مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
الفبای زناشویی
1393/05/25 10:45

کارهای خانه چگونه بین زن و شوهر تقسیم شود؟

کار برای خانواده به دو بخش تقسیم می‌شود :

۱ -      کار برای تامین معاش خانواده

۲ -      کارهای داخل خانه و بچه داری

 

معمول است که مرد بخش اعظم هزینه خانواده را بپردازد و زن به امور بچه‌ها و خانه رسیدگی کند. در همه جای دنیا هم همینطور است. متاسفانه گاهی اوقات خانم‌ها قدر زحمتی که مرد‌ها برای تامین هزینه می‌کشند نمی‌دانند و گاهی اوقات مرد‌ها نسبت به زحمت خانه داری کم لطفی می‌کنند.

 

در واقع تامین هزینه خانواده و نگهداری از خانه و خانواده هر دو ارزشمند است و هر دو شایسته قدردانی و تقدیر می‌باشند. در یک خانواده خوب و کارآمد، هر دو دسته کار بخوبی انجام می‌شوند. جامعه شاد و خوشبخت از خانواده‌های کارآمد و خوب تشکیل شده است. پس یادمان باشد هر بار خانه خود را گردگیری می‌کنیم، قدمی در جهت ساختن دنیایی بهتر برمی داریم. هر بار کاری انجام می‌دهیم و در مقابل آن دستمزد می‌گیریم، گامی در راه ساختن جامعه‌ای پویا‌تر برداشته‌ایم. همه کارهای ما محاسبه می‌شود. همه کارهای ما در جهان تاثیر می‌گذارد. هیچ چیز بیهوده و عبث نیست .

 

کارهای خانه چگونه تقسیم می‌شود؟

هر کس کمتر هزینه خانه را می‌پردازد، کارهای بیشتری را در خانه انجام می‌دهد. به همین سادگی !

اگر مردی همه هزینه‌ها را می‌پردازد، پس همه کارهای خانه با خانم خانه است. البته توصیه می‌شود مرد برای برقراری روابط صمیمانه‌تر، گاهی اوقات به همسرش کمک کند .

 

اگر زنی همه هزینه‌های زندگی را می‌پردازد، پس مرد موظف است خانه داری و بچه داری انجام بدهد .

 

وقتی زن و مرد هر دو کار می‌کنند و هزینه زندگی را می‌پردازند، هر دو در کار خانه کمک می‌کنند؟ چه کسی بیشتر کار خانه را انجام بدهد؟ کسی که کمتر هزینه می‌کند .

 

حساب دودوتا ست. حساب بده و بستان است. چون و چرا ندارد .

 

در قرن بیست و یکم، نقش‌های جنسیتی تغییر کرده است. دیگر کسی انتظار ندارد مرد تنها نان آور خانه باشد. زن و مرد در کنار هم زندگی را می‌سازند. همانطور که زنان بسادگی این واقعیت را قبول کرده‌اند، لازم است مردان هم باورهای پدربزرگانشان را‌‌ رها کنند و تصور نکنند مرد که نباید آشپزی کند! مرد که نباید ظرف بشوید! مرد در خانه باید دراز بکشد و استراحت کند و زن باید آب به دستش بدهد. خیر! این داستان‌ها را دور بریزید. نقش‌های جنسیتی را دور بریزید و پا به پای همسرتان در کار خانه کمک کنید .

 

توجه: خانمی که شاغل است، ولی درآمدش در حد خرید چند تکه لباس برای خودش است، لازم است بخش بیشتری از کارهای خانه را انجام بدهد .

 

توصیه جالبی خواندم :

دو تا از مسائلی که باعث برافروخته شدن دعواهای زناشویی می‌شود، رابطه جنسی و انجام کارهای خانه است. پس تا می‌توانید درآمدتان را بالا ببرید، از معاشقه با یکدیگر لذت ببرید و کارگری استخدام کنید تا کارهای خانه را انجام بدهد !

این هم راه حلی است برای خودش:  )))

 

این مطلب بخشی از eBook زن، مرد، پول است.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

parisa.h

سلام. خيلي خوب بود! مخصوصا عكسي كه گذاشتين.... چه حس خوبي بهم ميده! چقدر مهربونن... قلب
فقط رابطه "درامدتان را بالا ببريد " را با 2 مورد پيشنهادي برطرف شدن دعواها نفهميدم!

پاسخ
گیس گلابتون

که بتوانید کارگری برای انجام کارها استخدام کنید

پاسخ
نیلوفرش

سلام
یعنی زنی که شاغل نیست و بیرون از منزل کار نمیکنه باید تمام وظایف خانه رو به تنهایی انجام بده؟
زن حتما باید شاغل باشه؟ تا ارج و قرب داشته باشه یعنی زنی که خونه داره نباید انتظار کمک داشته باشه؟ لطفا جوابم رو بدید تا روشن شم
کسی که وصعیت مالی خودش و همسرش خوبه و زن و شوهر توافق کردن زن بیرون کار نکنه چه طور؟

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. ممکنه خواهش کنم فایل زن، مرد، پول را مطالعه بفرمایید؟ من نظرم را کامل در آنجا بیان کرده ام.

پاسخ
selflove
http://www.selflove.ir

سلام

من از دیروز تصمیم گرفته ام یکی دو روز وقت بگذارم و تمامی نوشته های سایت را بخوانم

در مورد این متن تصور میکنم کمی با عجله و البته با یک ذرّه نمکِ فمینیستی نوشته شده است. من البته عجله کردن را قبیح می دانم. منتها فمینیست بودن زنان را لازمه حرکت جوامع انسانی به سوی پویا شدن می بینم.

بگذریم...

در بخش پایانی این نوشته قید شده که زنی که درآمدش در حد خرید چند تکه لباس برای خودش هست، لازم است بخش بیشتری از کارهای خانه را انجام دهد.

تصور من این هست که در اجتماعات انسانی که پایه آن بر مبنای مردسالاری شکل گرفته و زنان، خود، خود را موجودی فرادست تر از مرد می دانند، باید فرصت بیشتری داشته باشند که بتوانند، خود بودنِ خود را بنمایانند. و خود نیز از این فرصت باید با هوشمندی بیشتری بهره بگیرند. در جامعه آمریکا که دل بسیاری از انسانهای جهان را برده، تا همین چند سال پیش به طور عمومی زن را موجودی پائین تر از مرد می دانستند و اکنونو هم نشانه های آن باقی مانده و البته کم هم نیست.

به این دلیل من در ابتدای زندگی، با خودم گفتم که فکر می کنم می خواهم ثروتمد شوم و یک معلمی هم هست که به من درس ثروتمند شدن می دهد و در ازای آن پول کمی می گیرد و من متعهد به تأمین فضای زندگی خوب و رفتار توأم با احترام با او و همچنین تأمین خورد و خوراک و سایر هزینه های زندگی او شده ام. پس بنابر این باید تصور کنم مجردی زندگی میکنم و تمامی کارهای خانه را ضخصاً انجام بدهم. همسر من که واقعاً ستاره خوشبختی من هست. او را نمی گویم. شما تنبل ترین زن دنیا را در نظر بگیرید. ممکن نیست در قبال این تعهد شما، بیکار بنشیند و کاری نکند. من فکر می کنم با این برنامه تنبل ترین زن دنیا به اندازه دو برابر نیاز خانه، کار انجام می دهد.

با این دیدگاه، عشق با تمام قدرتش چنان به خانه شما هجوم می آورد که اصلاً این موضوعات موضوعی نیستند که بخواهید در موردش صحبت یا حتی فکر بکنید.

گیس گلابتون را شبیه خانه ای قدیمی و پر از عشق و مهر تصور میکنم که همگی گرد کرسی و زیر لحاف عاشقانه و همراه با احترام از هم یاد می کنند و با هم صحبت می کنند.

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم نظرتان را نوشتید، البته من عجله نکردم. این یک صفحه از کتاب زن، مرد، پول است. در هر صورت سپاسگزارم نظرتان را نوشتید. امیدوارم در آینده هم مرا از نظرات خوب خودتان بی بهره نگذارید

پاسخ
najme55
http://Najmeazizi.ir

من یه مطلب درباره کار خانه‌داری نوشته‌ام. خیلی مایلم که مبتنی بر منطق و انصاف باشد و بی‌طرفانه. اگر فرصت کردید و دیدید خوشحال میشم نظرتون را بفرمایید و بگید که آیا بخش یا بخش‌هایی از اون را غیرواقع‌بینانه می‌بینید یا نه.
https://b2n.ir/r94851

پاسخ
گیس گلابتون

فکر کنم قبلا خواندم، ولی دوباره می خوانم. متشکرم

پاسخ
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه