مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

دوره رایگان آموزشی ویژه خانمهای مجرد

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه شوهر دلخواه خود را پیدا کنید؟
1394/09/30 12:36

همخانه شدن-2

بخش اول را اینجا بخوانید

هرقدر عاشق باشید، پس از شش ماه تا یک سال، شیدایی و عاشقی تمام می‌شود، زیرا ترشح میزان بالای سروتونین به پایان می‌رسد. اگر ازدواج کرده باشید، تلاش می‌کنید صمیمیت و عشق را به خانه برگردانید. به همین دلیل در دوره زندگی مثل عسل شرکت می‌کنید و اصول همسرداری را بکار می‌گیرید. با تعهد و رعایت اصول همسرداری، کم کم سطح هورمون اکسی توسین در شما بالا می‌رود و نسبت به همسر خود همبستگی عاطفی پیدا می‌کنید. کم کم  یک روح در دو بدن می‌شوید و به یکدیگر شبیه می‌شوید. شما با تعهد و رعایت اصول همسرداری، کم کم می‌آموزید آدمی را همه خصوصیات خوب و بدش دوست بدارید و ستایش کنید.

 

ولی اگر تعهد اجتماعی و رسمی ازدواج را نداده باشید، هنگامی که میزان سروتونین خوب پایین می‌آید و شیدایی به پایان می‌رسد، دلیلی برای متعهد ماندن ندارید. ناچار هستید به دنبال تجربه دوباره هیجان عشق به دنبال یاری تازه بگردید. آمار غربی‌ها نشان می‌دهد همخانه شدن ظرف دو تا سه سال به بن بست می‌رسد و تمام می‌شود.

 

در دوران دوستی، شما وقتی یکدیگر را ملاقات می‌کنید که وقت دارید و سرحال هستید. بنابراین برای دیدن روی ماه معشوق لحظه شماری می‌کنید. به سر و وضعتان می‌رسید و چند ساعتی که در کنار یکدیگر هستید، حسابی خوش می‌گذرانید. تصور می‌کنید حالا که این همه کنار هم بودن خوب است چطور است این کنار هم بودن را دائمی کنیم؟ پس حتماً بیشتر خوش خواهد گذشت...

 

اگر زن و مردی زندگی‌شان را در مقابل خدا و مردم به یکدیگر پیوند بدهند و پس از آن اصول همسرداری را به کار بگیرند، به شما قول می‌دهم که بیش از دوران تجرد به شما خوش خواهد گذشت، ولی اگر بدون تعهد زیر یک سقف بروید، متاسفانه ظرف دو تا سه سال دوباره آواره و سرگردان یافتن عشق خواهید بود. سؤال من این است که خیال دارید چند بار این تجربه را تکرار کنید؟ دو بار؟ سه بار؟ ده بار؟ فکر می‌کنید تا چند سالگی می‌توانید بدون ریشه دواندن در یک خانواده واقعی، مرتب همخانه‌های خود را عوض کنید؟

 

یکی از وبلاگنویس ها تجربه همخانه بودن‌های خود را می‌نوشت. در حال حاضر دست از نوشتن برداشته است. خیال ندارم او را قضاوت کنم به همین دلیل نام وبلاگش را نمی‌نویسم. من همیشه دلم برای او می‌سوخت. دختری با این قلب مهربان، این همه عشق، همه شادی که می‌تواند منبع الهام و شادی بسیاری از آدم‌ها باشد، متاسفانه مرتب از یک همخانگی به همخانگی بعدی می‌رود. الان بقدری احساس تهی بودن دارد که بکلی نوشتن را کنار گذاشته اشت.

 

من به خانم‌های مجرد هشدار می‌دهم حاضر نشوند بدون عقد با آقایی همخانه شوند. گول این حرف‌ها را نخورید که "ببینیم اگر با هم سازش داشتیم، آن موقع ازدواج می‌کنیم." تعهد نصفه و نیمه نداریم. یا متعهد هستیم یا متعهد نیستیم. عاشق شوید و حداکثر پس از شش ماه تا یک سال ازدواج کنید.

عشق بیخبر و آهسته بر بالهای شبنم صبحگاهی برفراز زندگی شما به پرواز درمی آید. ولی اگر بدرستی از آن مراقبت نشود، بسرعت ناپدید می‌شود. از زیبایی عشق با نیروی تعهد مراقبت کنید.

 

از ازدواج نترسید. ازدواج زیباست به شرطی که اصول همسرداری را بیاموزید و بکار بگیرید.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
آن

عشق بی خبر و آهسته بر بالهای شبنم صبحگاهی بر فراز زندگی شما به پرواز در می اید !!!این جمله ات رو گیس گلابتون تصویر سازی کن . آیا شبنم صبحگاهی می تونه دارای بال باشه ! نمی تونه . شبنم صبحگاهی خبر از لطافت و طراوت میده نه پرواز .
شما میتونی مثلا بگی بی خبر و آهسته بر بالهای فرشته خوشبختی زندگی شما می نشینه .
یا بر بالهای سیمرغ خوشبختی
یا عشق چونان شبنم صبحگاهی بی خبر و لطیف بر زندگی شما می نشینه و زندگی اتون رو از طراوت خودش شاداب میکنه .
یا خیلی چیزهای دیگه تا تصویر سازی تو با واقعیت عجین بشه و خواننده از این تصویر سازی غرق لذت بشهقلب

آن
پاسخ
گیس گلابتون

لبخند متشکرم از نگاه دقیق تو عزیزم

پاسخ
najme55

عجب... چقدر خوب گفتید. برای ما ها که تربیت مذهبی داریم از زاویه دیگر دیدن این قضیه به سادگی میسر نیست. برایم جالب بود ..

پاسخ
سارانگ1

چه خوب نوشتید. نوشتن این موضوع در امروز خیلی شبیه پیشگیری است، چون هنوز هم خیلی فراگیر نشده. آفرین به ذکاوتتان.
از این دو پست یادمی‌گیرم.... سپاسگزارم

پاسخ
sepid1

خیلی خوب حق مطلب رو ادا کردی دکتر جان

پاسخ
یاقوت سرخ

متشکرم خیلی قشنگ بود
اما من از ترس همین عادی شدن زندگی ... اصلا دوس ندارم ازدواج کنم همین که دیگر دل برای دل نمیتپد....
میترسم

پاسخ
گیس گلابتون

البته که دل برای دل می تپد. تازه جان آدم هم برای همسرش در می رود. فقط از هپروت خارج می شوید و واقعگرایانه برخورد می کنید.
ازدواج بسیار خوب است. انشاالله شما هم بزودی به جمع متاهلین می پیوندید

پاسخ
shatab

سلام من کلا مذهبی واز یه خانواده متدین هستم یعنی پس هیچوقت دوراز چشم خانواده هم اینکارو نمیکنم ولی اگه حتی خانواده منع که هیچی تشویقمم میکردن سراغ اینکار نمیرفتم به نظر من این یکی از مصادیق بارز خشونت علیه زنان هستش که دراینجا خود طرف هم در اون سهیمه. بازی دادن احساسات زنانه زنهایی که به امید یه عمر همدلی وارد رابطه با یه مرد میشن وجز سر خوردگی نصیبی نمیبرن از اینکه در توسعه تعالیم مذهبی کوشا هستین سپاسگزارم.

پاسخ
pushana

من با همخانگی موافق نیستم چون مطمءنا به یه خانم اونم تو ایران آسیب زیادی می زنه.اما مردا و زنان زیادی رو دیدم که بعد از ازدواج فهمیدن رابطه خاصی که فقط بعد از همخونه بودن فهمیده می شه رو تازه فهمیدن و دیدن دوس ندارن و دیگه هم به راحتی راه برگشتی ندارن.من موافقم با حرفاتون و البته یه راهی هم اگه برا این مشکل اراءه کنید عالی می شه.چون فقط با رفت و امد و بیرون رفتن خیلی چیزا که برا دو نفر که تو یه خونه زندگی میکنن و اغلب هم خیلی مهمه نمی شه فهمید.یکی از موانع دهنی خودم و چند تا از دوستان دیگه م هم همینه.چون از متاهلا میشوید که بعضی انواع ارتباط یا بعضی خواسته ها براشون عذاب آوره و قبل ازدواج هم که نتونسته بودن با رستوران رفتن بفهمن!

پاسخ
گیس گلابتون

ازدواج بکلی با دوست دختر و دوست پسر بودن متفاوت است. هیچ راهی برای تجربه اش وجود ندارد، جز این که واردش بشوی.
من تجربه شنا در دریا را چگونه به کسی که تا به حال دریا را ندیده منتقل کنم؟ هیچکس نمی تواند.
باید به دل دریا زد...
زندگی قرار نیست بهشت برین باشد. زندگی باید زندگی بشه

پاسخ
بهار

خیلی متن خوبی بودلبخند

پاسخ
azin_azar

متاسفانه شرايط جامعه ما به سمت و سويي ميره كه حتا با وجود ازدواج شرعي و قانوني هم شاهد بسياري از خيانت ها و بي تعهدي هاي هردو طرف هستيم، تعهدچيزي نيست كه بشه اون رو روي كاغذ نوشت و امضاء كردتعهد بايد تويه قلب و روح ادم باشه اگر غير از اين بود اين همه زن و مرد متاهل ولي غير متعهد رو نمي ديديم متاسفانه تنوع طلبي بين متاهل ها هم به همون شدت مجردها و چه بسا بيشتر از مجردها رواج پيدا كرده يه جور كلاس اجتماعي محسوب ميشه!!!!

پاسخ
sofia

عاااااااااااالی بود

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه