راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1390/08/20 00:00

جبر یا اختیار-2

بخش اول را اینجا بخوانید

 

اگر ما سرنوشتی محتوم و مشخص و ویژه ای داشته باشیم و مجبور باشیم که زندگی خاصی داشته باشیم، سوال و جواب خدا در روز قیامت بی معناست.

اگر قرار باشد که ما مثل یک عروسک خیمه شب بازی، نمایشی را اجرا کنیم که بر پیشانی ما نوشته شده است، پاداش و جزای اخروی معنی ندارد.

اگر مسلمان هستیم و به روز قیامت معتقد هستیم، پس باور کنیم که ما مسئول زندگی خود هستیم.

اگر مسلمان هستیم و کتاب قرآن را کتاب آسمانی خود می دانیم، پس باور کنیم که خدا آسمان و زمین را در تسخیر انسان قرار داده است.

اگر موحد هستیم و به خدای یگانه باور داریم، این همه عدل و حکمت او را زیر سوال نبریم. این همه از او شکایت و گله نکنیم. بلکه هدیه زندگی خود را ارج بداریم و شاکر باشیم. بهترین های خود را به جهان هستی تقدیم کنیم. برای خودمان و همه مردمان خوبی و خوشی بخواهیم.

اگر مسلمان نیستید یا موحد نیستید، دست کم به خودتان رحم کنید و آه و ناله را کنار بگذارید و این چند سال کوتاه زندگی را به بهترین شکل زندگی کنید.

شاکر بودن یعنی شاد بودن. یعنی قدر داشته های خود را دانستن. اگر به زبان بگوییم خدایا شکرت! ولی لحن ما حالت گله و شکایت داشته باشد که شکر نکرده ایم. یک تکه کلام غیرسازنده ما ایرانی ها این است: "به داده و نداده ات شکر!" گویا می خواهیم به خدا حالی کنیم که یادت باشد که چه چیزهایی به ما نداده ای ها! شکر یعنی مزه دانه های برنج را زیر دندان حس کردن، شکر یعنی سردی دانه برف را روی پوست صورت حس کردن، شکر یعنی عطر لبوی داغ را در هوا بوییدن، شکر یعنی با خستگی در رختخواب خوابیدن.

شاکر بودن یعنی شاد و راضی بودن. وقتی خوشحال هستید،حتی اگر به زبان، شکر نگویید، همه سلول های وجود شما در حال تسبیح و تشکر از خداوند هستند.

ادامه دارد...

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
سمیه

گیس گلابتون این روزها که سعی می کنم همیشه لبخند بر لب داشته باشم حس می کنم عضلات صورتم درد می گیرند!! فکر کنم زیاد عادت ندارند واسه همینه اما خیلی حس خوبیه مخصوصا وقتی گرفتاری یک عده ای رو می بینم واقعا خجالت می کشم از خودم که گاهی این همه نا شکر میشم

پاسخ
خانمی

حس خوبی میده وقتی تک تک شون رو لذت میبری و میگی شکر ، یوووووووهووووووو! شکر که گیس گلابتون خوب داریم اینا رو میگه :))

پاسخ
ساميه

خدايا شكرت

پاسخ
پری دریایی

راست میگی گیس گلابتون عزیزم. مدتیه دارم تمرین شکرگزاری میکنم. امروز معنی شکرگزاری رو خیلی بهتر فهیمدم. ممنونم بابت پست جدیدت.

پاسخ
پس از باران

عاشقتم گلی جان چقدر من از صحبت کردن شما به وجد میام من خداروشکر میکنم به خاطر همه چیز واینکه امتیاز داشتن دوست خوبی مثل شما رو به من داده

پاسخ
aryan

با سلام تازه واردم :) به عبارتي تازه عضو شدم. همسرم شما را به من معرفي كرد. اين روزها كارم زياد است اما زمان خالي ايجاد شود حتما به اينجا خواهم آمد. پر بركت باشيد

پاسخ
هدی

سلام. به نظرم به داده ونداده ات شکر غیر سازنده نیست مادامی که میدونیم چیزهایی هم که به ما داده نشده به نفع ما بوده نه اینکه قصد شکایت داشته باشیم. "خدایا به داده و نداده و گرفته ات شکر که داده ات نعمت است و نداده ات حکمت وگرفته ات امتحان"

پاسخ
ژالین

مرسی گیسی جون عالی بود مخصوصاً پراگراف آخرت

پاسخ
آزاده ش

خدایااااااااااااااااااااااااااا شکرتتتتتتتتتتتقلب

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه