مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

رازهایی برای این که پول به زندگی ما بچسبد

قبل از رفتن به خرید، فهرستی از چیزهایی که تصمیم دارید بخرید، بنویسید. بدون فهرست خرید وارد هیچ مغازه ای نشوید.

وقتی برای خرید چیزی وسوسه شدید، پا روی دل خود بگذارید و از مغازه خارج شوید. این سه سوال را  از خود بپرسید

آیا می توانم بدون این چیز سر کنم؟

 آیا می توانم خریدن آن را به تاخیر بیندازم؟

 آیا این فقط یک هوس است؟

 اگر جواب هر سه پرسش منفی بود و باور کردید که براستی به آن چیز نیاز دارید، روز بعد برای خرید آن جنس برگردید و آن را بخرید.

هرگز قرض نکنید. هرگز! اگر برای خرید چیزی پول ندارید، از خرید آن صرف نظر کنید. خرید وسایل خانه قسطی، مسافرت قسطی، پول گرفتن دستی از این و آن، عادات بدی هستند که مانع رسیدن به استقلال مالی می شوند.

اگر خیال دارید به استقلال مالی برسید، دست کم باید شش ماه کمربندها را محکم ببندید و قدری به خود سخت بگیرید. باید در مقابل وسوسه خرید مقاومت کنید. پس از همین امروز از پاساژگردی بی هدف خودداری کنید و معاشرت با دوستانی را که زندگی تجملی و بی  حساب و کتاب دارند، قطع کنید.

دارم می شنوم که بعضی از شما می پرسید که به جای پاساژگردی چه کار کنید؟ بنشینید فکر کنید که چطور پول بیشتری بدست بیاورید! و همین امروز برای کسب درآمد بیشتر اقدام کنید!

اگر پاساژگردی برای شما یک تفریح است باید به شما خاطر نشان کنم که این تفریح بسیار گران است. چطور است که تفریح کم هزینه تری را انتخاب کنید؟ هزاران تفریح و خوشی رایگان وجود دارد. همین امروز بیست تفریح لذت بخش را که رایگان است و یا هزینه کمی دارد، فهرست کنید و هربار احساس می کنید که کم آورده اید، قدری تفریح کم هزینه کنید.

افرادی که وضع مالی خوبی دارند، دست کم روزی یک ساعت فکر می کنند که چطور درآمد بیشتری به دست بیاورند. افرادی که از نظر مالی ضعیف هستند، ماهی یک ساعت به پول فکر می کنند! آن موقع هم به بدهکاری های خود فکر می کنند.

افرادی که وضع مالی خوبی دارند، مدام فکر می کنند که چطور می توانند درآمد بیشتری داشته باشند، چطور بیشتر پس انداز کنند، چطور هزینه ها پایین بیاورند. ولی افرادی که وضع مالی خوبی ندارند، مدام فکر می کنند که می توانند چه چیزهایی بخرند و کجا پول خرج کنند.

شما روزی چند ساعت به پول فکر می کنید؟ چگونه به پول فکر می کنید؟ برای جذب پول بیشتر فکر می کنید یا برای خرج کردن؟

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
بانو یاسمن

گیس گلابتون عزیز
یک ماهه دارم فکر میکنم چطوری میتونم پول بسازم آخه من چه کاری باید انجام بدم همه ی مطالب این سایت هم راجع به ثروت خوندم همه کتابهای قانون جذب و قدرت و راز و ....
اصلا نمیدونم ماموریت زندگیم چیه
درضمن من لیسانس زبان انگلیسی دارم آشپزی و شیرینی پزی هم عالیه عاشق هردوتاشون هم هستم ولی نه کار مرتبط با رشته م هست و نه اشپزی و شیرینی پزی درامد خوبی داره

پاسخ
گیس گلابتون

بانو جون، به نظر من شیرینی پزی و آشپزی درآمد بسیار خوبی دارد. تسلط به زبان انگلیسی هم بسیار پردرآمد است. ولی هنوز ذهن خودت آمادگی قبول توانایی خودت را ندارد. در پست بعدی در مورد آن خواهم نوشت.

پاسخ
mehr

سلام خانومي با اجازه خانوم دكتر من پاسخ شما را به عنوان يك دوست ميدهم عزيز دلم منم كارمندم واز صبح ساعت 7 تا 3 بعد از ظهر پشت ميز اداريم نشستم وكار ميكنم با حقوق ماهي 1200 ولي بازهم راضي نشدم چون مخارج زندگي بالاست و چون حرفه شيريني پزي را دوست دارم بعد از ظهر ها خسته از سر كار ميام و سفارش كيك وشيريني را از بسياري از دوستانم قبول ميكنم وتا آخرشب مشغول كار هستم چون با علاقه كار ميكنم وقتي پولش را دريافت ميكنم لذت ميبرم به خودت بقبولان كه(من مي توانم) و از همين انروز كار شيريني را شروع كن كار عار نيست
منم ليسانس دارم و موقعيت اجتماعي خوب ولي باز هم دست از تلاشم بر نميدارم
توهم ميتوني پس با اشتياق و علاقه كارت راشروع كن پيروز باشي

پاسخ
بانو یاسمن

همه کاری هم توی شهر ما نمیشه انجام داد همه جایی هم نمیتونم برم کار کنم مثلا شرکتها اینقد فکر کردم مغزم قاطی کرده

پاسخ
ارتیمیس

سلام گلابتون عزیزم.منم مشکلی مثل بانویاسمن دارم.مدت 2ماهه که با توعزیز وسایتت همراهم.کتابهای متعددخوندم وافکارم رونوشتم وبررسی کردم.درشهرماهم هم کارکمه برای رشته من وهم اینکه توهرمحیطی نمیشه کارکرد.ازلحاظ روحی واعتمادبه نفس وضعیتم نسبت به 2ماه پیش عالی شده اما نیازبه استقلال مالی ام لاینحل مونده.من تواناییهای خودم رو پذیرفته ام اما زمینه راپیدانمیکنم.میدانم که راهی هست ومن آنرابلدنیستم وناآگاهم.امکان آمدن پیشت راهم ندارم.آمیدوارم امثال ماروهم ازمهربونیها،تجربیات ودرسهات فراموش نکنی.

پاسخ
لیلا

سلام گیس گلابتون عزیزم
ممنون از وقتی که بی شائبه به راهنمایی هموطنات اختصاص میدی.
من این مطلب رو خوندم یه سوال دارم شما فرمودی " خرید اقساطی وسایل عادت بدیه"
خب آیا گرفتن وام های متعدد از بانک و بالا بردن سطح زندگی چی؟ به نظر شما اشتباهه؟ ما تو زندگیمون شاید خیلی پول نداشته باشیم که یهو یه وسیله ی گرون قیمت بخریم! پس چکار کنیم؟
ممنون. روی ماهت رو می بوسمگل

پاسخ
گیس گلابتون

اگر وام می گیری، فقط برای خرید خانه و ملک باشد. فقط و فقط. خرید لوازم منزل قسطی یکی از بدترین راه های خرج کردن پول است. وقتی وسیله گرانقیمت بخر که پول کافی داری. این توصیه ها برای کسانی است که می خواهند ثروتمند باشند. من هم روی ماه تو را می بوسم.

پاسخ
معصومه

يه دوستي دارم ميگه هروقت وسوسه ميشم چيزي رو بخرم مثلا يه كفش جديد كه ميدونم بهش نياز ندارم با خودم ميگم فردا ميام ميخرمش بعد اون تب خريد ازم دور ميشه چن ذهنم حس ميكنه فردا خواهم امد و اينطوري بر وسوسه خريدم فائق ميام. ميشه خواهش كنم بچه ها نظراتشون رو درباره تفريح رايگان اينجا بنويسن ممنونم

پاسخ
عاطفه

سلام سوالهای خوبی پرسیدید راستش خیلی کم به راه های جذب پول از راه هایی که مستعد وعلاقمندم و هم اکنون درامدی ازآن دارم فکر میکنم بیشتر به این فکر میکنم که آن پول بدست آمده توسط خودم وهمسرم راصرف ضروریات معنوی ومادی که در حال حاضر خانواده دو نفری ما به آن احتیاج دارد کنم اما سوالهای شما مرا به فکر فرو برد که چرا من به جذب پول بیشتر فکر نمیکنم ؟چراپول نمیخواهم مگر در مواردی که به مشکل برمیخورم؟ گیس گلابتون عزیز بچه که بودم از اینکه پول زیادی داشته باشم میترسیدم از نوشته هاتون استفاده کردم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

پاسخ
به نام عشق

سلام گیس گلابتون عزیز
من قبلا سر کار میرفتم از وقتی باردار شدم دیگه سر کار نرفتم و طبیعتا دیگه درآمد هم ندارم البته از طرف شوهرم تامین هستم اما دلم شددا لک زده برای اون روزهام که دستم تو جیب خودم بود هیچ کار خاصی بلد نیستم تنها خط خوبی دارم وبه زبان انگلیسی علاقه مندم .من چی کار کنم؟تازه با بچه کوچیک والبته نداشتن کسی که بشه بچه رو یکساعت بهش سپرد فکر میکنم دست و پای آدم خیلی بسته میشه.یه راهنمایی بکن منو .راستی از لحظه ای که با سایتت آشنا شدم تا وقت گیر میارم سریع میام سراغت.مرسی از همه چیز

پاسخ
ساناز

سلام تشکر میکنم که بدون چشم داشت مادی در سایت مطالب خوبی گذاشتید ما کلاسهای یوگا خانمی هست که کلی هزینه برای این چیزها میگیره خود من اصلا حوصله کار بیرون ندارم و در جایی که زندگی میکنم نمیشه کارهای دیگه ای کرد به خاطر همین دوست دارم سهام خرید و فروش کنم اما از ریسکش میترسم

پاسخ
salimi

من اصلا پاساژ گردی نمیکنم و همین طور که گفتید همیشه با لیست میرم خرید. برای اینکه یک بار گوجه فرنگی لامز داشتم و رفتم بازار روز ، هرچی فکر کردم یادم نیومد! بعد از اون همیشه لیست می برم.
ولی در مورد پول درآوردن فکر نکردم هنوز.

پاسخ
12120

تفریح رایگان میتونه این باشه که هر زوز بعدظهر بعد از خستگی در کردن بریم پیاده روی تو شهر یا بریم تو پارک و کتاب مورد علاقه مون و بخونیم-اگه تو شهر مون رودخونه داریم بریم 2 ساعتی بشینیم کنارش و فکر کنیم به هر چیز ممکن-بریم باغ-جنگل اگه باشه-حرف دلمون و بنویسیم-مطالب مختلف بنویسیم-خلوت کنیم با خودمون و از این لحظه ها استفاده کنیم واسه اروم کردن روح خسته مون و فکر مشغول مون-گاهی بی دلیل گریه کنیم تا خالی و سبک بشیم-بخندیم شاید بی دلیل-فیلم نگاه کردن اگه فرصت داریم-رقصیدن اگه حال روحی و جسمی داریم-ووو

پاسخ
yasi07

چقدر جالب دقیقا چند ماهی میشه ناخواسته ان رویه رو پیش گرفتم چون همیشه فکر میکردم تنها چیزی که میتونه منو اروم کنه خرید کردن و پاساژگردیه بعدش حس کردم چقدر خسته ام و تصمیم گرفتم هفته ای یکبار خرید برم و طول هفته چیزایی که لازم دارمو مینویسم اخر هفته یکبار برای لازم بودنشون باز بینی میکنم و بعد میرم خرید وقتمم با خوندن کتاب و قدم زدن و صحبت و همفکری با دوستای خوبم میگذرونم الان خیلی خوشحالم که تونستم یک قدم بزرگ بردارم

پاسخ
روبيكا

قلب
خانم دكتر جان...واقعا جمع بندي مفيدي بود....من هر دو خصيصه خريد اقساطي وسايل منزل و پاساژ گردي رو به درجاتي دارم..كه ايشالله كنترل شون خواهم كرد...

پاسخ
sahara57

سلام خانم دکتر. این پست خوب شما رو با چهار سال تاخیر دیدم.
میخواستم یک سوال به سه سوال قبلی شما اضافه کنم: تو خونه ما برای این چیزی که دوست دارم بخرم جا هست؟؟؟

این سوالیه که مادرم همیشه از ما می پرسه وقتی یه چیز غیر ضروری دلمون میخوادچشمک

و چون هیچ مدله نمیشه براش توجیهی پیدا کرد خوب جواب میده.

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه