مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1398/08/11 09:47

52 تمرین برای بالا بردن عزت‌نفس

 

سلام گیس گلابتون عزیز من دختری 33 ساله هستم. بسیار به سایت شما علاقه دارم. حدود چهار پنج ساله که باسایت شما آشنا شدم. قلم شما رو خیلی دوست دارم. از همه مهمتر، روش وتفکر شما رو بسیار قبول دارم. حدود 90 درصد سایتتون رو خوندم. حتی دفترچه دارم ومطالبتون رو یادداشت میکنم وبارها می خونم. مخصوصا قسمت موفقیت وشادی. محصولات فوق سری، هدف گذاری برای آدمهای باهوش، سحر خیزی، شادابی پایدار، جذابیت فوری ویکی دوتای دیگه رو خریدم. خیلی عالی بودن. وخیلی چیزها یاد گرفتم. اصلا سیستم عامل مغزم عوض شده. خیلی خوشحالم که این سرمایه گذاری ها رو کردم واستفاده بردم. اما چیزی که احساس میکنم در محصولات شما،  جاش خالیه، محصولی در مورد عزت نفسه.

 دکتر عزیز

اساس وریشه خیلی از مسائل دختران، کمبود عزت نفسه.

 من دختری شهرستانی، باهوش وبسیارعلاقه مند به مطالعه ورشد شخصی، در یک خانواده ی متوسط، به دنیا اومدم. شاید شما مشکل کمبود عزت نفس نداشته باشید در یک خانواده باسواد، بودید. بهر حال شما شخص بسیار موفق ومفید برای دیگران هستید. کسی که حقارت نفس داره نمیتونه درست عمل کنه. من از خاطرات تون، برداشت کردم که شما با کمبود عزت نفس، مواجه نیستید. چون شما وقتی دغدغه مشکلی دارید، دنبال راه حل اون میرید وبعد از اون محصول میسازید. احساس میکنم خیلی دغدغتون نیست.

خانم دکتر عزیز من در خانواده ی سمی بدنیا آمده ام. تمام دوران زندگیم خانواده عزت نفس منو له کردن. تیشه به ریشه اراده وخود باوریم زدن. تحقیرزیاد. بحرانهای خانوادگی. توقع بی حد و اندازه، از من. وخیلی چیزهای دیگه. البته ناخواسته. واز روی جهل وبی سوادی وکمی خودخواهی وخشونت طلبی. خیلی فرصت‌ها رو از دست دادم. ورویا ها وآرزوهای که رو زمین ماندن.

سعی میکنم شروع کنم چند ساله که میخوام خیلی بهتر عمل کنم. اما یه مانع در خودم کشف کردم. اینکه به شددت کمبود عزت نفس

دارم. به شدت به خودم وجسمم بی توجه هم وکاملا خود باوریم رو از دست دادم. خودم رو ارزشمند نمیدونم. من خیلی وقته پی بردم عزت نفس ندارم. مطالعاتی هم کردم. اما نکته کاربردی پیدا نکردم.

دکتر عزیز من در ادمهای دور خودم وهمچنین دختران زیادی که در دانشگاه وخوابگاه دیدم، این کمبود عزت نفس رو دیدم. اصلا فکر می کنم، ریشه بیشتر مشکلات دختران، که مخاطب اصلی شما هستند، عزت نفس نداشتنه.

شما وقتی درمورد موضوعی تحقیق میکنید همه جوانب رو میکنید، منبع درست انتخاب میکنید. واز همه مهمتر، راه کارهایی کاربردی، وملموس وگام به گام، ارائه میدید.

خانم دکتر عزیز

ازتون درخواست دارم، یک محصول جامع در مورد عزت نفس تهیه کنید. مطمئن باشید مورد استقبال زیادی قرارمیگیره. این هست که از اساس ریشه خود باوری وعزت جامعه ورسانه. واین رو باور دارم که ما نباید قربانی بمونیم وباید دنبال راه حل واحیای عزت نفسمون باشیم.  با قلم توانای شما که همه جانبه به موضوع نگاه می کنید.

خانم دکتر مهربان

البته من منظورم آسیب شناسی برخورد خونواده ها نیست. چیزی که در مقاله خانواده سمی گفتید. خوب قطعا کار روانشناسه.  من  منظورم اینه که تکنیکها ومهارتهایی رو بهمون یاد بدید. تا خود باورمون زیاد بشه. به خودمون باور داشته باشیم. خودمون رو ارزش مند بدانیم و خودمون رو بپذیریم. ارزش وجودی خودمون رو بفهمیم.

البته بعضی از مقاله ها ومحصولات تون اثر گذار و مفید هست. مثل شادابی پایدار که توجه به خودمون هست وکتاب افتخار ومقاله های دیگه. اما کامل نیست. این موضوع، نیاز به بررسی همه جانبه وکامل داره.

مثلا من میدونم که باید خودمو دوست داشته باشم وبپذیرم. جسمی وظاهری. یا اینکه وجود من با ارزشه. من ویژگیها وتوانایهای خوبی دارم. خدا که بی دلیل من رو نیافریده. اما ته وجودم احساس بی ارزشی میکنم و نمیدونم چطور  باهاش مقابله کنم. یا اینکه اصلا خودمو باور ندارم به توانایهام ایمان ندارم، خوب چطوری خودم رو باور کنم. زبونی میگم. اما مهارت وتکنیکی باید باشه که واقعا به خود باوری برسم.

امیدوارم  توانسته باشم منظورم رو بیان کنم.

پیشاپیش ممنونم

 

گیس گلابتون:

من آینده روشنی برای شما پیش‌بینی می‌کنم. شما قدرت تجزیه‌وتحلیل عالی دارید، نقاط قوت و ضعف خود را می‌شناسید و در جستجوی راه‌حل هستید. مشکلی که خوب شناخته شده باشد،نصفش حل شده است. به شما تبریک می‌گویم.

با شما موافقم. متأسفانه خانواده‌های سمی (که در ایران به‌وفور وجود دارند) عزت‌نفس را در فرزندان خود ضعیف می‌کنند. ممکن است عزت‌نفس فرزند به خاطر خشونت، تحقیر و بی‌توجهی والدین از بین برود، یا ممکن است به خاطر خدمات زیاد و خوش‌خدمتی‌های افراطی والدین، توانایی‌ها و درنتیجه عزت‌نفس فرزند از بین برود.

به همین دلیل با شما موافقم که کمبود عزت‌نفس، ریشه بسیاری از مشکلات مردمان ماست، چه زن و چه مرد.

اولین محصول آموزشی که ارائه دادم، کتاب ازدواج مثل آب خوردن است. دومین محصول آموزشی که خدمت دوستان معرفی کردم: بهترین سال زندگی است.

بهترین سال زندگی، شامل 52 تمرین است که در طول 52 هفته (یعنی یک سال) به‌تدریج در اختیار شما قرار می‌گیرد. تمریناتی آسان و کاربردی که معمولاً روزی 15 دقیقه کار می‌برد.

این تمرینات متنوع و شگفت‌انگیز، کم‌کم عزت‌نفس را در شما تقویت می‌کند. شما در پایان یک سال با خود به صلح و آرامش می‌رسید و عمیقاً خود را دوست خواهید داشت.

بهترین سال زندگی و خداحافظ خشم دست در دست هم به شما کمک می‌کند مثل پروانه‌ای زیبا از پیله بیرون بیایید و در آسمان بیکران امکانات پرواز کنید.

من شخصاً تابه‌حال (سال 1398) هفت بار تمرینات بهترین سال را از اول تا به آخر انجام داده‌ام و تمرینات خداحافظ خشم یکی از بهترین یاوران من در پیمودن راه پرپیچ‌وخم زندگی است.

انجام تمرینات 52 گانه بهترین سال، کاری را برای من انجام داد که بی‌شمار کلاس و کتاب و مشاوره فردی نتوانسته بود انجام بدهد.

مدتی است درباره بهترین سال زندگی ننوشتم به همین دلیل شما تصور کردید من برای «عزت‌نفس» محصولی نساخته‌ام. نوشته زیبای شما به من یادآوری کرد لازم است هرازگاهی آموزش‌های بسیار بسیار بسیار ضروری را یادآوری کنم.

 

 

 

اطلاعات بیشتر درباره بهترین سال زندگی

همراه با دانلود رایگان یک تمرین برای افزایش عزت نفس

 

به‌زودی برای خداحافظ خشم هم تخفیف خواهم گذاشت. چشم از ایمیل‌ها برندارید.

 

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
fakhri

سلام و روزتون به خیر
از اونجایی که این مطالب توسط افراد بسیار زیادی خوانده می شود، خواهشمند است مطلبی بگذارید تا افراد را تشویق کنه برای حل مشکلاتشون به مشاور و روانشناس مراجعه کنند و با استفاده از رواندرمانی هم خودشون رو بهتر بشناسند هم وقتشون رو هدر ندن. تجربه به من ثابت کرده استفاده از این مطالب و کارگاهها و کلاسها در صورتی مفید فایده خواهد بود که مشکل اصلی در مورد هر شخصی آشکار و التیام پیدا کرده باشه. در غیر اینصورت تغییرات موقت، غیربنیادی خواهد بود و این تاثیرات موقت خیلی زود ناپدید میشه و شخص خودشو سر خونه اول پیدا می کنه. خصوصا عزت نفس که مساله خیلی کلیدی هست و مشکلات آدم از این جنبه باید بنیادی حل و فصل شود تا نتیجه حاصل شود. به نظر من این روشها مثل این هست که شخصی که صورتش جوش میزنه برای درمان به دکتر مراجعه کنه و دکتر بدون پیدا کردن دلیل جوش زدن و درمان آن فقط از محلول های پوستی استفاده کنه شاید ظاهرا پوست شکل بهتری پیدا کنه ولی هر موقع محلول تموم بشه اگر مشکل اصلی حل نشده باشد دوباره جوش ها شاید بدتر به صورت برگردند.

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم دوست گرامی
اجازه بدهید با شما موافق نباشم. تمرینات 52 گانه بهترین سال، عزت نفس شما را بالا می برد. تجربه شما درباره کلاسها و کارگاههای مختلف نمی دانم. ولی درباره این تمرینات مطمئن هستم. روان درمانی کاری پرهزینه و طولانی مدتی است که برای همه افراد لازم نیست. منظورم از رواندرمانی، بررسی گذشته و یافتن ریشه و زخمهای قدیمی در طی جلسات متعدد است. در واقع امروز CBT موثرتر و مقبول تر است و لازم است یک سری تمرینات موثر توسط فرد انجام شود. از جمله همین 52 تمرین عالی. شما در صورتی می توانید درباره بهترین سال، نظر بدهید که خودتان این 52 تمرین را بخوبی انجام داده، ولی نتیجه ای نگرفته باشید. قیاس 52 تمرین بهترین سال زندگی با جوش صورت و محلول پوستی، قیاس مناسبی نیست، زیرا این تمرینات بسیار عمقی هستند و همانها که یک مشاور ماهر به شما پیشنهاد خواهد کرد. این تمرینات به شکلی عالی و ماندگار، مثبت اندیشی را در شما تقویت می کند و خودارزشی را افزایش می دهد. در هر صورت سپاسگزارم نظرتان را نوشتید و امیدوارم در آینده هم مرا از نظرات خوب خودتان بی بهره نگذارید.

پاسخ
fakhri

سلام مجدد
من این دوره شما رو چند سال قبل خریداری کردم و انجام دادم، و همینطور دوره ها و کلاسهای زیادی شرکت کردم که مطمئنا تاثیرات مثبتی هم برای من داشتند به خاطر همین گفتم با توجه به تجربیاتی که داشتم این حرف رو می زنم. به هر حال هر چیزی که حس خوبی به آدم بده هم دارای ارزش هست ولی چون من خودم به این دوره ها و کلاس ها و .... بسیار معتقد بودم و به تازگی متوجه شدم که در کنار شناخت واقعی خودم استفاده از این مطالب بسیار مثمر ثمر خواهد بود، خواستم بقیه هم از تجربه من استفاده کنند شاید از عمرشون و زمانشون بیشتر بهره ببرند:)
به قول شاعر "حافظ":
پای ما لنگ است و منزل بس دراز
دست ما کوتاه و خرما بر نخیل

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. آیا شما تحت روان درمانی هم قرار گرفته اید و از آثار خوب آن بهره مند شده اید؟ برای مقایسه بهترین سال با روان درمانی لازم است شما روان درمانی را هم امتحان کرده باشید. آیا روان درمانی شده اید؟ اگر شده اید چه برداشتی داشتید؟ اگر نشده اید، چه زمان خیال دارید تحت رواندرمانی قرار بگیرید؟ چون بهترین سال دقیقا کمک می کند شما شناخت بهتری از خودتان داشته باشید و امیدوارم شما در این مورد با من موافق باشید.

پاسخ
fakhri

من فقط نظرم رو گفتم
شما دارید من رو استنطاق می کنید
اگر نظرم رو دوست ندارید
میتونید پاکش کنید
موفق باشید

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم دوست عزیز. برآشفته نشوید خانم فخری ط. می بینید که شما را بخوبی بخاطر دارم. شما جزو افراد مورد علاقه من هستید. قصدم استنطاق نبود و چنین جسارتی نمی کنم، ولی به نظر شما لازم است افراد رواندرمانی شوند، پس لابد خودتان رواندرمانی کرده اید. اگر رواندرمانی نشده اید، نمی توانید سایرین را به آن تشویق کنید. بعلاوه مسئله دوست داشتن یا نداشتن نظر شما نیست. شما نظری دادید که لازم است پاسخ داده شود. شما مثال جوش صورت و محلول پوستی را مطرح کرده اید.من پاسخ خود را مجددا بیان می کنم: رواندرمانی (یعنی جلسات متعدد به منظور بررسی گذشته و ریشه یابی عقده ها) کاری پرهزینه و وقتگیر است و برای همه افراد توصیه نمی شود. در حال حاضر CBT شناخت درمانی ارجحیت دارد. بهترین سال به شما کمک می کند خود را بشناسید و تغییرات ماندگار و موثر فراهم می آورد. تمرینات بهترین سال، تمریناتی هستند که مشاور ماهر برای کمک به مراجعینش مطرح می کند. باز هم تشکر می کنم نظرتان را نوشتید و امیدوارم در آینده هم مرا از نظرات خوب خودتان بی بهره نگذارید.

پاسخ
khorshid

سلام. من این محصول رو چند سال قبل، وقتی حالم خوب نبود و فهمیده بودم خودم رو دوست ندارم تهیه کردم ( به پیشنهاد خود گیس گلابتون عزیز). برای من عالی بود. توجه ام رو از دیگران برداشت و به خودم برگردوند، چیزهای خوبی رو درباره ی خودم به من یاد داد که پایه هایی شدند برای خوب پذیرفتن خودم... اتفاقا چند روز پیش در ایمیل هام دنبالشون گشتم تا دوباره انجامشون بدم:)

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم. بهترین سال برای خود من هم مثل معجزه بوده است. البته لازم است با پیگیری و مداومت انجام شود همانطور که خورشید خانوم عزیز خانم پیگیر و کوشایی هستند.

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه