مقاله‌های بخش «چگونه با پول دوست شویم؟» درباره جذب پول و کسب استقلال مالی است

پول شاید مهم‌ترین چیز دنیا نباشد، ولی روی مهم‌ترین چیز‌ها، یعنی غذا، خانه، لباس، تحصیلات، امکانات بهداشتی و پزشکی تاثیر می‌گذارد. وقتی فکر آدم درگیر کمبود پول است، نمی‌تواند از توانایی‌های روحی و ذهنی خود بخوبی استفاده کند. وقتی شما نگران پرداخت کرایه خانه هستید، نمی‌توانید از مصاحبت همسر و فرزند خود لذت ببرید و یا کار خلاقانه‌ای انجام بدهید. با مطالعه مقاله‌های «پولدار شوید!» و انجام تمرینات آن، وضعیت مالی شما به شکلی عالی تغییری خواهد کرد .

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

راهنما


برای باز شدن صفحات بصورت همزمان

کلید ctrl   را پایین نگه داشته

سپس روی لینک کلیک کنید!

ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
چگونه پولدار شوید؟
1390/08/20 00:00

به پول داخل کیف خود برکت بدهید!

می خواهم یک تمرین خیلی موثر و قوی در مورد پول را به شما یاد بدهم. من این تمرین را خودم انجام داده ام و نتیجه معجزه آسا گرفته ام.

داستان از این قرار بود که من تازه خانه خریده بودم. یک آپارتمان کوچک 70 متری در دماوند. چون پول کم داشتم، آن را به رهن دادم. خودم فقط یک بار داخل آن را دیده ام. مثل بچه گداها داخل خانه سرک کشیدم و عطر دیوارهای نوی آن را بوییدم. از خانه خریدن فقط یک تکه کاغذ به من رسیده بود. همه پس اندازم را داده بودم. پرداخت قسط مرا می ترساند. احساس می کردم دیگر نمی توانم برای خودم لباس تازه بخرم یا در یک رستوران غذا بخورم. احساس می کردم هرچه زحمت می کشم و کار می کنم، آخر ماه دودستی تقدیم بانک می کنم و این وسط خودم شده ام کارگر بی جیره مواجب بانک! بی پول بودم. مطب خالی بود و پشه در آن پر نمی زد. خسته و عصبی بودم. از خانه خریدن پشیمان شده بودم.

تا به این تمرین برخورد کردم و هر روز آن را انجام دادم. دوباره زندگی آسان و خوشایند شد!

تمرین:

فرض کنید اول ماه است. حقوق تان را از بانک می گیرید. قسط و اجاره و پول قبضها را کنار می گذارید و حالا صدهزار تومان ته کیف تان باقی می ماند.

اگر عزا بگیرید و فکر کنید که این مبلغ ناچیز و قلیل است و با آن کاری نمی توانید بکنید یا چیزی نمی توانید بخرید، پر از احساس یاس و نومیدی و بی پولی می شوید. و بدهکاری و بی پولی بیشتری را به زندگی خود جذب می کنید.

ولی اگر فکر کنید که با این پول چه کارهایی می توانید انجام بدهید، ذهن شما پر از احساس قدردانی و سپاس می شود. احساس قدرت می کنید. پس پول و برکت بیشتری به زندگی خود جذب می کنید.

فکر کنید با این صدهزار تومان می توانید چند تا پیتزا بخرید؟

با این صدهزار تومان می توانید چند تا روسری بخرید؟

با این صدهزار تومان می توانید چند تا مانتو بخرید؟

با این صدهزار تومان می توانید چند جلد کتاب بخرید؟

با این صدهزار تومان می توانید چند ساعت شارژ موبایل بخرید؟

مرتب فکر کنید با این صدهزار تومان می توانید چه کارهایی انجام بدهید. این کار، رقم صدهزار تومان را تغیییر نمی دهد، ولی ذهن شما را مثبت می کند واین کلید جذب آرزوهاست. همین الان ببینید در کیف پول تان چقدر پول دارید و فکر کنید که چه کارهایی می توانید با آن انجام بدهید.

از من پرسیده بودید چطور ترس از بی پولی را از خود دور کنید، این تمرین یک گام چندین کیلومتری است!

از آن لذت ببرید:)

 

 

 

 

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

سوزی

ممنونم دوست عزیزم ، این متن به دلم نشست چون خودم هم هم اکنون در چنین شرایطی به سر می برم ، خیلی انرژی گرفتم ، من هم این تجربه رو داشتم و دارم و باز هم ممنونم که تمرین خوبی که معرفی کردید رو اینجا خوندم از حالا به بعد مطمئن می شم کاری که می کردم تا الان درست بوده بی نهایت سپاسگزارم :)

پاسخ
الی گولو

چه روش خوب و کاربردی. مرسی

پاسخ
راحله

برای من صدهزارتومن پول زیادیه !
لذتش برای امثال من بیشتر و بیشتر می تونیم رویاپردازی کنیم !
باصدهزار خیلی چیزا میشه خرید.

پاسخ
aadd

سلام چکونه مقاله ده گام تا ثروت را دریافت کنم

پاسخ
سوشا

من همین الان که این متن رو خوندم به پول فکرنکردم فقط این اومد تو ذهنم شما چه قلب بزرگی دارین که بدون هیچ چشمداشتی تجربیات و چیزهایی که یادگرفتین رو دراختیار همه میذارین خیلی خوبین خانم دکتر از ته قلبم گفتم

پاسخ
یاقوت سرخ

یه سوال:
خب مگه نگفتین که پول رو تقسیم بندی کنیم به 4 قسمت؟ حالا برای این تمرین نمیتونم فرض کنم قسط و وام و اجاره و ... رو پرداخت کنیم و 100 تومن برامون تهش بمونه...
مقدار کیف و خوشی و مقدار خیریه و ... اینا پس چی؟
میتونم الان بگم که توی کیف پولم X تومان پول هست و میتونم باهاش چه ها که نکنم. اما میدونم که این پول یا بابت کار معینی است مثلا خرج های ضروری است یا بابت کیف و خوشی...
آیا بدون در نظر گرفتن این موارد بالا، هرچی که در کیفم دارم رو روش فکر کنم که میتونم باهاش چی بخرم؟ یا از احتیاجاتم چی ها میتونم بخرم؟متفکر

پاسخ
گیس گلابتون

سوال خوبیه. ممنونم از پرسش.
یه وقتی آدم احساس می کنه خیلی کم پوله... کاری به چهار حساب ندارم. یه وقتهایی آدم احساس می کنه از عهده ضروریات زندگی برنمیاد.
این احساس خیلی دردناک و مزخرفه و حسابی انرژی آدم را میگیره.
این تمرین برای آن موقعهاست. تا به جای عزا گرفتن برای کم پولی به پولی که داریم برکت بدهیم. قرار نیست خرجش کنیم. فقط قراره در موردش مثبت فکر کنیم.

پاسخ
مريم

مرسی خانم دکتر دوست داشتنی عزیز،اگه بدونی چقدر دوست دارم.خيلی خيلی.از وقتی که با سایت شما آشنا شدم دوباره شور زندگی و اعتماد بنفسم بهم بر گشته.هر روز وقتی کامپیوترم رو روشن می کنم اولین کارم اینه که سایت شما رو باز کنم تا وقتی هم که کار میکنم سايتتون بازه.بين کارام برای استراحت پستهاتون رو می خونم.الهی بری بهشت.

پاسخ
شبنم_الف

مرسي گيس گلابتون عزيز تمرين خيلي خوبي بود.

پاسخ
فخری

این فوق العاده است حتما امتحانش میکنم و خیلی ممنون از راهنماییهاتون:) با احترام

پاسخ
تمشک خانوم

حساب کنیم با صد هزارتومن چند تا بستنی میشه خرید ؟ چند تا شکلات ؟ چند تا کیک شکلاتی ... وای چقدر حس خوبی بهم دست داد . لبخند اومد روی لبام . کار جالبی بود . مرسی گیس گلابتون عزیز

پاسخ
خانمی

منم در همین فکرم! :))) با پولم چی ها میتونم بخرم! برای چیزی که دلم میخواد چقدر دیگه نیاز به پول دارم! وااااااااااااااای گیس گلابتون انقده کیف میده! تازه برای خودم خرید هم کردم و دارم همینطوری ادامه میدم :))

پاسخ
سارا

گیس گلابتون عزیزم با همه استعدادهایی که خدا بهم داده درآمدم ماهی کمتر از صد هزار تومن هست الان توی کیفم بیست تومن پول دارم و این تمرین رو انجام میدم ...

پاسخ
به نام عشق

گیس گلابتون عزیز این جملاتت منو یاد یکی از دوستای دوره دبیرستانم انداخت همیشه وقتی یه مقدار پول میدید میگفت میدونی بااین پول چند تا پفک میدن؟هیچوقت یادم نمیره اون روزا به این حرفش میخندیدیم.ولی مثل اینکه راست میگفته!!!!!!

پاسخ
برچسب ها : 
ورود به سایت گیس گلابتون
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه