مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1394/04/13 10:51

7 عادت مردمان موفق و موثر چیست؟

استفن کاوی    در سال 1989 کتابی با عنوان "هفت عادت مردمان مؤثر" را منتشر کرد. این کتاب    به 38 زبان ترجمه شده است و تا کنون 15 میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است. یک بار دیگر توجه شما به این اعداد جلب می‌کنم:

 

38 زبان دنیا!

15 میلیون نسخه فروش!

 

استفن کاوی با ذکاوت فراوان، هفت عادت همه مردمان مؤثر و موفق را شناسایی و معرفی کرده است.    این عادت‌ها جهان شمول هستند و در همه زمان‌ها و اعصار اعتبار دارند. به عبارت دیگر :

 

·         کسی نمی‌تواند بگوید: این عادت‌ها برای قدیمی‌ها خوب بوده، الان مفید نیست.

·         کسی نمی‌تواند بگوید: این عادت‌ها برای غربی‌ها خوب است، برای ایرانی‌ها کاربرد ندارد

·         کسی نمی‌تواند بگوید: این عادت‌ها فقط مناسب آقایان (یا خانم‌ها) است و برای جنسیت دیگر مفید نیست.

 

خیر! بررسی زندگی همه مردمان موفق  و مؤثر چه آن‌ها که زنده هستند و چه آن‌ها که درگذشته‌اند، نشان می‌دهد همگی آن‌ها این عادت‌ها را داشتند و دارند.

 

لابد می‌پرسید خب ... این هفت عادت چی هست؟ خدمتتان عارض شوم که هفت عادت مردمان مؤثر عبارت‌اند از:

 

1-    عامل باش!

2-    ذهنا از پایان آغاز کن!

3-    امور نخست را نخست انجام بده!

4-    برنده برنده بیندیش!

5-    اول گوش کن، سپس خود را بیان کن!

6-    سینرژی ایجاد کن!

7-    اره‌ات را تیز نگه دار!

 

به نظرتان عادت‌های عجیب و بی‌معنایی هستند؟! حق دارید این‌طور فکر می‌کنید. این عادت‌های بد ترجمه شده‌اند، ولی چون در زبان فارسی به همین شکل مصطلح و رایج هستند من هم همان‌ها را نوشته‌ام.

 آیا مشتاق هستید شما هم این عادت‌ها را کسب کنید؟

 

می‌توانید همین الان به کتابفروشی سر بزنید و کتاب "هفت عادت مردمان مؤثر" را بخرید. دو مدل از این کتاب در بازار ایران وجود دارد. یکی ترجمه خانم گیتی خوشدل و دیگری ترجمه آقای محمدرضا آل یاسین. کتابی که خانم گیتی خوشدل ترجمه کرده‌اند، اصل کتاب نیست، بلکه خلاصه ای از آن است. ولی آقای آل یاسین نسخه کامل کتاب را ترجمه کرده‌اند. من به شخصه کتاب خانم خوشدل را ترجیح می‌دهم. این سلیقه شخصی است.

 

پیشنهاد می‌کنم حتماً کتاب هفت عادت مردمان مؤثر را تهیه بفرمایید، ولی اگر تصور می‌کنید با مطالعه این کتاب‌ها می‌توانید هفت عادت مردمان مؤثر را کسب کنید، سخت در اشتباهید.

 

این کتاب جزو کتاب‌های خودآموز طبقه بندی شده، ولی خود آقای استفن کاوی هم می‌دانست این کتاب اصلاً خودآموز نیست و استفاده از آن نیاز به مربی دارد. به همین دلیل به صورت حضوری و مکاتبه ای، مربی آموزش هفت عادت تعلیم داد. بله! بخش بزرگی از فعالیت‌های موسسه استفن کاوی، تربیت مربی هفت عادت است.

 

شما می‌توانید سعی کنید با مطالعه کتاب هفت عادت مردمان مؤثر، این عادت‌ها را کسب کنید. راهی کم هزینه است، ولی متاسفانه بازده بسیار کمی دارد.

 

شما می‌توانید در کلاسهای افزایش عملکرد شخصی متعددی شرکت کنید و هزینه زیادی برای هرکدام بپردازید، متاسفانه بدون کسب هفت عادت مردمان مؤثر، شرکت در کلاسهای متعدد و رنگارنگ، کم فایده است.

 

شما می‌توانید باور کنید حال بد شما به خاطر ژنتیک و بهم خوردن تعادل هورمون‌هاست و دست شما نیست. می‌توانید باور کنید ناموفق بودن شما به خاطر شرایط جامعه و خانواده‌تان است. شما می‌توانید دست روی دست بگذارید و اجازه بدهید، شکستهای پی در پی در زندگی، شما را افسرده و مضطرب کند. اجازه بدهید روزگارتان بقدری سیاه شود که حاضر باشید داروی ضدافسردگی و ضداضطراب مصرف کنید، ولی هیچ قدمی برای آموختن رمز و راز زندگی برندارید. این هم انتخابی است برای خودش.

 

و شما می‌توانید در  دوره غیرحضوری 7 عادت مردمان مؤثر شرکت کنید.

پیشنهاد من این آخری است.

 

دوره غیرحضوری 7 عادت مردمان مؤثر، در واقع، فایل صوتی کلاس‌های حلقه هدف گیس گلابتون است. حلقه هدف یک کلاس نیمه‌خصوصی برای افراد تشنه موفقیت و شادی است. این کلاس ماهی یک بار برگزار می‌شود و شامل دو بخش است:

یک) آموزش هفت عادت مردمان مؤثر

دو) بخش مشاوره ای

 

در این کلاس ماهانه، ابتدا یکی از عادت‌های افراد مؤثر تدریس می‌شود و تمریناتی برای ماه آینده تعیین می‌گردد. سپس شرکت‌کنندگان از تجربیات خود در طول ماه قبل صحبت می‌کنند. از پیشرفتهای ماه قبل می‌گویند و یا سوالاتی را که در طول ماه قبل برایشان پیش آمده، مطرح می‌کنند. دوستان شرکت کننده، این بخش کلاس را خیلی دوست دارند. البته این بخش کلاس محرمانه است و قرار نیست عمومی بشود. اما پیش خودمان باشد، در حقیقت بخش آموزشی و تمریناتی که در طول یک ماه انجام می‌دهند باعث پیشرفت آن‌ها می‌شود. گپ و گفت به تنهایی، بیفایده است.

 

تعدادی زیادی از شما نمی‌توانید در این کلاس حضوری شرکت کنید. به خاطر دوری راه، تداخل برنامه ریزی، هزینه و ... به همین دلیل من تصمیم گرفتم بخش مشاوره ای و درددلهای خصوصی این کلاس را حذف کنم و فقط درس‌ها را برای علاقه مندان ارسال کنم. تا جمع وسیع تری بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

 

می خواهم در مورد دوره 7 عادت مردمان موثر بیشتر بدانم

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
pushana

آهان.پس حلقه هدف اینه.ممنون که نوشتید. این کتابو خوندم و گاهی دوباره بعضی قسمتهاشو مرور می کنم. و خلاصه شو تو موبایلم دارم. واقعا کتاب عالییه!

پاسخ
سارانگ1

چه خووووب... خدا رو شکر که این موقعیت ایجاد شده، عضویت طلایی عالیه. هم یک دوره آموزشی کامل هست و هم از نظر اقتصادی خیلی به صرفه است.

پاسخ
nefertiti6464

سلام

این هفت عادت خیلی خلاصه در سلامت ایران هم اشاره شده بهش.یه دسته بندی جالب هم داره.احتمالا خودتون هم اینو دیدید.ولی لینکشو می ذارم که اگه ندیدید یه نگاهی بهش بندازید.ترجمه و محتواش رو خوب بیان کرده به نظر من.

http://salamatiran.com/pdf/salamat/234_15.pdf

پاسخ
admin

من همان گیس گلابتون هستم. نفرتی تی عزیز اجازه می دهید پیام خصوصی شما را منتشر کنم؟

پاسخ
nefertiti6464

خواهش می کنم گیس گلابتون عزیزم.
اون پیام برای شما بود.شما صاحب اختیارید.هر طور خودتون صلاح می دونید عمل کنید.
ضمنا تاریخشو دیدید؟
دسته بندیش هم جالب بود به نظرملبخند

پاسخ
سحرخیز

سلام صبح بخیر
با تشکر از شما من یه سوال دارم
ارسال سی دی ها از چه تاریخی شروع میشه ؟ یعنی اولین سی دی کی ارسال میشه ؟
این سوال رو از این جهت میپرسم که بهترین جا برای آدرس دادن محل کارم هست ولی مردادماه در مرخصی هستم . اگه ارسال سی دی ها از مرداد شروع میشه که مجبورم یه آدرس دیگه رو بدم . ممنونگل

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
بله ارسال سی دی از مرداد آغاز می شود.

پاسخ
12120

سلام دکتر اناهیتای عزیزم -من یه خواهشی از شما دارم-من میخوام با شما تلفنی صحبت کنم -چون با ایمیل نمیتونم-این قسمت هم نمیشه-خواهش میکنم قبول کنید-تو فیس بوک هم میتونم چت کنم ولی شاید شما وقت نداشته باشید-اگه اجازه بدید زنگ بزنم لطفا

پاسخ
گیس گلابتون

متاسفانه ممکن نیست. هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت. هدر دادن پول تان است.

پاسخ
12120

سلام خانم دکتر
برای کتاب ازدواج اسان اون مورد که باید سه دختر دم بخت مراسم و انجام بدن من چیکار کنم-تنها هستم و هیچچچچ کسی و ندارم میتونم خودم تنها انجامش بدم؟

پاسخ
گیس گلابتون

دوست عزیز
جواب سوال شما در http://www.gisgolabetoon.ir/fa/book1/news/849/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AC-است
اگر سوال دیگری هم در مورد کتاب داشتید خواهش می کنم در همان پست بپرسید
سپاسگزار میشم

پاسخ
mozhganbanu

سلام خانم دکتر عزیز
خسته نباشید و خدا قوت
یک سوالی از خدمتتان داشتم
من کتاب رو تهیه کردم و توی کتاب بارها اشاره باین موضوع دارد
رسالت و شعار زندگی خود را مشخص کنید که ب رهبری مربوط میشود
اما من متوجه نمیشم!!!
مگر میشود فقط یک شعار داشت!
مثلا من در هر زمینه ای به یک مورد اهمیت میدهم
مثال
در زندگی میانه رو باش نه افراط نه تفریط...
این میشود شعار؟؟؟؟؟
و نقش رهبری را برایم ایفا میکند؟؟؟
پیشاپیش از وقتی که میزارین ممنونم

پاسخ
گیس گلابتون

بله. همینطوره. ولی متاسفانه من نمی توانم فلسفه درس را در یکی دو جمله بیان کنم. به همین دلیل یک دوره کامل برای این سوال شما دارم. آیا آن دوره را مشاهده کرده اید؟

پاسخ
mozhganbanu

ممنونم از پاسخ دهی تان
اما من هرچه امتحان میکنم با هر مرورگری این ارور میده

Server Error in Application

پاسخ
mozhganbanu

یعنی منظورم تاینه که وقتی روی دوره های طلایی یا نقره ای کلیک میکنم این پیغام رو میده

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. منظورم این است که شما از این لینک دو محصول مورد نظر خود را سفارش بدهید
http://www.gisgolabetoon.ir/fa/shop/shop/c19/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86http://www.gisgolabetoon.ir/fa/shop/shop/c19/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%85--

پاسخ
psdkpsdk
http://www.maktabnovin.ir

با سلام خدمت کاربران سایت
یکی از بهترین کتاب های که تا کنون مطالعه کردم کتاب هفت عادت مردمان موثر بوده، کتابی که نه یک بار و نه دو با بلکه باید چندین بار آن را خواند و در هر بار خواندن سطح تازه ای از تفکر در خواننده پدید می آید.این کتاب به نکات ظریفی می پردازد و نیاز های باطنی آدمی را پاسخ می دهد.
با تشکر مدیر سایت مکتب نوین

پاسخ
گیس گلابتون

بله. همینطور است. متشکرم که قدم رنجه کردید سرکار خانم یا جناب آقای مدیر سایت مکتب نوین. لازم است هفت عادت مردمان موثر در ایران گسترش داده میشود. خوشحالم که شما هم این نیت را دارید. سپاس و درود بر شماگل

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه