مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

اگر می خواهی عاشقانه کارت را انجام بدهی، باید در آن کار حرفه ای باشی!

 این پست جواب این سوال است. خواهش می کنم اول سوال را مطالعه کنید، وگرنه ممکن است جواب برای شما مبهم باشد.

 

 

در حال حاضر سه تا شهر، اقتصاد ایران را می چرخانند: اصفهان، یزد و تبریز. منظورم از اقتصاد، اقتصاد درست و درمون است ها. وگرنه فروختن نفت خام و خریدن بنزین و فروختن با سوبسید به خلق الله که دود کنند و بفرستند در حلق ما که اقتصاد نیست. نفت را بدون هیچ فرآورده سازی، به قیمتی تقریبا مفت بفروشی. بعد بنزین و همه فرآورده های ساخته شده از نفت و گندم را به قیمت کلان بخری و با سوبسید در اختیار مردم بگذاری. نان و بنزین در کشور ما تقریبا مفتی است، چون دولت بخش اعظم قیمت آن را می پردازد. کاری که پنجاه شصت سال اخیر در ایران انجام شده، آتش زدن سرمایه ملی است. مثل شمالی ها که دارند زمین های شالیزار خود را می فروشند، بعد ماشین مدل بالا می خرند. نسل بعدی آنها به فلاکت خواهد افتاد. چون دیگر زمین ندارد، کار کردن هم بلد نیست. به زندگی مرفه هم عادت کرده است.

 

ولی اصفهانی ها، یزدی ها و تبریزی ها عمرا چنین خبط و خطاهایی را مرتکب نمی شوند. شم اقتصادی عالی دارند و بسیار سختکوش هستند. شما اهل یکی از این سه شهر هستید، پس خیالتان راحت که از نظر ژنتیک، آماده موفقیت و تبدیل شدن به یک مغناطیس پول هستید.

 

مسیر زندگی ​تان هم نشان می دهد که آدم منظم، بااراده و سختکوشی هستید. دلم می خواست می شد که امثال شما را در حلقه هدف داشته باشم. ولی این آرزوی من است. بیا به آرزوهای تو بپردازیم.

 

اگر بخواهم مشکل شما را خلاصه کنم:

بلد نیستید چطوری درخواست دستمزد کنید. خجالت می کشید. فکر می کنید اگر برای کاری که عاشق آن هستید، پول بخواهید، دارید به عشقت خیانت می کنید.

نمی دانم مطالب ده گام تا ثروت را خوانده اید یا نه. نمی دانم کتاب "چگونه مغناطیس پول شویم؟" را خوانده اید یا  نه. ولی این دو نوشته دقیقا به حل همین مشکلات اختصاص داشته است. این مسئله سوال خود من هم بوده است و جواب آن را پیدا کرده ام:

 

اگر عاشق کاری هستید، دلتان می خواهد از صبح تا شب به انجام آن کار بپردازید و شب تا صبح دارید به انجام بهتر آن فکر می کنید، باید راهی پیدا کنید که بتوانید از آن پول دربیاورید. خوب هم پول دربیاورید. وگرنه نمی توانید به عشقت بپردازید. بیشتر زمان شما صرف رتق و فتق امور دیگر می شود.


اجازه بدهید از خودم مثال بزنم. من عاشق این هستم که به مردم کمک کنم زندگی بهتری داشته باشند. حتی به عنوان یک پزشک، وقتم صرف تغییر ذهنیت مردم نسبت به بیماری خودشان می شود، تا نسخه نویسی صرف. به عنوان یک جراح به این شهرت دارم، که این پزشک تا وقتی لازم نیست، جراحی نمی کند. این را بارها از زبان بیمارانم شنیده ام و قند در دلم آب می شود. زیرا در دورانی که مردم فکر می کنند جراحها بی دلیل مردم را جراحی می کنند، به من مراجعه می شود تا ببینند واقعا باید جراحی بشوند یا نه! من محک حقیقت گویی جراحان دیگر شده ام. و این شهرت را بسیار دوست دارم.


پس رسالت من در این دنیا جراحی کردن نیست. بلکه رسالت من، مثبت اندیش کردن آدم هاست. حالا با نوشته، کلاس، سخنرانی، به هر طریق که ممکن باشد. من باید یاد بگیرم از این طریق پول دربیاورم، وگرنه همه وقتم صرف جراحی و مراقبت های بعد از آن می شود. کی به کار نوشتن برسم؟ کی وقت می کنم به حرف دل مردم گوش کنم؟ کی فرصت می کنم ذهنیت آدم ها نسبت به مسائل زندگی عوض کنم؟


اگر می خواهید با همه توان به "عشق" خود برسید و دنیا را جای زیباتری کنید، باید حرفه ای کار کنید. وگرنه مثل الان دچار احساس اجحاف می شوید، قهر می کنید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

 

به علاوه تو توانایی دارید به همسرت کمک کنید و سطح زندگی تان را از حد متوسط به حد عالی برسانید. این را به خودتان، همسرتان و فرزندانتان بدهکارید. پس لازم است در اقتصاد خانواده نقش موثرتری ایفا کنید. مگر این که بچه هایتان خیلی کوچک باشند. بچه های کوچک به حضور مستمر مادر بیش از هرچیزی نیاز دارند.

 

طلب خودت را نبخشید. با دادگاه و شکایت هم پیش نروید. با یک نفر که بلد است مذاکره کند،  پیش استادتان بروید. به زبان خوش قدری از پولت را بگیرید. اگر نتوانستید همه اش را بگیرید، اشکال ندارد. همین که بجای حواله کردن به دست بریده ابوالفضل، خودتان آستین بالا بزنید و کاری بکنید، قدم بزرگی است.


دلم می خواهد زود زود زود، خبرهای خوب تو را بخوانم.


حتما حتما حتما "دوره های فروش حرفه ای" را بگذرانید. تا یاد بگیرید مذاکره کنید، قرارداد ببندید و پول بگیرید. این کارها را به ما زنها یاد نداده اند. به ما گفته اند، کار ما خدمت بی مزد به دیگران است. کار ما مراقبت بی مزد به دیگران است. این حرف های مردسالارانه را دور بریز. ما زنها، برای خودمان دنیا آمده ایم. ولی از دیگران هم مراقبت می کنیم و به دیگران هم خدمت می کنیم. زیرا به عنوان یک انسان باید به دیگر انسانها اهمیت بدهیم. بنی آدم اعضای یکدیگرند. هیچ عضوی هم خدمتکار عضو دیگر نیست. همه با هم برابر هستند.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
نجمه

شهر تشنه ام امروز میزبان برف است وچشمهایم میزبان اشک شوق....چقدر دقیق میزنی به هدف معلم نازنین....ایادم انداختی که به انرژی اجدادم وصلم....از شما بسیار آموخته ام وبسیار خواهم آموخت....کاش دوره های فروش حرفه ای مکاتبه ای را معرفی میکردید

پاسخ
vahab56

معلوم نشد یزده یا اصفهانه

پاسخ
vahab56

کسیکه جواب مارونداد ولی خودم فهمیدم یزده تاییدهورا

پاسخ
farzane20

خانم دکتر ازتون ممنون

پاسخ
farzane20

من وقتی وارد سایت شما شدم روز اول گفتم همش حرفه الکیه واقعا اینو میگم
اما همه مطالبتون هم خوندم و گفتم حالا بزار عمل کنم مگه چی میشه ضرر که ن داره
باورم نمیشه هرجور حساب میکردم جور نمیشد
برای خودم برنامه گذاشتم تا اخر سال این قد پول جمع کنم
هرجوری هم حساب میکردم نمیشد اون مبلغ
اما الان یعنی دقیقا 2 ماه مونده به پایان سال دیدم دقیقا همون مبلغ میشه
خدارو شکر میکنم که تونستم با استافده از مطالب شما این قد زیاد پول جمع کنم
جالبه بدونین کار من آزاد هست
یعنی من فوق خوندم اما یه مدرسه کار پاره وقت دارم تدریس خصوصی دارم و یه موسسه هم زبان درس میدم و حقوق شوهر هم خیلی معمولیه هست با این هزینه ها
با اینکه خوب خوردم و خوب هم زندگی کردم اما هنوزم تونستم راحت پولی که میخواستم رو جمع کنم
واقعا ازتون یه دنیای ممنونم
نمیدونم چطوری ازتون تشکر کنم
این هدیه رو مدیون شما هستم و وبتون که به من انگیزه داد و من تونستم پول رو دوس داشته باشم ....

پاسخ
admin

قلب

پاسخ
ابی چون اسمان

به نظر من اینکه ادم شغلش را دوست بدارد عالی است وعالی تر اینکه پولی در قبال ان بگیرد چون به نظر خود من به شخصه پول هم دوست داشتنی است.کار بهتر پول بیشتر .این جایزه یک کار مفید هست .

پاسخ
به نام عشق

خیلی قشنگ بود منم تو شهر اقتصادی زندگی میکنم، یزد، دقیقا همینطوره که میگی گیسو جون خیلی اقتصادی هستن، منم همینطور با اینکه خانه دارم ولی همیشه به این فکرم از یه راهی پول بدست بیارم آهه خیلی شیرینه جدیدا به فکر بورس افتادم .دعا کنید موفق بشم:-)

پاسخ
سارانگ

ن.ج. ممنونم از نوشته زيبات و سخت‌كوشي تحسين برانگيزت و گ.گ. ممنونم از جوابت كه يك جلسه‌ي درسي بود.
اين رو مشخصا براي ن.ج. نمي‌نويسم براي كسايي كه تصور مي‌كنند زندگي كارمندي فسيل شدن‌ هست و چيزهايي شبيه به اين؛ دوستان عزيزم من به عنوان كسي كه با تحصيلات عالي از دانشگاه‌هاي خوب، چندين سال‌ هست كه كارمندم و اتفاقا كارمند دولت هم هستم؛ از روي تجربه شخصي ام مي‌گم كه طراوت و خلاقيت در هر محيط كاري و رشد و بلوغي كه حاصل اون هست، فقط در دستاي خود شماست و خود شما هستيد كه فسيل شدن را انتخاب مي كنيد يا مثلا زنده بودن. فسيل شدن در محيط‌ هاي كاري دفتري و اداري سرنوشت محتوم و خصوصيت جدايي ناپذيرِ اين جور كارها نيست. هنر شما اين هست كه تلاش، خلاقيت و تعامل خوب با ديگران را به نمايش بگذاريد و به رشد برسيد وگرنه كه فسيل شدن رو همه بلدند. اين رو براي اين مي‌نويسم كه دوستان خوبم از كار كردن در محيط هاي اداري هراس نداشته باشند و با يك سري كليشه موقعيت‌هاي شغلي و كسب درآمد رو در چنين جاهايي از دست ندن.

پاسخ
admin

آفرین! بارک الله! خیلی خوب گفتیدست

پاسخ
آنه

تیتر : حرفه ای باشی به جای حرفه
لبخند

پاسخ
admin

مرسیقلب

پاسخ
ماهتاب

سلام گیسو جان لذت می برم از خوندن نوشته هات و استدلالهات . به من هم انگیزه مضاعف داد .واقعا" که رسالت شما همینه و موفق هم هستی .

پاسخ
fsaghar7

سلام گیس گلابتون عزیز
چقدر خوبه که به این نقاط خوب رسیدی
از طرز فکر و استدلالت لذت میبرم
پاینده باشی

پاسخ
نجمه

باز هم از شما متشكرم..من ده گام تا ثروت را خوانده ام و جراحي را شروع كرده ام!! كتابتان را هم توي قطار خواندم و آش و لاش كردم(كس ديگري هم بهتان گفته كه خيلي ضعيف صحافي شده؟) چيزي كه اين روزها براي رسيدن به هدف مالي مشخصم تا 21 دي شديدا بهش نياز دارم مهارت مذاكره با بدهكار است..لقمه آماده نميخوام ..اشاره و نشانه را هم بر ديده منت ميگذارم

پاسخ
fari

سلام
بله! از نظر من هم کتاب بسیار ضعیف صحافی شده!

پاسخ
admin

موافقم. کلا من از نظرات تو خوشم می آید. نظرات خوبی می دهی. کاربردی، کوتاه، عملی. گاهی گزنده می گویی، ولی آنها هم درست هستند. ممنونم. من منتقد زیاد دارم. ولی بیشتر آنها انتقاد نیست، توهین است. تذکرهای تو، خیلی خوب است. ممنونم که به این سایت اهمیت می دهی. در آینده هم مرا از نظرات خودت بی بهره نگذار.

پاسخ
fari

سلام
این پاسخ برای من بود یا نجمه؟!!! بهر روی من هیچ گاه قصد ثبت نظری گزنده نداشته ام. متاسفم اگه اینطوری شده.
مشکل صحافی کتاب من این بود که همین که شروع به خواندن کردم، از جلد باز و ورق ورق شد! چسب حوبی نداشت! همین.

پاسخ
admin

جواب برای تو بود. نقدی کردی، من هم تشکر کردم. باز هم می گویم ممنونم. در آینده هم مرا از نظرات خودت بی بهره نگذار

پاسخ
admin

نه! نگفته بود. الان رفتم و نگاه کردم و دیدم راست می گی. نسل نواندیش کتاب را ضعیف صحافی کرده. وقتی کتاب را باز کردم و دیدم دو فصل آن حذف شده و ویراستاری ضعیفی داره .... به اندازه کافی حالم گرفته شد. این ماه که قرارداد چاپ بعد را می خواهم ببندم، می دانم که چه بگویم. ممنون که گفتی.

پاسخ
p_j_nodoost

آناهيتاي عزيزم...
من هم وقتي اين كتابو خريدم آوردم خونه تا خواستم ورقش بزنم ببينم محتواي كليش چيه ، كتاب سه تيكه شد در حاليكه برگه هاي كتابو 180 درجه باز نكردم بلكه يه زاويه تندي داشت ولي پاره شد ،

پاسخ
katayoon
http://pushana.ir

گیس گلابتون من دوستت دارم به خاطر همه ی خوبی هایی که من میدانم و همه می دانند که داری.شمالیهایی که من دیده ام زمین هایشان را می فروشند چون درامد کشاورزی بسیار پایین است. بسیاری از آنها ماشین های مدل بالا ندارند حتیاگر زمین هایشان رافروخته باشند . من این ماشین های مدل بالا را در روز های تعطیل می بینم. این ماشین ها ماشین های مسافران است . با همه این حرفها فروختن زمین را وتبدیل شالیزار به ساختمان یا هر چیز دیگر را تایید نمی کنم. با اینکه قدر چیزی که بلدیم رو بدونیم و براش ارزش قایل باشیم 100 در صد موافقم . باید بهای هر چیزی را به ما بدهند همانطور که ما هم بایدبهای چیزی که می گیریم بپردازیم.دوستت دارم به خصوص به خاطر این مطلبی که درمورد خودت گفتی :این پزشک تا وقتیلازم نیست جراحی نمی کند واقعا به خاطر اینی که ازخودت گفتی اکنون بیشتر دوستت دارم .بغل

پاسخ
katayoon
http://pushana.ir

راستی من عضو یک سایت مدیریت هستم و در کارم از آن استفاده می کنم . این سایت نامش مدیر سبز هست و به راحتی می تونید اونو از سرچ گوگل بیابید . به نظر من مطالب بسیارمفیدی داره

پاسخ
negar.k

سلام خانم دکتر عزیزم . وقتی این مطلب رو خوندم یک لحظه خیال کردم جواب سوال منه .
منتها رشته و زمینه کاری من فرق می کنه . حس می کنم یک مترجم خوب، یک مدرس خوب زبان فرانسه در من دارد می خشکد ...
امیدوارم اون مطلبی که گفتید درباره ترجمه می نویسید زودتر بخونم .
کاشکی من تهران بودم و برای مشاوره پیشتون میومدم . نمی دونم برای درآمد دار شدن اولین گام من چیه ...
با بهترین آرزوها

پاسخ
3tare

منم چون خودم کارفرمای خودم هستم (مترجم) و مستقیم با مشتری در ارتباطم گاهی همینطوریم
یعنی کاری رو برای مشتری انجام میدم اونم مشتری که قبلا کار منو دیده و قبول داره و حاضر نیست پیش کسی دیگه بره
کلی التماس کرده تا قبول کردم حالا موقع پول گرفتن تنم میلرزه حس میکنم الان میگه چه پر رو فکر کرده سر گردنه اس با ابنکه رنج قیمت تو بازار همینه

خلاصه تخفیف میدم بعدش حرص میخورم
از یه طرف دارم به شفای کودک درون می پردازم از یه طرف اینجوری رفتار می کنم
مثلا هفته پیش مشتری اومد کارشو ببره گفتم 90 تومن میشه تعجب کرد انگار انتظار نداشت بعدش گفت الان 70 دارم 20 میارم یه چیزی تو وجودم داد میزد پس ترجمه رو بهش نده نگه دار فردا که پول اورد بده بهش
ولی من چیکار کردم؟ لبخند زدم و گفتم باشه
الان ده روز شده و نیومده

پاسخ
نجمه

سارانگ جان من هم از شما متشكرم...راستش خيلي خودم را با صفت سختكوش نشناخته بودم تا حالا ولي از الان به بعد سعي ميكن خودم را در قالبش ببينم..حس خوبي دارد

پاسخ
آرزو86

گیس گلابتون عزیزم بسیار زیبا و دقیق گفتی منم گاهی پولو به رسالتم می فروشم و از این ناراخت می شم
نجمه ی عزیز ما با اون لهجه دل نشینش و شهر زیبا و معمارانش مردم سخت کوش و قانعی داره و به نظرم باید روی ژن قناعتش کمی کار کنهچشمک

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه