مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آدم‌های شاد و موفق
1390/08/20 00:00

سدونا-1

سلام و صد سلام

عید همگی شما مبارک و امیدوارم سال خوبی را شروع کرده باشید. این چند روز داشتم فکر می کردم که به عنوان اولین پست امسال چه بنویسم. سال گذشته اولین پست وبلاگ گیس گلابتون، درباره هدفگذاری و موفقیت بود. امسال می خواهم درباره پاکسازی عاطفی و رها کردن بنویسم.

 

من معتقدم که همه چیز از انرژی ساخته شده است. چه جسم من و چه افکار من و چه عواطف من، همه و همه انرژی هستند.

 

عواطف به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند: عواطفی که باعث می شوند ما احساس قدرت و توانایی و عشق بیشتری کنیم که آنها را عواطف مثبت می نامیم و عواطفی که باعث احساس ناتوانی و نفرت بیشتر درما می شوند که آنها را عواطف منفی نامگذاری می کنیم.

 

عواطف وجود دارند و واقعی هستند. ما نمی توانیم و قرار نیست منکر عصبانیت، نگرانی، اندوه یا سرگردانی خود بشویم. همیشه هم نمی توانیم عواطف مثبت را تجربه کنیم. عواطف مثل موج دریا هستند. می آیند و قرار است که بروند. مشکل از آنجا شروع می شود که ما عواطف را درون خود حبس می کنیم و نمی گذاریم که بروند.

 

اگر من سال گذشته دندان درد داشته ام، آیا امروز با به خاطر آوردن آن دوباره احساس درد می کنم؟ البته که نه! ولی وقتی ده سال پیش کسی به من متلکی گفته، یا مرا خیط کرده و یا مرا مسخره کرده است، اگر هربار که آن را به یاد می آورم، مثل روز اول عصبانی بشوم، معلوم می شود که خشم را رها نکرده ام. بلکه آن را درون خود نگه داشته ام، متراکم کرده ام و از آن کینه ساخته ام.

 

به هر روشی که می دانید و می شناسید عواطف را رها کنید تا دروازه شادی و موفقیت به روی شما باز شود. یکی از روش های عالی برای رها کردن "سدونا" است.

ادامه دارد...

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
نازنین

یک درس جدید ! سدونا ...

پاسخ
حمید

سلام و صد سلام

سال نو رو به شما و به همه خوانندگان مطالب این وبسایت تبریک میگم. امسال به یمن برکت وبسایتتون من اطرافیانم رو به هدفگذاری دعوت کردم. فکر می کنم یکسال از شما عقبم!! :)
تو این چند روز منتظر بودم پست جدید بذارید که الحمدالله گذاشتید.
سال خوب و پر موفقیتی براتون آرزو می کنم. من سال جدید رو با خوندن کتاب هفت عادت موثر از استفان کاوی شروع کردم و با ورزش. شما با چی؟ لبخند

پاسخ
حمید

البته معلومه که سال جدید رو با پاکسازی عواطف آغاز کردیدلبخند

پاسخ
یک زن

مشکل دقیقا اینجاست که راه رها شدن رو بلد نیستیم
من خیلی دوست دارم رها بشم ولی بازم فکرهیا بد اذیتم میکنن

پاسخ
آرزو

سلام گیس گلابتون عزیز...
من چند ماهی ست که این سایت رو دنبال میکنم...بیشتر مطالب را اگر دو بار نخوانده باشم حتما یک بار را خوانده ام...
واقعا میخواستم از صمیم قلبم ازت تشکر کرده باشم و همجنین تبریک بگم به خاطر این قلم جادویی...من یک وبلاگ دارم که مال پسر کوچکم است که خاطراتشو مینویسم و مرتب بهش سر میزنم .میخواستم بدونی اینقدر که نوشته هاتو دوست دارم همیشه دومین تب موزیلام وبلاگ شما هست...و واقعا لذت میبرم و هر روز منتظر نوشته های جدیدت هستم..از وقتی با تو دوست شدم با خودم و با همه مهربان تر هستم و خیلی به اینده امیدوارتر...باز هم ممنون عزیزم ...سال نو مبارک و امیدوارم همیشه سلامت و پیروز باشیقلب

پاسخ
مري گلي

سلام گلي جون.عيدت مبارك ايشالا سال خوبي داشته باشي همراه با سلامتي ارامش و شادي
اين پستت هم عالي بود مخصوصا اون تيكش كه گفتي اگه ده سال قبل يكي خيطت كرده يا متلكي گفته هنوز عصباني ميشي! من گاهي اينجوري ميشم راه رهاسازيش چيه

پاسخ
ستايش

سلام عيدتون مبارک اميدوارم همه سالی پر از شادی و موفقيت داشته باشيم.

پاسخ
آرامش

سلام گیس گلابتون. عیدتون مبارک. خیلی نوشته هاتو دوست دارم. ایشالله خیر ببینی که زندگی ماها رو درست می کنی طرز فکرمونو درست می کنی. مطمین باش خدا عوضشو می ده بهت.

پاسخ
رها

سلام گیس گلابتون عزیز
من از یک سال قبل وارد وبلاگت شدم .
خواننده خاموش مطالبت هستم و کل کامنت ها را می خوانم .از موفقیت دوستان خوشحال می شم .
از اجساس محبت و عشقی که به خواننده های وب سایتت داری لذت می برم .من هم در طی سالی که گذشت سعی کردم با خودم و تواناهاییم آشتی کنم .بیشتر از مواهب زندگی لذت ببرم . خودم را دوست داشته باشم .زندگیم را در کار و درس خلاصه نکنم .مطالب سایتت روی من تاثیر عمیقی گذاشته.
معلم خوب من ، امیدوارم سال جدید ، سالی پر از شادی و موفقیت برایت به همراه داشته باشد .

پاسخ
گیس گلابتون

رها جون باعث افتخار من است که افرادی فهمیده و تحصیلکرده، خواننده این سایت هستند. ممنونم که می گویی نوشته هایم برایت فایده داشته است. سالی پر از شادی و موفقیت برایت آرزو می کنم.

پاسخ
هدیه

چه شروع خووووبی:)

منتظر بقیه اش هم هستم.

پاسخ
دختر ایرونی

سلام خانوم دکتر
ببخشید تلفظ سدونا چیه؟ من sadona میخونم. درسته؟نیشخند

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. بله درست است

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه