مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1396/10/30 06:22

تفاوت هدف و آرزو چیست؟

آرزو یعنی چیزی را  می‌خواهید، ولی هدف یعنی چیزی را آنقدر زیاد می‌خواهید که حاضرید برای رسیدن به آن برنامه بریزید و اقدام و تلاش کنید.

آرزو فقط خواب و خیال است. ممکن است هرگز محقق نشود. هدف، واقعی است. طرح آن روی کاغذ نقش بسته است. احتمال رسیدن به آن خیلی خیلی زیاد است.

 

  • هر دستاوردی ابتدا یک "فکر" بوده است.
  • وقتی زیاد به چیزی فکر کنید، در موردش "احساس" پیدا می‌کنید.
  • وقتی احساس را زیاد در دلتان نگه دارید، "اقدام" ی در موردش انجام می‌دهید.
  • وقتی اقدام می‌کنید، "نتیجه" ای بدست می‌آورید.

 

وقتی "نتیجه" خاصی را می‌خواهید، یعنی هدف تعیین می‌کنید. تعیین هدف یعنی جهت دادن به "فکر"

بعد آنقدر به هدف فکر می‌کنید تا قلبتان پر از "احساس" شادی شود. احساس کنید پس از رسیدن به آن هدف چقدر شاد و راضی می‌شوید.

بعد "اقدام" می‌کنید و آنگاه "نتیجه" دلخواه را بدست می‌آورید.

 

اگر فقط "فکر" کنید و "احساس" داشته باشید، ولی "اقدام" نکنید، یک "آرزو" دارید. وقتی مسئولیت رسیدن به آرزوی خود را می‌پذیرید، برای رسیدن به آن، برنامه ریزی و اقدام می‌کنید، یک "هدف" دارید.

 

مسئولیت رسیدن به "هدف"  به عهده خود شماست.

 

ممکن است بگویید من هدف داشتم کنکور قبول شوم، خواندم ولی قبول نشدم... من می گویم مسئولیت رسیدن به آن "هدف" به عهده شماست. به جای آن که عزا بگیرید و غرق در دلسوزی به خود و گله و شکایت از بخت و اقبال شوید، تحقیق و بررسی کند و ببیند چطور باید درس بخوانید که قبول شوید.

 

فرض کنیم شما می‌خواهید پول دربیاورید، پول خوبی هم دربیاورید، اگر فقط فکر کنید، ولی هیچ اقدامی انجام ندهید، متاسفانه هیچ پولی هم درنمی آورید. یادم می‌آید عنوان کتاب "سنگفرش‌های خیابان‌ها از طلاست!" را می‌خواندم و در دلم می‌خندیدم: "آره جان خودت! کف زمین طلا ریخته‌اند و فقط ما برویم و جمع کنیم!" الان می دانم راستی راستی کف زمین طلا ریخته‌اند، منتها کسی همت نمی‌کند خم شود و طلاها را جمع کند. بیشتر آدمها می گویند: یکی خم شود طلا را جمع کند و به دست من بدهد تا خرج کنم!

 

فرض کنیم شما می‌خواهید ازدواج کنید. اگر مرتب فکر کنید: "شوهر گیر نمی‌آید که! همه خوبها را برده‌اند! کسی مرا نمی‌گیرد! فرهنگ جامعه باید تغییر کند!  اگر گیر آدم بدی بیفتم چی؟! ازدواج در ایران با این قوانین نامناسب خانواده خطرناک است ... " این‌ها همه "فکر" است. وقتی آن را زیاد در سرتان نگه دارید، تبدیل به احساس می‌شود و نتیجه دلخواه شما را به بار نمی‌آورد.

 

خانم‌های مجرد! اگر می‌خواهید ازدواج کنید، تمرینات کتاب "ازدواج مثل آب خوردن آسان است!" را قدم به قدم انجام دهید. به این ترتیب، "آرزو"  تبدیل به "هدف" می‌شود.

 

این برگه مشاوره زندگی گیس گلابتون است. من با استفاده از این برگه، با آرزوهای دل شما آشنا می‌شوم و کمک می‌کنم شما اهداف خود را تنظیم نمایید. پیشنهاد می‌کنم این برگه را دانلود  و تکمیل کنید. حتی اگر خیال ندارید برای مشاوره پیش من بیایید، این برگه کمک می‌کند با آرزوها و هدفهای عالی زندگی‌تان  آشنا شوید. بفرمایید. استفاده کنید. نوش جان: )

 

اگر هنوز در هدفگذاری و برنامه ریزی برای زندگیتان گیج گیج می‌خورید، نمی‌دانید از زندگی چه می‌خواهید و یا نمی‌دانید چگونه برای رسیدن به آرزوهای خود برنامه ریزی کنید، پیشنهاد می‌کنم آموزش هدفگذاری گیس گلابتون را تهیه کنید. این آموزش، کامل‌ترین و ساده‌ترین روش هدفگذاری به زبان فارسی است. هدفگذاری یکی از مهمترین مهارت‌های زندگی است. زیرا بدون هدفگذاری صحیح و مناسب، زندگی ما به هیچ و پوچ تلف خواهد شد.


هدفگذاری برای آدم‌های باهوش - پستی
هزینه ارسال پستی رایگان به سراسر ایران

 


 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
elham_gh

سلام گیس گلابتون عزیز
در فرم "برگه مشاوره زندگی گیس گلابتون" در بخش روابط، همسر جایی ندارد. چرا؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
بخش ازدواج را ملاحظه نکردید؟

پاسخ
lida2015000

لبخند

پاسخ
goleniloofareabi

یه همسر خیلی خوب میخوام.کلافه کتاب ا
کتاب ازدواج مثل اب خوردن هست رو هم خریدم . هنوز تو مرحله نوشتن همسر دلخواهم..

پاسخ
فاطیما

عزیزم من این کتاب ازدواج مثل آب خوردن آسان هست رو خیلی وقته دارم شاید یکی دو سال و تمریناتش رو هم یادمه دقیق انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم و دلیلیش هم ترس من از مسئولیت های ازدواج و موقعیت بد مالی الانم هست , الان واقعا نمیدونم چیکار کنم , آدم واقع گرایی هستم که زمان حالم رو میبینم و حس میکنم اون مردی که ایده الم هست رو نمیتونم با این وضعیت داشته باشم , بگو چه کنم ؟ :(

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. لطفا برای پرسیدن سوالات شخصی خود به این صفحه مراجعه کنید. متشکر میشم http://www.gisgolabetoon.ir/fa/your-question

پاسخ
شهره

سلام گیس گلابتون عزیز. عالی بود .ممنون

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه