مادرناتنی بودن دشوار است. مادران ناتنی همه زحمات یک مادر را به عهده دارند، بدون این که افتخارات یک مادر را داشته باشند. مادران ناتنی همه جا و در همه شرایط زیر ذره بین انتقاد همگان قرار دارند. ظاهرا بهشت زیر پای مادران ناتنی نیست. متأسفانه فرهنگ ما نسبت به مادران ناتنی بسیار بی‌رحم است و کار را برای مادران ناتنی دشوارتر می‌کند. ما با افسانه‌های سیندرلا، سفید برفی و اولدوز و کلاغ‌ها بزرگ شده‌ایم. نفرت و ترس از مادرناتنی از کودکی در وجود ما تزریق شده است. به همین دلیل هر مادرناتنی در خفا از خود می‌پرسد: "آیا من هم موجودی نفرت‌انگیز مثل زن باباهای افسانه‌ها هستم؟" مادران ناتنی دچار شرم و احساس گناه هستند، زیرا جامعه با آن‌ها به گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار عفریته‌ای شریر می‌باشند. آمار طلاق در کشور ما بالا رفته است. در شهرهای بزرگ حدود نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود. پس هر روز تعداد کودکانی که با مادرناتنی بزرگ می‌شوند، افزایش می‌یابد. اگر طرز فکر ما و رفتار ما با مادران ناتنی عوض نشود، کودکان طلاق بیش از هرکسی از این موضوع آسیب می‌بینند. این بخش سایت به مادران ناتنی تقدیم می‌شود. کامنت دیگران حذف می‌شود. اینجا جایی است که مادران ناتنی می‌توانند با آرامش مشکلات خود را بیان کنند و جواب بسیاری از سؤالات خود را پیدا کنند. لطفاً با کلام محبت و احترام بنویسید. همان کلامی که شایسته شماست. ممنونم

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
مادران ناتنی
1395/02/11 07:27

چگونه آقایی را که سابقه طلاق دارد، بررسی کنید؟

چگونه آقایی را که سابقه طلاق دارد، بررسی کنید؟

 

این سوالی است که صد‌ها خانم از من پرسیده‌اند. آن‌ها حق دارند. شناختن شوهر آینده، کار دشواری است، وقتی آقایی یک طلاق در کارنامه زندگی‌اش دارد، کار دشوار‌تر هم می‌شود.

 

در حال حاضر ۶۰% ازدواج‌ها در شهرهای بزرگ ایران به طلاق منجر می‌شود. این مسئله، طلاق را کم اهمیت نمی‌کند، بلکه نشان می‌دهد دختران و پسران ما برای ازدواج آموزش نمی‌بینند. آن‌ها بدون آمادگی و آموزش، به داخل دریای طوفانی ازدواج می‌پرند.

 

غربی‌ها آمار طلاق بالایی دارند: پنجاه درصد ازدواج‌ها در غرب به طلاق منجر می‌شود. علت طلاق در غرب، افسانه عشق است. در غرب آدم‌ها با عشق و برای عشق ازدواج می‌کنند. وقتی هیجان اولیه عشق تمام می‌شود، دنبال راهی تازه برای تجربه مجدد آن هستند. به همین دلیل ممکن است یکمرتبه به همسرشان خبر بدهند: «من عاشق شده‌ام! خیال دارم این زندگی بیمزه و بی‌رنگ و رو با با طراوت عشق عوض کنم.»

 

ولی آمار طلاق در ایران از آمریکا هم بالا‌تر رفته و علت آن با غرب متفاوت است. دو علت اصلی طلاق در ایران عبارت است از:

 

یک) نداشتن مدیریت خشم

دو) مداخله دیگران از زندگی زوجین

 

قبل از ازدواج مطمئن شوید همسر آینده‌تان مشکل خشم نداشته باشد. بعضی از آقایان برای همیشه از همسر قبلی خود خشمگین باقی می‌مانند و تمام خشمی که نسبت به او دارند، روی شما خالی خواهند نمود. بنابراین مطمئن شوید او مشکل خشم ندارد.

 

اگر در طول آشنایی و پیش از ازدواج، متوجه شدید مرد، تندخو است و سر هیچ و پوچ دعوا راه می‌اندازد، از ازدواج با او صرف نظر کنید. مردی که مدیریت خشم ندارد، زندگی را به شما تلخ‌تر از زهر هلاهل می‌کند. اگر مردی در دوران نامزدی و آشنایی نمی‌تواند اخلاق بد خود را کنترل کند، مطمئن باشید پس جاری شدن صیغه عقد بدرفتاری‌های شدیدتری نشان خواهد داد. شاید ازدواج قبلی‌اش هم به خاطر تندخویی او بهم خورده است.

 

ممکن است بهانه دعوا، بچه مرد باشد. گول نخورید! فکر نکنید لابد شما انتظارات پدر را در مقابل فرزندش برآورده نکرده‌اید و او حق دارد سر شما داد بزند و توهین کند. ابداً اینطور نیست. هیچکس حق ندارد با شما بدرفتاری کند. از مرد بدرفتار و تندخو، فرار کنید. جانتان را بردارید و بروید. زندگی در سرمای تنهایی بهتر از زندگی در جهنم داغ یک مرد (یا زن) بداخلاق و بدرفتار است.

 

بنابراین اگر در طول آشنایی و نامزدی، مردی دعوا راه انداخت، چه با شما و چه با دیگران، جانتان را بردارید و فرار کنید. هرگز با او ازدواج نکنید. همه آدم‌ها باید مدیریت خشم را بیاموزند. در واقع آموختن مدیریت خشم باید از زمان کودکی آغاز شود. مادران و پدران وظیفه دارند مهارت مدیریت خشم را به فرزندان خود بیاموزند. ولی اگر بدشانس بوده‌اید و در خانواده‌ای پر از جنجال، انتقاد و بدرفتاری بزرگ شده‌اید، باید پیش از ازدواج مدیریت خشم را یاد بگیرید. پس از اینکه مدیریت خشم را یاد گرفتید، مردان با مشکل خشم را براحتی شناسایی می‌کنید و هرگز با آن‌ها ازدواج نکنید.

 

یکی از دلایلی که ما با مردان با مشکل خشم ازدواج می‌کنیم این است که در خانواده‌های خشمگین بزرگ شده‌ایم و به اشتباه تصور می‌کنیم داد و بیداد کردن طبیعی است. به همین دلیل بسیار مهم است خودتان مدیریت خشم را بخوبی بدانید.

 

توجه کنید آدم‌های خشمگین دو دسته هستند

یک) افرادی که پر از داد و بیداد و تندی هستند

دو) افرادی که به ظاهر آرام و سربه زیر هستند، ولی درونشان پر از خشم و کینه است. از بس از این و آن توسری خورده‌اند، منتظر گیر آوردن دیوار کوتاهی هستند که خشم انباشته شده‌شان را روی آن خالی کنند.

 

 

نامزد شما به هر کدام از این دو گروه تعلق داشته باشد، در مدت آشنایی و نامزدی، خود را لو می‌دهد. به همین دلیل من در همسرگزینی شماره دو پیشنهاد کردم دست کم شش ماه رفت و آمد کنید.

 

حتی یک بار دعوای شدید و بی‌دلیل در دوران آشنایی و نامزدی، یعنی این آدم مشکل خشم دارد. از آدمی که مشکل خشم دارد، فرار کنید. فرار کنید و هزاران کیلومتر از او دور شوید.

 

بعضی افراد توصیه می‌کنند قبل از ازدواج با همسر سابق آقا صحبت کنید و از او بپرسید چرا طلاق اتفاق افتاده است. من با این توصیه مخالف هستم. من معتقدم در طلاق معمولاً هر دو طرف مقصر هستند، ولی متاسفانه هر کسی فکر می‌کند خودش بی‌نقص بوده و تمام اشکالات از جانب همسرش است. بنابراین شنیدن دلایل طلاق از همسر قبلی آقا به شما کمکی نخواهد کرد. بعلاوه، خودتان را یک لحظه جای همسر سابق بگذارید. او از همسرش جدا شده و حالا یکمرتبه خانمی ظاهر می‌شود و می‌گوید: «سلام! من می‌خواهم با همسر سابق شما ازدواج کنم!» فکر می‌کنید چه احساسی پیدا می‌کند؟ بویژه اگر هنوز خودش با کسی ازدواج نکرده و تنها باشد. نه! دوستان گرامی! گفتگو با همسر سابق، ایده خوبی نیست.

 

به کمک جدولی که در همسرگزینی شماره دو وجود دارد، آقا را بررسی کنید و تصمیم بگیرید آیا او برای ازدواج مناسب است یا خیر و مشکل خشم را خیلی زیر ذره بین قرار بدهید.

 

اگر هنوز محصول آموزشی خداحافظ خشم را تهیه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم همین الان آن را سفارش بدهید.

خداحافظ خشم! راهنمای قدم به قدم مدیریت خشم و زندگی در آرامش

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

morteza

با سلام و عرض احترام
لطفا در رابطه با بررسی خانم هایی که طلاق گرفتن هم مطلب بذارید و راهنمایی کنید که اگر بعد آشنایی متوجه همچین مسئله ای بشیم رفتار منطقی و عاقلانه چیه ؟> سپاسگذارم

پاسخ
گیس گلابتون

چه پیشنهاد خوبی... بله! حتما خواهم نوشت

پاسخ
nairika

سلام گیس گلابتون عزیز
راستش من داشتم به این فکر میکردم که همونطور که قبلا شما تو صحبتاتون گفتید، اغلب ما مدیریت خشم رو لد نیستیم، پس با این اوضاع علاوه براینکه خودمونو باید اصلاح کنیم، گزینه های زیادی رو باید رد کنیم. این موضوع یعنی حدود 80 درصد از ادمای جامعه ما اصلا ازدواج نخواهند کرد؟؟؟؟ پس چه کنیم، شاید هیچوقت مورد مناسبی که مدیریت خشم رو بداند برامون پیش نیاد؟؟؟ چه کنیم

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم
آمار طلاق را در نظر بگیرید؟ آیا ارزش دارد ازدواجی که بسرعت به طلاق منجر میشود.
پیدا میشود دخترم. پیدا میشود. شما همجنس خودت را پیدا میکنید چون خدا جفت شما را آفریده است. یکجایی منتظر شماست

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه