مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1393/05/25 10:54

چه کسی باید هزینه خانواده را تامین کند؟

در مورد تامین هزینه خانواده سه نوع خانواده وجود دارد :

 

الف) مرد بیرون از خانه کار می‌کند، زن خانه دار است

در کشورهایی مثل ایران، خانواده‌های نوع الف رایج‌تر هستند. در کشورهای پیشرفته، این نوع خانواده رو به انقراض است. در کشورهای پیشرفته، انتظار می‌رود هر آدم بالغی کار کند و درآمد داشته باشد. اینکه یک نفر کار کند و سایرین افراد خانواده مصرف کنند، در کشورهای فقیر‌تر و کمتر پیشرفته رایج است .

 

ب) زن بیرون از خانه کار می‌کند، مرد خانه دار است

خانواده نوع ب در تمام دنیا نایاب است، ولی وجود دارد .

 

ج) زن و مرد هردو شاغل هستند

در کشورهای پیشرفته، بیشتر خانواده‌ها از نوع ج می‌باشند. در ایران هم هر روز به تعداد این دسته خانواده‌ها اضافه می‌شود .

 

من نمی‌گویم کدام یک از روش‌های بالا بهتر است. هر کسی باید با توجه به شرایط خود و همسرش تصمیم بگیرد کدام روش را انتخاب کند. بعضی از خانم‌ها از کار کردن بیرون خانه خوششان نمی‌آید. بعضی از خانم‌ها از ماندن در خانه متنفر هستند. بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند خودشان کار کنند و پول دربیاورند و مرد از خانه و بچه‌ها مراقبت کند. بعضی مرد‌ها عاشق آشپزی و بچه داری هستند. آنچه مهم این است، رضایت شما و همسرتان از زندگی مشترک است. البته هر روشی خوبی‌هایی دارد و معایبی. خانواده شما به هر دسته‌ای که تعلق داشته باشد، منافعی را به دست می‌آورید و چیزهایی را از دست می‌دهید .

 

می‌خواهم توجه شما را به این نکته جلب کنم: کسی که «پول» دارد، «کنترل» را به دست دارد، زیرا پول یعنی قدرت .

 

به همین دلیل زنان به کار بیرون از خانه مایل شده‌اند. اگر خانم‌ها باور داشته باشند لازم نیست پول در بیاورند، پس قبول کرده‌اند که همه قدرت را به مرد واگذار کنند و تابع کامل باشند. حرف اول و آخر خانه را کسی می‌زند که هزینه زندگی را تامین می‌کند. این یک واقعیت است. خوب یا بد، بستگی دارد به اینکه چگونه آدمی قدرت را در دست دارد .

 

آیا همسرتان منصف، عادل، خوش اخلاق و متعهد است؟ پس زندگی عالی است .

 

آیا او آدمی دمدمی مزاج، بدون مدیریت، پرتوقع و کودک صفت است و شما سکان زندگی خود و فرزندانتان را به دست چنین کسی داده‌اید؟ پس زندگیتان جهنم است .

 

به خاطر داشته باشید شما همواره مسئول زندگی خود هستید. حتی اگر شوهر داشته باشید، خودتان باید خود را خوشبخت کنید، خودتان باید خود را شاد کنید، خودتان باید مراقب امور مالی خود باشید. وگرنه در نقش زنی ناتوان و ضعیف فرومی روید. وقتی شما به فکر خوشبختی خود نباشید، هیچکس دیگر هم نخواهد بود .

 

این مطلب بخشی از eBook زن، مرد، پول است.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
نجمه
http://gahyman.blogfa.com

سر در آوردن از اين روح اين مطلب و حل كردن مساله كي بايد چه كار كنه و در اين مقوله الگوي منصفانه كدام است تقريبا بزرگترين گره خانوادگي و شغلي من به شمار ميره..حتما ميخرم و تا دوباره پشت در بسته نموندم بازتابش را خواهم گفتقلب

پاسخ
SODE

دوستت دارم خانم مهربون دوستداشتنیگلگلگل

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه