مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

دوره رایگان آموزشی ویژه خانمهای مجرد

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه شوهر دلخواه خود را پیدا کنید؟
1394/09/30 12:36

یک دختر باهوش در برخورد با خواستگار چه میکند؟

یک دوست باهوش دارم که پزشک متخصص است. دختری خوش اخلاق، مهربان، بگوبخند، دست بخیر، ولی قدی کوتاه، چشم هایی ریز، عینک ته استکانی و دماغی نسبتا بزرگ دارد. آنوقتها شلخته لباس می پوشید، آرایش نمی کرد، کفش کهنه ورزشی به پا داشت و همیشه خدا لخ لخ کنان آدامس می جوید. (البته حالا بهتر شده است!)

یک روز، یک آشنا، آقای دکتری را به او معرفی کرد. دوست من آن روز به آرایشگاه رفت و هم صورت و هم موهایش را به زیبایی آرایش کرد. روپوش و روسری زیبایی پوشید و کفش پاشنه بیست سانتی پوشید. برای اولین بار در عمرش لنز گذاشت و سر قرار حاضر شد.

آقای دکتر رزیدنت بود، قدبلند، خوش قیافه، بذله گو و دوست داشتنی. دوست من یک دل نه صد دل عاشق این آقای دکتر شد. جلسه دوم و سوم هم با دقت لباس پوشید و رنج کفش پاشنه بلند و لنز طبی را به جان خرید. دختر خوش صحبت و مطلعی بود. هم رشته آقای دکتر، پس کلی حرف برای گفتن و سهیم شدن داشتند.

در ملاقات چهارم دوست من با موهای شانه نکرده، مانتوی نخی کهنه، صورت بی آرایش و عینک ته استکانی خود ظاهر شد. آدامس کذایی را هم گوشه دهنش انداخت و مثل لنگه کفش جوید. نشست مقابل آقای دکتر و گفت:

-          بیین! من همینم که هستم! آن چند جلسه قبل هم جلب توریست بود! من حوصله این قرتی بازی ها را ندارم. اگر مرا می خواهی همین است که هست. اگر نه تو را به خیر و مرا به سلامت!

 

این دو نفر بعد از شش ماه با هم ازدواج کردند. تا این لحظه پانزده سال از ازدواج آنها می گذرد و به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می کنند.

همانطور که توجه کردید دوست من در ابتدای آشنایی بهترین ظاهر را برای خود فراهم کرد ولی پس از چند جلسه آشنایی، با صداقت کامل ظاهر واقعی خود را نشان داد. با وجودی که عاشق آقای دکتر شده بود، فکر نکرد اگر او را از دست بدهد، می میرد و زندگی به پایان می رسد! چون اعتماد به نفس داشت و می دانست مردی پیدا می شود که او را با همین شرایط دوست داشته باشد.

پی نوشت: وقتی به ظاهر خود توجه کنید، اعتماد به نفس شما بالا می رود. هیچ زنی زشت نیست. به این تصاویر توجه کنید: اگر درست لباس بپوشیم، زیباتر میشویم. لازم نیست به یک فشن حرفه ای تبدیل شوید، کافی است که قدری به سرو وضع خود برسید.
 

 

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

بهناز

یعنی روز های اول قرار به چیزی که نیستیم تظاهر کنیم و بعدش که مطمئن شدیم طرف در دام ما افتاده ، خود واقعی مان را نشان دهیم ؟ این مطلب که بد آموزی داشت ...پس صداقت و یک رویی ما کجا رفته ؟

پاسخ
گیس گلابتون

دام؟ عدم صداقت؟
خود واقعی این خانم قلب مهربان و روح بزرگ اوست. او با صداقت کامل عینک ته استکانی خود را به همسر آینده اش نشان داد تا اگر او مرد ظاهربینی است، از همان اول به راه خودش برود.
چیزی که در ازدواج به واقع به درد می خورد، اخلاق خوب است. متاسفانه ما زنها به مدرک تحصیلی و ثروت مرد گیر می دهیم و آنها به جوانی و زیبایی.
دوست من زن زندگی است. ولی دوست ندارد دماغ را عمل کند، یا لنز بزند یا وقت ندارد دائم در آرایشگاه باشد. لابد من بد نوشتم که برداشت تو برعکس منظور من بوده است.

پاسخ
وحیده

سلام
بهناز جان اینکه تظاهر نیست. رسم است که در خواستگاری و روزهای اول آشنایی آدم مرتب لباس بپوشد. همه این را می دانند که قرار نیست تا آخرش اینطوری باشد. آقایان هم به خودشان می رسند و شاید با ماشینی غیر از آنچه دارند به دیدار خانم بیایند. این نشانه احترام به خودمان و طرف مقابل است. البته این را در نظر داشت باشید که آدم با دو سه جلسه دیدار به دام نمی افتد.

پاسخ
آرزوجون

ممنونمممممم.خیلی خوب بود

پاسخ
آشتی

سلام عزیزم. میگم کاشکی از زندگی الانشون هم میگفتی. قطعا اون آقای دکتر که به ظاهر خودش خیلی اهمیت میده، ناراحت میشه اگه خانمش هنوزم بعد از ازدواج شلخته باشه. البته میدونم از این مطلب، منظور دیگه ای داشتی. ولی خب، به نظرم حتما تا الان این خانم، ظاهرش یه فرق هایی با اوایل کرده !!!!!!!!!چشمک

پاسخ
گیس گلابتون

دکتر هم یک مرد عادی است. برادپیت که نیست! دوست من هم الان خیلی مرتب شده است.

پاسخ
بنفشه

سایت " چی نپوشیم؟ " خیلی خوب بود ، مرسی

پاسخ
نسترن

همش نگران بودم که دوستتون به روشش ادامه داده باشه و بعد از بچه دار شد ن تازه متوجه شدن به درد هم نمی خورن .خدا رو شکر که راه درست رو انتخاب کرد .

پاسخ
مربم

خانوم دکتر مهربون وفهمیده ام ازخوندن دوخط اخر متن واقعا دلم غنج رفت خیلی عاللللللی خیلییییییی درست وبجا فرمودین دست

پاسخ
ربابه

سلام
حالا تکلیف یه دختر چادری که ارایشش هم خیلی جزیی هست چیه؟
گاهی میگم نکنه من خیلی پرتم و حتی خدا هم بعدا واسه من تره ای خرد نمیکنه..میگه میخواستی نکنی!
شلخته نیستم ولی خب هیچ وقت نمیشه اندازه یه دختر مانتویی تیپ زد.

پاسخ
گیس گلابتون

چادر نشانه یک ایدئولوژی خاص است. مثل پرچم می ماند. مردهایی که دوست دارند همسرشان چادری باشد را جذب می کند. پس نگران رقابت با دختران مانتویی نباش.
ولی به عنوان یک چادری همیشه ابروهای تمیز، پوست خوب و آرایش چشم داشته باش. بعضی خانم های چادری که به مطب من می آیند بقدری شیک و مرتب هستند که. بعضی ها هم مقنعه رنگی سر می کنند.

پاسخ
مهشید

سلام خانم دکتر مدتیه که میام اینجا ومطالبتونو می خونم بسیار رو من تاثیر داره وخیلی برام مفییییییییده ،چند تا جمله تاکیدی می خوام واسه اینکه عزم جزم کردم که برم سر کار .ممنون عزیزم.

پاسخ
بهار

واقعا!!!!تعجب

پاسخ
طراوت

خیلی قشنگ بود.
من فکر میکنم این دوست شما را میشناسم ههههههههههههههه

پاسخ
مري

واقعا چه دختر باهوشي بوده!‌ نه مثل من كه من با اينكه چهره نسبتا خوبي دارم .با خواستگارهام كه بيرون ميرفتم از سركار با مقنعه و مانتو و شلوار مشكي و بدون ارايش با يه ضد افتاب ميرفتم!! بعدش كه چند جلسه گذشت شيك شدم اما تو ذهن طرف همون قيافه معمولي مونده بود! البته با همون خواستگار ازدواج كردم اما انگار الانم منو معمولي مي بينه حتا بعد كلي ارايشنیشخند

پاسخ
پگاه

خدا از اين آقا دكتري فهميده و خوش اخلاق قسمت ما هم بكنه ان شائ الله خنده

پاسخ
انا

گیس گلابتون..همه نوشته هات انرژی مثبت به آدم میده..توب کتابت یه مطلبی خوندم خیلی عالی بود اینکه هیچ چهره ای زشت نیست زیبا بودن چهره به اون شور وهیجانی که از خودش ساطع می کنه...مرسی بی صبرانه منتظر مطالب بعدی شما هستمگلقلبماچ

پاسخ
الی گولو

خیلی هم کار خوبی کرده، مرسی که این مطلب را نوشتی گیس گلاب، البته شلخته بودن خوب نیست، اما صادق بودن خیلی مهمه، خوبه که همه ما و همه جوونا یاد بگیرن اینطوری باشن

پاسخ
نلیا

سلام.
گیسو جون.منهم چادری ام و درست همین سوال را داشتم واقعا جوابتون آرومم کرد.کاش بیشتر میگفتین که باچادر چطور شیک و مرتب باشیم.االبته من چادر رو خیلی دوس دارم .مرسی گلی خانم

پاسخ
الی گولو

نلیا جون من همکارهای چادری زیاد دارم، روسری های خوشگل رنگی، سر و صورت تمیز و مرتب، ابروهای مرتب، مانتوهای کوتاه رنگی خیلی با چادر قشنگ میشه

پاسخ
مینا

سلام گیسو جون من جدیدا و مدت کمی هست که مطالب سایت شمارو میخونم وخیلی ممنونم از شما این ماجرای دوست شما بدجوری من رو به فکر برد- اطراف من دقیقا برعکس این ماجرا اتفاق می افته- دخترهای فشن و برخی نه چندان نجیب ، ازدواج های بسیار موفق با پسرهای خیلی موفق و دختر های ساده و بسیار نجیب همه سن های بالا و هنوز در خانه پدری- خود من با اینکه تحصیل کرده هستم، تک دختر و باموقعیت خانوادگی خوب ، به گفته خیلی ها(نه خودم)، ظاهرزیبا و اندام خیلی خوب و خوش تیپ اما بسیار مقید به اصول اخلاقی و معتقد به نجابت و وقار و پاکی ، با وجود خاستگاران بسیار زیاد هنوز نتوستم مورد خوبی برای ازدواج انتخاب کنم و 31 سالمه و مجرد هستم. گیسو جون لطفا من رو راهنمایی کنید. بالاخره ساده بودن خوبه یا مثل خیلی ها باشیم؟

پاسخ
گیس گلابتون

سادگی خیلی قشنگه. ولی مرتب و زیبا باش. به سر و وضعت برس. سادگی با زیبایی و رسیدگی به خود، منافاتی ندارد. وقار و متانت هم که حتما داشته باش.

پاسخ
afsaneh2014

من که تا دو طرفو نبینم و نشناسم باورم نمی شه . فکر می کنم شما در وصف آقای دکتر خیلی اغراق کردی و یا در ضایع نشون دادن دوستتون خیلی غلو کردی....مثلا قدی کوتاه و چشمانی ریز و عینک ته استکانی و دماغ نسبتا بزرگ خدادادی هست ولی شلخته لباس پوشیدن و مثل لنگه کفش آدامس جویدن و کفش کهنه پوشیدن از یک خانم تحصیلکرده بعیده آدمو یاد زن های مشکل دار تو فیلم ها می اندازه من اگه به عنوان بیمار چنین خانم دکتری رو ببینم اصلا دیگه مطبش نمی رم .....ضمنا چرا این خانم دکتر مثل پیرزن ها عینک ته استکانی می زده نرفته لیزیک یا لازاک کنه؟؟؟؟؟ کسایی عینک ته استکانی می زنند که چشمشون مشکل داره ولی من تا حالا آدم تحصیلکرده که عینک ته استکانی بزنه و اینطوری باشه ندیدم

پاسخ
afsaneh2014

احتمالا عوامل دیگه ای هم در این ازدواج دخیل بوده ولی با این وصف ها من باور نمی کنم چون جامعه داره چیز دیگه ای بیان می کنه....لابد آقای دکتره به این اندازه خوش تیپ و خوبم نبوده

پاسخ
afsaneh2014

راستی اگه آقای دکتره دوست شمارو همون جور پسندیده پس چرا دوستتون عوض شده الان؟؟؟ حتما همون موقع قبل از ازدواج تصمیم گرفته عوض بشه که بازم من فکر می کنم کمی در تعریف اغراق شده و یا عوامل دیگه ای هم دخیل بوده........البته من می دونم که هدف شما از این متن دلداری دادن به دخترهاست و امید دادن هست

پاسخ
atorkaman

باسلام
این عکسهایی که در سایت گذاشتید و برای ایران نیست، خیلی خوب منظور شما را توصیف می کنند.
اما برخی دختران ایرانی، چهره ای ساده شبیه این خانم ها ندارند. گاهی از آرایش های عجیب برخی ، آدم می ترسد.
تازه احساس شیک و بروز بودن و خاص بودن هم دارند.

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
من با آن بعضی خانمها کاری ندارم. آنها صلاح خودشان را می دانند. من آرایش و لباس ساده و شیک را می پسندم.
ببخشید که عکسهای ایرانی نداشتم و خوشحالم که توانستم منظورم را برسانم.
اینجا سایت مد و آرایش نیست. اینجا اعتماد به نفس و رشد شخصی مطرح میشود.
ممنونم نظرتان را نوشتید

پاسخ
nazigh

سلام. فکر میکنم این روش صحیح باشه. اول باید به بهترین شکل پیش روی همسر دلخواهمون ظاهر شیم تا مردها که از راه چشم عاشق میشن حاضر باشن بیان جلو و ما رو بشناسن. بعد که به باطنمون پی بردن و پسندیدند اونوقت یه روز هم خیلی عادی ( بدون آرایش) جلوشون ظاهر شیم تا هم فکر نکنند که اغفالشون کردیم هم اینکه همیشه نمیتونیم تو خونه آراسته باشیم (گاهی اوقات ممکنه نرسیم حتی شونه ای هم به موهامون بزنیم). اونوقت اونی که ما رو به خاطر ظاهرمون خواسته میره و اونی که باطن براش تو الویت بوده در کنارمون میمونه قلب

پاسخ
amitis2017

گیسو جون من دقیقا نفهمیدم منظورش از اون ظاهرنمایی اولیه چی بود و بعد چطور شد که یه هو تصمیم گرفت خود واقعیشو نشون بده؟؟
چرا از اول این کارو نکرد و با تیپ همیشگیش ظاهر نشد؟

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. در کتاب ازدواج مثل آب خوردن نوشته ام چرا. در جذابیت فوری گفته ام چرا.

پاسخ
Farah1

چون اعتماد بنفس داشت و میدانست مردی پیدا میشود که اورا با همین شرایط دوست داشته باشد
این جمله فوق العاده به دل و روح من نشست طوریکه ازش اسکرین گرفتم خیلی خیلی متشکر خانم دکتر عزیز...خداروشاکرم که باهاتون آشنا شدم

پاسخ
گیس گلابتون

سلامت باشینلبخند

پاسخ

❤️🌹

پاسخ
گیس گلابتون

گل

پاسخ
Farzaneh

گیس گلابتون عزیز، سلام

با آقاپسری ک هم سنم هست آشنا شدم ک دومین باری ک باهم رفتیم بیرون ب من گفت موقعیت ازدواج نداره ولی دوس داره باهم باشیم تا سالها.

ولی خب ب نظر من تو چشم انداز ارتباطی ک من بخوام باشم باید ازدواج باشه و اینکه من تو سنی نیستم ک وقتمو با دوستی های بی سرانجام بخوام تلف کنم.

باوجود حس خوبی ک از ارتباط باهم میگیریم ایشون درمورد تحصیلات و شغلش ک پرستاریه، درمورد کنکور مجدد تو ۲۷ سالگی برای دندانپزشکی، هنوز بلاتکلیفه. نداشتن خونه و ماشین و اینکه حتی اصلا ازم نخواست ک باهاش باشم تا کاراشو پیشرفت بده و بعدش ازدواج کنیم هم ب کنار.

ب نظرتون چی جواب بدم بهش ک جذاب باشه و منظورمم برسونم؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. وقتی یه آقا به شما میگه موقعیت ازدواج نداره و میخاد سالها با هم دوست باشین، دقیقا منظور و خواسته ش رو بیان کرده.

پاسخ
Farzaneh

ممنونم بابت پاسخگویی تون🌹
بله مشخصا ایشون نیت شونو گفتن، منم ب همون شیوه ای ک یادمون دادین تو فوق سری بهشون جواب دادم.هرچند ایشون اصرار ب ادامه داره ولی دگ مهم نیست.
گیس گلابتون جان، وقتی تو همون دفعات اول دیدار اون آقاپسر ازم می پرسه ب چ دیدی ب این ارتباط نگاه می کنی، منی ک ب نیت ازدواج نگاه می‌کنم چ جوری جواب بدم بهتره؟

پاسخ
گیس گلابتون

بگین: من اولین باره که شما رو دیدم. شما رو نمیشناسم که دیدی نسبت به شما داشته باشم.
اگه پرسید: قصد ازدواج داری؟
بگین: بله، ولی من الان زندگی مجردی خوبی دارم و یه مرد باید خیلی خوب باشه و خودش رو به من ثابت کنه که حاضر بشم باهاش ازدواج کنم. در صورتی ازدواج می کنم که اون مرد نشون بده زندگی متاهلی باهاش بهتر از زندگی مجردیه.
اینطوری هم گفتین قصد ازدواج دارین و هم گفتین که منظورم تو نیستی! منظورم یه مرد خیلی خوبه! که حالا تو می تونی شروع کنی و خوبی ات رو به من ثابت کنی.

پاسخ
Farzaneh

عالی بود ممنونممم😁👌🏻
منم کم و بیش همینو می گفتم ولی خب این جواب کاملترو جامع تره و ازتون یاد گرفتم❤️
سپاس 🙏🏻

پاسخ
گیس گلابتون

گل اگه فوق سری رو سفارش بدین، خیلی مطالب ریز رو یاد می گیرین و تمام سوالات شما درباره آشنایی با آقایون جواب داده میشه.

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
Here you can buy Louis Vuitton Bags Replica : Top 5 Tips For Designer Handbag Care Handbags are fashion accessories that women cannot do without. Anytime a woman goes out, she almost always carries a handbag or purse the woman's to carry personal items she need like makeup, credit cards, cash, cellular phones, different items. Women always locate it fun to fit their handbags with the outfits potentially they are wearing. A number of handbag styles to select from which makes shopping for handbags a truly fun and exciting experience. A woman should have at least three handbag styles to complement them her outfits and here're the three best handbag styles every single woman should have. Tote: A tote is often a stylish good reputation a carry-all bag, in order to mention be wrongly identified as a cloth shopping designer handbag. Totes are recognized for transporting larger items that would not ordinarily fit best suited handbag, regarding gym clothes, yoga mats, tennis shoes, newspapers, magazines, and pad-type electronic equipments. Totes also are actually excellent travel items since a good deal can be sandwiched in just. A Clutch handbag is really a small, rectangular evening bag that comes without a handle. If people use carried in your hands and is small, providing room as well as the a woman's small personal items. Women would only carry makeup and other little things in the clutch handbag which can either be casual or chic in kind. These handbags are meant in order to use during formal functions as well as in the days or weeks. They are very convenient to carry because in addition to size additionally come regarding elegant blueprints. Secondly, since handbags include many categories, you ought to choose one that a majority of fits you. The categories of handbags that may get choose are clutch, hobo, tote, wristlet, satchel and shoulder tote. Also, you have to that the handbag you decide can accommodate your should receive. Contact the handbag's manufacturer directly to make sure that specific functions. For example, when the handbag looks appealing, however many details are questionable, such as the color, the manufacturer will give you the chance to confirm if they ever released a handbag of that style. It is actually important to try to to your research on what the handbag you have opted should be similar to. If you have any nearby boutique or department store that carries the handbag you want, you should really be visiting of which. Take along a checklist. even perhaps print out the photos throughout the eBay listing to tote around. If you're plus-sized, go plus-sized as well. Forget cute and diminutive. You are not this proportions-wise; why when your handbag be otherwise? A limited tote, even though it's the loveliest designer handbag to ever grace a catalogue, will only make seem like a truck. Work with your size and work with your bag by going for totes which wider than the regular hobo bag. It's also a choice to get bags with short or medium-length ties. On the online market place you get to see regarding designs too as combinations which include the latest any way you like trends. Acquire to compare the products too before ordering. For happen opt for to buy more than one handbag, almost certainly that may never get a gigantic discount from a wholesaler besides free shipping too. personal handbag, fake designer, fashion handbags, lighter handbag
cartier schmuck replica deutschland van cleef replica Bvlgari B.ZERO1 replica fake bvlgari ring bracelet love Cartier replique cartier love ring replica cartier trinity ring replica cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica 1:1 juste un clou replica cartier bracelet replica fake chanel shoes replique louboutin replica gucci shoes louis vuitton wallet replica louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet replica louis vuitton backpack Bolsos Louis Vuitton outlet louis vuitton sling Bag replica dior replica replica louis vuitton luggage louis vuitton backpack replica louis vuitton duffle bag replica louis vuitton Pochette replica replica louis vuitton wallet replica handbags australia Cartier dupe Armband replica louis vuitton Pochette replica louis vuitton replica men fake louis vuitton gürtel replica handbags in usa replica borse louis vuitton louis vuitton neverfull replica replica borse louis vuitton louis vuitton turkei online chanel tasche fake fake louis vuitton backpack chanel shoes replica louis vuitton imitazioni Best Fake Jordan 1 chanel replica chanel replica replica chanel backpack Fendi Peekaboo replica Sac goyard pas cher sac hermes pas cher Sac chanel pas cher chine imitation sac hermes imitazioni louis vuitton louis vuitton hat replica sac dior pas cher chine imitation louis vuitton fake louis vuitton wallet louis vuitton shoes replica louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton m40780 replica louis vuitton wallet