مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1394/09/06 11:14

گام هفتم «چگونه مغناطیس پول شویم؟»

گام هفتم :  محل زندگی، محل کار، ذهن و روح خود را خانه تکانی کنید !

 

به هفتمین گام پولدار شدن خوش آمدید !

 

من گام هفتم مسیر کسب ثروت را بسیار دوست دارم. به نظر من این گام باید نخستین گام باشد. همه دوستانی که با تمرینات گیس گلابتون آشنا هستند، به خوبی می‌دانند  اولین تمرینی که پیشنهاد می‌کنم، چیست؟ بله! درست گفتید: یک خانه تکانی اساسی !

 

خانه تکانی محیط زندگی و کار

من به دوستانی که برای دریافت مشاوره به منظور هدفگذاری برای زندگی و دستیابی به موفقیت پایدار، به من مراجعه می‌کنند، توصیه می‌کنم ابتدا محل زندگی، محل کار و اتومبیل خود را خانه تکانی کنند و انباشتگی‌های خود را برطرف نمایند. چرا؟

 

همانطور که بار‌ها و بار‌ها گفته‌ام دنیای بیرون ما انعکاسی از دنیای درون ماست. گرد و خاک روی وسایل، آشغال‌های کف اتاق، کمدهای نامرتب، کشوهای درهم برهم، وسایل شکسته و نیازمند به تعمیر، همه و همه کثیفی‌ها و نامرتبی‌های درون ما را نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید ثروت و شادی را به زندگی خود دعوت کنید، باید محیط اطراف خود را جوری مرتب کنید که گویا یک دوست خوب و محترم قرار است به دیدار شما بیاید .

 

آخرین باری که کمد خود یا کیف دستی خود را مرتب کردید، چه زمان بود؟ آخرین باری که اتومبیل خود را شستید، کی بود؟ آیا پس از مرتب کردن کمد، کیف دستی یا اتومبیل خود، احساس نکردید که سبک‌تر و شاداب‌تر هستید؟ زمانی که شما احساس شادی و سبکی بیشتری دارید، در هماهنگی با کائنات هستید و می‌توانید بسادگی پول و ثروت را به سوی خود بکشید. زمانی که احساس خوبی دارید، فرصت‌های کسب پول و خوشبختی را جذب می‌کنید .

 

در کتاب «چگونه مغناطیس پول شویم؟» داستان آموزنده‌ای در مورد دختری به نام شانل وجود دارد. او صاحب دو ایستگاه رادیویی بود و هفت روز هفته کار می‌کرد، ولی دوزار پول ته جیبش نبود. یک روز دوچرخه او را به سرقت بردند و او پول خرید دوچرخه جدید را نداشت و به همین دلیل بالاخره دل به دریا زد و تصمیم گرفت از یک مشاور کمک بگیرد تا بتواند زندگی خود را سروسامان بدهد. به همین دلیل شانل به نویسنده کتاب مراجعه می‌کند و مشاوره می‌خواهد .

 

اولین باری که نویسنده کتاب به خانه شانل رفت، تصور کرده بود که آنجا یک انبار یا سمساری است! از بس که اثاثیه در خانه جا داده شده بود. شانل متعهد می‌شود یک خانه تکانی اساسی انجام دهد و انباشتگی خانه‌اش را رفع کند. شانل برای پاکسازی خانه و رفع انباشتگی، شش تا وانت اثاث از خانه خارج می‌کند !

 

نتیجه این خانه تکانی عالی بود. درآمد شانل ظرف شش ماه دوبرابر شد. او توانست یک ماشین نو بخرد. به علاوه او توانست هر هفته، یک روز کامل استراحت کند و به خود مرخصی بدهد .

 

وقتی شما محیط زندگی خود را پاک و پاکیزه و مرتب می‌کنید، از نظر روحی و عاطفی هم پاک و پاکیزه و مرتب می‌شوید. بنابراین در موقعیت بهتری قرار می‌گیرید که موانع ذهنی خود را برای ثروت برطرف کنید .

 

خانه تکانی ذهن

اگر تعدادی زیادی کار نیمه تمام در دست دارید که حتی فکر کردن به آن‌ها شما را کلافه و عصبی و خسته می‌کند، در وضعیت خوبی نیستید چون این کارهای نیمه تمام فضای بزرگی را درذهن شما اشغال کرده است و مانع دریافت ایده‌های تازه مالی می‌شود. زیرا ذهن شما پرپر است و دیگر جایی برای فکر تازه ندارد .

 

هرشب قبل از خواب، ذهن خود را خالی و پاکیزه کنید تا فضای دریافت ایده‌های تازه در ذهن شما باز شود. در طول شب، شما و خودآگاه شما خواب است ولی ناخودآگاه شما هیچوقت نمی‌خوابد. پیش از گفته بودم که زندگی ما را ناخودآگاه ما می‌سازد. در طولشب اگر ذهن خالی و شفاف باشد، ناخودآگاه می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای کسب درآمد کشف کند .

 

خانه تکانی عاطفی

خشم و کینه و نفرت انرژی ما را هدر می‌دهند. خشم و کینه و نفرت مثل مرکب، روح ما را سیاه می‌کنند و هرچه در مجاورت ما قرار بگیرد، تیره و تار می‌شود. اگر تصمیمی دارید مغناطیس پول شوید، انباشتگی‌های عاطفی خود را تخلیه کنید .

 

راه‌های زیادی برای تخلیه عاطفی و صاف و شفاف شدن وجود دارد. به هر روشی که خودتان صلاح می‌دانید آنجا به درون شما چسبیده است را‌‌ رها کنید. مغناطیس پول شدن یعنی یک کانال پاک و پاکیزه برای ثروت شدن .  هرقدر درباره پول، مثبت‌تر رفتار کنید، پول بیشتری به سراغ شما خواهد آمد .

تمرین:

1-    خانه و محل کار خود را مرتب و تمیز کنید.

2-    هر شب قبل از خواب، کارهای نیمه تمام خود را بنویسید و تاریخی برای انجام هر کدام تعیین کنید.

3-    با هر روشی که ترجیح می دهید خشم، غصه، احساس دلسوزی برای خود رها کنید .

 

«تمرین پاکسازی روح» تمرینی ​14 روزه و بسیار موثر برای پالایش روح است. این تمرین را می‌توانید از فروشگاه گیس گلابتون تهیه کنید.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
خانمی

آی گفتی! این پاکسازی رو خعلی دوست دارم! اصن این عید لباس بافتنی ها رو جا نداشتم بگذارم همینطور گذاشتم پایین کمد یه حسی داشتم که نگو! الانم اینطورم تا جا پیدا کنم واسش راحت بشم.

پاسخ
هدیه

بعله:) خونه تکونی عاااالیه!

پاسخ
سکوت

من با خودم قرار دارم هر وقت که کمدم را مرتب می کنم حداقل یکی از وسایلم را رد کنم.

پاسخ
سارا

در اولین گام ایمیل تکانی کردیممممممم

پاسخ
آرزو

امسال چه مقدمه ی خوبی شد برای ورود به این مرحله...همه کم و بیش خانه تکانی کرده اند...گیس گلابتون عزیز برای خانه تکانی دل چه پیشنهادی داری؟

پاسخ
گیس گلابتون

نوشته "پاکسازی روح "

پاسخ
علیرضا

این درس برای منم مثل شانل واجبه. ممنون

پاسخ
نگار.ک

سلام بر گلابتون عزیز. من به تازگی اینجا عضو شدم و این دومین مقاله ای هست که خوندم .
خودم همیشه این کار رو انجام می دم ، یعنی چیزایی قدیمی و بی استفاده رو می ریزم دور . اما سایر قسمت های خونه ما جز اتاق من ، پر از وسایل اضافی و کهنه است . مادرم به شدت مخالفه دور ریختن چیزای اضافه است و اگه مثلا من یه چیز کوچیک رو بیرون بریزم جنگ راه میندازه . حس می کنم یکی از دلایل اینکه چیزای خوب کمتر به زندگی ما میان همینه . چی کا ر کنم؟ مادرم زن یکدنده ایه و هیچ جوری از حصارهای ذهنیش بیرون نمیاد

پاسخ
vahab56

اما من یکیو میشناسم که وضع مالی متوسطی داشت وظرف شاید 10سال با یک کارتولیدی ثروت قابل توجهی بدست اورده بطوریکه خودش درجوانیش موتورداشت والان فرزندانش که شاید بزرگترینشون 15سال هم نداشته باشه هرکدوم اتومبیلهای 200میلیونی یا 300میلیونی سوارمیشن من ازنزدیک اونو میشناسم مطمینم همه اموالشوازطریق کاروکوشش بدست اورده اما نکته ای دراون وجود داره اینه که کاملا شلختس اگربه محل کار یا محل زندگیش سربزنید میبینید همه چیزدرهم برهم وشلوغ ونامرتبه حتی سروضعش هم نامرتبه لپ تاپش توسفره اس سفرش کنارتختخواب کوهی ازاشغال وپوست تخمه رودرکنارلباسها میبینید خلاصه اخراشفتگی و نامرتبیه چرااون موفق شده که حتی نزدیکانش به این نتیجه رسیدن که همین نامرتبیش عامل موفقیتش هست ومدام ادمهای اطراف خودشون روکه مرتب ومنظم اما وضع مالی زیاد خوبی ندارند رو سرزنش میکنند

پاسخ
pushana

کاش به پرسش وهاب پاسخ می دادید.سوال من هم هست .هر چند با انباشتگی خییییییلی مخالفم و خیلی ازمن انرژی میدزده و فکر میکنم تمام حرفای این پست درسته ولی اینا پس کی ان؟!!!

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم یادآوری کردید. پاسخ دادم

پاسخ
admin

من گیس گلابتون هستم
سوال خوبی است.
منظم بودن یکی از عوامل ثروت اندوزی است. عوامل بسیار زیادی در آن دخیل هستند.
اگر شما مایلید از ایشان تقلید کنید، حواستان باشد فقط از شلختگی ایشان تقلید نکنید و حتما از تمام کارهای ایشان تقلید کنید تا نتیجه مشابه بگیرید.
راهی که من برای ثروت اندوزی نشان می دهم، تنها راه ثروتمند شدن نیست. شاید به تعداد آدمها راه مفید وجود داشته باشد

پاسخ
Zari_m

خانم دکتر عزیزم
من یک ماهه که در گام شش و هفت مانده ام.
هر چه بیشتر تمرکز میکنم نکات تازه ای کشف میکنم. انگار از هر دری، درهای تازه ای باز میشود.
خانه تکانی محل کار و زندگی مثل آب خوردن اسان است. من عاشق این کارم. برای خانه تکانی ذهن دست به دامن هدف گذاری و برنامه ریزی شدم. ذهنم زیادی شلوغ بود. متمرکز شده ام و راضی ام.
اما امان از خانه تکانی عاطفی.. مگر به این سادگی است... جالب انکه همزمان جمله ای از دکتر معظمی خواندم که رغبتم به این مساله بیشتر شد:"مهمترین عامل بازدارنده در بشر، حتی اگر همه شرایط برایش فراهم باشد، خشم های پنهان است"

پاسخ
Zari_m

در ضمن، من علاقه ای به بخشیدن برخی افراد ندارم. چون اثر بد کارهای آنها در زندگی من وجود داره. من فقط میخوام نقش خودم رو در ان اتفاقات و رفتارها بدانم، درسم رو بگیرم و بگذرم. قصد تلافی ندارم اما نمی بخشم. نمیدونم این کار فایده ای داره یا نه؟!

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. ما نمی بخشیم چون فکر می کنیم اگر شخصی را ببخشیم، مجبور هستیم دوباره او را به خانه و قلب مان راه بدهیم. در حالیکه اینطور نیست. بخشیدن فراموش کردن نیست. بخشیدن یعنی یک موضوع دردناک مثل یک داستان قدیمی شود. بدون بغض بتوانیم آن را به یاد بیاوریم یا تعریف کنیم.
در ضمن... ممکن است شما هیچ نقشی در ایجاد آن موضوع نداشته باشید. ممکن است یک آدمی روانی باشد، بدجنس باشد، کلاهبردار باشد و شما را آزار داده باشد.
شما ببینید چه درسی از آن ماجرا گرفته اید. این روش مفید است.
می توانید تمرین پاکسازی روح را از فروشگاه گیس گلابتون تهیه کنید و انجام بدهید.
با خشم و کینه نمی توانیم مغناطیس پول شویم. انرژی مان تلف می شود و خودمان نمی فهمیم چرا بدون انرژی هستیم.

پاسخ
Zari_m

خانم دکتر عزیزم
از توضیحات دقیق و کاملتون بی نهایت سپاسگذارم
ممنونم از وقت و انرژیی که گذاشتید و براتون بهترین ها رو ارزو میکنم.

پاسخ
گیس گلابتون

منتظر خبرهای خوب شما هستم

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه