مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

دوره رایگان آموزشی ویژه خانمهای مجرد

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه شوهر دلخواه خود را پیدا کنید؟
1394/09/30 12:39

آتش هوس

این پست را چند هفته قبل نوشتم. امیدوارم تا الان این فیلم زیبا را دیده باشید. چه نقدهای عالی در موردش نوشته‌اید. حظ کردم. دختران باهوشی هستید. حالا نوبت من است که  جواب سؤالات فیلم "دور از اجتماع خشمگین" را بنویسم:

 

چرا دختری با قیافه و هیکل معمولی، سه خواستگار مصمم دارد؟

بسیاری از شما خیلی خوب مسئله را شکافته‌اید:

 

دختر، شاداب است

مصمم است

هدف دارد

مستقل است

خوش رفتار است

سرشار از عشق به زندگی است

در عین حال زنانه لباس می‌پوشد، زنانه رفتار می‌کند و در هنگام برخورد با آقایان، به نحوی ظریف، دلبری می‌کند. او دلبری تمام عیار است. او بدون ذره ای جلف گری، جذاب است. شما رموز دلبری بدون جلف بودن را در  فوق سری یاد می‌گیرید.

 

یکی از شما پرسید: آیا ثروت او در جذابیت او مؤثر است؟

البته! در همه زمان‌ها ثروت، باعث افزایش جذابیت آدم‌ها می‌شود. از این واقعیت خوشتان بیاید یا نه. همین است که هست. ثروت باعث می‌شود یک خانم یا یک آقا، جذاب تر شود. ولی ثروت به تنهایی کسی را جذاب نمی‌کند. یک بار دیگر مشخصات شگفت انگیز این دختر خانم را مرور می‌کنیم:

·         شادابی

·         توانمندی

·         هدفمندی

·         خوش رفتاری

·         عشق به زندگی

 

این صفات بدون ثروت هم هر آدمی را جذاب می‌کند، صد البته همراه با ثروت، معجونی غیرقابل مقاومت می‌شود.

 

ولی این دختر خانم بدترین خواستگار را به همسری قبول می‌کند.

 او با مردی ازدواج می‌کند که او را دوست ندارد، بلکه عاشق زنی دیگر است.

او با مردی ازدواج می‌کند که برای ثروت او نقشه کشیده و ثروت او را به باد می‌دهد.

او با مردی ازدواج می‌کند که هیچ علاقه ای به شیوه زندگی او، یعنی مزرعه داری ندارد.

 

چرا او با نامناسب ترین خواستگارش ازدواج کرد؟

 

قهرمان داستان ما، زنی مستقل است. او از نظر روحی و مالی مستقل است. پس برای او شوهر، یک منبع درآمد نیست، زیرا او به اندازه کافی پول دارد. همچنین خانه شوهر برای او یک پناهگاه نیست که در آن پناهنده شود، زیرا از نظر روحی، خودبسنده و شاداب است. او نمی‌داند چرا لازم است شوهر کند. خانم‌های اطراف او به خاطر پول و موقعیت اجتماعی ازدواج می‌کردند. او هم پول دارد و هم موقعیت اجتماعی. پس چرا شوهر کند؟

 

این سوالی است که این روزها خانم‌های تحصیل کرده و شاغل هم از خود می‌پرسند: "من درآمد خوبی دارم، موقعیت اجتماعی خوبی هم دارم، چه نیازی به شوهر دارم؟"

 

خب... یک نکته انحرافی در این سؤال وجود دارد. گویا این دسته خانم‌ها فراموش کرده‌اند آدم‌ها برای چه ازدواج می‌کنند؟! آدم‌ها برای برخورداری از رابطه جنسی در چهارچوب قانون و اخلاق، ازدواج می‌کنند. آدم‌ها برای بقای نسل ازدواج می‌کنند. آدم‌ها برای آرامش پیدا کردن در کنار یار جانی‌شان ازدواج می‌کنند.  کسب ثروت و موقعیت اجتماعی و بقیه مطالب، اهداف بعدی ازدواج است.

 

ممکن است بفرمایید رابطه جنسی را در خارج از ازدواج هم می‌توان بدست آورد. پیشنهاد می‌کنم این پست را مطالعه بفرمایید چون تکرار مطالب آن خسته کننده خواهد بود.

 

قهرمان داستان ما نمی‌دانست برای چه باید ازدواج کند زیرا نیاز خود به رابطه جنسی را درک نمی‌کرد. در حالیکه خداوند این نیاز را در تک تک ما قرار داده است. دکتر آبراهام مازلو تشخیص داده  تأمین غذا و آب و رفع نیازهای جنسی، اولین و پایه ای ترین نیازی است که باید در هر انسانی رفع شود.  در هرم مازلو اولین سطح نیازهای بشری، رفع نیاز به آب و غذا و نیازهای جنسی است.

 

قهرمان داستان ما از نیاز خود، آگاه نبود. او هرگز بوسیده نشده بود. هرگز توسط مردی لمس نشده بود. او تشنه نوازش یک مرد بود، ولی این مطلب را نمی‌دانست. یک مرد زنباره او را به عنوان یک لقمه چرب و نرم شناسایی می‌کند. مردک پس از ازدواج می‌توانست از ارتش خارج شود، در عمارت خودش زندگی کند، پول‌های همسرش را در قمار به باد بدهد. فقط کافی بود آتش هوس را در دل دختر روشن کند.

 

بله! آتش هوس... مرد، زیباست. لباسی قرمز و با شکوه به تن دارد. به جذاب بودن خودش مطمئن است. می‌داند می‌تواند براحتی قاپ دل این دختر ساده را بدزدد و این کار را می کند!

 

آتش هوس... قهرمان داستان بلافاصله پس از ازدواج و فرو نشستن آتش هوس، فهمید اشتباهی ازدواج کرده است.

 

معمولاً مردها به این شکل گول می‌خورند. یعنی یک خانم فریبنده ولی توخالی برای ثروت آن‌ها دندان تیز می‌کند و آتش هوس را در سینه مرد روشن می‌کند. به این ترتیب یک ازدواج اشتباه صورت می‌گیرد. یک نفر به خاطر هوس و نه بخاطر عشق، ازدواج می‌کند و دیگری به خاطر پول و نه به خاطر عشق، ازدواج می‌کند.

 

خبر بد! این روزها خانم‌های مستقل و شاغل هم در معرض چنین خطری هستند.

 

خبر بدتر! در بسیاری از موارد چنین مردان دغلی حتی تصمیم ندارند با شما ازدواج کنند بلکه می‌خواهند نام یک خانم دکتر، خانم مهندس، خانم وکیل و ... را به فهرست فتوحات خود اضافه کنند. مراقب آتش هوس باشید.

 

به کمک ​فوق سری با دقت مشخصات همسر مناسب خود را بنویسید و سپس دل به دریای توفانی روابط بزنید. در این دریا، کوسه‌های خون آشام فراوان هستند.

 

سوال بعدی این است: چطور یک خانم تحصیلکرده، شاغل، موفق و پولدار خود را در مقابل مردان دغلکار محافظت کند؟ کمک کنید این پست نوشته شود. خانمهای متاهل خیلی خوب میتوانند به نوشتن جوابهای این پست کمک نمایند. خواهران خود را راهنمایی کنید.

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

m

راستش گيس گلابتون عزيز.
به عنوان يك زن شاغل وموفق به نظر من آدم خودش متوجه ميشه كه طرفش چيكارست اما ما خودمونو گول ميزنيم.گاهي با گذشت زمان ميخوايم ثابت كنيم كه اينطور نيست گاهي ميخوايم طرفو عوض كنيم و به نشانه ها و اعمال طرف دقت نميكنيم حتي به حرفاش.همش دست خودمونه كه قدرت خودمونو حفظ كنيم و با گفتن اين كه حالا از تنها موندن كه بهتره خودمونو گول نزنيم و بدونيم واقعا هدفمون از رابطه چيه.معمولا اينجور آدما رفتاراي مشكوك دارند و غير نرمال.زود تلفن و پيامك جواب نميدن.
شمارو با دوستاشون آشنا نميكنن.
خيلي مشتاق نشون نميدن و شما همش بايد دنبالشون باشين و قرار بذارين .كارو بار درست ندارند يا محتاج پول باباشون هستند.
الكي ميگن زن قبلي يا دوست قبليشون بد بوده و خيانت كرده و يا هنوز افسردگي بعد شكست دارن و آمادگي رابطه جدي ندارن.
يا به مدلهاي مختلف عنوان ميكنن كه شرايط همسرشون براي ازدواج چيه و ميبينين كه با شرايط شما مطابق نيست.
يا ميگن تو خيلي خوبي من لياقت تورو ندارم يا فعلا قصد ازدواج ندارم.
اينا تجربه هاي شخصي و واقعي من بوده.

پاسخ
گیس گلابتون

فوق العاده است. فوق العاده است. متشکرم

پاسخ
سارانگ1

دوست عزیز شما خیلی خوب نوشتید. عالی است . متشکرم

پاسخ
najme55

چه جالب و چه تکان دهنده! یک بار مطلبی در کتابی از جان گری خواندم که خیلی عجیب به نظر میرسید نوشته بود اگر در ابتدای آشنایی مرد کشش شدید غریزی نسبت به زن دارد این علامت خوبیست برای رابطه اما اگر به عکس زن چنین تمایل شدیدی(از نظر جنسی ) حس کرد علامت هشدار دهنده ایست و باید خیلی محتاط پیش رفت و در کل علامت خوبی نیست...خیلی عجیب بود اصلا نفهمیدم چرا اینو گفته بود. توی فرهنگ شرقی و مذهبی و ..خیلی عجیب نیست ولی از نگاه یه روانشناس غربی این جور تفاوت قایل شدن را اصلا نفهمیدم..حالا با این توضیحات شما میشه حدسایی زد. متشکرم جالب بود. برم فیلمه را پیدا کنم.

پاسخ
شاینا

مستقل بودن به معنای این نیست که به تنهایی وارد کارهایی بزرگ شویم. کار گروهی یک ارزش است و بهترین نتیجه را دارد. ازدواج خوب هم نیازمند همراهی و مشورت و کار گروهی خانواده است. مردانی که وصف کردید به دنبال خانم هایی می روند که تنهایی را انتخاب کرده اند. مطمئنا غلبه بر یک آدم تنها بسیار آسان تر است. به خصوص که اینگونه آدمها معمولا نیازهای عاطفی شان بی پاسخ مانده است و به راحتی می توان از این نقطه ضعف آنها استفاده کرد.
مشکل دوم باورهایی غلط راجع به عشق ، جذابیت و ازدواج است. خانمی که باورهایی واقع گرایانه داشته باشد هشیارتر است و خطر را تشخیص می دهد. ما هر چقدر هم که خود را مستقل و عاقل بدانیم از آموختن بی نیاز نیستیم.

پاسخ
mozhganbanu

سلام
واااای مردم از خنده ...
با اون قسمت فتوحات خیلی حال کردم!
یعنی جوهر کلام بودااااا
خنده
خنده

پاسخ
amitis2017

معمولا اوایل خیلی خیلی خودشونو علاقمند نشون میدن و بعد از جلب توجه زن کاملا فاصله میگیرن و دور میشن و میگن که ما فقط دوستیم و هدف ازدواج از اولم نبوده. معیاراشونو هم میگن و نشون میدن که معیارای همسر آینده شون با شما مطابقت نداره معمولا شرایط ازدواج ندارن و مستقل نیستن فقط زبانی ابراز علاقه می کنن اما هیچ نشونه دیگه ای از علاقه بصورت عملی نشون نمیدن !

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه