مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

برای خانم‌های تحصیل‌کرده

مربی رشد فردی

دکتر آناهیتا چشمه علایی

اخبار
1398/09/09 09:01

خبر خوش 213

سلام گیس گلابتون عزیز 

امروز میخوام خبر خوش ازدواج کردنم رو به شما و خواننده های دوست داشتنی سایت شما بدم ، اولین بار که با سایت شما آشنا شدم به چهار سال پیش بر می گرده زمانی که تازه پایان نامه کارشناسی ارشدم رو دفاع کرده بودم و هدف بعدی زندگیم  رو ازدواج قرار داده بودیم. اما هر خواستگاری که میومد نمیشد، انگار که ازدواج کردنم طلسم شده بود، با این که دختر زیبا، با موقعیت و تحصیلکرده ای بودم اما هیچ کدوم از گزینه ها به نتیجه نمی رسید، یه روز که حسابی ناراحت و افسرده بودم توی گوگل سرچ کردم چرا من ازدواج نمیکنم از این طریق وارد یه وبلاگ شدو و کامنت ها رو خوندم توی کامنت ها خانم های جوون هم سن و سال خودم سایت و کتاب شما  ازدواج مثل آب خوردن آسان است را معرفی کرده بودند، در اولین فرصت کتاب رو تهیه کردم نکات بسیار ارزشمندی گفته شده بود. با خوندن این کتاب متوجه اشتباهاتم نسبت به خواستگار ها شدم، با این وجود هنوز هم با هیچ خواستگاری به نتیجه نمی رسیدم. علاوه بر کتاب های شما کتاب های دیگری هم درباره زن و زنانگی خوندم، هر چه بیشتر کتاب خوندم بیشتر متوجه اشتباهاتم شدم، فهمیدم من جزو خانم هایی هستم که به شدت مانع ذهنی نسبت به اقایون دارم، دقیقا همون چیزی که توی کتاب گیس گلابتون نوشته شده بود، چهار سال طول کشید تا آروم آروم موانع ذهنیم رو شناسایی کردم و طرز فکرم نسبت به آقایون رو تغییر دادم. طی این مدت هر چندوقت یکبار خواستگار می آمد اما باز هم به نتیجه نمی رسید تا اینکه چهار ماه پیش با همسرم که از آشنایان دور بودند آشنا شدم، و نکاتی که از کتاب های گیس گلابتون و سایر کتاب ها یاد گرفته بودم رو بکار گرفتم و به لطف خدا بعد از سه چهارماه آشنایی، در تاریخ 12 مرداد 98 در سالروز ازدواج حضرت علی ع با حضرت فاطمه الزهرا س عقد کردم. 

همسرم بسیاری از معیارهای مورد نظر من را دارد در کنار اینکه برخی از معیارهایم را ندارد. 

می خواهم موردی و دسته بندی شده نکاتی که از گیس گلابتون یاد گرفته ام را اینجا بنویسم تا دختران مجرد زیبای سرزمینم هم با بکار گیری این نکات طعم زیبای متاهل و همسر شدن را بچشند

 

1- مانع ذهنی تان را نسبت به مردان از بین ببرید 

2- اعتماد به نفس داشته باشید 

3- غرور زنانه خودتان را حفظ کنید 

4- لبخند بزنید، انعطاف پذیر و مهربان باشید

5- حداقل سه جلسه برای آشنایی حضوری وقت بگذارید

6- رابطه رو با مثبت اندیشی پیش ببرید

7- اجازه دهید افراد ارام ارام خودشان رو به شما  بشناسونند

8- از دور دل نبرید و از نزدیک زهره 

9- شیک، متین و خانمانه در جلسه آشنایی حاضر شوید

10- قلبا، فکرا و زبانا خودتون رو برای ازدواج آماده کنید و واقعا بخواهید که ازدواج کنید.

 

دوستدار بانوی مهربانی ؛ گیس گلابتون عزیز  

دختری از سرزمین ایران 

 

گیس گلابتون: تبریک می‌گویم عروس خانم عزیز و دوست‌داشتنی. ممنونم ما را در شادی خود سهیم کردید. آرزو می‌کنم سالیان طولانی در کنار همسر گرامی‌تان با شادی و تندرستی زندگی کنید.

.

.

.

این یکی خبر خیلی کوتاه است، ولی شادی عظیمی در قلب من ایجاد کرد:

سلام گیس گلابتون عزیز. من 6 ماهه که عقد کردم و انشالله 7 شهریور هم جشن ازدواج و عروسی ماست.

عروس: مری

 

مبارک باشه عروس زیبا

 

 

 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
kafshghermezi

به هر دو عروس خانم تبریک میگم و براشون آرزوی خوشبختی میکنم گلقلب
به شما معلم عزیز هم تبریک میگم که شاگرداتون اینقد موفق میشنلبخند اتفاقا من همین دیروز یک دور از اول تا آخر فوق سری رو گوش کردم تا ببینم جواب منفی دادن رو کجاش گفته بودین، اینقد تمرکز شما رو جواب مثبتا بود و اینکه اگه تو این مرحله م همه چی به خوبی پیش رفت چی کار کنیم، که آخر به نتیجه رسیدم حتما این معضل بزرگی نیس که در موردش زیاد نگفتین! البته شما گفتین اگه شرایط طرف از اول مورد قبولتون نیس حاضر نشید ولی مامان من همیشه میگه یه دیدن که ضرر نداره منم گولشو میخورم بعد میرم گیر میفتم!کلافه از این به بعد دیگه پامو میکنم تو یه کفش مثل یه گیس گلابتونی محکم، سر حرف خودم وای میسممغرورفرشته

پاسخ
گیس گلابتون

متشکرم. من دقیقا گفتم سه جور قطع رابطه وجود دارد. روش هر کدام و کارکرد هر کدام را نوشته ام. به علاوه دقیقا گفته ام اگر مشخصات خواستگار به نظر شما خوب نیست، اصلا ملاقات نکنید. مثلا شما دوست دارید همسرتان 30 ساله باشد، خواستگار 50 ساله است. شما فوق لیسانس دارید و می خواهید همسرتان دست کم لیسانس داشته باشد، ولی خواستگار سیکل است. در این موارد اصلا لازم است حتی یک بار او را ببینید. کفشدوزک عزیز، من بارها و به تفصیل در این باره حرف زده ام. راستی، طبق پیشنهاد شما، فهرست مطالب فوق سری را هم تهیه کرده ام. اگر به فروشگاه سر بزنید، در بخش فوق سری، می توانید فهرست را دانلود کنید. جایی که روش 3-2-1 را توضیح دادم، بعد دوباره خلاصه کردم و توضیح دادم، درباره قطع رابطه مفصلا توضیح داده ام.

پاسخ
kafshghermezi

خدا خیرتان بدهد تصمیم گیری که اسلاید داشت خیلی خوب بود. چیزهای مکتوب سرعت بالاتری برای مرور دارند. میروم فهرست فوق سری را هم دانلود میکنم. خرخوندوتایش را یادمه یکیش آنجا که اگر فهمیدیم آن مورد مناسب نیست و ما خواستیم رابطه را قطع کنیم، یکیش اگر طرف تکلیف را روشن نمی کرد ، سومیش کدام موقعیت بود؟ اینکه هر دو بدانیم سرانجامی نداره و با خوبی و خوشی خدافظی کنیم هم یک حالت است یا غیر از این؟

پاسخ
گیس گلابتون

وقتی می توانید به خیر و خوشی خداحافظی کنید که طرف مقابل هم از شما خوشش نیامده باشد و هیچ دلبستگی به شما پیدا نکرده باشد. وگرنه نمی شود به همین راحتی رابطه را قطع کرد. طرف مقابلتان خرد می شود که. شما یک بار همان بخشهایی که عرض کردم، گوش کنید، به خاطرتان می آید.

پاسخ
kafshghermezi

از پاسخ دهی تان متشکرم. من این را یادم بود. تقریبا هرچیزی می گویید جمله هایش یادم می ماند فقط ربط مطالب با هم را فراموش میکنم که چی مال کجا بود! پرسیدم حالت سوم همین حالت است(که دو طرف می دانند قطع رابطه به صلاح هر دو است) یا یک چیز دیگر.
چشم سر فرصت یک بار دیگر هم گوش میکنم هم نکته برداری میکنم. گل

پاسخ
گیس گلابتون

حالت اول) آقایی خیلی زود پیشنهاد نامناسب می دهد یا دست درازی می کند

حالت دوم) طرف مقابل مناسب شما نیست

حالت سوم) طرف مقابل تکلیفتان را معلوم نمی کند


اگر هر دو طرف به ادامه رابطه بی میل باشید، جدایی خودبخود رخ می دهد. لازم نیست کاری انجام بدهید، ولی وقتی مجبور هستید با طرف مقابل حرف بزنید و بگویید ما برای هم مناسب نیستیم، حالت دوم می شود.

حتما سر فرصت یک بار دیگر گوش کنید. فکر خوبی است. خوب باشید دختر نازنینگل

پاسخ
آزاده ش

سلام به دو عروس زیبا و دوست داشتنی
تبریک فراوان..خوشبخت و خوش طالع باشید همیشه..
عروس خانم اولی تاریخ عقد من هم دوازده مردادهقلب

پاسخ
برچسب ها :