دوست عزیز و دوست داشتنی من
آیا دوست داری خاطره‌های شیرین و الهام بخش خود را برای ما تعریف کنی؟
ما که خیلی دوست داریم داستان شیرین آشنایی با همسر، ایجاد یک کسب و کار پرسود، شفای بیماری و یا هر خاطره الهام بخش تو را بخوانیم. شما می توانید خاطره خود را به آدرس زیر ایمیل کنید: gisgolabetoon0@gmail.com
لطفا در موضوع ایمیل بنویسید
: «خاطره الهام بخش »

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
نوشته های زیبای شما
1394/09/07 12:36

قهرمان زندگیت باش!

زهرا نعمتی قهرمان جهان در رشته ی تیراندازی با کمان معلولان جهان است. او دارنده 5 مدال طلا، 1 نقره و 4 برنز از مسابقات بین‌المللی تیراندازی با کمان است. (منبع) وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی المپیک و پارالمپیک شده است. (منبع)

 


و  اما داستان او را با هم می خوانیم؛ داستان زیبایی است! داستانی که می توانست یک تراژدی باشد به خواست و اراده یک انسان تبدیل به شاهنامه‌ای فاخر شده است.

 

زهرا نعمتی در سال 1383 یعنی در 19 سالگی و در حالیکه در آن زمان عضو تیم ملی تکواندوی بانوان ایران بود، در یک سانحه رانندگی دچار معلولیت از ناحیه کمر شده و ویلچر نشین می شود. معلولیت و از دست دادن عضوی مهم مثل پا، آن هم در 19 سالگی، در نوشتار و گفتار ساده است اما در واقعیت نقصان بزرگی است، شاید برای یک ورزشکار تکواندو تألمی بزرگتر باشد.

 

 او درسال 1387 یعنی فقط چهارسال بعد از حادثه رانندگی، قهرمان کشور شد و به تیم ملی تیراندازی با کمان معلولان ایران راه یافت.( خدای من فقط چهارسال بعد!!! چه زمان کمی برای تصمیم، تغییر رشته و موفقیت!) و سلسله موفقیت های خود را یکی پس از دیگری رقم زد. در سال 2015 میلادی، همین امسال، اون به عنوان نخستین زن در جهان و در تاریخ تمام بازی‌های المپیک، موفق شد به عنوان یک ورزشکار معلول سهمیه شرکت در بازی‌های المپیک سال 2016  را کسب کند(یعنی رقابت با ورزشکاران غیرمعلول) و فقط یک هفته بعد هم سهمیه حضور در بازی های پارالمپیک را.

 


قرار نیست همه ما ورزشکار باشیم. قرار نیست همه ما در میدان‌های ورزشی قهرمان باشیم. هریک از ما قهرمان روزهای سرد و گرم زندگی مان هستیم، قهرمان همین روزهای عادی که می آیند و می روند. همه ما در روزهایی که از شکست‌ها، فراز و نشیب ها و از دست دادن ها، سر بلند کردیم و ایستادیم و روزهای روشن را خودمان با دست‌های خودمان ساختیم، قهرمان تمام تاریخ زندگی مان خواهیم شد.

 

متشکرم زهرا نعمتی عزیز، هر بار تو را می‌بینم و هر بار که اخبار تو را می‌خوانم، از تو یادمی‌گیریم که هدف زیبا و تلاش برای رسیدن به آن، به زندگی معنا می‌دهد. معنای تو همان لبخند آرام و مطمئن به زندگیست وقتی که دلمان به توانایی هایمان گرم است.

 

متشکرم که به من آموختی نداشته هایمان در مقابل خواست و اراده ما، چقدر حقیر و کوچک هستند، هرچند که این نداشته ها به بزرگی دوپای قدرتمند برای یک تکواندوکار جهانی باشند.

http://worldarchery.org/athlete/7607/zahra-nemati

نویسنده: سرکار خانم سارا صلاحیاننظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
سارانگ1

متشکرم که پیشنهاد نوشتن دادید.
چه عنوان زیبایی انتخاب کردید، به به...

پاسخ
masg

آفرین به شجاعت و آگاهی و توان ایشون گل

پاسخ
raha-gh

بسیار عالی بود
واقعا قلبم به تپش افتاد

پاسخ
najme55

چقدر عالی..پس amy purdyوطنی هم داریم. دارم ویدیوش را در سایت تد گوش میکنم برای تمرین زبان و هنوز بعد بارها گوش دادن نتونسته ام بر هیجان و اشکهایم غلبه کنم

پاسخ
najme55

http://www.ted.com/talks/amy_purdy_living_beyond_limits

اینم لینک سخنرانی ایمی

پاسخ
بانوی مهر و ماه

بسیار زیبا و تاثیر گذار . اشک شوق و احساس به چشمام اومد . تبریک میگم بانوی توانمند . گیسو جان از شما هم ممنونم.

پاسخ
gladmari
http://tedtalks.blog.ir

خیلی عالی بودو تاثیر گذار

پاسخ
sahara57

متشکرم سارا به خاطر اینکه این ماجرای زیبا را با ما به اشتراک گذاشتی، امیدوارم ازش یاد بگیرم.گل

پاسخ
آیریس 66

عالی بود . به امید خدا منم قهرمان زندگیم می شوم . خیلی به موقع بود این مقاله . تشکر گیس گلابتون جان قلب

پاسخ
بهنوش

ممنونم از شما و سارای عزیز برای معرفی و داستان واقعی و الهام بخش یک زن موفق و تاثیرگذار ایرانی گل

پاسخ
nazigh

چه مقاله خوبی، ممنونم. من ایشون رو‌ تو‌ تلویزیون دیده بودم که مدال آورده بود ولی قصه زندگیشونو نشنیده بودم. با خوندن این مقاله انگیزه گرفتم و الان نشستم واسه هر هدفم یه الگو نوشتم چون الگو به آدم انگیزه بالایی برای رسیدن به خواسته ش میده. واسه هدف «تغییر» زهرا نعمتی رو‌ الگو قرار میدم

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه