راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
لایف کوچینگ
1399/01/23 19:08

مربی رشد فردی چگونه به شما کمک می‌کند؟

توضیح: من روانشناس و روانکاو نیستم، بلکه مربی رشد فردی Life coach  هستم.

در کشورهای پیشرفته Life coaching یک رشته شناخته شده می‌باشد و بکلی با روانشناسی متفاوت است. Life coaching   به گذشته شما کاری ندارد و فقط به زمان حال می‌پردازد. در Life coaching توانایی‌های فعلی شما برآورد می‌گردد و برای ساختن آینده ای روشن، راهنمایی می‌شوید.همان طور که بیشتر شما می دانید، ارائه
Life coaching نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد، بلکه به مهارت نیاز دارد. البته سازمان‌هایی مثل ICF مدرک Life coaching ارائه می‌دهند، ولی حتی در کشورهای پیشرفته ارائه  Life coaching   نیازی به مدرک نداردطبق آمار
ICF در حال حاضر حدود یک میلیون Life coach در آمریکا وجود دارد که فقط یک سوم آن‌ها مدرک ICF دارند. افرادی مثل استفن کاوی، آنتونی رابینز، برایان تریسی و دبی فورد Life coach تربیت می‌کنند. بدون توجه به ICF . به علاوه در حال حاضر ICF به ایرانی‌ها، مدرک نمی‌دهد. (یکی دو تا سایت مدعی هستند مدرک ICF ارائه میدهند. من با ICF مکاتبه کردم. ICF چنین تشکیلاتی را بکلی نامعتبر  اعلام کرد)

 

مهم‌ترین فاکتور برای موفقیت در Life coaching   داشتن همدلی با مراجعه کننده است، همان عنصری که کارل راجرز در مورد آن، تاکید فراوان دارد. نشانه موفقیت یک Life coach رضایت مراجعه کننده‌هایش هست.

  
Life coaching   شامل رشته‌های زیادی است: زندگی شخصی، شغلی، مالی، روابط عاشقانه و و و...

 

در قرن 21 مراجعه به Life coach ضرورت دارد. مراجعه به Life coach مثل مراجعه به روانشناس نیست. زیرا Life coach با اشخاص افسرده، مضطرب و معتاد کار نمی‌کند، بلکه فقط با شخصی سالم از نظر روحی که مشتاق رشد و تعالی است کار می‌کند.


  همانطور که قهرمانان المپیک برای قهرمان شدن نیاز دارند یک مربی در کنار خود داشته باشند تا نقاط قوت و ضعفشان را به آن‌ها بگویند و آن‌ها را وادار کنند تمرین نمایند، شما برای قهرمان شدن در زندگی به
Life coach نیاز دارید، چون مسیر شما، ساده تر و نتایج، درخشان تر می‌شود.

کاش خودم در بیست سی سالگی یکی داشتم...


 

 

تمام مطالب بالا را نوشتم هرچند میدانم اکثر خواننده‌های فرهیخته سایت گیس گلابتون بخوبی می‌دانند Life coaching چیست، ولی گویا چند نفر تفاوت آن را با روانشناس نمی‌دانند. خواستم مطلب روشن باشد.

 


 

سوالات رایج شما:

 

من در چه مواردی مشاوره می‌دهم؟

من مربی رشد فردی هستم و کمک می‌کنم شما به آرزوهای خود برسید!

برای رسیدن به آرزوها، لازم است آن‌ها را به "هدف" تبدیل کنید. هدف، آرزویی است که آن‌قدر آن را دوست دارید که حاضرید برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی و تلاش کنید.

من به شما کمک می‌کنم هدف‌گذاری کنید و هدف‌های خود را اولویت‌بندی کرده و برای در آغوش گرفتن آرزوی عزیزتان، برنامه‌ریزی کنید. البته اگر شما قبل از دریافت مشاوره، هدف‌گذاری برای آدم‌های باهوش را تمرین کنید و با مباحث آن آشنا باشید، مشاوره من و شما خیلی خیلی خیلی ساده‌تر و مفیدتر خواهد بود.

همان‌طور که در بالا نوشتم، من روانشناس و روانکاو نیستم، پس برای درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، ترک اعتیاد و امثالهم به من مراجعه نکنید. من به آدم‌های سالم ازنظر روحی کمک می‌کنم زندگی پربارتر و شیرین‌تری داشته باشند.

 

  • 1-اگر می‌خواهید هدف‌گذاری شخصی، اولویت‌بندی اهداف و برنامه‌ریزی کنید، من در کنارتان هستم.
  • 2-اگر مایلید ازدواج کنید و در حال حاضر با شخصی آشنا نیستید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، من در کنارتان هستم.
  • 3-اگر می‌خواهید با فردی ازدواج کنید، ولی مطمئن نیستید آیا او فرد مناسبی است، من می‌توانم به شما کمک کنم. (توجه بفرمایید من به شما به‌تنهایی مشاوره می‌دهم و مشاوره برای زوجین ندارم)
  • 4-اگر با شخصی آشنا شده‌اید و می‌خواهید آشنایی خود را به ازدواج برسانید، من در کنارتان هستم.
  • 5-اگر همین‌الان متأهل هستید و می‌خواهید رابطه بهتری با همسرتان داشته باشید، اگر مایل هستید به‌تنهایی روی ازدواجتان کارکنید، من می‌توانم به شما کمک کنم. توجه بفرمایید من به شما به‌تنهایی مشاوره می‌دهم و مشاوره برای زوجین ندارم)
  • 6-اگر مادرناتنی هستید و یا تصمیم دارید با مرد صاحب فرزند ازدواج کنید، من کمک می‌کنم زودتر و راحت‌تر در خانواده جدید خود جا بیفتید.
  • 7-اگر شغلتان را دوست ندارید یا درآمدتان کم است و یا درباره اهداف شغلی خود سردرگم هستید، من می‌توانم به شما کمک کنم.

 

من به چه افرادی مشاوره می‌دهم؟

من به خانم‌ها و آقایان تحصیل‌کرده (لیسانس و بیشتر) مشاوره می‌دهم.

قبلاً فقط به خانم‌ها مشاوره می‌دادم، ولی با افزایش تقاضای مشاوره با من از طرف آقایان، متوجه شدم لازم است فضای مشاوره‌ای خود را گسترش بدهم.

 

من چگونه مشاوره می‌دهم؟

مشاوره من به‌صورت ویدئو کال و از طریق برنامه اسکایپ انجام می‌شود.

ویدئو کال یا تماس تصویری، یعنی من و شما از طریق کامپیوتر و اینترنت با یکدیگر تماس می‌گیریم. به‌این‌ترتیب می‌توانیم به‌راحتی یکدیگر را ببینیم و باهم صحبت کنیم.

 

اسکایپ چیست؟

اسکایپ نرم‌افزار رایگانی است که به‌سادگی روی موبایل، تبلت، دسکتاپ و لپ تاب نصب می‌شود. اطلاعات بیشتر درباره اسکایپ را می‌توانید در مقاله مشاوره با اسکایپ مطالعه کنید.

برای دریافت مشاوره از من لازم نیست از یک‌قدم از اتاق خود دورتر بروید. می‌توانید پشت میزتان بنشینید یا روی مبل راحتی خانه لم بدهید و یک استکان چای بنوشید و درعین‌حال باهم مشاوره داشته باشیم. فقط دو تا چیز لازم دارید: اینترنت و یک موبایل هوشمند یا تبلت یا دسکتاب یا لپ تاب... یعنی هر نوع کامپیوتری که دارید.

 

آیا من مشاوره تلفنی دارم؟

خیر! برای مشاوره لازم است بتوانم شما را ببینم. بخش بزرگی از ارتباط به‌صورت غیرکلامی منتقل می‌شود و مشاور بدون دیدن شما، نمی‌تواند اطلاعات کافی دریافت کند.

 

آیا من مشاوره به‌صورت چت دارم؟

خیر! برای مشاوره لازم است صدای شما را بشنوم و صورت شما را ببینم. بخش بزرگی از ارتباط به‌صورت غیرکلامی منتقل می‌شود و مشاور بدون دیدن شما، نمی‌تواند اطلاعات کافی دریافت کند. درواقع کلمات فقط 7% اطلاعات را انتقال می‌دهد و 93% انتقال اطلاعات بین فردی، به‌صورت غیرکلامی است، یعنی لحن شما و زبان بدن شما.

 

آیا من به صورت ایمیلی مشاوره ارائه می دهم؟

به صورت بسیار بسیار محدود و در موارد خیلی خیلی خاص. برای اطلاع بیشتر لطفا روی این لینک کلیک کنید: مشاوره ایمیلی با گیس گلابتون

 

خب... حالا که نوشتم مربی رشد فردی یا لایف کوچ چیست و دانستید من در چه مواردی مشاوره می دهم، برویم سراغ برنامه خوب اسکایپ. ببینیم اسکایپ چیست، چه مزایایی دارد و چگونه از آن استفاده کنید. بفرمایید و روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاوره با اسکایپ 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
tahora

سلام خانوم دکتر من خیلی از مطالبتون استفاده کردم تو موارد مختلف مثل ازدواج-هدف گذاری-...در مورد ازدواج خیلی تاثیرش رو تو زندگیم دیدم و خیلی به ملاکهام نزدیک شدم تو خاستگارام اما به نتیجه هنوز نرسیده 34 سالمه.دوست دارم life coachرو یاد بگیریم و بتونم به خودم و هم سن و سالهام کمک کنم.تو شهرستانم چطوری می تونم به این خواسته ام برسم.ممنونم

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. مطلبی که در مورد مشاوره اسکایپی نوشتم، واضح نیست؟ اگر مطلب واضح نیست، بفرمایید تا بیشتر توضیح بدهم.

پاسخ
آبان

سلام ، وقت بخیر .من خیلی به این برنامه احتیاج دارم ، خیلی تو ذهنم بود همچین برنامه ای ، فکر نمی کردم وجود داشت باشه . اما متأسفانه من نمی تونم از اسکایپ و حضوری استفاده کنم . تو مشهد سراغ دارید ؟ با تشکر

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم و خیر

پاسخ
کبوتر

سلام خانم دکتر راهنمایی که از شما می خواستم این هستش که چطوری بتونم ذهنم رو فعال کنم احساس ترس و مانع ذهنی نداشته باشم ممنون از راهنمایی شما

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. آیا مقاله "پادزهر ترس، اقدام است" را خوانده اید؟

پاسخ
armon

سلام خانوم دکتر
من تو قسمت دانلود های رایگان یه فایل صوتی درباره سحر خیزی گوش دادم. من این مشکل رو دارم و نمیتونم صبح ها به موقع و بانشاط پاشم.
میخواستم بدونم فایل کامل صحبت هاتون و راه حلش رو از کجا باید تهیه کنم.
من تو فروشگاه ندیدم این فایل رو
ممنون

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. در بخش بهبود شخصی قرار دارد. الان بخش رایگان را به فروشگاه لینک می کنم

پاسخ
8911215

سلام
وقتتون بخیر، ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار همه می‏گذارید. من بسته مدیریت خشم را سفارش دادم. کد سفارشم 3739 هست. میخواستم بدونم که کی به دستم می‏رسه. ممنون

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. ظرف هفت روز کاری به دست شما خواهد رسید

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه