مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

دروغ بزرگ: خواستن پول، غیراخلاقی و غیرمعنوی است!

دروغ بزرگ: خواستن پول، غیراخلاقی و غیرمعنوی است!

واقعیت این است که پول به خودی خود نه خوب است و نه بد. اگر یک دسته اسکناس ده هزارتومانی را روی میز بگذارید، چه اتفاقی می افتد؟ هیچ! اگر آن دسته اسکناس سال ها روی میز باقی بماند، هیچ کار بد یا خوبی ازش سر نمی زند. چون پول در ذات خود خوبی یا بدی ندارد. خوبی یا بدی در قلب ماست.

 

پول مثل یک ذره بین صفات ما را درشت تر می کند. اگر آدم خبیث و زورگویی باشیم، فرصت بیشتری برای آزار دادن مردم بدست می آوریم. اگر آدم خوش قلب و بخشنده ای باشیم، هم فرصت بیشتری برای خدمت به مردم و کمک رسانی پیدا می کنیم.

 

برای این که بتوانید پول بیشتری بدست بیاورید، باید با پول دوست باشید. برای این که با پول دوست شوید، باید احساسات مثبت و خوبی در مورد آن داشته باشید. پس وقتی به پول فکر می کنید، به خاطر بیاورید اگر پول کافی داشته باشید:

 

  • می توانید با آرامش خاطر پیر شوید، زیرا می دانید در دوران سالخوردگی پول کافی برای مراقبت از خود دارید،

 

  • می توانید همیشه کارهای دلخواه خود را انجام بدهید و از زندگی لذت ببرید. دیگر لازم نیست یک سال چشم انتظار یک هفته تعطیلات و مسافرت باشید.

 

  • می توانید آدم راستگویی باشید، از رشوه و اختلاس دور باشید، زیرا درمانده نیستید. هنگامی که کسی بخواهد شما را برای امر خلافی با پول وسوسه کند، می توانید با قدرت جلوی او بایستید.

 

  • می توانید به آدم ها کمک کنید، زیرا هم وقت آزاد دارید و هم پول کافی.

 

  • می توانید آرمان های زیبایی را که برای دنیا دارید، به واقعیت تبدیل کنید.

 

پیامبر عزیز ما میگوید: «اَلکادُّ لِعِیالِهِ کَالْمُجاهدِ فی سَبیلِ الله کسی که برای اداره زندگی خانواده اش تلاش می کند، مانند کسی است که در راه خدا جهاد می کند».

 

یادمان باشد که در راه کسب پول و استقلال مالی، شخصیت ما رشد می کند و اعتماد به نفس پیدا می کنیم. مسئله فقط کسب پول نیست بلکه پیمودن راهی که برای کسب آن طی می کنیم، مهم تر است. اعتماد به نفس و قدرت شخصیت و متبلور شدن گوهر وجودی انسان مهم تر است. هر کدام از ما چیزی برای عرضه به دنیا داریم. در راه کسب روزی آن گوهر را کشف می کنیم و به جهان ارائه می دهیم.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
آنه

ای خدا پول خوب بید خیلی خوب بید . من پول زیاد میخوام. ولی به شرطی که بقیه چیزهای خوبی که دارم ازم نگیری .پس ای خدای مهربون همسر محصول باغشو رو به قیمت خوب بفروشه تا اینجوری جبران زحمت اش شده باشه و خوشحال باشه و خوش اخلاق باشه.
خدا جان نعمت های توفراوان اند و در رحمت و بخشایش تو همیشه گشوده . به حق رحمت ومهربانی ات . به حق وسعت و بخشندگی ت

پاسخ
نلیا

سلام
دکتر جون .دیشب داشتم برنامه پابوس رو نگاه میکردم .کارشناس مذهبی برنامه میگفت.یکی از علما نقل میکرد که من وقتی لقمه حلال به دستم میرسه اون رو به عنوان شفا میدم به بیمار که بیمار شفا پیدا کنه .واین ارزش بالای لقمه حلال رو نشون میده.یا تو روایتی از ایمه گفتند که دین ده قسمت داره.یک قسمتش رازو نیاز و زیارته.جالب اینکه نه قسمت دیگه دین نان حلاله.خدا کمک کنه اگه خواستم جایی لقمه حرام دربیارم دستم رو بگیره و نذاره.چون لقمه حرام یا حلال در نسلهای ما تاثیر داره.ممنون از توجهت عزیزم

پاسخ
salimi

ای کاش کمی هم از موضوع بیمه شدن زنان حرف میزدید
خیلی از زنها کار میکنند ولی به فکر بیمه و بازنشستگی خودشون نیستن
به نظرم این موضوع ارزش یک پست شدن رو داره

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه