مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

دوره رایگان آموزشی ویژه خانمهای مجرد

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه شوهر دلخواه خود را پیدا کنید؟
1399/10/13 10:32

فشار والدین برای ازدواج

 

خانم‌های زیادی از والدینشان شکایت دارند که آن‌ها را برای ازدواج کردن تحت‌فشار می‌گذارند. آن‌ها با نومیدی می‌گویند: از خواستگارهایی که معرفی می‌کنند، خوشم نمی‌آید. از فکر ارتباط با خواستگارانم دچار احساس تهوع می‌شوم، ولی والدینم دست از سرزنش و تهدید برنمی‌دارند. آن‌ها مرا به خاطر مجرد بودن تحقیر می‌کنند.

دوستان گرامی!

اگر والدینتان شما را برای ازدواج تحت‌فشار قرار می‌دهند و شما را به خاطر مجرد بودن سرزنش و تحقیر می‌کنند، به‌احتمال 99.99% در بسیار موارد دیگر هم شما را کنترل می‌کنند و موردانتقاد و سرزنش و تحقیر قرار می‌دهند. آن‌ها والدین سمی هستند!

والدین فهیم و دلسوز و آگاه هرگز فرزندشان را تحت‌فشار درهم‌شکننده قرار نمی‌دهند.

والدین فهیم و دلسوز و آگاه هرگز امروز فرزندشان را با سرزنش و تحقیر خراب نمی‌کنند به بهانه این‌که در آینده خوشبخت شود.

والدین فهیم و دلسوز و آگاه هرگز اعتمادبه‌نفس فرزندشان را با انتقادهای فراوان تخریب نمی‌کنند.

 

ولی والدین سمی چنین کارهایی انجام می‌دهند. آن‌ها به بهانه صلاح فرزند، او را له می‌کنند.

فرزندان والدین سمی یا بشدت پرخاشگر هستند، زیرا از دوران کودکی مرتب موردتهاجم قرارگرفته‌اند و برای حفظ تمامیت وجودی خود حالت پرخاشگری پیداکرده‌اند (دختران با انرژی بسیار بالای آرتمیس) و یا بشدت مطیع و حرف‌گوش‌کن هستند (پرسیفون خیلی زیاد) و مستعد افسردگی. زیرا جرئت ندارند برای خود هدف و برنامه‌ای داشته باشند و در زندگی سرگشته‌اند.

هر دو دسته خشمگین هستند. یک دسته به‌صورت پرخاشگری نشان می‌دهند و دسته دیگر به‌صورت افسردگی و نومیدی.

هر دو دسته اعتمادبه‌نفس پایین دارند.

فرزندان والدین سمی هوش هیجانی و هوش عاطفی پایینی دارند. نمی‌دانند چرا حالشان بد است. نمی‌دانند چطور هیجانات و عواطف منفی را برطرف کنند. نمی‌دانند چطور خود را شاد کنند. آن‌ها از عواطف و هیجانات دیگران هم سر درنمی‌آورند. به همین دلیل به‌راحتی فریب می‌خورند و درگیر افراد نامناسب می‌شوند. اگر شکست عشقی بخورند سال‌ها در اندوه و بدبختی می‌مانند زیرا طرد شدن از طرف معشوق مهر تأییدی بر ناخواستنی بودن آن‌ها می‌زند.

 

اگر در چنین شرایطی هستید ابتدا تصدیق کنید والدین شما (یکی یا هردو) سمی هستند. قبول کنید آن‌ها تغییر نخواهند کرد و شما باید تغییر کنید. سه مقاله والدین سمی را بخوانید

در مرحله بعدی مدیریت خشم بیاموزید و اعتمادبه‌نفستان را بالا ببرید.

 

اعتمادبه‌نفس در 60 دقیقه

خداحافظ خشم

 

همچنین از نظر مالی خود را قوی کنید و استقلال مالی به دست آورید. در این وب‌سایت 140 مقاله رایگان درباره پول وجود دارد. ده گام تا مغناطیس پول را بشدت توصیه می‌کنم.

والدین سمی می‌خواهند شما را تحت کنترل داشته باشند و یکی از بهترین ابزار کنترل آدم‌ها، پول است. وقتی شما از نظر مالی به آن‌ها وابسته باشید، هرگز نمی‌توانید از انتقادها و سرزنش‌های آن‌ها خلاص شوید. حتماً شاغل باشید و پول دربیاورید. پول‌توجیبی نگیرید. هرچه از نظر مالی مستقل‌تر شوید، از نظر ذهنی از والدین سرزنشگر خود مستقل‌تر خواهید بود و آن‌ها نمی‌توانند حال شما را بد کنند.

 

آخرین قدم حفظ فاصله از والدین سمی است. ممکن است شما تصمیم بگیرید ساعات طولانی خارج از خانه باشید یا در محل جداگانه‌ای زندگی کنید یا از شهرتان بروید و یا حتی مهاجرت کنید به کشوری جدید بروید.

 

متأسفانه فرزندان والدین سمی، بشدت به والدین بدرفتار خود وابسته هستند و جرئت جدا شدن از آن‌ها را ندارند و همین مسئله چرخه شیطانی کنترل‌گری والد و وابستگی فرزند را تشدید می‌کند. اگر همین‌الان دارید بهانه می‌آورید که شما نمی‌توانید از نظر مالی مستقل باشید، یعنی در تله‌ای خودساخته گیر افتاده‌اید.

 

توجه کنید: والدین سمی تغییر نخواهند کرد! منتظر تغییر کردن آن‌ها نمانید و خودتان تغییر کنید. هدفتان حفظ فاصله از والدین سمی باشد. دوری و دوستی. حفظ فاصله و حفظ احترام و محبت دوطرفه. برای رسیدن به این هدف لازم است ابتدا خودتان قوی شوید. سپس از نظر مالی قوی باشید، آنگاه می‌توانید از والدینتان فاصله بگیرید.

 

دیگه نبینم از فشار والدین برای ازدواج گله کنیدها! بزرگ و قوی شید و دستتون تو جیب خودتون باشه تا کسی نتونه بهتون زور بگه! ماچ به لپتون!

 

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

nazigh

تمام حرف های این مقاله رو تایید می کنم ناراحت من دارای والدین سمی هستم.. چه سال ها به این خیال که یک روزی تغییر می کنند دل خودمو خوش کردم چه روزها برای جلوگیری از آسیب ها از خونه دور موندم (کتابخانه ها، پارک ها، خانه فامیل، انواع مشاغل برای دوری از خانه و بدست آوردن حداقل پول تو جیبی) هیییییییییییی چه کتک ها خوردم چه تحقیرها شدم چه گرسنگی ها و بی پولی ها تحمل کردم چقدر مورد شماتت اطرافیان قرار گرفتم که والدین تو اهل بهشتند و تو ناخلف!! چقدر تو زندگیم سردرگم و بی هدف بودم و هیچ وقت متوجه نشدم علت چیه تا این سه مقاله والدین سمی منتشر شد... نمی‌خوام بحث شو‌ اینجا باز کنم، دارم کتاب شو میخونم بعد اتمام در موردش به تفصیل صحبت میکنم شاید تسکینی شم بر درد و رنج های فرزندانی آزار دیده ای چون خودم

پاسخ
Hanieh

سلام گیس گلابتون عزیز
چقدر جامع و کامل توصیخ دادید
متاسفانه گاهی همین والدین که فرزندان خود را تحت فشار می گذارن برای ازدواج وقتی که شرایط زدواج مهیا می شود سنگ اندازی می کنن و مانع سروسامان گرفتن فرزندشان می شوند
چه بگویم که سکوت بهتر است
این والدین قصدشان فقط تحقیر و سرزنش است تا احساسات درونی خودشون را تخلیه کنن و نگرانی برای اینده فرزند بهانه هست

پاسخ
گیس گلابتون

بله! دقیقا! عده ای از آنها وقتی شرایط ازدواج فراهم می شود چنان سنگ اندازی می کنند که خواستگار فرار را بر قرار ترحیج دهد!

پاسخ
nazigh

اون قسمتی که به زور می‌خوان به هر کی در خونه رو زد بدنت دردناک تره چون نمیتونند حتی بچه هاشونو خوشبخت تر از خودشون ببینند

پاسخ
nazigh

آره دقیقا! حیف این بچه ها که تو دست و بال همچین پدر و مادرایی بزرگ میشن

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه