگذارد. دکتر ویلسون، دوست نازنین او، چند راهنمایی برایش دارد:

 

(بله! دوست شرلوک هلمز، دکتر واتسون نام دارد و دوست صمیمی هاوس، دکتر ویلسون! این شباهت‌ها تصادفی نیست. نویسنده ای هوشمند پشت این قضایاست)

نصیحت‌های ارزشمند دکتر ویلسون این‌ها هستند:

 

1-    در ماشین را برای خانم باز کن

2-    در رستوران را برای او باز کن

3-    صندلی را برای او عقب بکش

4-    از گوشواره‌اش تعریف کن

5-    از کفشش تعریف کن

6-    از او در مورد DHI  سؤال کن و با علاقه گوش کن

 

D= Dreams

H= Hopes

I= Inspirations

 

به زبان فارسی سلیس، یعنی در مورد رویاهای او، آرزوهای او و آنچه به او انگیزه و شور و شوق می‌دهد، سؤال کن و با دقت گوش کن. سوالاتی شبیه این‌ها بپرس:

 

1-    اگر هیچ محدودیتی نبود، از نظر مالی، از نظر زمانی، از نظر اجتماعی، دلت می‌خواست چه شغلی داشته باشی؟

2-    اگر هیچ محدودیتی نبود، از نظر مالی، از نظر زمانی، از نظر اجتماعی، دلت می‌خواست چطوری زندگی کنی؟

3-    چه چیزی تو را به زندگی امیدوار می‌کند؟

4-    چه آدمی را تحسین می‌کنی؟ چه مشخصاتی در اوست که به نظرت فوق العاده است؟

 

دکتر واتسون یک دون ژوآن حرفه ای است و با وجود متأهل بودن، عاشقان سینه چاک زیادی دارد. تعجبی ندارد. نه؟

 

آقایانی که عادت دارند، خانم‌ها را شکار کنند و پس از چند بار استفاده دور بریزند، مثل آب خوردن، این مراحل را انجام می‌دهند. ولی آن دسته آقایان قرار نیست به این سایت سرک بکشند و می دانم در اینجا حضور ندارند. این نوشته‌ها برای شما آقایان نازنینی است که قصد ازدواج دارید، ولی نمی‌دانید چطوری تأثیر خوبی روی یک خانم بگذارید.

 

توجه داشته باشید قرار نیست از این سؤالات برای تجزیه و تحلیل روانشناسانه خانم استفاده کنید و یا با لحن یک بازجو سؤال کنید. خیر! این سؤالات برای باز کردن سر صحبت و جذب علاقه است. بپرسید و با علاقه گوش کنید. نظر خودتان را هم بگویید. ولی اجازه بدهید، بیشتر خانم صحبت کند.

 

توجه: خانم‌های گرامی، روش DHI  برای شما هم جواب می‌دهد. فقط لازم نیست قبل از مطرح کردن این سؤالات از گوشواره و کفش آقا تعریف کنید!

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
mahsa.salari.ts@gmail.com

من عاشق هاوسم. یکی از دوستامم میگه که من خیلی شبیه هاوسم ولی مطمئنم اینجوری نیست. اون خیلی باهوش تره و من خیلی مهربون ترم خنده
ولی با اینکه این پست تقلب رسوندن به آقایونه، خیلی خوبه. برای من خیلی پیش اومده که آقایونی که نیت الکی ای دارن همه این چیزارو حفظن، آقایونیم که احتمالا نیتشون خیزه اینقدر در چنین مواردی پرتن که آدم فقط میخواد زودتر از دستشون فرار کنه. نکن برادر من! نکن! گوش بده به حرف خانم دکتر!

پاسخ
سارانگ1

سلام... چه پست خوبی! چقدر کاربردیست! متشکرم، متشکرم، متشکرم.
کاشکی همه به این پست دسترسی داشتند. اجازه هست لینک این پست را به اشتراک بگذارم؟

پاسخ
گیس گلابتون

بله حتما خوشحال میشوم:)

پاسخ
Roozbeh

البته عبارت امروز از همیشه خوشگلتر شدی و خرید چند شاخه گل و پرپر کردن یک شاخه لای هدیه های خانم کار جواب بده ایه

پاسخ
شاینا

من خودم به این نتیجه رسیده ام که آدمی که آمادگی ازدواج دارد این سوالات را در ابتدای می پرسد. برعکس آدمی که مهیای ازدواج نیست دائما از انتظاراتش حرف می زند و روی خواسته هایش تاکید می کند.

پاسخ
گیس گلابتون

نه شاینا جون متاسفانه اینطوری نیست.
آقایانی که رگ خواب خانمها را بلد هستند اینطوری رفتار میکنند. آقایانی که رفت و آمد کمی با خانمها دارند مستقیم مذاکره می کنند بدون این که بخواهند دل خانم را ببرند.

نتیجه گیری شما درست نیست و متاسفانه بیشتر خانمهایی که رفت و آمد کمی با آقایان دارند به نتیجه ای که شما رسیده اید می رسند و براحتی فریب می خورند.

پاسخ
شاینا

گیس گلابتون عزیز از شما متشکرم که دقیق هستید و برای ما وقت می گذارید.
اما متاسفانه من منظورم را درست نرساندم. اینجا قسمت آقایان است و حرف من هم خطاب به آقایان است نه خانم ها.
همانطور که شما گفتید آقایی که قصد ازدواج دارد با نیت خیر و به صورت مستقیم مذاکره می کند. اما متاسفانه اقایان زیادی را می بینم که علی رغم نیت خیر و مذاکره به نتیجه نمی رسند. خواستم به این دسته از آقایان بگویم که طلسم شما زمانی شکسته می شود که با نیت خیر ( به صورت اصولی ) مذاکره کنید و نیز اصول احترام به خانمی را که خواستگارش هستید بیاموزید. لازم نیست دسته گل قرمز و جملات شگفت انگیز عاشقانه سرهم کنید و کادوهای رنگارنگ بگیرید یا از صبح تا شب پیامک بزنید. لازم نیست زیاد ثروتمند باشید. لازم نیست به خانم بگویید چه خوشگلی. لزومی ندارد هزار جور ادا و ترفند اغراق شده و بی فایده ابداع کنید.
بپذیرید که برای ازدواج با یک زن باید از روحیات و اهداف و آرزوهای او باخبر باشید و بیشتر از ظاهرش به درون او توجه کنید وگرنه در ازدواج شکست می خورید.
متاسفانه بسیاری از ما فکر می کنیم آگاهی نداشتنمان از اصول ارتباطی نشانه نجیب بودن و پاکی است. از آن بدتر فکر می کنیم که این اصول را تنها از راه ارتباط های نامشروع دختر و پسر یا از دوستان ناخلف می توان آموخت.
پرداختن به دنیای درون انسانی که قرار است یک عمر با او بمانید و تاکید کمتر بر خواسته ها و انتظارات شخصی از واجبات و ضروریات ازدواج است.

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم توضیح دادید

پاسخ
sahara57

خانم دکتر من عاشق دکتر هاوس هستم، وا وجود همه بی ادبی هاش خانم ها عاشقش میشن ولی خود در رابطه باهاش راه به جایی نمیبرن.

درباره این سه موردی که گفتید، آرزوی من این شده که یه خواستگار اینها رو از من بپرسه بجای اون سوال وحشاتناک کلیشه ای همیشگی که معیارهای شما در ازدواج چیست؟؟؟
کاش همه آقایونی که قصد ازدواج دارن این مطلب رو یاد می گرفتن. به خدا نیازی به باز کردن در ماشین و پر پر کردن گل در هدیه نیست. اگه یه زن احساس کنه به شخصیت و افکارش اهمیت داده میشه کار تمومه.

پاسخ
hashemizahra

سلام ببخشید اینجا پیغام میزارم. مطالی به در مورد همسریابی و دفترچه خاطرات گذاشتین باز نمشن به محض کلیک روشون همون صفحه ای که توش بودم باز میشه دوباره .

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. آیا عضو خبرنامه هستید؟ امروز موضوع را در ایمیل توضیح دادم. آیا آن را دریافت کردید؟

پاسخ
hashemizahra

نه عضو نیستملبخند

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. ممکنه بپرسم چرا؟

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه