مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1394/08/17 10:20

گام ششم «چگونه مغناطیس پول شویم؟»

ده مقاله «ده گام تا ثروت» جزو اولین مقاله‌های سایت گیس گلابتون است. با توجه این که عده زیادی از شما به تازگی به سایت گیس گلابتون پیوسته‌اید و ممکن است هنوز فرصت نکرده باشید این مقاله‌ها بخوانید، خیال دارم هر هفته یکی از آن‌ها را آپدیت کنم.

حتی اگر قبلاً این مقاله‌ها را خوانده‌اید، پیشنهاد می‌کنم تمرینات را انجام بدهید؛ زیرا با هر بار انجام دادن آن‌ها، مسائل تازه ای بر شما آشکار می‌شود.

دلم می‌خواهد برای هیچکدام از شما مسئله ای تحت عنوان «بی پولی» وجود نداشته باشد، زیرا فقر، سرچشمه شرارت و بدی است. کم پولی، آدم را ضعیف و خوار می‌کند.

گیس گلابتونی‌ها قوی و مؤثر هستند. گیس گلابتونی‌ها به اندازه ای که نیاز دارند و آرزو دارند، پول درمی‌آورند. پیشنهاد می‌کنم انجام این تمرینات را جدی بگیرید.

 

گام ششم تبدیل شدن به مغناطیس پول

اصل: باش! عمل کن! داشته باش!


امروز می‌خواهم در مورد اصل  «باش! عمل کن! داشته باش!» بنویسم.

 

بسیاری از ما فکر می‌کنیم اول باید میلیاردر شویم، آنگاه می‌توانیم از زندگی لذت ببریم. ولی این طرز فکر، اشتباه است. یادتان باشد ما تجربه‌های دنیای اطراف خود را خلق می‌کنیم. به همین دلیل اگر شادی و خوشبختی و لذت بردن از زندگی را تا زمان میلیاردر شدن، به تعویق بیندازیم، بازی را باخته‌ایم.

 

بسیاری از ما وقتی ثروتمند می‌شویم، متوجه می‌شویم دچار توهم بوده‌ایم و داشتن ثروت، ورود به دروازه ای طلایی شادی و خوشبختی نیست. نه! نیست! حتم دارم شما هم مثل من، ثروتمندان بدبخت و ناخوشنود زیادی می‌شناسید.

 

بیایید از همین حالا طرز تفکر ثروتمندانه را در خود ایجاد کنیم تا ثروت از راه برسد. بیایید تجربه لذت و خوشبختی را به تعویق نیندازیم. همین الان با هر آنچه داریم احساس خوشبختی و شادمانی را تجربه کنیم.

 

به یاد داشته باشیم که:

·         اگر طماع و وابسته به پول باشیم، پول از ما دور می‌شود.

·         اگر خسیس باشیم و مرتب به مبالغ کوچک گیر بدهیم، مبالغ هنگفت، از ما دوری می‌کند.

·         اگر مرتب فکر کنیم در آینده که پولدار شدیم، چنین و چنان خواهیم کرد، ثروت همیشه به آینده موکول خواهد شد.

 

برای جذب پول بیشتر، همین حالا تصور کنید ثروتمند هستید. تصور کنید شما کسی هستید که به راحتی، پول فراوان جذب می‌کند. وقتی مثل یک آدم ثروتمند فکر و عمل کنید، امواج وجودی شما، امواج ثروت خواهد بود و می‌توانید به راحتی پول را جذب کنید. این معنای درست و صحیح اصل "باش! عمل کن! داشته باش!" می‌باشد.

توجه کرده‌اید بعضی آدم‌ها همیشه خوش شانس هستند؟ ولی بعضی‌ها همیشه در حال شکایت و گله کردن هستند؟ این دسته افراد حتی اگر در کاری برنده شده باشند، باز هم دارند غر می‌زنند. "من هیچوقت و در هیچ کجا چیزی برنده نمی‌شوم!" مطمئن هستم این حرف را زیاد شنیده‌اید.

 

اگر چنین طرز فکری دارید،هرگز در یک مسابقه شرکت نکنید! حتی با یک مشتری هم روبرو نشوید! زیرا به شما اطمینان می‌دهم نه در مسابقه برنده می‌شوید و نه می‌توانید یک مشتری را جذب کنید. به شما توصیه می‌کنم که این طرز فکر را رها کنید و در عوض باور کنید که خوش شانس و شکست ناپذیر هستید. احساس کنید مغناطیس پول هستید و برای هر یک ریالی که به دست می‌آورید، شکرگزار و خرسند باشید.

 

اصل "باش! عمل کن! داشته باش!"، یکی از اصول کاربردی و مهم موفقیت است. در مورد جذب ثروت، لازم است این اصل را به این شکل بکار بگیریم:

 

·         باش! یعنی همین الان احساس کن ثروت هستی!

·         عمل کن! یعنی مثل یک ثروتمند رفتار کن!

·         داشته باش! یعنی پس از انجام دو مرحله قبلی، ثروتمند می‌شوی!

 

در حالیکه معمولاً ما به چنین روشی رفتار نمی‌کنیم. ما انتظار داریم اول داشته باشیم (ثروتمند باشیم) بعد مثل یک ثروتمند عمل کنیم و سپس احساس نماییم ثروتمند هستیم. این شیوه جواب نمی‌دهد. مثل این است که گاری را جلوی اسب ببندید. خب... گاری حرکت نمی‌کند، اسب هم آسیب می‌بیند.

 

چگونه همین الان احساس کنیم، ثروتمند هستیم؟ با انجام تمرین گام ششم تبدیل شدن به مغناطیس پول.

 

تمرین گام ششم مغناطیس پول:

1.     جمله تاکیدی مثبت خود را بسازید.

2.     جمله ساده و مثبت باشد. مثل «من مغناطیس پول هستم!» یا «برای پول سپاسگزارم!».

3.     هر روز، جمله تاکیدی مثبت خود را تکرار کنید.

 

و یک پیشنهاد عالی دارم:

پیشنهاد می‌کنم چهل روز آینده روزی سه بار و هر بار صد بار این جمله را تکرار کنید: من برای تمام پول‌هایی که در طول زندگی‌ام دریافت کرده‌ام، سپاسگزارم!

 

 

با انجام این کار ساده، در پایان چهل روز احساس می‌کنید همین الان ثروتمند هستید. وقتی در مورد پول مثبت و مطمئن باشید، با شگفتی خواهید دید که چطور می‌توانید پول بیشتری به دست آورید. یادتان باشد این تمرین ساده است، ولی ابداً سطحی و خرافاتی نیست. اگر از بی پولی خسته شده‌اید و خیال دارید تغییری عالی در وضعیت مالی خود بوجود بیاورید، این تمرین را جدی بگیرید.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
سوزی

سپـــــاس ، عالی بود دوست خوبم :)

پاسخ
نرگس

اين پستت خيلي با تجربيات من ساز گاره ! ولي نمي دونم چرا در توضيحش به همسرجان مشكل دارم

پاسخ
مرمر

ممنون اينم يه جمله واسه خودم : من مغناطيس پول هستم :)

پاسخ
آسیه

خانم دکتر من به هدفم که میزان مشخصی کرده بودم که حقوق بگیرم و افزایش پیدا کن رسیدم!!اینقده خوکشالم!!!

پاسخ
گیس گلابتون

آفرین آسیه جون. تو داری خیلی خوب پیشرفت می کنی. آفرین

پاسخ
atefeh

احساس میکنم مغناطیس قوی به دلیل نوع شکرگزاری ام ....ستم من همیشه میگویم خدایا بابت انچه به من دادهای شکر ولی بازهم از تو میخواهم از تو به واسطه انکه مرا افریده ای انتظار دارم همین قضیه در مورد ÷ول هم هست نظرتون رو میشه بدونم؟لطفا؟بگوئید مثبت است اینگونه قدردانی کردن یا ...؟

پاسخ
آسمونی

من عاشق پول هستم و پول هم عاشق منه و همیشه به مست من میاد !

پاسخ
salimi

خوب اگه بخوایم سر مبالغ کوچیک توجه نکنیم که ولخرج میشیم و این با اهداف این مجموعه سازگار نیست. خودتون گفتید چیزهایی که میخریم رو یادداشت کنیم و اضافی ها رو حذف کنیم ...

پاسخ
admin

چهار حساب توانگری را استفاده می کنی؟ 15% درآمدت مال کیف و خوشی است. از آن استفاده می کنی؟

پاسخ
katayoon
http://pushana.ir

به نظر من وقتی نگرش عوض میشه روی خیلی چیزا تاثیر میذاره یه سری ترسها از بین میره مثلا یادمه یه بار میخواستم به رییسم بگم من با مبلغی که گفتید کار نمیکنم و میخوام فلان مبلغ بشه همه به من گفتن اینکارونکن ونگو چون اینا اضافه نمیکنن منم گفتم خوب نکنن منم میرم . واقعا از ته دل میگفتم .من وقتی تجربه کاریم زیاد شد زیاد ازاین کارا کردم و نتیجه شم دیدم . رفتم و حقوقم هم اضافه شد .حتی توی یه زمان دیگه از یکی از همون دوستام که سرپرست شده بود گفتم بگو حقوقتم فلان قدر زیاد کنن گفت روم نمیشه خیلی تشویقش کردم و رفت گفت و در ناباوریش دید که شد. من گفتم وقتی خودت فکر میکنی لایق این پول نیستی پس یکی دیگه چرا باید فکرکنه تو لیاقتت بیشتره. خلاصه اینکه منم مغناطیس پوووووووووووووولممممممممممممممم.

پاسخ
ملينا

من مغناطيس پولم،پول به راحتي به سمتم مياد

پاسخ
بهنوش

سپاسگزارم. من جمله مو بر وزن یه شعر دوران دبستان می خونم... اول صبح کلی بهم انرژی میده قلبلبخند
ممنونم از پیشنهاد عالی تون... انجامش میدم قلبگل

پاسخ
Zari_m

خانم دکتر عزیز
من در مورد پول مشکلی دارم که هنوز متوجه نشده ام.من پول را دوست دارم. به نزدیکانم هم ابراز می کنم اما نمی توانم ارزوی پول کنم، انگار خجالت می کشم یا فکر می کنم کلی مسایل مهم تر هست! (شاید پول را دوست دارم ولی مهم نمی دانم در حالیکه خیلی مهم است.)
هر چه کردم نتوانستم گام دوم را انجام دهم. امگا وقتی می خواهم بنویسم، باورهای منفی در گوشه های ذهنم پنهان می شوند.
الان هم که میخواستم جمله تاکیدی بنویسم، خیلی راحت گفتم موفقیت به سوی من سرازیر می شود، (البته ثروت هم جزیی از این موفقیت است) و تصورش هم کردم اما نتوانستم بگویم ثروت به سوی من سرازیر می شود، انگار نمی شد چیزی ازار میداد و باورش هم نمی کردم. شاید خجالت می کشم پولدار باشم!؟

پاسخ
Zari_m

من در کودکی در محله نسبتا فقیری زندگی می کردم، والدینم به ما اموزش داده بودند که وسایل خوب و.. را در دید عموم قرار ندهیم، ممکن است شخصی دلش بخواهد و نتواند ان را فراهم کند. من هنوز هم گاهی از داشتن وسایل خوبی که همه نمی توانند تهیه کنند، خجالت می کشم. دلم میخواست برای همه رفاه و اسایش فراهم بود.
ببخشید طولانی شد.
این روشی برای سرک کشیدن به گوشه های ذهنم هست.
از شما بابت همه مقاله های خوبتان سپاسگذارم

پاسخ
hastibakhsh

سلام سپاسگزارم برای ایجاد این سایت

پاسخ
bitaflh

خسته نباشيد و ممنون به خاطر سايت زيباتون
امروز بعد چند سال تمرين و مطالعه قانون جذب
با سايت شما اشنا شدم و معجزه بعد از مدت ها برام اتفاق افتاد
واقعا ممنونم امروز خيلي چيزا ياد گرفتم و ميدونم به زودي موفق ميشم

پاسخ
Zari_m

خانم دکتر عزیزم
در ابتدای هر گام نوشته اید" با هر بار انجام این تمرینات، مسایل تازه ای برای ما آشکار می شود"
حق با شماست. وقتی داشتم گام ششم رو خواندم مواردی به ذهنم رسید و یادداشت کردم. وقتی نظرات را خواندم به پست خودم در سال ۹۵ رسیدم و تعجب کردم! انچه امروز به ذهنم رسید متفاوت با با سال ۹۵ بود و البته مسایل ان سال تا حدود زیادی رفع شده. مثلا من به راحتی جمله تاکیدی با تاکید بر ثروت ساختم.
امیدوارم روزی براتون بنویسم که انقدر که میخواهم ثروتمندم.
متشکرم

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه