مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

اخبار
1396/07/30 12:32

بعد از سلام چه می گویید؟

بعد از سلام چه می گویید؟ عنوان کتاب مشهور اریک برن است. من این عنوان را بهانه کردم تا از شما بپرسم: بعد از سلام چه می گویید؟

وقتی پس از مدت‌ها دوستی را ملاقات می‌کنید، اولین جمله شما چیست؟

 

 • چقدر پیر شدی؟
 • چقدر چاق شدی؟
 • چقدر لاغر شدی؟ زرد و زاری!
 • چرا موهات ریخته؟
 • چرا این شکلی شدی؟ یه جوری شدی!

   

 • اگر طرف خوشگل‌تر شده باشد، آیا می‌پرسید: جراحی پلاستیک کردی؟

 

به هر دلیلی مدتی از دوستی، عزیزی را ندیده‌اید، آیا اولین جمله شما، دلش را زخمی می‌کند؟ آیا اولین جمله شما باعث می‌شود آدم‌ها از دیدار با شما پشیمان شوند؟ وقتی عزیزی را پس از چند ماه یا چند سال می‌بینید، حتماً در ظاهرش تغییراتی پیش آمده و مطمئن هستم دست زمان در ظاهر خود شما هم ویرانی‌هایی بوجود آورده است. پیشنهاد می‌کنم پس از سلام از او تعریف کنید. دروغ نگویید، بلکه در مورد چیزی که قابل تعریف است، یک جمله‌ای بگویید. اگر هیچی به ذهنتان نمی‌رسد، بگویید: از دیدنت خوشحالم!

 

یک ضرب المثل معروف می‌گوید: اگر نمی‌توانی چیز خوبی بگویی، دهانت را ببند و هیچی نگو! از  این قاعده برای نشان دادن ادب و تربیت خود استفاده کنید.

 

تأثیر اولیه یا first impression مهم‌ترین تاثیری است که روی آدم‌ها می‌گذارید. یعنی وقتی برای اولین بار فردی را می‌بینید، هر رفتاری  که ظرف یک دقیقه اول از شما سر بزند، هر حرفی که ظرف یک دقیقه اول بزنید، هر حالتی که ظرف یک دقیقه اول روی صورت شماست، مهم‌ترین تأثیر را روی آن فرد می‌گذارد. شما رعایت چند نکته ساده و مهم، می‌توانید بهترین تأثیر اولیه را روی دیگران بگذارید و جذابیت خود را ده بار افزایش دهید. وقتی جذاب‌تر و دوست داشتنی‌تر باشید، این اتفاقات خوب برای شما رخ می‌دهد:

 

 • همسر بهتری پیدا می‌کنید
 • رابطه شما با همسرتان شیرین‌تر و صمیمی‌تر است
 • با همکارانتان رابطه بهتری دارید
 • رئیستان شما را دوست دارد
 • مشتری‌ها شما را دوست دارند، پس پول بیشتری درمی آورید
 • با خودتان و مردم در صلح و آرامش هستید

 

همسر خوب و رابطه خوب با همسر، پول بیشتر، آرامش بیشتر... این سه تا یعنی بهشت روی زمین. آیا دوست دارید این نکات ساده و عملی را بیاموزید؟ پس پیشنهاد می‌کنم تمرین‌های جذابیت فوری را انجام بدهید. جذابیت فوری یکی از پرطرفدارترین محصولات آموزشی گیس گلابتون است. این محصول برای مدتی از سایت گیس گلابتون برداشته می‌شود، بزودی برخواهد گشت.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
مریم سیافی

سلام. روز زیباتون به خیر. خیلی از این متن خوشم اومد. من کلاً به تاثیر کلمات روی آدمها اعتقاد دارم و به این هم معتقدم که ما تا جایی که میتونیم باید سعی کنیم حال خودمون و بقیه رو خوب کنیم. به همین خاطر سعی می کنم عبارت منفی به کار نبرم و به اصطلاح حال کسی رو نگیرم. معمولا وقتی کسی رو بعد از یه مدت طولانی ببینم، سعی می کنم از یه چیزی اش تعریف کنم. بالاخره هر کسی یه چیزی داره که بشه تحسینش کرد. یا اینکه اگر واقعا دلم براش تنگ شده باشه، بهش میگم: چقدر دلم برات تنگ شده بود.

پاسخ
گیس گلابتون

من با شما ملاقات کرده ام. شما خانم محترم و مثبتی هستید. کاش خانم هایی مثل شما در ایران زیاد باشند

پاسخ
مریم سیافی

خانم دکتر عزیزم، از لطف شما ممنون و سپاسگزارم. امیدوارم با استفاده از تجربه ها و آموزه های شما، همه ما خانم ها قدر و جایگاه واقعی خودمان را پیدا کنیم.

پاسخ
برچسب ها :