مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1394/06/28 16:25

گام چهارم «چگونه مغناطیس پول شویم؟»

ده مقاله «ده گام تا ثروت» جزو اولین مقاله‌های سایت گیس گلابتون است. با توجه این که عده زیادی از شما به تازگی به سایت گیس گلابتون پیوسته‌اید و ممکن است هنوز فرصت نکرده باشید این مقاله‌ها بخوانید، خیال دارم هر هفته یکی از آن‌ها را آپدیت کنم.

حتی اگر قبلاً این مقاله‌ها را خوانده‌اید، پیشنهاد می‌کنم تمرینات را انجام بدهید؛ زیرا با هر بار انجام دادن آن‌ها، مسائل تازه ای بر شما آشکار می‌شود.

دلم می‌خواهد برای هیچکدام از شما مسئله ای تحت عنوان «بی پولی» وجود نداشته باشد، زیرا فقر، سرچشمه شرارت و بدی است. کم پولی، آدم را ضعیف و خوار می‌کند.

گیس گلابتونی‌ها قوی و مؤثر هستند. گیس گلابتونی‌ها به اندازه ای که نیاز دارند و آرزو دارند، پول درمی‌آورند. پیشنهاد می‌کنم انجام این تمرینات را جدی بگیرید.

اگر تازه به گروه ما پیوسته اید، پیشنهاد میکنم تمرینات قبلی را مطالعه بفرمایید و انجام بدهید.

 
گام اول چگونه مغناطیس پول شویم؟
گام دوم چگونه مغناطیس پول شویم؟
گام سوم چگونه مغناطیس پول شویم؟گام چهارم: اگر هر روز‌‌ همان کارهای همیشگی خود را انجام بدهید،
 هر شب‌‌ همان نتایج همیشگی را بدست می‌آورید
!

 

به گام چهارم پولدار شدن خوش آمدید !

 

ما نتایج متفاوتی می‌خواهیم، ولی مشکل این است که با رفتار و عادات کنونی خود راحت هستیم و دوست نداریم رفتار و عاداتمان را تغییر بدهیم .

 

ما پول بیشتر می‌خواهیم ولی نمی‌خواهیم از دایره امن خود خارج شویم. نمی‌خواهیم خطر کنیم و جلو برویم. نمی‌خواهیم توانایی خود را امتحان کنیم و به سوی ناشناخته حرکت کنیم .

 

اگر شما از صمیم قلب می‌خواهید پول را به سادگی و به میزان دلخواه بدست آورید، باید کاری متفاوت انجام دهید. کاری بکلی متفاوت با آنچه تا کنون انجام می‌داده‌اید چرا؟ زیرا با انجام کاری متفاوت، فرکانس وجودی شما به عنوان یک موجود انرژیایی تغییر می‌کند. آنگاه می‌توانید وضعیت متفاوتی را جذب کنید .

 

بعضی‌ها برای اینکه به کائنات اعلام کنند از امروز می‌خواهند آدم متفاوتی باشند و نتایج متفاوتی به دست آورند:

·         با چتر نجات از هواپیما بیرون می‌پرند .

·         بعضی‌ها روی زغال گداخته راه می‌روند .

·         برخی در زمستان در رودخانه یخزده شنا می‌کنند .

در توضیح بگویم در کلاس‌هایی که به شما شیوه نوینی از بودن را می‌آموزند، معمول است در بخش پایانی کلاس، شاگردان واداشته می‌شوند کاری به کلی متفاوت انجام می‌دهند تا باور کنند قادرند کارهای خارق العاده انجام بدهند

 

·         شاید لازم باشد شما کار ترسناک تری انجام بدهید. برای مثال بالای سن بروید و جوک تعریف کنید یا دلقک بازی در بیاورید یا یک لباس مسخره بپوشید .

 

·         یا به یک مشاور مراجعه کنید و از او برای تغییر روش زندگی خود کمک بگیرید. ممکن است مراجعه به یک مشاور برای شما کاری به کلی متفاوت باشد، زیرا به رویا خود متعهد می‌شوید و به یک شبکه حمایتی مناسب متصل می‌شوید . افرادی که شش تا دوازده ماه به صورت هفتگی به مشاور مراجعه می‌کنند، تغییر عظیمی در زندگی خود ایجاد می‌کنند .

 

 

انجام مراسم خاص هم به عنوان در نظر گرفتن یک شروع تازه در زندگی بسیار موثر است. زیرا انجام مراسم خاص، به ذهن ناخودآگاه ما پیغام می‌دهد که روش قبلی زندگی ما تمام شده است و ما مسیر تازه‌ای را در پیش گرفته‌ایم .

 

تمرین:

یک مراسم ویژه برای خودتان بسازید. باورهای قدیمی خود درباره پول را اعلام و سپس‌‌ رها کنید. تصمیم خود را برای جذب آسان و سریع پول، اعلام کنید .

 

بهتر است چند نفر از دوستان و افراد خانواده در این مراسم حضور داشته باشند و شاهد اعلام شما برای‌‌ رها کردن باورهای قدیمی و شروع باور‌ها و رفتارهای جدید باشند .

 

شمعی روشن کنید، عودی بسوزانید، شعری بخوانید، آتشی برپا کنید و باورهای قدیمی را درآن بسوزانید یا چاله‌ای در زمین بکنید و آن‌ها را در زمین چال کنید. یک مراسم به یاد ماندنی برای شروع زندگی مالی تازه برای خود و دوستان خود بسازید .

 

من و همسرم وقتی این درس را یاد گرفتیم، دوتایی بالای پشت بام رفتیم. منقلی پر از آتش روشن کردیم و دانه دانه باورهای محدودکننده خود را سوزاندیم. آن شب را خوب به خاطر دارم. شب سردی بود. چه سوزی می‌آمد... چه اندازه‌‌ رها کردن باورهایی که از کودکی با آن سرشته شده بودیم، ترسناک بود .


حالا نوبت شماست. مراسم خود را برای  شروع مسیر تبدیل شدن به یک مغناطیس پول، برای ما تعریف کنید

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
فخری

واووووووووووو این عالی بود. سعی میکنم در اسرع وقت انجامش بدم چون به یه تغییر بزرگ احتیاج دارم:))))))

پاسخ
دنیا

سلام گیس کلابتون عزیز من هیچ کسی رو ندارم که بخوام باهاش این کارو انجام بدم. اگه تنهائی انجامش بدم جواب نمی ده؟

پاسخ
مینا گلی

جلوی بقیه؟ خجالت

پاسخ
گیس گلابتون

جلوی کسانی که به آنها اعتماد داری و می دانی با تو همراه هستند، نه آدمهایی بخواهند تو را مسخره کنند یا از تو انتقاد کنند.

پاسخ
سارا

خب تا اینجارو دوباره خوندمو تمریناشو نوشتم که انجام بدم
گیس گلابتون این وقت گذاشتن یه نور تو دلم روشن کرد نسبت به 6 ماه پیش چرخ زندگیم کمی بهتر شده سی دی ها رو سفارش دادم سعی کردم وسیله ی کار مهیا کنم برای خودم چند جا هم خواستند که برم سر کار البته با حقوقی پایین تر از اونی که میخوام
شروع امسال با یک کار هنری بود تو ایام نوروز مزدش خیلی کم بود اما چیزی که برای من ارزش داشت این بود که اون کار رو تا آخرش انجام دادم و بابت زیبایی که خلق کرده بودم هم تحسین شدم منی که شده بودم استاد کارای نیمه تموم تونستم امسال بعضی کارامو تموم کنم در حالی که هنوز دو سوم از امسال باقی مونده
ببینم می تونم این چند تا تمرینی که تا اینجا بود رو انجام بدم بعدش برم سراغ تمرینای دیگه؟
انشاء الله که می تونم
باز هم مرسی عزیز دلم
روز جراحی ساعت 9: 20 دقیقه صبح توی حیاط یادت افتادم
امیدوارم زود زود خوب خوب خوب بشی خانوم دکتر گلماچ

پاسخ
katayoon
http://pushana.ir

سارا یه پیشنهاد برای کارای نیمه تموم دارم . همین کارایی که ذره ذره روح آدمو میخوره. یه لیست تهیه کن از همه ی کارهای نیمه تمومی که داری . بعد اونو بچسبون به دیوار و جلوی چشم و یکی یکی برو جلو وتمومشون کن اصرا داشته باش برا تموم کردنشون . به نظرم خیلی خوبه چون انگار ذهن آدم هم کم کم پاک میشه و راحت میشه . برا خودم هم امتحان کردم و نتیجه خیلی خوبه.چون همینجوری بدون اینکه بدونم تو ذهنم میمونه و نا خود آگاه آزار میده

پاسخ
سمیه

من امروز باورهای قدیمی ام را راجع به پول و آدم های پولدار در باغچه خانه مادربزرگ چال کردم چه حس خوبی

پاسخ
منالی

من دقیقا نمیدونم که کدوم باور را باید از بین ببرم؟ چی را کجا اشتباه باور کردم در مورد پول و ثروت؟؟؟ اما الان در شرایطی هستم که احتیاج مبرمی به مقدار زیادی پول دارم یه خونه چند سال ساخت دارم الان یکماهه گذاشتم واسه فروش و با پولش میخام یه خونه جدید پیش خرید کنم
اما هنوز مشتری واسه خونه نیومده و پول زیادی هم ندارم دنبال گرفتن وام هستم
به درسهای شما هم علاقه پیدا کردم
اما نمیدونم دقیقا توی این وضعیتی که هستم چطور میتونم از تجارب شما استفاده کنم ؟؟

پاسخ
slowmotion

من وقتی جلوی بقیه پول خرج می کنم دچار عذاب وجدان میشم(مثلا وقتی دکور اتاقمو عوض میکنم یا لبتاب می خرم یا ...) چون اونا نمی تونن اینارو بخرن و من احساس گناه بهم دست میده! نمی تونم که همیشه قایم موشک بازی کنم!(تا جایی که می تونم بروز نمیدم اصلا اهل پز دادن و اینا نیستم ولی بالاخره لو میرم!)
با این احساس گناه چه کنم؟!

** آیا از طرف سایت برای ما ایمیلی ارسال میشه که بگه جواب کامنتم رو دادین؟!

* اگر به کتاب ازدواج مثل آب خوردن مطمئنید ازتون خواهش دارم نسخه pdfشو مجانی بذارین! من خودم آدمیم که اگه از کتابی خوشم بیاد چندین بار می خونم و اگه نداشته باشم میخرم تا داشته باشمش! نظرتون چیه بهم کادو بدینش؟!:دی (عجب جسارتی از خودم بروز دادم!!! آخه شاید شما منو نشناسین اما من همه نوشته های وبلاگ گیس گلابتونو خوندم قسمت مورد علاقه م که یادم مونده عروسی هندی و پزشک دوستتون بود! هروقت میام حس مثبت می گیرم قلمتون روح آدمو نوازش می کنه! انگار که پای روحتو گذاشته باشی تو چشمه آب روان!)

پاسخ
houshangi

باسلام وتشکر به نظر میرسه این کار یک تحوله نه تغییر ، چراکه در تحول استحاله میشیم دیگه اون آدم قبلی نیستیم دردعای شب نوروز هم میگیم اللهم حول حالنا الی احسن الحال وبه همین دلیل درتغییرات با یک نسیم ،سریع به وضع قبلی برمی گردیم برای اینه که متحول شدن شاید به این سادگی ها نباشه و برای من حداقل وصلت نکرده هی رفتیم وبرگشتیم به جای اول....خدا نگهدارتان

پاسخ
روبيكا

خانوم دكتر ...هيچ كدوم از گامها به اندازه اين ملموس نبود..من كه خيلي استفاده كردم..واقعيتي بسيار واضح و در عين حال فراموش شده..من رويا پردازي بكنم...آرزو پرورش بكنم...پول زياد بخوام...ولي تغييري نداشته باشم!....محاله....،فقط به تغيير فكر مي كنم....قلب تشعشعات مثبت قلبم نثار تان باد...

پاسخ
masoum

گیس گلابتون عزیز
من خجالت میکشم با دوستام این مراسم انجام بدم چون که هر وقت در مورد شادی باهاشون حرف میزنم جدی نمیگیرن همش اصرار دارن که مشکلات زندگی نمیذاره،هم اتاقیم هم که اصلا حرف هیچ کیو قبول نداره شاید علتش این باشه که خودش مهارتهای اجتماعی زیادی داره و البته تربیت خانوادگیش.میشه لطفا من تنهایی مراسمو انجام بدم؟دلم میخواد تو کارگاه رفع خجولی هم شرکت کنم

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
تنهایی انجام بده. گلم. در متن پست نوشتم و راهنمایی کرده ام

پاسخ
rmaryam6926

سلام من نمی دونم این سوال رو کجا باید مطرح کنم . من مشکلم بیشتر تو تنبلی هست تا افکار منفی یا چیزایه دیگه .خیلی کارا و تصمیمات گرفتم که به خاطر همین تنبلی وسط کار ولشون کردم دیگه نمی دونم باید چی کار کنمناراحت

پاسخ
گیس گلابتون

ممنونم
پشتکار و انضباط شخصی
این دو تا کلید موفقیت هستند

پاسخ
masoum

سلام،من هنوز بطور جدی تمرینهای فایل مغناطیس پول رو شروع نکردم جواب چهار تا سوالو دادم اما چطور باید با پول صحبت کنم؟لطفا راهنمایی کنید
با این وجود قراره حقوقمون زیادتر شه،با یه سایت جدید اشنا شدم،یه هدیه بدستم رسید،و...کلی چیز های خوب،تعداد مراجعه کنندهام هم بیشتر شد و این یعنی انشا...درامد بیشتر

پاسخ
گیس گلابتون

عالیه
انگار جذب شروع شده است

یک پول نو و درشت به دست بگیرید و با آن صبحت کنید!

پاسخ
aida

سلام گیس گلابتون عزیز
من این چند روز خیلی به این موضوع فکر کردم که مراسمی که برگزار میکنم چه جوری باشه٬ امروز با مامانم مشورت کردم٬ که خیلی آدم مثبت اندیشی هست و همیشه به آدم انرژی میده و آدم رو امیدوار می‌کنه٬ چند تا دعا و ذکر بهم گفت و گفت سورهء واقعه رو هرشب بخونم٫
بعد دوستم که دکترای اقتصاد داره و مشاور افتصادی هست بهم پیشنهاد داد که می ةونه بهم کمک کنه و من رو راهنمایی کنه٬ تازه از پیش دوستم برگشتم و فکر می‌کنم رفتن پیش دوستم مراسمی بود که برای ثروتمند شدن انجام دادم.
خیلی خوشحالم و منتظرم که پول وارد زندگیم بشه :)

پاسخ
گیس گلابتون

فوق العاده است. آفرین

پاسخ
nefertiti6464

یه پدیده عجیب !
عجیب و باور نکردنی!
در یکی از درس های پولدار شدن ،داریم که پول هارو و کارت های بانکی روبا توجه به جهتی که تعیین می کنیم به طور مرتب در کیف پول قرار بدیم...
از وقتی این کارو می کردم همیشه از جاهای گوناگون و به صورت غیر منتظره پول هایی به دستم می رسید.حتی کم!
یه روزی که اصلا حوصله نداشتم یه دسته پول رو که ازATMگرفته بودم مچاله کرد تو کیف پولم.بعدش هم کارتم رو برعکس همیشه گذاشتم تو کاورش .یه لحظه از دلم گذشت نکنه حالا که برعکس گذاشتم پول هام بپره...
بعد چون خیلی خسته و عصبانی بودم به خودم تسلی دادم که این حرفا الکیه...اصلا چه ربطی داره...خودم رو آروم کردم و به راهم ادامه دادم!!
نمی دونم باور می کنید یا نه ولی درست از 5 دقیقه بعدش همینطور الکی الکی پول از دست دادم!!!
اول تو تاکسی !مسیری که همیشه راننده ها بقیه پول رو می دادن یهو 100 تومن نداشت راننده.
بعد رفتم داروخونه که چیزی بخرم .اونجا هم کاملا الکی به جای 400تومن 700 تومن هزینه شد!!!!
یهو دیدم نه!!!انگار جدیه اون قضیه!به سرعت کیفم و کارت های بانکیم رو خالی کردم و مرتبشون کردم مثل قبل ها.کلی هم توبه کردم...
و باز به طرز باور نکردنی پول ها جذب شدند.یعنی برگشتم داروخونه و بقیه پولم رو گرفتم.لپ تاپم به صورت مجانی تعمیر شد!!!
پدرم بی دلیل و فقط از روی مهربونی به حسابم پول ریخت....
یعنی اصلا شوکه شدم...
خواهش می کنم این تمرین رو جدی بگیرید و حتما بهش عمل کنید.
یعنی الان در بدترین حال هم باشم !جهت پول هادر کیف پولم و کارت بانکیم رو کاملاااااااااااااااا رعایت می کنم!!!لبخند

پاسخ
گیس گلابتون

قهقههقهقههقهقهه
خدا حفظت کنه نفرتی تی. خیلی باحال می نویسی عزیزم

پاسخ
rmaryam6926

سلام من امروز این کار رو انجام دادم.
اتاقم رو تمیز کردم،گلدونام رو چیندم چون گیاها بهم احساس خوبی میدن ،لباسی که دوست داشتم رو پوشیدم ، آرایش کردم ، زیور آلاتی که دوست داشتم انداختم. بعدش تصمیم گرفتم باورهای منفیم رو بسوزونم چون باور می کنم اون چیز سوخته شده و دیگه برگشت پذیر نیست . از اونجایی که شمع و جاشمعی خوشگلی نداشتم یک شمع و یک ظرف معمولی برداشتم با گل های خشکی که داشتم تزیین کردم . بعد دونه دونه باورهای منفی که رو کاغذ نوشته بودم رو سوزوندم . بوی سوختنشون واقعا خوشایند بود . این بود مراسم من .
با آرزوی موفقیت برای شما و دوستان

پاسخ
گیس گلابتون

آفرینگل

پاسخ
Zari_m

من معمولا از انجام هر نوع مراسمی گریزانم! حتی از جشن عروسی هم خوشم نمیومد!
با وجودی که قبلا دو بار تمرینات رو انجام داده بودم اما هیچ وقت گام چهارم انجام نشد.
اما اینبار یه مرایم ساده اجرا کردم البته به تنهایی! و سخت ترین و مهم ترین باورهای غلطم رو سوزوندم.
خاکسترشم ریختم داخل گلدانم تا همیشه یادم باشه باورهای غلط رفته اند و قراره اندیشه های جدید جوانه بزنه.
انجام مراسم واقعا کار متفاوتی برای من بود.
اما در کنارش من میخوام شروع به تغییرات مثبت کوچک کنم.(شبیه عادات مثبتی که شما هر ماه در کانال معرفی میکنید) به نظرم این هم به نوعی انجام کارهای متفاوت هست و البته کاملا مشهود و عملی. در مورد برخی رفتارها و عکس العمل هام هم فکر میکنم که مثلا چه گزینه های دیگه ای دارم.
هر چه بیشتر فکر میکنم گام چهارم گسترده تر میشه

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه