مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
برای آقایان
1390/08/20 00:00

نمی دانم چطوری سرصبحت باز کنم

من پسر 27 ساله، فوق لیسانس با وضعیت مالی خوب هستم. سر و وضع و قیفاه ام هم بد نیست. در حرف زدن با خانم ها مشکلی ندارم. ولی اگر از خانمی خوشم بیاید نمی توانم بگویم. چند بار گفته ام، ولی وقتی جواب منفی گرفتم، تو ذوقم خورد و این باعث شده که مدتها تنها بمانم. دیروز در یک فروشگاه ورزشی چشمم به خانمی افتاد. این خانم ایده آل من بود. تا وقتی او در فروشگاه بود، من هم به بهانه خرید همانجا ایستادم. وقتی خواست سوار ماشین بشود، چند لحظه ای مرا تماشا کرد. وقتی دید، جلو بیا نیستم، سوار ماشینش شد و رفت! نمی دانم چطوری سرصبحت باز کنم.

اگر منظورت دوست دختر پیدا کردن و وقتگذرانی است، ببخشید... من نمی توانم کمکی بکنم. بهتر است از بعضی آقایان وبلاگنویس بپرسی که ماشاالله وارد هستند.

اما اگر قصد رابطه متعهدانه و انشاالله ازدواج داری، یک راه خیلی شیک این است که مستقیم جلوی خانم بروی و بگویی: "خانم می خواستم خودم را به شما معرفی کنم." بعد کارت ویزیت خودتت را به او بدهی، خداحافظی کنی و بروی. این کار باعث می شود برای دختر سوال پیش بیاید که با او چه کار داری و خودش پیگیری خواهد کرد.

وقتی خانم تلفن کرد، اول از او بپرسید آیا نامزد دارد؟ شوهر دارد؟ با کسی در رابطه است؟ اگر او مجرد و بدون رابطه است، او را برای صرف چای یا قهوه بیرون دعوت کنید. از جلسه اول لازم نیست بگویید قصد ازدواج دارید. دو سه ماهی برای شناختن او وقت صرف کنید. اگر دیدید باطن او هم بخوبی ظاهر اوست، حرف دلتان را بزنید. در طی این دو سه ماه، خیلی جنتلمن باشید و دست از پا خطا نکنید! منظورم را که می فهمی؟!

خانم ها عاشق مردهایی هستند که جنتلمن رفتار می کنند، با تحسین آنها را نگاه می کنند، با دقت گوش می کنند، ولی آنها را لمس نمی کنند. یعنی اگر یاد بگیرید با یک خانم جوری رفتار کنید که انگار او باارزش ترین موجود دنیاست و شما به خودتان اجازه نمی دهید نوک انگشتتان را به او بزنید، او با همه دل عاشق تو می شود.

خواهش می کنم مطالبی را که "برای مردان سرزمینم" نوشته ام، مطالعه کن. اگر باز هم سوالی بود، خواهش میکنم بپرسید.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
arasheagle

سلام!
مدتی است که با این سایت آشنا شدم و چیزهای خوبی اینجا یاد گرفتم به قول قدیمی ها دمتون گرم اما مطالب این سایت (منظورم تمام مطالب راجع به ازدواج، موفقیت، جذب پول و... است) و به طور کل مطالبی که راجع به موفقیت و ساختن یک زندگی بهتر توی این سایت و سایتها و کتابها و سمینارها و جاهای دیگه یاد گرفتم خیلی ایده آل گرایانه هستند و توی یک آرمانشهر یا بهشت یا همچین جایی کاربرد دارند!
خصوصا این پاسخی که به این سوال دوست 27ساله دادید واقعا توی جامعه و فرهنگ ما قابل اجرا است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :|

پاسخ
shiri

با سلام
گیس گلابتون عزیز من از شما خیلی مطلب یاد گرفتم جسارتا عرض می کنم من به عنوان یه دختر (آن هم دختری شاغل که در صحبت کردن با آقایان مشکلی ندارد)عرض می کنم که اگر مردی که نمیشناسم یک مرتبه به من نزدیک شود و کارت ویزیتش را به من بدهد حقیقتا بهم بر میخورد و میگویم فکر کرده چه کسی است که به خود اجازه داده اینطوری از من بخواهد که با او تماس بگیرم و در جا کارت ویزیت را دور می اندازم چون ب نظرم با شماره تلفن دادن برای ایجاد رابطه دوستی تفاوتی ندارد. به نظرم بهتر است خودشان را معرفی کنند و بگویند که نیتشان خیر است و شغل و تحصیلاتشان را بگویند و در ادامه کارت ویزیت را داده و خواهش کنند که شخص تا فردا به موضوع فکر کند و درصورتی که قصد ازدواج دارد ساعت x روز x طی تماس تلفنی باهم صحبت کرده و...

پاسخ
گیس گلابتون

بله... من در این سایت به خانمها یاد می دهم نسبت به آقایان رفتار مودبانه تر و پذیراتری داشته باشند و خشونت و بدرفتاری را کنار بگذارند.
بهرحال شما می توانید تصمیم های خودتان را داشته باشید

پاسخ
saharsahar

چرا نباید بگه قصدش ازدواج هست؟؟ مگر دخترها نباید از اول مطلع بشوند که وارد چه رابطه ای قراره بشن؟ من به شخصه هرکس بگه قصدم آشنایی هست میگم من علاقه ای به روابط باز با آقایون ندارم خیلیهاشون میگن نه قصدمون دوستی و اینا نیست خیلیهاشون هم میگن تو املی! ولی ترجیح میدم بگن املی تا یه مدت وابسته بشیم و تهش هم هیچی هرکس بره پی زندگیش!

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. چون وقتی یک آقا از اول بگوید قصدش ازدواج است، رفتار خانمها عوض می شود. همانی که هستند را نشان نمی دهند. و یا پس از یکی دو ماه رفت و آمد طلبکار می شوند من به پای تو نشستم. درحالیکه آقا هم حق دارد همسر آینده اش را بشناسد و مطمئن باشد زن خوبی را برای مادری بچه هایش انتخاب می کند.

پاسخ
hengameh.sh81

سلام. سلام. منم ی سوال دارم. ی کتابی خوندم به اسم چرا زن ها مردها را از دست می دهند. توی اون کتاب نوشته بود مردها دوست دارن زن ها سر صحبت را باز کنن. مثل اینکه یخ را بشکنند من خودم اصلا نمیتونم ی یخ شکن خوبی باشد. حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. در همایش زن جذاب در مورد همین مطالب توضیح خواهم داد

پاسخ
sarafaramarzi

با سلام خدمت شما خانوم دکتر .باید بگم پاسخ شما برای این اقا خیلی عجیب بود واسه من. واسه شماره دادن حتی واسه روابط الکی هم 4تا کلمه حرف میزنن ...اینکه یکی بیاد کارت ویزیت یا شماره و .. بده و نیتشو نگه ، دختر بنده خدا از کجا بفهمه این ادم ارزش داره بهش زنگ بزنه و شمارشو به پسره بده یا نه ؟

پاسخ
گیس گلابتون

متاسفانه متوجه منظور شما نشدم. ارزششو داره؟ منظورتان چیست؟

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه