دوستان عزیزم

بخش پاسخگویی رایگان سایت شامل ​شش بخش است: (لطفا روی لینکها کلیک کنید)

 

برای نوشتن سوالات شخصی خود می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید و سوال خود را حداکثر در ده خط بنویسید. متشکرم مرا مورد اعتماد قرار داده اید و از من سوال می پرسید. قول می دهم در حد دانش خود پاسخگو باشم


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
1393/12/17 18:25

مادرشوهر یا هوو

مادرشوهرم جوری رفتار می کند که گویا هووی من است. مدام می خواهد به من ثابت کند که شوهرم او را بیش از من دوست دارد. سعی می کنم منطقی رفتار کنم، ولی بعد از دو سال طاقتم طاق شده است. چطور آستانه تحمل خود را بالا ببرم؟

خواهش می کنم مطلب منظومه زناشویی را مطالعه کن، چون کلید حل مشکل تو در درک معنای منظومه زناشویی وجود دارد.

متاسفانه بعضی از مادرها یادشان می رود مادر پسرشان هستند و فکر می کنند همسر او هستند! و به عروس شان حسادت می کنند. ولی نکته مهم در این است که کلید حل این مشکل نه به دست عروس است و نه به دست مادرشوهر. بلکه "مرد" باید این مشکل را حل کند. بعضی مردها متوجه نمی شوند که ازدواج کرده اند و همسرشان ناموس آنهاست و از هر کسی به آنها نزدیک تر است. هنوز فکر می کنند که مادر شان مهمترین آدم زندگی آنهاست. به مادر خود اجازه می دهند که حسادت ها و بدرفتاری های خود را به سر عروس بریزد و می گویند که خودتان با هم کنار بیایید! در حالی که اگر مرد بداند و جوری رفتار کند که زن او مهم ترین آدم زندگی اش است، هرقدر هم مادرشوهر حسودی کند و بدرفتاری کند، مهم نیست.

تنظیم رفتار مادر شوهر به عهده شوهر است. او باید خیلی شفاف و واضح بگوید: "مادر من! تو عزیز منی! تاج سری! ولی این زن، همسر من است. ناموس من است. او از هر کسی به من نزدیک تر است. اگر کسی مدعی است که مرا دوست دارد، باید به زن من احترام بگذارد. چطور ممکن است کسی مرا دوست بدارد، ولی به خودش اجازه بدهد که به ناموس و عزیز من بی احترامی کند؟ رفتار و گفتار آدم باید با هم همخوانی داشته باشد."

دوست عزیزم، به جای این که سعی کنی تحمل خود را بالا ببری، همسرت را متوجه اهمیت و معنای منظومه زناشویی کن. به خودت حق بده که از وجود یک آدم دیگر در منظومه زناشویی ات ناراحت و گله مند باشی.

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
مليسا

عزيزم من با شما موافق هستم اما اين كه بنشيني و حرف بزني اين درموارد ادمهاي با شخصيت و باشعور صدق ميكنه جدي ميگم اوني كه اصلن شعورش به حرف زدن نميرسه با اون چيكار بايد كرد ؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ
گیس گلابتون

ملیسا جون، تو که هنوز مجرد هستی، چرا فکر می کنی قرار است شوهر یا مادرشوهرت آدم های بی شخصیت و بی شعوری باشند؟ انشاالله که آدم های فهمیده و نازنینی مثل خودت را جذب می کنی.

پاسخ
amitis2017

گیسو جان چرا از سال 93 تا الان سوالای جدید رو نزاشتی؟

پاسخ
دوره آموزشی رایگان: ویژه خانمهای مجرد
عضویت در سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه