مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

راز مدیریت زمان در محل کار

چرا کار می کنید؟ چرا کارمند هستید؟

چون می خواهید پول دربیاورید و موقعیت اجتماعی خوبی داشته باشید. پس در محل کار باید به روشی عمل کنید که به این دو هدف برسید. چای خوردن؛ گفتگو با دوستان، وبگردی، صحبت های تلفنی، بدگویی از رئیس و از زیر کار در رفتن، شما را به اهداف تان نمی رساند، بلکه از آنها دور می کند!

چطور در محیط کار به سرعت پیشرفت کنیم و درآمد خوبی داشته باشیم؟

کارمند خوبی باشید!

کارمند خوب، کارمندی مسئولیت پذیر است که در جهت منافع شرکت خود با دقت و سرعت کار می کند. هرچه کارمند بهتری باشید، درآمد بالاتر و مقام بالاتری به دست می آورید. هیچ رئیسی نمی خواهد و نمی تواند کارمند خوب خود را از دست بدهد. پس یک کارمند درجه یک بشوید. به این منظور از برنامه ریزی نوین زمان برای محیط کار خود استفاده کنید:

هر روز برنامه خود را روز قبل بنویسید. سپس آن را گروه بندی کنید.

گروه A  : کارهایی که به توجه فوری نیاز دارند و اگر آنها را انجام ندهید، عواقب بدی برای شما پیش می آید. مثل گزارشی که رئیس انتظار دارد روی میزش باشد. اگر چند تا از این کارها دارید آنها  A1, A2,A3را نامگزاری کنید.

اول این کارها را انجام دهید. تا انجام این دسته کارها تمام نشده است، به سراغ انجام گروه بعدی نروید.

گروه B : کارهایی که اگر انجام نشوند، کسی از شما ناراضی می شود، ولی به اندازه گروه A  اهمیت ندارند. مثل پاسخ دادن به یک پیام تلفنی یا جواب دادن به ایمیلها .

گروه C : کارهایی که انجام آنها خوب است؛ ولی تاثیری در زندگی شغلی شما ندارد. مثل تلفن به یک دوست.

گروه   D : کاری که می توانید به دیگران تفویض کنید. تفویض این دسته کارها بسیار مهم هستند، زیرا هر چه بتوانید کارها را به دیگران تفویض کنید، فرصت بیشتری دارید که کارهای گروه A  را انجام بدهید. این گروه، کارهایی است که یا سایرین بهتر از شما انجام می دهند یا می توانید با پرداخت دستمزد به دیگری واگزار کنید.

یک نمونه خوب این تفویض کار را من در یک آرایشگاه دیدم. خانمی است که ابرو برمی دارد. کارش هم بسیار خوب است. خیلی مشتری دارد و همیشه تعداد زیادی مشتری برای او در صف نشسته اند. او یک دستیار استخدام کرده است که زیر ابروی مشتری را تمیز می کند. کار شکل دادن اصلی به ابرو را خود خانم آرایشگر انجام می دهد.

این ابتکار خانم آرایشگر برای همه مفید است. ما مشتری ها راضی هستنیم، زیرا کارمان زودتر راه می افتد. خانم آرایشگر فرصت دارد مشتری بیشتری را راه بیندازد و درآمد بیشتری داشته باشد. کمتر هم خسته می شود. دستیار او هم فرصت دارد در یک آرایشگاه خوب تجربه کسب کند و آینده شغلی خود را بسازد.

گروه H  کارهایی است که می توانید آنها را حذف کنید و اصلا انجام ندهید. انجام آنها هیچ تاثیری در راندمان کار شما ندارند ولی شما از روی عادت انجام می دهید. مثل چک کردن ایمیل ها هر نیم ساعت یکبار، چرخیدن مدوام در ف.یس بو.ک، بدگویی از رئیس یا صحبت درباره آخرین شایعات اداره! 

اگر فقط فقط همین یک کار را انجام بدهید، در مقایسه با سایر همکاران خود پیشرفت چشمگیر خواهید داشت. همه به شما غبطه خواهند برد و از یکدیگر می پرسند او چه جادویی به کار می برد که می تواند این همه کار را در 24 ساعت انجام بدهد؟

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

سوزی

این راهنماییتون برای من خیلی مفیده ، من به چنین پیشنهادی نیاز داشتم ، ممنونم از پُست ارزشمندتون دوست خوبم

پاسخ
بهار

ممنونم

پاسخ
hamevatan

سلام خانم دکتر از این گستتون ممنون خیلی مفید و با ارزش بود ممنون

پاسخ
سیمین

سلام.ممنون این پستتون خیلی فکر منو باز کرد. اتفاقا دیروز ب خاطر مشکلات شرکت میخواستم استعفا بدم .اما الان میبینم بهتره مسئولیت کارامو به عهده بگیرم و منم که باید امور رو اداره کنم. منم تو محل کارم کمبود زمان دارم . طوری که دیروز مدیر عاملم و من هر دو به شدت از دست هم عصبانی شدیم. ایشون میگه کارارو سریعتر انجام بده مثلا کارای ریزه پیزه وقت گیر رو پخش کن بچه ها انجام بدن برات. اما راستش من سعی میکنم که طوری تعادل رو برقرار کنم که همکارانم هم خب تازه لیسانس گرفتن ی چیزایی یاد بگیرن گناه دارن بخوان همه ش کارایی رو بکنن که هیچی یاد نگیرن . من از همشون کوچیکترم اما تحصیلاتم ازشون بالاتره . ی وقتایی برخورد کردن باهاشون برام سخته .به کسی که چارسال از خودم بزرگتره ی چیزی بگم یا بازخواستش کنم . واسه همین زندگی تلخ شده چند وقته

پاسخ
مینا گلی

ممنون. لبخند

پاسخ
عرفانه

عاااااااالی بود بانو. عاااااااااالی وکاربردی.
با ولع تمام دارم نوشته ها رو میخونم...

پاسخ
houshangi

باسلام ودرود بی کران الهی وتشکر از آموزه هایتان...متاسفانه خودم وبیشتر همکارانم در هر دوره ای ازمراحل شغلی که بودم ازاین برنامه ریزی محروم بودیم انگارازبرنامه ساعتی روزانه گریزانیم وحالا که به عقب برمی گردم میبینم اکثراوقات روزانه درگروهHپرسه زدم وگروه های دیگه هم در ذهنم کم وبیش رژه می رفتند تا سرانجامی پیداکنند انشاء بتوانم آنهارا باروشهای فوق سامان دهی کنم باتشکر...حق نگهدارتان

پاسخ
رومینا

به امید پیدا کردن یه کار عالی.راستی اسم من مریم ولی وقتی مریمو انتخاب کردم گفت این نام کاربر رو داریم حالا اشکال نداره این اسم مسنعارناراحت

پاسخ
شانتی

با سلام به گیس گلابتون خانم
این دستور عمل را حتما برای مدیریت برنامه هام انجام می دهم و مطمئنم که پیشرفت می کنم.
یکی مهم ترین کارام که که تو زندگی انجام دادم عضویت در سایت شما عزیز دلم هست .من شما فوق العاده هستید . عاشقتون هستم.باتشکر فراوان

پاسخ
شانتی

بخشید اشتباه شد . (من )اضافه موند از جمله ای که در ذهنم مونده بود.اصل جمله این،
شما فوق العاده هستید.

پاسخ
ال پیکاسو

منم یه سر رسید دارم اول سال بر میدارم.
تو صفحه شنبه هر هفته کارهامو می نویسم.وقتی انجام شد یه تیک میزتم کنارش.بعد که نهایی شد و تایید شد برای چاپ.با ماژیک روش میکشم.(ماژیک کشیدن انقدرررررررررر مزه میده....)
اگر کاری در این هفته انجام نشد به صفحه شنبه بعد انتقال داده می شود.
روش شما هم بسیار آموزنده بووووود.مرسی

پاسخ
گیس گلابتون

من از شما متشکرم

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه