مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

تو مجردی. پول می خوای چکار؟ پولتو بده به من تا برایت خرج کنم!

سلام..من مدت زمان زیادی نیست که شمارو پیدا کردم و از پیدا کردنتون خیلی خیلی خوشحالم و هر روز می خونمتون.من از سال دوم دانشجویی کار میکردم..کارای کوچیک و متفرقه و روی پای خودم وایسادم..و الان هم کارمندم.گرچه کارمو خیلی دوست ندارم اما دارم تمرینات رو انجام میدم تا خیلی زود به موقعیت خوبی دست پیدا کنم.ولی ی مشکلی هست.اطرافیان من با فرض این قضیه که من مجردم و خیلی به پولم نیاز ندارم ازم درخواست قرض می کنن و باز چون حس می کنن احتیاج زیادی بهش ندارم.و به اندازه کافی پول دارم تاخیر زیادی در برگردوندن این پول به من دارن.طوری که از ارزش پولی که گرفتن واقعا کاسته میشه..مثلا خاله من نزدیکه دوساله که نزدیک دو میلیون از من قرض کرده و هیچ خبری از پس دادنش نیست..و حس میکنم حتا قسمتی از قرضش رو هم فراموش کرده..درحالیکه کاری که دوسال پیش میشد با دو میلیون انجام داد با الان قابل مقایسه نیست..قسمتی از پولم دست پدرمه و دست خواهرم...اینا کم کم داره اعصاب منو خورد میکنه.چون برای من هیچ پیشرفتی نداره..من دوست دارم بهشون کمک کنم ولی ...از طرفی هم روم نمیشه بگم پولمو پس بدید.


ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ...

 

شما چه مجرد باشید و چه متاهل باید ارزش پولی که در می آورید، بدانید و متوجه باشید که پول شما حاصل دسترنج شمااست و خودتان باید برای نحوه خرج کردن آن تصمیم بگیرید. امروز مجرد هستید و می گویید: "دیگران می گویند تو مجرد هستی، پول نمی خواهی. بده به ما که برایت خرج کنیم!" فردا می گویید: "من متاهل هستم و شوهرم همه حقوقم را می گیرد و خرج می کند!"

 

قبول کنید که خجالت می کشید "نه!" بگویید و فکر می کنید هر کس از شما پول بخواهد باید به او پول بدهید و هرگز پس نگیرید. همین امروز به پدر، خواهر و خاله ات بگویید که پول را تا آخر هفته لازم دارید و آن را پس بگیرید. اگر پرسیدند: "پول را برای چه می خواهید؟" مودبانه جواب بدهید: "چرا می پرسید؟" و مودبانه از جواب دادن طفره بروید.

 

وقتی پول خود را پس گرفتید، با آن زمین یا ملک بخرید یا در کاری که دوست دارید سرمایه گذاری کنید. این اولین قدم برای این است که قوی بشوید و پیشرفت کنید.


اگر یاد نگیرید به آدمها و توقعات بیجای آنها "نه" بگویید، همیشه درجا خواهید زد و کم کم از عزیزانتان به خاطر توقعات نابجای شان بدتان خواهد آمد.


برای خودتان احترام قائل بشوید و اجازه ندهید که ازت سوءاستفاده بشود.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
سارا(راهی که باید رفت)

امیدوارم سوال من به این بخش بخوره
منم تو مسیر مسافر به تورم میخوره کرایش میشه مثلا 1000 تومن روم نمیشه بگیرم میگم برام دعا کنید !!! در صورتی که همین 1000 تومن میشه دو لیتر و نیم بنزینچشمکزبان

پاسخ
ابی چون اسمان

میتونی نگی چقدر درامد داری از ان قسمت پولت که برای دلت کنار میذاری جلوی چشم دیگران استفاده کن مثلا بلند بگو با دوستام میرم بیرون غذا بخورم یا میرم برای تولد دوستم کادوی گرون بخرم طوری که همه بفهمند و وقتی ندانند چقدر درامد داری و فکر کنند ولخرجی میکنی دیگر فکر نمیکنند تو پولی برای قرض دادن به انها داشته باشی تازه شاید دلشان به حال تو بسوزدزبان

پاسخ
lghr_14171

دست
سلام عزیزم من با شما موافقم اگه الان نتونی نه بگی هیچ وقت هم نمی تونی و در عین حال محبتی که به اونها داری دیگه وظبفه ات میشه و همیشه ازت انتظار دارن و باعث دلخوری میشی پس زودتر برای پولت سرمایه گذاری کن تا اونها هم بدونن تو برای زندگیت هدف داری . موفق باشی

پاسخ
آسیه

من یه پیشنهاد دارم دوست عزیز
امیدوارم نظرم رو بخونی برای اینکه کم کم یاد بگیری نه بگی یه بهانه واقعی پیدا کن اینطوری بدون اینکه از دست خودت ناراحت بشی به صورت ناخوداگاه که چرا کمکشون نمیکنم بهانه ای داره برای جواب دادن به خودت وقتی تونستی به خودت جواب بدی و بقبولونی که پول خودت حق خودت کمک م میتونی جواب اونا رو هم بدی.
مثلا وام بگیر و خودت درگیر قسط کن کم کم میتونی پولای دستشون به بهانه اینکه پول لازم داری زیر وام موندی ازشون بگیری

پاسخ
خانمی
http://kisslife.blogsky.com

نیاز به پول داشتن مجرد متاهل بودن نداره!!! با گیس گلابتون موافقم تایید

پاسخ
*unique*

اگه پولت در حد خرید زمین و ... نیست باهاش طلا بخر ، طلا هیچ وقت ضرر نمیده (البته به شرطی که اجرت بالا برنداری و ضمنا وقتی قیمتا یه دفعه ای بالا میره نباید بخری)

پاسخ
mina&fati

دوست عزیز منم مشکل شمارو داشتم ولی سعی کردم و با وام و قسط خونه خریدم دیگران هم نه تنها قرضشونو دادند بلکه دیگه ازم توقعی هم ندارن شما هم یه وام جور کن برای خودت یا چیزی بخر - الان بهشون بگی نه بهتر از اینه که همیشه احساس کنی در حق خودت کوتاهی کردی.

پاسخ
danger

سلام خانوم دکتر عزیز من هم مجرد هستم وبعد از چهار سال کار هیچ پس اندازی نداشتم به این بهونه که شوهر موظفه همه مخارجم رو تامین کنه تا با سایت شما آشنا شدم و بعد از تغییر نگرشم یه برنامه هایی برای بهتر شدن وضع مالیم ترسیم کردم ویه سری اقدامات ده گام تاثروتو انجام دادم ولی ازون موقع یه مشکلاتی سر راهم قرار میگیره مثلن وقتی از کسی(از اعضائ خونواده) که ازم قرض کرده میخوام که پولمو پس بده یا کارت بانکیمو ازشون میگیرم یا کمتر خرج میکنم توخونه دادهمه درومده که توخسیس شدی قهرکردنو منو متهم به پول پرست بودن میکنن طوریکه پر احساسات منفی نسبت به خودم شدم وبه غیر اینها هم دچار استرس از دست دادن پول هم شدم وهر چیزی که بهم میرسه خوشحالم که نمیکنه بیشتر استرسی میشم وواقعن هم موقع خرج کردن خوشحال نیستم ترس ازدست دادن پول پیدا کردم ونگران اینکه به اهدافم نرسمو موقعیتهایی که برای خودم تصور کردم همش خواب وخیال باشه.نوشته بودین این احساسات باعث فاصله گرفتن پول میشه چطور باید این احساساتو در خودم از بین ببرم من تصمیم دارم حتمن پول دار شم نه فقط برای خودم دوست دارم این دنیارو جای دلنشین تری برای مردم بکنم وبه افراد فقیر وضعیف کمک کنم کمکم کنید بتونم به هدفم برسم. ممنونم

پاسخ
admin

کسانی که عادت کرده اند پول تو را خرج کنند، به این راحتی حاضر نخواهند شد از عادت خود بگذرند. و حتما از حربه ایجاد احساس گناه و برچسب زدن برای گرفتن پول استفاده خواهند کرد.
اهمیت نده. به استفاده از چهار حساب توانگری ادامه بده. اگر الان یاد نگیری درآمدت را مدیریت کنی، فردا شوهرت مدعی پول تو خواهد شد.
تو که خیال نداری با پول دادن به آدمها محبت آنها را بخری؟ پس محکم باش.

پاسخ
ITeng

اگر کسی فعلا ایده ای برای سرمایه گذاری نداشته باشد، باز کردن حساب ارزی می تواند کمک کند که لااقل ارزش پولش کم نشود.شرایطش راحته، چندین بانک هم دارن اینجور خسابها رو
موفق باشید و از هر نظر ثروتمند

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه