مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

دوره رایگان آموزشی ویژه خانمهای مجرد

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه شوهر دلخواه خود را پیدا کنید؟
1398/07/16 10:33

تحقیق کردن درباره خواستگار

تحقیق کردن درباره خواستگار

یکی از دوستان پس از گوش دادن به 20 ساعت آموزش فوق سری – از آشنایی تا سر سفره عقد برای من نوشت:

شما در این آموزش به همه سؤالات من درباره مسائل قبل از ازدواج پاسخ دادید، غیر از یکی: چه موقع اقدام به تحقیق برای خواستگار کنیم؟

 

متشکرم از سؤال این دوست عزیز

چند دهه پیش، وقتی خواستگار می‌آمد، خانواده دختر برای انجام تحقیقات به محله خواستگار می‌رفتند و از بقال و نانوا یا همسایه‌ها درباره خواستگار سؤال می‌کردند. در این روزگار چنین کاری امکان‌پذیر نیست. در شهرهای بزرگ، افراد همسایه دیواربه‌دیوار خود را نمی‌شناسند. گاهی اوقات حتی اسم او را نمی‌دانند. اگر اسم همسایه را بدانند، چیزی درباره شغل و تحصیلات و مسائل شخصی او نمی‌دانند. معمولاً مغازه‌دارها هم چیز زیادی درباره مشتریان خود نمی‌دانند.

بعلاوه، اگر همسایه یا مغازه‌دار مطلبی درباره خواستگار یا خانواده خواستگار بداند، معمولاً آن را بیان نمی‌کند، چون به دردسرش نمی‌ارزد. اگر از خوبی‌های خواستگار بگوید و ازدواج خوب پیش نرود، مدیون است. اگر بدی بگوید، ممکن است مورد تلافی قرار بگیرد.

برای تحقیق نمی‌توانید مستقیم به محل کار خواستگار بروید و بگویید برای تحقیق قبل از ازدواج آمده‌اید. ممکن است خواستگار از این کار شما ناراحت شود. معمولا همکاران هم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

پس در شهرهای بزرگ و متوسط امکان انجام تحقیقات محلی وجود ندارد. اگر شما ساکن شهری کوچک یا روستا هستید، ممکن است بتوانید تحقیق محلی انجام بدهید. شاید قبل از پذیرفتن خواستگار، پدرتان بتواند چند تا تلفن بزند یا در مسجد با چند نفر مشورت کند. پس از ملاقات خواستگار شاید بتوانید از همسایه‌ها و مغازه‌داران بپرسید، شاید هم نتوانید.

تحقیق درباره خواستگار به شکلی که قدیم مرسوم بود، در روزگار امروز کاربردی ندارد. به همین دلیل من در فوق سری به آن نپرداختم. بلکه تأکید کردم قبل از جاری شدن صیغه عقد دست‌کم شش ماه رفت‌وآمد کنید. ممکن است خانواده شما در برابر شش ماه رفت‌وآمد مقاومت کند. در فوق سری گام‌به‌گام گفته‌ام چطور بر این مقاومت غلبه کنید.

 

اگر شما خانم مجرد تحصیل‌کرده و آماده برای ازدواج هستید، پیشنهاد می‌کنم

فوق سری – از آشنایی تا سر سفره عقد را تهیه بفرمایید.

 

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

nairika

سلام خانم دکتر عزیز،
من از بسیاری از مقاله ها و محصولات شما در زمینه ازدواج استفاده کردم و به لطف خدا امسال ازدواج کردیم،
راستش با تجربه ای که از چندین خواستگار داشتم، نظرم کمی با شما تفاوت دارد
مثلاً اینکه در شهرهای بزرگ هم درصورتیکه که فرد زمان زیادی در یک محل زندگی کرده باشه امکان تحقیق تا حدی وجود دارد، تحقیق از محل کار هم بعد از اینکه تقریبا در مورد طرف مقابل نظر مطلوبی پیدا کنیم کار خوبی است و من به شخصه اطلاعات خوبی از شخصیت همسرم در این پرس و جو از همکاران کسب کردم که مطمینم در ۶ ماه آشنایی بدست نمیاوردم، دوره آشنایی ما حدوده۸ماه طول کشید.
خلاصه اینکه تحقیقات در این مرحله خالی از لطف نیست و خواستگار هم اگر واقعا شما رو بخواد نباید از تحقیق محلی در مراحل آشنایی ناراحت بشه بنظرم. بازم ممنون بخاطر همه راهنمایی هاتون خانم دکتر عزیز.

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. بله همیشه استثنا وجود دارد. من قاعده کلی را عرض کردم. انشاالله شما سعادتمند باشید.

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه