مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

دوره رایگان آموزشی ویژه خانمهای مجرد

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه شوهر دلخواه خود را پیدا کنید؟
1394/09/30 12:36

همخانه شدن-1


تازگی‌ها رسم همخانه شدن در ایران هم دارد جای خود را باز می‌کند. خانم و آقا بدون عقد رسمی به زیر یک سقف می‌روند و با هم زندگی می‌کنند. من به قسمت شرعی داستان کاری ندارم، زیرا از نظر من وقتی زن و مرد هر دو به مزاوجت راضی باشند، عقد نکاح بین آن‌ها برقرار شده است.

 

البته این فقط نظر من نیست. از نظر اسلامی هم ما راه حلی تحت عنوان صیغه داریم که نیاز به شاهد هم ندارد. حتی لازم نیست صیغه به زبان عربی خوانده شود. کافی است من راضی‌ام، من راضی‌ام را بگویید و به مدتی معین با مهری مشخص به عقد هم دربیایید. بعضی مراجع اجازه پدر را برای دختر لازم می‌دانند و بعضی مراجع اجازه پدر را هم ضروری نمی‌دانند.

 

از بخش شرعی داستان می‌گذریم، زیرا همانطور که گفتم برای آن راه حلی وجود دارد. من خیال دارم به بخش اجتماعی و فردی این مسئله بپردازم.

 

به نظر می‌رسد هرچه غربی‌ها به کار بسته، غیرمفید دیده و دور ریخته‌اند، به کشورهای جهان سوم منتقل شده است. مثل فست فودها. این روزها غربی‌ها٬ خواهان غذای ارگانیک هستند. آن‌ها روش‌های پرورش گیاه در خانه را می‌آموزند تا مثل استیو جابز گیاهخوار شوند و غذایشان را خود به عمل آورند. در حالیکه متاسفانه در ایران، فست فودها مثل قارچ  رشد می‌کنند.

 

این داستان همخانه شدن هم یکی از روش‌های منسوخ غربی است که متاسفانه این روزها شاهدیم در ایران دارد رایج می‌شود. در غرب به خانم‌ها توصیه می‌شود اگر مردی را برای همسری مناسب می‌دانند و تصمیم قطعی گرفته‌اند با او ازدواج کنند، هرگز حاضر نشوند بدون عقد رسمی با او زیر یک سقف ازدواج کنند. زیرا زن و مرد، بعد از دو سه سال همخانگی از هم دلزده می‌شوند و چون تعهدی اجتماعی به یکدیگر ندارند، باید دنبال پارتنر جدید بگردند.

 

آی مجردها! خانم‌ها و آقایان عزیز! وقتی عاشق می‌شوید، از شدت عشق بیخواب هستید، دلتان می‌خواهد همه لحظات را در کنار معشوق خود باشید و او را فرشته ای می‌بینید که از آسمان به زمین نزول کرده است. راستش را بخواهید همه این‌ها توهم است و به خاطر ترشح سروتونین فراوان، دچار این توهم شده‌اید. شما وقتی عاشق هستید، مثل کسی که حشیش کشیده یا آل اس دی مصرف کرده باشد، روی ابرها هستید.

ولی وقتی به وصال می‌رسید و هر شب کنار یکدیگر می‌خوابید، ترشح این هورمون در بدن شما کم کم کاهش می‌یابد. یک روز صبح بلند می‌شوید و می‌بینید دیگر قلبتان با دیدن معشوق، به تپش نمی‌افتد. دیگر همه روز به یاد او نیستید. بلکه براحتی می‌توانید روی کار و پروژه‌هایتان متمرکز بشوید و فراموش کنید دلبری دارید. یک روز از خواب بیدار می‌شوید و می‌بینید این آدمی که اینقدر فرشته رو و فرشته خو به نظر می‌آمد، آدمی است مثل بقیه آدم‌ها. آروغ می زند، باد در می‌کند، دهنش بو می‌دهد. موقع غذا خوردن ملچ مولوچ می‌کند.

 ادامه دارد...

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

آن

فرشته رو و فرشته خو عزیزم نوشتی فرشته خوب .لبخند هر چند همه فرشته ها خوب و فرشته خو هستند.نیشخندزبان

پاسخ
گیس گلابتون

لبخند متشکرم. چه خوبه که هستی. ممنون

پاسخ
کیمیاگر

تو چقدر رک هستی گیسو جان....!
اما حقیقتیه... قهقهه

پاسخ
amitis2017

اخه ازدواج رسمی هم همینه گیس گلابتون جون... آدما بهم عادت می کنن برا هم عادی میشن اینو واقعا باید چی کار کرد؟؟؟

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. بله آدم ها بهم عادت می کنند. متوجه منظورتان نشدم. ممکن است بفرمایید آیا سوال شما در مورد ازدواج سفید (همخانه شدن بدون عقد رسمی) است یا در مورد موضوع دیگری است؟ چون موضوعات غیرمرتبط به پست، حذف می شود.

پاسخ
amitis2017

نه در مورد همین ازدواج سفیده.... میدونی گیسو جان الان ازدواج سفید و همخونه شدن دو نفر با همن و بعد میگید از هم خسته میشن و میرن سراغ نفره بعدی.
من میگم ازدواجم همینه بهرحال بعده یه مدت برا هم عادی میشن و امکانش هست برن سراغ نفر بعدی و صرف ازدواج کردن نمیتونه جلوشونو بگیره
پس ایراد از یه جای دیگه است
اون دو نفر چه ازدواج سفید چه رسمی باید سعی کنن با هم هماهنگ و سازگار بشن با هم کنار بیان یار هم باشن غمخوار هم باشن جوری که طرف مقابل دیگه نتونه بذون اونا تنها باشه و نقش پررنگشونو بفهمه ..... در غیر اینصورت حتمااااا به جدایی خواهد رسید حالا چه رسمی چه غیر رسمی.

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. ازدواج و تعهد قانونی و اجتماعی بکلی با ازدواج سفید متفاوت است. حال و هوایش فرق می کند. البته شما حق دارید نظر خودتان را داشته باشید. ممنونم که نظرتان را نوشتید.

پاسخ
shatab

قهقههنیشخند واقعااااا همینه به خدا

پاسخ
بهار

قهقههقهقههقهقهه خیلی با مزه و در عین حال جدی نوشتید ممنون.
من که ام اس گرفته ام و(البته در کل خوبما)فکر می کنم همسر پیدا نکم می شه یه قرص که باعث ترشح سروتونین بشه بخورم؟ واسه خودم خوش باشم

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه